صفحه 54 از 67 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

سلام دوستان. من مهر خروجی مشمولین خورده بود رو پاسپورتم که روش زده بود
    بنا به مصوبه سال 96 ... تا اطلاع ثانوی هرسال دو بار و غیره
    این رو از سفارت گرفتم. ولی ظاهرا اعتبارش تا اخر سال 96 بود و من هم نمیدونستم و اومدم ایران و نذاشتن برم. رفتم وزارت بخش کنسولی و یک سری مدارک تحویل دادم. اونجا گفتن کارت 1 هفته اینا طول میکشه و باید بره کمیسیون. میخواستم بدونم از دوستان کسی تجربه مشابه داره؟ یا میتونه راهنمایی کنه؟
    در ضمن تو وزارت گفتن سه سال اقامت در خارج از تاریخ ورود به غیبت محسوب میشه. که برای من میشه 2 سال و 4 ماه

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط raminmoayed نمایش پست ها
    سلام به همگی، من هم یه مورد مشابه دارم، ممنون میشم دوستان نظر بدن.
    من شش ماه درسم تموم شده ولی تا اخر شهریور مهر خروج دانشجویی دارم. چند وقت پیش مدرک فراغت رو روی تاک اپلود کردم و تایید هم شده. حالا یه شرایطی شده که میخام برم ایران.
    برای اینکه خیال راحت شه از کنسولگری پرسیدم گفت چون مدرکت رو تایید کردی و محل اقامتت هم ایران نوشته شده رو پاسپورت، خیلی ریسکیه که مهر رو قبول نکنن و موندگار شی (که من خیلی ترسیدم، چون این کارمند کنسولگری همیشه خیلی کمک میکنه و همه جوره راه میاد با بچه ها). نظرات قبلی رو خوندم که اکثرا گفته بودن مهر کافیه. ولی کلا بوده کسی که با وجود مهر دانشجویی گیر بیفته؟ بنظرتون ریسکیه یا من دارم الکی سخت گیری میکنم؟
    ضمن تشکر از دوستانی که کمک کردن، خواستم بگم که منم بدون دردسر خارج شدم

Junior Member

سلام دوستان
    من برای گرفتن مهر خروج مشمولین باید اول به وزارت علوم نشون بدم که درسم تموم شده. 15 میلیون رو هم که ۲ سال پیش ضبط کردن. اصل مدرکم هنوز حاضر نشده ولی دانشگاه میگه که گواهی معتبر میدیم واسه فارغ التحصیلی به علاوه ریزنمرات. میخواستم ببینم میتونم همین گواهی و ریزنمرات رو توی تاک اپلود کنم یا حتما باید اصل مدرک فارغ التحصیلی باشه. البته توی سایت وزارت علوم زده که از دانشگاه استعلام می گیرن. در اینصورت فکر نکنم ایرادی داشته باشه.

Junior Member

من خودم با كنسولگري تماس گرفتم و گفتن كه تاييد فارغ التحصيلي براي مهر خروج فقط با اصل مدرك امكان پذيره و هيچ گواهي قابل قبول نيست.

Junior Member

با سلام
    من مهر خروج مشمولین رو توی پاسپورتم برام سفارت درج کرده ولی ننوشه از چه تاریخی میتونم برم ایران ولی توی صفحه دوم نوشته تاریخ آخرین خروج 10.8.1395 - حالا سوالم از دوستان این هست که اجازه ی رفتن به ایران بستگی به تاریخی که توی صفحه ی دوم درج شده یعنی دقیقا سه سال بعد از اون تاریخ حساب میشه یا اینکه مهر که درج شده به منزله ی اجازه ی ورود و خروج هست و تبصره ی خاصی وجود نداره ؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_rz نمایش پست ها
    با سلام
    من مهر خروج مشمولین رو توی پاسپورتم برام سفارت درج کرده ولی ننوشه از چه تاریخی میتونم برم ایران ولی توی صفحه دوم نوشته تاریخ آخرین خروج 10.8.1395 - حالا سوالم از دوستان این هست که اجازه ی رفتن به ایران بستگی به تاریخی که توی صفحه ی دوم درج شده یعنی دقیقا سه سال بعد از اون تاریخ حساب میشه یا اینکه مهر که درج شده به منزله ی اجازه ی ورود و خروج هست و تبصره ی خاصی وجود نداره ؟
    شمابلافاصله پس از درج مهرمیتونین ازش استفاده کنین و ربطی‌ هم به اینکه چه زمانی‌ آخرین خروجتون بوده نداره، اونو واسه این نوشتن چونکه گذرنامه خارج ایران عوض شده و باید رکوردی وجود داشته باشه که شما آخرین خروج قانونی‌ تون کی‌ بوده. همین.

