صفحه 58 از 67 نخستنخست ... 84849505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

اگر اینطوری باشه که خیلی خوبه!
    فقط یک سوال، زمان غیبت از کی حساب میشه؟ از تاریخ فارغ التحصیلی یا یک سال بعد از فراغت از تحصیل؟ یا ... ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedfard1 نمایش پست ها
    اینم جواب سردار موسی کمالی در مورد مهر خروح مشمولین غایب که با معافیت تحصیلی خارج شدن:

طبق مصوبات موجود ایرانیان مقیم خارج از کشور که حداقل ۳ سال در خارج اقامت داشته باشند میتوانند حداکثر دوبار و جمعا به مدت سه ماه به کشور تردد نمایند . قبلاسه سال اقامت از زمان ورود به غیبت محاسبه میشد برای مثال اگر فردی ۵ سال بدون غیبت در خارج اقامت داشت زمانی میتوانست تردد کند که حداقل سه سال در زمان غیبت نیز در خارج اقامت داشت ولی برابر تصمیمات اخیر، چنانچه فردی سه سال اقامت داشته باشد به محض ورود به غیبت میتواند تردد نماید .البته این افراد باید گذرنامه خود را در خارج از کشور ممهور به مهر ورود و خروج کنند. از سوی دیگر کسانی که بیش از ۸ سال غیبت داشتند مجاز به تردد نبودند و باید جریمه پرداخت میکردند از آنجا که جریمه متوقف شده اجازه داده شد این افراد نیز مجاز به تردد باشند . همچنین کسانی که قبلا برای پرداخت جریمه اقدام کرده بودند ولی جریمه را پرداخت نکرده اند میتوانند برای پرداخت جریمه اقدام کنند .

این قانون سه هفته پیش به وزارت امور خارجه ابلاغ شده.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    اگر اینطوری باشه که خیلی خوبه!
    فقط یک سوال، زمان غیبت از کی حساب میشه؟ از تاریخ فارغ التحصیلی یا یک سال بعد از فراغت از تحصیل؟ یا ... ؟
    قاعدتا اون یک سال بعد از فارغ التحصیلی زمان فرجه یا همون مهلت برای معرفی به نظام وظیفه هست و توی اون یک سال آدم غایب محسوب نمیشه. اگه بعد از یک سال خودتونو معرفی نکنین میشین غایب.
    و این قانون جدید هم واقعا خبر خوبیه چون همینجوریش اکثر ماها با ویزای سینگل در مدت 3-4 سال دکترا نمیتونیم بریم ایران و با قانون قبلی، یک سال فرجه و سه سال بعدش هم باید منتظر می موندیم تا بالاخره سه ماه بتونیم بریم ایران (تازه همونم در صورت گرفتن گریت کارت!!).
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

درود دوستان،

یک سوال داشتم، امیدوارم خیلی بی ارتباط با بحث اینجا نباشه.
    برای گرفتن مهر خروج، من الان دنبال کارای ضبط وثیقه نظام وظیفه هستم. خودم که ایران نیستم و خونواده هم شهرستانن و تلفنی از سازمان امور دانشجویان نمیشه اطلاعات درستی گرفت.
    کسی هست کارای ضبط وثیقه رو جدیدا انجام داده باشه بتونه چند تا سوال منو جواب بده؟
    دیگه اینکه، کسی رو میشناسید توی تهران که با دریافت هزینه این کارها رو برای من انجام بده؟

با تشکر.

