صفحه 6 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط gazmakh نمایش پست ها
    ببخشید جناب darklord من متوجه نشدم که چرا وقتی تغییر ویزا به ویزای کار میدیم هنوز مشمول معافیت تحصیلی هستیم و غیبت نمی خوریم. و اینکه منظورتون از سفارت تو این جمله کدوم سفارته؟ :"
    مادامی که سفارت این معافیت رو لغو نکرده باشه".
    یه سوال دیگه اینکه ایا وزارت علوم واقعا به کسی که مشمول سربازی هست و ویزای کار داره اجازه خروج میده؟ یعنی کسی که ویزای کار داره اگه ویزا راحت میتونه بیاد ایران و برگرده؟
    ممنون

در برخی از کشورها (مثل آلمان) دانشجو بودن ارتباط مستقیمی به ویزای دریافتی شما نداره. یعنی شما میتونید "دانشجو"یی باشید که ویزای "تحصیلی" یا ویزای "کاری" دریافت کرده. به همین دلیل مادامی که شما میتونید اون گواهی اشتغال به تحصیل رو فراهم کنید، از نظر وزارت علوم و نماینده اش در کشور مقصد که میشه سفارت ایران (همون سفارتی که بهش اشاره کرده بودم) دانشجو هستید و مشمول معافیت تحصیلی.

خیر! شما اگه مشمول باشید فقط به منظور ادامه تحصیل میتونید خروج طولانی مدت از کشور داشته باشید.
    باز هم خیر! این دوستی که سوال رو مطرح کردن اشاره کردن که گواهی اشتغال به تحصیل دارند. اگه ایشون از تحصیلشون انصراف بدن دیگه فارغ از نوعِ ویزایی که دارند (حتی اگه دانشجویی باشه) از شمول قانون معافیت تحصیلی خارج میشن و به محض ورود به کشور ممنوع الخروج خواهند شد.

Junior Member

من شرایط پیچیدییی دارم. ممنون میشم اگر کسی‌ بتونه کمک کنه.
    اول بگم که من این مهر خروج رو پارسال دریافت کردم. حالا چجوری؟
    من ۵ ساله پیش از کشور خارج شدم به عنوانه دانشجوی مستر با وثیقه . ۳ ساله بعد درسم تموم شد و۱ سال کار کردم ولی‌ به ایران اعلام نکردم که درسم تموم شده.
    بعدش دکترا شروع کردم و ضمانت نامهٔ بانکی‌ و معافیت تحصیلی‌ رو تمدید کردم بدون مشکل.
    بعدش این مهر خروج رو از سفارت گرفتم با اینکه اصلا غیبت نداشتم. مسئولین سفارت هم گفتن که مشکلی‌ نیست.

بعد از چند ماه من درس خود رو ول کردم و دارم کار می‌کنم ولی‌ به ایران اعلام نکردم چون تا ۳،۴ ساله دیگه از نظر اونها دانشجو هستم.
    سوال من اینکه می‌تونم با این مهر خروجی که دارم بیارم ایران و بدون مشکل برگردم ؟
    از این لحاظ گیج شدم چون که اینجا همه میگن باید غیبت داشت باشی‌ تا از این قانون استفاده کنم در حالی‌ که من غیبت ندارم ولی‌ این مهر خروج رو دارم.

مرسی‌

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mrf87 نمایش پست ها
    من شرایط پیچیدییی دارم. ممنون میشم اگر کسی‌ بتونه کمک کنه.
    اول بگم که من این مهر خروج رو پارسال دریافت کردم. حالا چجوری؟
    من ۵ ساله پیش از کشور خارج شدم به عنوانه دانشجوی مستر با وثیقه . ۳ ساله بعد درسم تموم شد و۱ سال کار کردم ولی‌ به ایران اعلام نکردم که درسم تموم شده.
    بعدش دکترا شروع کردم و ضمانت نامهٔ بانکی‌ و معافیت تحصیلی‌ رو تمدید کردم بدون مشکل.
    بعدش این مهر خروج رو از سفارت گرفتم با اینکه اصلا غیبت نداشتم. مسئولین سفارت هم گفتن که مشکلی‌ نیست.

بعد از چند ماه من درس خود رو ول کردم و دارم کار می‌کنم ولی‌ به ایران اعلام نکردم چون تا ۳،۴ ساله دیگه از نظر اونها دانشجو هستم.
    سوال من اینکه می‌تونم با این مهر خروجی که دارم بیارم ایران و بدون مشکل برگردم ؟
    از این لحاظ گیج شدم چون که اینجا همه میگن باید غیبت داشت باشی‌ تا از این قانون استفاده کنم در حالی‌ که من غیبت ندارم ولی‌ این مهر خروج رو دارم.

مرسی‌

سلام دوست عزیز،

2 تا مهر خروج داریم.
    یکی مهر خروج دانشجویی هست و دیگری مهری خروج مشمولین غایب.
    در مهر خروج دانشجویی به وضوح عبارت "دانشجویی" ذکر شده. اگه در مهری که دریافت کردید این عبارت ذکر شده به این معنا هست که از نظر سفارت شما همچنان دانشجو هستید.

