صفحه 51 از 67 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammcomputer نمایش پست ها
    اره سپردم همین کار بکنن. نتیجه رو هم اینجا خدمت دوستان میگم
    ولی واقعا اگه همچین چیزی باشه خیلی مسخره هستش. عملا دارن تشویق میکنن مردم دنبال تمدید معافیت نرن و غیبت بخورن

متوجه نکته ی آخر نشدم. کسانی که میرن این مهر رو بگیرن، در واقع غیبت رو خوردن و این کار که میکنن تمدید معافیت نیست. بلکه
    فقط مجوز سالی 2 بار ورود به کشور هستش. در واقع اگر نخوان بدن، بر عکس دارن تشویق میکنن که کسی غیبت نخوره و یا بلافاصله که درسش
    تموم شد برگرده ایران یا 3 سال منتظر باشه. من هم امیدوارم در نهایت این مشکل حل بشه.

Junior Member

سلام دوستاناگه ۶ سالی باشه ایران سفر نکرده باشیم. آیا بعد از فارغ التحصیلی و قبل از اینکه ۱ سال گذشته باشه تا غیبت بخوریم آیا مهر خروج میدن؟ اگه میدن چه مدت اعتبارش خواهد بود؟ و آیا اینکه برای این مهر خروج نیاز هست توی وزارت علوم هم پرونده تشکیل بدیم؟

سول دیگر هم اینکه اگه بخوایم وزرات علوم پرونده تشکیل بدیم آیا تز را هم باید ایران داک اپلود کنیم و تاییدیه بگیریم؟ دوستای من هر کدوم یه چیزی میگن، برخی گفتن نیاز نیست برخی میگن باید تاییدیه بگیریم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط esmamali نمایش پست ها
    سلام دوستاناگه ۶ سالی باشه ایران سفر نکرده باشیم. آیا بعد از فارغ التحصیلی و قبل از اینکه ۱ سال گذشته باشه تا غیبت بخوریم آیا مهر خروج میدن؟ اگه میدن چه مدت اعتبارش خواهد بود؟ و آیا اینکه برای این مهر خروج نیاز هست توی وزارت علوم هم پرونده تشکیل بدیم؟

سول دیگر هم اینکه اگه بخوایم وزرات علوم پرونده تشکیل بدیم آیا تز را هم باید ایران داک اپلود کنیم و تاییدیه بگیریم؟ دوستای من هر کدوم یه چیزی میگن، برخی گفتن نیاز نیست برخی میگن باید تاییدیه بگیریم.

تا یک سال از تاریخ فراغت نگذره و رسما وارد غیبت نشین ، هیچ مهر خروجی شامل شما نمیشه. البته من شنیدم کسانی بودن که در بازه 1 ساله بعد از فراغت
    تونستن کماکان با مهر دانشجویی تردد کنن و با برگه اشتغال به تحصیل تونستن سفارت رو قانع کنن که کماکان بهشون مهر دانشجویی بده، اما اون مهر مشمولین غایب
    تحت هیچ شرایطی تا قبل از شروع غیبت به کسی داده نمیشه.

اون تشکیل پرونده هم تا جایی که میدونم فقط برای ارزشیابی موقت مدرگ تحصیلی جهت اعلام وضعیت به نظام وظیفه است. روندش هم کمی ساده تر از ارزشیابی مدرک در حالتی
    هست که قراره اصل مدرک رو توی ایران تایید کنید و بعد باهاش استخدام بشین. مثلن در مورد تز، فقط چکیده کافیه .