ضمنا مهر خروج مشمولین به صورت سال شمسی‌ حساب می‌شه. یعنی‌ تا پایان اعتبار مهر شما هر سال شمسی‌ ۲ بار میتونین برین ایران. مثلا اگر مهرتون تا اسفند ۱۴۰۰ اعتبار داره، سال ۹۸ دو بار، سال ۹۹ دو بار و سال ۱۴۰۰ هم دو بار میتونین برین ایران.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید
    من متولد مهر ۷۸ هستم
    الان ۲ سال هست که در کانادا زندگی میکنم ولی اقامت ندارم و ویزام ویزیتوره ولی با خانواده مهاجرت کردیم و فعلا منتظر هستیم که ببینیم پروسه ی اقامت دائممون چجوری میشه. من قبل از مشمولیت خارج شدم و الان سال آخر دبیرستان هستم تو کانادا و امسال فارق التحصیل میشم. میخواستم ببینم چطوری میشه این تابستون رو ( حدودا ۲ ماه دیگه ) یک سفر بیام ایران و برگردم. ممنون میشم اگه میتونید کمک کنید و اطلاعات بیشتری هم خواستید میتونم بگم بهتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    شمابلافاصله پس از درج مهرمیتونین ازش استفاده کنین و ربطی‌ هم به اینکه چه زمانی‌ آخرین خروجتون بوده نداره، اونو واسه این نوشتن چونکه گذرنامه خارج ایران عوض شده و باید رکوردی وجود داشته باشه که شما آخرین خروج قانونی‌ تون کی‌ بوده. همین.ضمنا مهر خروج مشمولین به صورت سال شمسی‌ حساب می‌شه. یعنی‌ تا پایان اعتبار مهر شما هر سال شمسی‌ ۲ بار میتونین برین ایران. مثلا اگر مهرتون تا اسفند ۱۴۰۰ اعتبار داره، سال ۹۸ دو بار، سال ۹۹ دو بار و سال ۱۴۰۰ هم دو بار میتونین برین ایران.
    خیلی متشکرم از پاسختون. مهری که زدن توش نوشته تا آخر 1400 اعتبار داره . همش توی فکر بودم تابستون امسال رو میتونم برم یا نه ! پس با این وجود میشه راحت امسال هم رفت . بازم ممنون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Giumtel نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من متولد مهر ۷۸ هستم
    الان ۲ سال هست که در کانادا زندگی میکنم ولی اقامت ندارم و ویزام ویزیتوره ولی با خانواده مهاجرت کردیم و فعلا منتظر هستیم که ببینیم پروسه ی اقامت دائممون چجوری میشه. من قبل از مشمولیت خارج شدم و الان سال آخر دبیرستان هستم تو کانادا و امسال فارق التحصیل میشم. میخواستم ببینم چطوری میشه این تابستون رو ( حدودا ۲ ماه دیگه ) یک سفر بیام ایران و برگردم. ممنون میشم اگه میتونید کمک کنید و اطلاعات بیشتری هم خواستید میتونم بگم بهتون
    طبق قانون، شما باید ۳ سال در خارج زندگی‌ کنید تا مهر خروج مشمولین بگیرید. الان برای شما ۲ سال گذشته، و چون که سنتون هم از ۱۸ سال گذشته، اگر برگردین ایران نمیتونین خارج شین تا مساله نظام وظیفه حل بشه. به نظرم شما باید ۱ سال دیگه صبر کنین تا ۳ سال اقامتتون پر بشه و واجد شرایط گرفتن مهر بشین. اما اگه با دفتر حافظ منافع ایران تماس بگیرید، اونا بهتر راهنمائی می‌کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    طبق قانون، شما باید ۳ سال در خارج زندگی‌ کنید تا مهر خروج مشمولین بگیرید. الان برای شما ۲ سال گذشته، و چون که سنتون هم از ۱۸ سال گذشته، اگر برگردین ایران نمیتونین خارج شین تا مساله نظام وظیفه حل بشه. به نظرم شما باید ۱ سال دیگه صبر کنین تا ۳ سال اقامتتون پر بشه و واجد شرایط گرفتن مهر بشین. اما اگه با دفتر حافظ منافع ایران تماس بگیرید، اونا بهتر راهنمائی می‌کنن.
    پس یعنی هیچ راهه سریع تری نداره که این تابستون برم ایران بدونه مشکل؟ این تنها راهه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)