اما در هر صورت مهرهای خروج 1 بار مصرف هستند و برای هر بار تردد به کشور باید این مهر رو مجددا تمدید کنید.
    اگه از نظر سفارت دانشجو باشید (همون موضوعی که در بند بالا اشاره کردم) باید حتما نامه اشتغال به تحصیل همراهتون باشه تا این مهر تمدید بشه.
    و اگه دانشجو نباشید باید مدارک لازم برای اثبات اقامت 3 ساله تون در خارج از کشور به همراهتون باشه.
    در هر صورت اون مهری که دریافت کردید با خروج قبلیتون از کشور باطل شده و حالا به یک مهر جدید نیاز دارید.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

2 تا مهر خروج داریم.
    یکی مهر خروج دانشجویی هست و دیگری مهری خروج مشمولین غایب.
    در مهر خروج دانشجویی به وضوح عبارت "دانشجویی" ذکر شده. اگه در مهری که دریافت کردید این عبارت ذکر شده به این معنا هست که از نظر سفارت شما همچنان دانشجو هستید.

اما در هر صورت مهرهای خروج 1 بار مصرف هستند و برای هر بار تردد به کشور باید این مهر رو مجددا تمدید کنید.
    اگه از نظر سفارت دانشجو باشید (همون موضوعی که در بند بالا اشاره کردم) باید حتما نامه اشتغال به تحصیل همراهتون باشه تا این مهر تمدید بشه.
    و اگه دانشجو نباشید باید مدارک لازم برای اثبات اقامت 3 ساله تون در خارج از کشور به همراهتون باشه.
    در هر صورت اون مهری که دریافت کردید با خروج قبلیتون از کشور باطل شده و حالا به یک مهر جدید نیاز دارید.

موفق باشید
    سلام
    ممنوع از جوابتون.
    اول اینکه این مهر عبارت دانشجویی نداره. این مهر از حفاظت منافع ایران در واشنگتن گرفتم و ا زوقتی که گرفتم اصلا ایران نرفتم که باطل بشه.
    این مهر الان در پاسپورت من هست و من ایران نیستم. اگر برم ایران می‌تونم خارج بشم با این مهر بدون مشکل یا باید به اونها هم اثبات کنم که خارج از کشور اقامت دارم. همونطور که گفتم از نظر ایران من دانشجو هستم اما این مهر ننوشته که من دانشجو هستم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mrf87 نمایش پست ها
    سلام
    ممنوع از جوابتون.
    اول اینکه این مهر عبارت دانشجویی نداره. این مهر از حفاظت منافع ایران در واشنگتن گرفتم و ا زوقتی که گرفتم اصلا ایران نرفتم که باطل بشه.
    این مهر الان در پاسپورت من هست و من ایران نیستم. اگر برم ایران می‌تونم خارج بشم با این مهر بدون مشکل یا باید به اونها هم اثبات کنم که خارج از کشور اقامت دارم. همونطور که گفتم از نظر ایران من دانشجو هستم اما این مهر ننوشته که من دانشجو هستم.

این مهر تاریخ انقضا هم نداره؟
    میشه متن مهری که دریافت کردید رو بفرمایید به چه صورت هست؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی‌ اینجا تا حالا مهر خروج غایبین رو گرفته و بدون مشکل هم از کشور خارج شده باشه؟
    من می‌خوام اقدام کنم و اقامت امریکا رو هم دارم. ولی‌ هنوز نگرانم یهو موقع خروج جلومو بگیرن
    کسی‌ تجربه عملی‌ از پروسش داره؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    این مهر تاریخ انقضا هم نداره؟
    میشه متن مهری که دریافت کردید رو بفرمایید به چه صورت هست؟
    این هم متن مهر:

به استناد بند الف مصوبه شماره 5/10/708م/4/ن مورخ 26/5/92 ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دارنده گذرنامه مجاز است تا تاریخ 30/12/1395 هر سال دو بار به کشور وارد و از مرزهای مجاز خارج شود، مشروط به اینکه مجموع مدت توقف بیش از سه ماه نباشد.

Junior Member

سلام دوستان، من 8ماهه که از کشور خارج شدم. از برنده های لاتاری بودم.
    1-من تحت عنوان سفر علمی اومدم اینجا می خوام بدونم این برنامه ی 3سال خروج مشمولین غایب بعد از سه سال غیبت شامل حال من هم میشه؟
    2-در ضمن این قانون مثل اینکه تا سال 96 تصویب شده در حالی که من از این طرح در صورت امکان سال97 میتونم استفاده کنم. میخوام بدونم طبق تجربیات تا حال شده این قانون تمدید بشه؟

با سلام

کسی می دونه مدارک لازم برای این مهر اجازه تردد چیه؟
    امروز رفتم کنسولگری، گفتن پاسپورتت کلا باید عوض بشه، استعلام بشه، 130 یورو و 21 روز کاری، کار داره...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    خب ما برگشتیم و خدا رو شکر مشکلی پیش نیومد FYI!
    سلام قربان؛ آقا من دو تا سوال داشتم:
    شما موقع خروج از کشور با قانون مذکور عوارض خروج پرداخت کردید؟
    پاسپورت جدیدی که میگیرید بعد از اینکه وارد کشور شدید نیاز به تایید اداره گذرنامه داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)