صفحه 53 از 67 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط PositionSeeker نمایش پست ها
    بنده شرایط مشابه شما رو دارم. اگر از فرصت مطالعاتی برنگردیم و خانواده کارای معافیت رو بکنن اینجور که شما میفرماید و ظاهرا داخل لینکی که دوستمون گذاشتند نوشته شده، تاریخ غیبت از زمان اخذ مدرک ارشد زده میشه.
    قانونی که میگه بعد از سه سال از زمان غیبت میشه به ایران برگشت حتی اگر مشمول غایب باشید اونوقت شامل ما میشه آیا بصورت آنی؟
    سوال دیگه اینکه اگه مدارک اصلی ارشد و کارشناسی لازم نباشند، آیا مبلغی باید پرداخت بشه برای مقطع دکتری به دانشگاه؟
    باتشکر
    دقت داشته باشید که قانونی که میگه سه سال غیبت، منظورش سه سال "اقامت" همراه با غیبته. یعنی شرط اصلی سه سال اقامت هست.
    شما تا زمانی که حداقل سه سال خارج از کشور زندگی نکنید مشمول این قانون نمیشید، حالا غیبت رو از هر زمانی حساب کنن فرقی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    دقت داشته باشید که قانونی که میگه سه سال غیبت، منظورش سه سال "اقامت" همراه با غیبته. یعنی شرط اصلی سه سال اقامت هست.
    شما تا زمانی که حداقل سه سال خارج از کشور زندگی نکنید مشمول این قانون نمیشید، حالا غیبت رو از هر زمانی حساب کنن فرقی نداره.
    با تشکر. در نتیجه این که زمانش از کی شروع بشه خیلی مهم نیس برای من.
    بحث هزینه رو هم اگر اطلاع دارید بفرماید. به فرض اینکه من اصل هیچ مدرکی لازمم نباشه و بخوام انصراف بدم.
    آیا به فرض برنگشتن من.. از زمان ثبت وثیقه حساب میشه غیبت یا از زمانی که برای انصراف از تحصیل اقدام بشه؟
    ویرایش توسط PositionSeeker : March 9th, 2019 در ساعت 11:40 PM

اینکه میگن این قانون اجازه ورود و خروج برای مشمولان غایب خارج از کشور که بمدت سه سال مقیم کشور دیگه‌ای بودن، برای اونایی که مدرک تحصیلیشون دکترا هست اجرا نمیشه حقیقت داره؟
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra1366 نمایش پست ها
    اینکه میگن این قانون اجازه ورود و خروج برای مشمولان غایب خارج از کشور که بمدت سه سال مقیم کشور دیگه‌ای بودن، برای اونایی که مدرک تحصیلیشون دکترا هست اجرا نمیشه حقیقت داره؟
    این قانون مستقل از میزان تحصیلات اجرا می‌شه و هیچ تفاوتی‌ بین دارندگان دکترا یا دیپلم وجود نداره.

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

سلام دوستان من با غیبت کمتر از ۳ سال مهر خروج رو گرفتم تا سال ۱۴۰۰ و الان اومدم ایران. حالا الان نمیدونم با این قانون جدید با اینکه مهر خروج دارم میتونم برگردم یا نه. کسی بوده که اخیرا بدون مشکل رفت و آمد کرده باشه ؟؟
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

