صفحه 50 از 67 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Transportation

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام دوستان

می دونم سوالم ممکن تکراری باشه ولی هرچی توی 7-8 صفحه آخر گرو گشتم نتونستم جوابی پیدا و کنم و ممنون می شم اگر می تونید راهنمایی کنید. من مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمراتم توی تاک تایید شده و برادرم قراره بره برای پیگیری کارار تو وزارات علوم.
    1- برادر می تونه بره یا فقط پدر و مادر رو به عنوان خانواده درجه اول حساب می کنند؟
    2- وزارت علوم توی فردوسی خیابان موسوی باید رفت درسته؟
    3- چه مدارکی رو نیاز هست برد؟ من لیست مدراک رو سایت دفتر چک کردم و آماده کردم ، همین کافیه؟ البته مثلا نتونستم پایان نامه ام رو تو ایران داک آپلود کنم پون باز نمی شد.
    4- راهی هست که درخواست بدیم روند کار سریعتر انجام بشه تو وزارت علوم؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان،
    من مقيم امريكا هستم و يه سؤال اينه كه گذرنامه ايراني من تا سال ١٤٠٠ اعتبار داره و توش مهر خروج ويژه مشمولين خورده بود وقتي كه از حافظ منافع ايران صادر شد. الان كه كارت معافيت پزشكي گرفتم، آيا ميتونم با همين گذرنامه با در دست داشتن كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا بايد تجديد گذرنامه كنم؟
    در واقع سؤال أصلي اينه كه با وجود مهر خروج ويژه مشمولين كه از قبل توي گذرنامه من خورده(تا اطلاع ثانوية)، من الان ميتونم از همون گذرنامه معتبر و كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا نياز هست گذرنامه جديد بگيرم و توش بنويسن مجوز خروج از طريق معافيت پزشكي

Junior Member

سلام
    با معافیت تحصیلی دکتری برای امریکا میشه از ایران خارج شد و مثلا در کانادا مستر خوند؟ توی فرودگاه نمیفهمن؟ مشکلی نیست؟

سلام
    فک کنم دوباره این بخشنامه رو ملغی کردن. من دیروز مراجعه کردم
    نامه ضبط وثیقه از نظام وظیفه گرفتم و از وزرات علوم نامه برای امور اجتماعی وزارت خارجه رو بردم بهم گفتن شامل شما نمیشه چون 3 سال از زمان غیبت نگذشته.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammcomputer نمایش پست ها
    سلام
    نامه ضبط وثیقه از نظام وظیفه گرفتم و از وزرات علوم نامه برای امور اجتماعی وزارت خارجه رو بردم بهم گفتن شامل شما نمیشه چون 3 سال از زمان غیبت نگذشته.
    سلام
    ممکنه بفرمایید از کدوم کشور اقدام کردین؟ دیده شده که حتی بین دفاتر کنسولی در یک کشور هم ناهماهنگی بوده، یکی می پذیرفته و دیگری رد میکرده.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه بفرمایید از کدوم کشور اقدام کردین؟ دیده شده که حتی بین دفاتر کنسولی در یک کشور هم ناهماهنگی بوده، یکی می پذیرفته و دیگری رد میکرده.
    راستش به من تو وزارت خارجه ایران امور اجتماعی گفت (میدون توپخونه- کنسولی)
    برای یکی از اشناها بود که من دنبال کارش بودم
    گفت جواب نامه رو هم از طریق کنسول تو المان بگیرید
    هنوز تو کنسولگری جوابی ندادن
    من حرف کارشناس وزرات خارجه (اقای میرزایی بود اشتباه نکنم) اینجا گفتم

Moderator

سلام

بله منم شنیدم که از ابتدای دی ماه توی وزارت خارجه به مراجعین گفتن که شامل شما نمیشه، اما مثه اینکه کماکان نامه خطاب به سفارت در کشور محل اقامت صادر میشه
    درسته؟ در واقع گویا به مراجعه کننده این رو میگن ولی همزمان نامه رو هم به کنسولگری میفرستن و تصمیمش رو اونا میگیرن. در این مورد خاص، خیلی بستگی به اون سفارت یا کنسولگری داره.
    من امروز هم دیدم کسی رو که توی همین هفته اخیر از دفتر حافظ منافع در واشنگتن مهر خروج گرفته بر اساس همین بخشنامه. یعنی زیر 3 سال غیبت . به نظرم کماکان داره اینجوری اجرا میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله منم شنیدم که از ابتدای دی ماه توی وزارت خارجه به مراجعین گفتن که شامل شما نمیشه، اما مثه اینکه کماکان نامه خطاب به سفارت در کشور محل اقامت صادر میشه
    درسته؟ در واقع گویا به مراجعه کننده این رو میگن ولی همزمان نامه رو هم به کنسولگری میفرستن و تصمیمش رو اونا میگیرن. در این مورد خاص، خیلی بستگی به اون سفارت یا کنسولگری داره.
    من امروز هم دیدم کسی رو که توی همین هفته اخیر از دفتر حافظ منافع در واشنگتن مهر خروج گرفته بر اساس همین بخشنامه. یعنی زیر 3 سال غیبت . به نظرم کماکان داره اینجوری اجرا میشه.

بله درست میگید نامه رو برای کنسول میفرستن ولی جواب رد اینجا (تو وزارت خارجه ایران)دادن.حال باز به قول شما باید صبر کنیم ببینیم کنسول چی میگه. پس با این حساب صحبت های ممکنه هنوز مهر بدن. بینیم چی پیش میاد.

Moderator

بله درست میگید نامه رو برای کنسول میفرستن ولی جواب رد اینجا (تو وزارت خارجه ایران)دادن.حال باز به قول شما باید صبر کنیم ببینیم کنسول چی میگه. پس با این حساب صحبت های ممکنه هنوز مهر بدن. بینیم چی پیش میاد.
    به نظرم شما مدارک لازم برای صدور پاسپورت جدید به همراه مبالغ مربوطه رو اماده کنید و ظرف یکی دو روز اینده با شماره نامه ای که وزارت خارجه داده به کنسولگری مراجعه کنید
    و بدون بحث کردن جزییات و چیزایی که شنیدید، ببینید درخواستتون رو برای دریافت مهر خروج قبول میکنن یا نه. لطفن اینجا هم اطلاع رسانی کنید که بقیه هم استفاده کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    به نظرم شما مدارک لازم برای صدور پاسپورت جدید به همراه مبالغ مربوطه رو اماده کنید و ظرف یکی دو روز اینده با شماره نامه ای که وزارت خارجه داده به کنسولگری مراجعه کنید
    و بدون بحث کردن جزییات و چیزایی که شنیدید، ببینید درخواستتون رو برای دریافت مهر خروج قبول میکنن یا نه. لطفن اینجا هم اطلاع رسانی کنید که بقیه هم استفاده کنن
    اره سپردم همین کار بکنن. نتیجه رو هم اینجا خدمت دوستان میگم
    ولی واقعا اگه همچین چیزی باشه خیلی مسخره هستش. عملا دارن تشویق میکنن مردم دنبال تمدید معافیت نرن و غیبت بخورن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)