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computing Science - Glasgow University

سلام. من مهر 2 بار تردد به کشور و مجموعا 3 ماه را دارم. میخواستم ببینم کسی بوده که قبل از عید وارد ایران شده باشه و بعد از عید خارج شده باشه؟

از پلیسهای فرودگاه پرسیدم همه گفتن که سال ورود مهمه بنابراین اگر 97 وارد بشی و 98 خارج، مهر 97 میخوره و بازهم 2 بار در 98 میتونی وارد بشی. ولی از وزارت امور خارجه و اداره گذرنامه پرسیدن اونجاها هر مسئولی یه چیزی میگفته. بعضیها گفتن هر 2 سال حساب میشه و بنابراین برای سال 98 هم یک بار حساب میشه.
    کسی چنین تجربه ای داشته که بدونه واقعا مهر ورود مهمه یا ورود و خروج هر دو؟

Junior Member

بچه ها کسی توی هفتی پیش مهر خروج با کمتر از ۳ سال غیبت داشته ؟ خیلی این قضیه داره اذیت کننده میشه ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

ا عرض سلام و خسته نباشید

بنده سوالی داشتم

من کارشناسی رشته مترجمی زبان دارم و برای مقطع کارشناسی ارشد میخوام اپلای کنم برای دانشگاه های کشور نروژ. من تا دی ماه سال 98 معافیت تحصیلی دارم.

ددلاین دانشگاه های نروژ 1 دسامبر یعنی در حدود آذر ما هست اش و نتیجه می اعلام میشه که اونم میشه حدودا فروردین ما. با توجه با اینکه معافیت من تا دی ماه 98 هست اش،

سوال من این هست اش که آیا من میتونم من برم سربازی چند ماه و بعد از دریافت پذیرش، معافیت از تحصیل بگیرم و وثیقه بزارم و از کشور خارج بشم ؟

سوال دومم هم اینکه، اگه این مورد بالا نشه، آیا میتونم از دانشگاه دیگه که مورد تایید وزارت علوم هست و میتونم معافیت بگیرم از کشور دیگه مثلا روسیه پذیرش بگیرم و بعد از دریافت معافیت تا زمانی که نتایج دانشگاه های نروژ بیاد به سفارت اون کشور رفته و ویزای کشور نروژ رو بگیرم ؟

با تشکر

اشرفیو

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliash نمایش پست ها
    ا عرض سلام و خسته نباشید

بنده سوالی داشتم

من کارشناسی رشته مترجمی زبان دارم و برای مقطع کارشناسی ارشد میخوام اپلای کنم برای دانشگاه های کشور نروژ. من تا دی ماه سال 98 معافیت تحصیلی دارم.

ددلاین دانشگاه های نروژ 1 دسامبر یعنی در حدود آذر ما هست اش و نتیجه می اعلام میشه که اونم میشه حدودا فروردین ما. با توجه با اینکه معافیت من تا دی ماه 98 هست اش،

سوال من این هست اش که آیا من میتونم من برم سربازی چند ماه و بعد از دریافت پذیرش، معافیت از تحصیل بگیرم و وثیقه بزارم و از کشور خارج بشم ؟

سوال دومم هم اینکه، اگه این مورد بالا نشه، آیا میتونم از دانشگاه دیگه که مورد تایید وزارت علوم هست و میتونم معافیت بگیرم از کشور دیگه مثلا روسیه پذیرش بگیرم و بعد از دریافت معافیت تا زمانی که نتایج دانشگاه های نروژ بیاد به سفارت اون کشور رفته و ویزای کشور نروژ رو بگیرم ؟

با تشکر

اشرفیو
    اطلاعات من یکم قدیمی هست و امیدوارم به کار بیاد ، اگه تغییراتی کرده ، دوستان دیگه منو اصلاح کنن.
    1. سرباز که شدی گرفتن معافیت تحصیلی اونم برای خارج از کشور نشدنی هست.
    2. باید پذیرش بگیری و بری از کشور بیرون ، نمیتونی پذیرش بگیری و برای خودت ایران قدم بزنی! یه زمانی دانشگاه قبرس جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم بود و پذیرش هم راحت میداد ، میخوای اونو یه امتحان بکن ، پذیرش بگیر ، برو ترکیه