سلام ، من سال ۹۲ دانشگاهم تمام شد و ساله ۹۳ قبل از اتمام فرجه‌ام از کشور خارج شدم . الان ۵ ساله ترکیه زندگی‌ می‌کنم . ظاهراً این قانون شامل حال منم می‌شه اما تو سایت کنسولگری دیدم که نوشته باید محل اقامت توی پاسپورت ، محل زندگیتون نوشته شده باشه تا مهر زده شه . همچین چیزی درسته ؟ لینک رو این زیر قرار میدادم .
    http://www.econsulate.mfa.ir/index.a...2&pageid=22746

سلام ، من توی سایت کنسولگری ایران خوندم که برای دریافت این مهر باید محل اقامت توی پاسپورت ، خارج از کشور نوشته شه نه تهران یا شهر دیگه ای، همچین چیزی درسته ؟ لینک این مطلبو گذشتم میتونید بخونین.
    http://www.econsulate.mfa.ir/index.a...2&pageid=22746

درود بر دوستان گرامی
    اگر واسه شخصی که مشمول غایبه مشکلی پیش بیاد و مجبور شه که یه سفر به ایران داشته باشه قبل سه سال اقامتش تو کشور خارجی چطور میشه شرایطش برای ورود به ایران ؟
    بلافاصله تو فرودگاه دستگیر میشه یا چی ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی مستر دو ساله هستم در سوئد با معافیت تحصیلی دو ساله که سال اولم تازه تمام شده. حالا برای تعطیلات تابستانی به ایران آمده ام.سوالم اینه که آیا ثبت مهر خروجی در گذرنامه از سفارت ایران در استکهلم کافیه برای خروجم از کشور؟ یا نیاز هست وزارت علوم یا نظام وظیفه مراجعه کنم؟
    با تشکر

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Puffbaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی مستر دو ساله هستم در سوئد با معافیت تحصیلی دو ساله که سال اولم تازه تمام شده. حالا برای تعطیلات تابستانی به ایران آمده ام.سوالم اینه که آیا ثبت مهر خروجی در گذرنامه از سفارت ایران در استکهلم کافیه برای خروجم از کشور؟ یا نیاز هست وزارت علوم یا نظام وظیفه مراجعه کنم؟
    با تشکر
    اگر مهر خروج در انتهای پاسپورت از طرف سفارت درج شده، همون کافیه. مستقیم برید فرودگاه. کار دیگه‌ای لازم نیست انجام بدید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimhm99 نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی
    اگر واسه شخصی که مشمول غایبه مشکلی پیش بیاد و مجبور شه که یه سفر به ایران داشته باشه قبل سه سال اقامتش تو کشور خارجی چطور میشه شرایطش برای ورود به ایران ؟
    بلافاصله تو فرودگاه دستگیر میشه یا چی ؟
    سلام

دوران دستگیری دیگه گذشته (دست کم تا جایی که من اطلاع دارم).
    مشمول غایب مجرم نیست (چون هنوز سربازیش شروع نشده بوده) بلکه متخلف هست.
    به همین دلیل در بدو ورود به شما اطلاع داده میشه که مجوز خروج نخواهید داشت، باید به نظام وظیفه مراجعه کنید تا مسائل رو حل و فصل کنید.
    در نتیجه شما در صورت بازگشت به کشور بدون داشتن مهر خروج، تا رفع مشکل ممنوع الخروج خواهید شد، که البته این میتونه به معنی اعزام شما به سربازی باشه.

به موضوع اینطور نگاه کنید که شما وثیقه رو سپرده بودید، قرار بوده در تاریخ مشخصی برگردید ولی مشکلی پیش اومده و بر نگشتید.
    خروج شما کاملا قانونی بوده و حالا باید بررسی بشه که به چه دلیلی شما موفق به بازگشت به موقع به ایران نشدید.
    وثیقه ای که سپرده بودید ممکنه به صورت کلی یا جزئی ضبط بشه و شما هم تا دریافت کارت پایان خدمت یا معافی اجازه ی خروج از کشور رو پیدا نکنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من معافیت ۵ ساله با فرجه ام تموم شده ولی هنوز دانشجوم. آیا منم مشمول غایب حساب میشم؟ آیا راهی هست که بتونم به ایران تردد کنم؟ من آمریکا تحصیلی می کنم.
    ممنون میشم اگه کسی شرایط مشابهی داشته بگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)