سلام به همگی، من هم یه مورد مشابه دارم، ممنون میشم دوستان نظر بدن.
    من شش ماه درسم تموم شده ولی تا اخر شهریور مهر خروج دانشجویی دارم. چند وقت پیش مدرک فراغت رو روی تاک اپلود کردم و تایید هم شده. حالا یه شرایطی شده که میخام برم ایران.
    برای اینکه خیال راحت شه از کنسولگری پرسیدم گفت چون مدرکت رو تایید کردی و محل اقامتت هم ایران نوشته شده رو پاسپورت، خیلی ریسکیه که مهر رو قبول نکنن و موندگار شی (که من خیلی ترسیدم، چون این کارمند کنسولگری همیشه خیلی کمک میکنه و همه جوره راه میاد با بچه ها). نظرات قبلی رو خوندم که اکثرا گفته بودن مهر کافیه. ولی کلا بوده کسی که با وجود مهر دانشجویی گیر بیفته؟ بنظرتون ریسکیه یا من دارم الکی سخت گیری میکنم؟
    ویرایش توسط raminmoayed : March 14th, 2019 در ساعت 02:52 PM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط raminmoayed نمایش پست ها
    سلام به همگی، من هم یه مورد مشابه دارم، ممنون میشم دوستان نظر بدن.
    من شش ماه درسم تموم شده ولی تا اخر شهریور مهر خروج دانشجویی دارم. چند وقت پیش مدرک فراغت رو روی تاک اپلود کردم و تایید هم شده. حالا یه شرایطی شده که میخام برم ایران.
    برای اینکه خیال راحت شه از کنسولگری پرسیدم گفت چون مدرکت رو تایید کردی و محل اقامتت هم ایران نوشته شده رو پاسپورت، خیلی ریسکیه که مهر رو قبول نکنن و موندگار شی (که من خیلی ترسیدم، چون این کارمند کنسولگری همیشه خیلی کمک میکنه و همه جوره راه میاد با بچه ها). نظرات قبلی رو خوندم که اکثرا گفته بودن مهر کافیه. ولی کلا بوده کسی که با وجود مهر دانشجویی گیر بیفته؟ بنظرتون ریسکیه یا من دارم الکی سخت گیری میکنم؟
    تاحالا هیچ موردی ، تاکید میکنم هیچ موردی پیش نیومده که کسی با داشتن مهر خروج معتبر (چه دانشجویی چه مشمولین غایب) موقع خروج مشکلی واسش
    پیش اومده باشه. هیچ ریسکی وجود نداره. اصلن دلیل اینکه اون مهر رو میدن اینه که فرد نخواد دوباره نگران باشه و یه نفر دیگه توی مرز وایسه و شرایط رو چگ کنه.
    در کل نگران نباشید. اگر مهر معتبر دارید و تاریخش هم معتبره، مامور کنترل در فرودگاه هم فقط همونا رو چک میکنه. موفق باشید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG نمایش پست ها
    [...] حالا الان نمیدونم با این قانون جدید با اینکه مهر خروج دارم میتونم برگردم یا نه. کسی بوده که اخیرا بدون مشکل رفت و آمد کرده باشه ؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط raminmoayed نمایش پست ها
    [...] کلا بوده کسی که با وجود مهر دانشجویی گیر بیفته؟ بنظرتون ریسکیه یا من دارم الکی سخت گیری میکنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    تاحالا هیچ موردی ، تاکید میکنم هیچ موردی پیش نیومده که کسی با داشتن مهر خروج معتبر (چه دانشجویی چه مشمولین غایب) موقع خروج مشکلی واسش
    پیش اومده باشه. [...]
    من هم ضمن تایید پاسخ mehdi2010 عزیز، از دوستان تقاضا دارم پس از بازگشتشون همین جا و در پاسخ به پست خودشون تجربه شون در مورد خروج از کشور رو اعلام کنن.
    این کار باعث میشه که در آینده هم اگر کسی به مشکل شما برخورد کرد با یک مرور سریع پاسخ پرسشش رو پیدا کنه.
    پیشاپیش از همکاری تون ممنونم، سفر خوبی داشته باشید.

Junior Member hosein2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -AmirKabir-

سلام دوستان
    من چند روز پیش رفتم سفارت ایران تو استرالیا تا مهر خروج بگیرم. من تمام کاری که لازم بود تو ایران انجام بشه رو خانوادم انجام دادن اما با اینکه سه سال از تاریخ انصرافم میگزره مهر به من ندادن. جوابی که گرقتم این بود که نظام وظیفه شروع غیب رو یک سال بعد از تاریخ انصراف ثبت کرده و در وافع من فقط دوسال غیبت دارم و یکسال دیگه باید صبر کنم. گفتن قبلا ما از تاریخ انصراف یا فارغ التحصیلی سال ها غیبت رو محاسبه می کردیم اما چند ماه به ما گفتن دیگه این کار رو نکنیم و فقط سالهای غیبت اعلام شده توسط نظام وظیفه رو مد نظر میدیم.

میخواستم ببینم تازگی برای کسی دیگه ای هم همچین مسئله ای پیش اومده؟ لطفا در جریان بزارید.

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    من هم ضمن تایید پاسخ mehdi2010 عزیز، از دوستان تقاضا دارم پس از بازگشتشون همین جا و در پاسخ به پست خودشون تجربه شون در مورد خروج از کشور رو اعلام کنن.
    این کار باعث میشه که در آینده هم اگر کسی به مشکل شما برخورد کرد با یک مرور سریع پاسخ پرسشش رو پیدا کنه.
    پیشاپیش از همکاری تون ممنونم، سفر خوبی داشته باشید.
    سلام،
    من همین امروز بدون هیچ مشکلی از مرز رد شدم. گفتم دوستان هم در جریان باشن. همونطور که دوستان گفتن مهر رو که داشته باشی بدون مشکل رد میشی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)