فقط یه مسئله رو بهش توجه کن ، مطمئن بشو که سفارت نروژ پرونده ویزای تو رو تو کشور دیگه بررسی میکنه. مثلا ممکنه بری سفارتشون تو ترکیه بعد بگن ما سفارت ایران داریم و اونا پرونده ها رو بررسی میکنن و اونوقت مجبور میشی برگردی ها !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

با سلام
    من ساله ۲۰۱۷ فارغ التحصیل شدم و آخرین باری هم که ایران سفر کردم سال ۲۰۱۵ بودش. بعد از فارغو تحصیلیم ۲۰۱۷، هیچ سازمانیو از فارغ التحصیلیم مطلع نکردم، فقط اواسط ۲۰۱۸ مدارک فوق و دکترامو به تأیید سفارت خونه رسوندم، من فعلا یک سری مدارک پر کردم واسه نظام وظیفه (۱-فرم درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی ۲- کاربرگ اطلاعات پایان نامه و رساله دانش اموختگن خارج از کشور) که پدرم در ایران مدارک مورد نیازو ببره اداره نظام وظیفه و بقیه مسائل...حالا با توجه به قوانین موجود آیا من شانسی دارم که مهره خروج بگیرم؟ یکی از کارکنان سفارت ایران در لندن گفت نه نمی‌شه یکی دیگه گفت چرا می‌شه...ممنون میشم کسی راهنمائی کنه....کسی اخیرا تونسته با شرایط شبیه من به ایران سفر کنه؟

با سلام

من خودم پیارسال اسفند عازم خدمت شدم و بعد از 3 ماه سربازی پذیرش گرفتم و معافیت تحصیلی و الان خارج از کشورم.

شما نباید غیبت داشته باشید و اینکه مطمئن باشید که حتما پذیرش میاد. اون 3 ماهی هم که من رفتم به خاطر ریجکت شدنم بود وگرنه هیچوقت نمیرفتم. چون اگه دوباره برگردید آموزشی رو باید یکبار دیگر بگذرونید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_8766 نمایش پست ها
    با سلام
    من ساله ۲۰۱۷ فارغ التحصیل شدم و آخرین باری هم که ایران سفر کردم سال ۲۰۱۵ بودش. بعد از فارغو تحصیلیم ۲۰۱۷، هیچ سازمانیو از فارغ التحصیلیم مطلع نکردم، فقط اواسط ۲۰۱۸ مدارک فوق و دکترامو به تأیید سفارت خونه رسوندم، من فعلا یک سری مدارک پر کردم واسه نظام وظیفه (۱-فرم درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی ۲- کاربرگ اطلاعات پایان نامه و رساله دانش اموختگن خارج از کشور) که پدرم در ایران مدارک مورد نیازو ببره اداره نظام وظیفه و بقیه مسائل...حالا با توجه به قوانین موجود آیا من شانسی دارم که مهره خروج بگیرم؟ یکی از کارکنان سفارت ایران در لندن گفت نه نمی‌شه یکی دیگه گفت چرا می‌شه...ممنون میشم کسی راهنمائی کنه....کسی اخیرا تونسته با شرایط شبیه من به ایران سفر کنه؟

سلام,

من هم شرایطم شبیهه شما هست . اینکه به ارگانی خبر ندادید مهم نیست چون در نهایت باید خبر بدید که بتونم وثیقه رو آزاد ضبط کنن . من هنوز اقدام نکردم والی میگن قانون ۳ سال غیبت اجرا میشه. والا منم گیر کردم. دوستم ۶ ماه پیش گرفت با ۲ سال غیبت. جواب سفارت به سوال اصلان ملک نیست.وحدت این تفسیرقانون غیبت یا اقامت وجود نداره بینه سفآرت خونه ها . باید اقدام کنی تا آخر بری ببینی میدان یا نه. انجام دادید لطفآ ی خبر بدید بقیه هم در جریان قرار بگیرن. منم باید از لندن اقدام کنم. خیلی آواز میکنن تفسیر قانون رو ! امیدوارم بگیرید مهرو.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)