صفحه 62 از 67 نخستنخست ... 1252535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

اظلاعیه جدید وزارت خارجه در مورد وضعیت خروج از کشور کلیه مشمولین غایب و دانشجویان در پی شیوع ویروس کورونا در ایران و جهان

>>> لینک اطلاعیه در سایت وزارت خارجه <<<

Junior Member

سلام دوستان
    اگر بعد از سه سال تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور، از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهیم، به چه شکل مهر ویژه تردد مشمولین را دریافت میکنیم؟ چون همگی نوشته بودید بعد از تایید مدرک فارغ التحصیلی توسط سفارت و بعد از یکسال میشه این مهر رو دریافت کرد، کسی که انصراف داده و مدرکی نداره به چه شکل مهر رو دریافت میکنه؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط omid9068 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر بعد از سه سال تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور، از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهیم، به چه شکل مهر ویژه تردد مشمولین را دریافت میکنیم؟ چون همگی نوشته بودید بعد از تایید مدرک فارغ التحصیلی توسط سفارت و بعد از یکسال میشه این مهر رو دریافت کرد، کسی که انصراف داده و مدرکی نداره به چه شکل مهر رو دریافت میکنه؟
    با قانون فعلی اگر بتونید نشون بدید که ۳ سال اقامت در خارج از کشور داشتید، میتونید با ارائه نامه رسمی‌ انصراف از دانشگاه
    برای ضبط وثیقه اقدام کنید و بعدش مهر مشمولین بگیرید. توجه کنید، هدف "تعیین تکلیف" وضعیت وثیقه ایه که گذاشتید، حالا چه با
    مدرک دانش اموختگی، یا چه با نامه انصراف. منتها از نظر نظام وظیفه حتما باید وارد غیبت شده باشید.
    یعنی‌ ۱ سال بعد از تاریخ رسمی‌ انصراف یا دانش اموختگی اینکار رو می‌کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    با قانون فعلی اگر بتونید نشون بدید که ۳ سال اقامت در خارج از کشور داشتید، میتونید با ارائه نامه رسمی‌ انصراف از دانشگاه
    برای ضبط وثیقه اقدام کنید و بعدش مهر مشمولین بگیرید. توجه کنید، هدف "تعیین تکلیف" وضعیت وثیقه ایه که گذاشتید، حالا چه با
    مدرک دانش اموختگی، یا چه با نامه انصراف. منتها از نظر نظام وظیفه حتما باید وارد غیبت شده باشید.
    یعنی‌ ۱ سال بعد از تاریخ رسمی‌ انصراف یا دانش اموختگی اینکار رو می‌کنن.
    سپاس از پاسختون. من درواقع هدفم این بود که با اعلام انصراف از این یکسال زمان فاکتور بگیرم. پس هیچ راهی برای اینکه در بازه یکساله بعد از فارغ التحصیلی یا بعد از انصراف بشه به ایران بازگشت وجود نداره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط omid9068 نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون. من درواقع هدفم این بود که با اعلام انصراف از این یکسال زمان فاکتور بگیرم. پس هیچ راهی برای اینکه در بازه یکساله بعد از فارغ التحصیلی یا بعد از انصراف بشه به ایران بازگشت وجود نداره؟
    خیر. تا زمانی‌ که ۱ سال از تاریخ اتمام یا انصراف نگذشته باشه، نظام وظیفه وثیقه رو ضبط نمیکنه. حتا اگه شما مشکلی‌ نداشته باشید که این پول رو بدید.

یه راه اینه که قبل از انصراف یه مهر دانشجو‌یی بگیرید که اون ۱ سال رو با اون تردد کنید. سفارت خودش میدونه این رو و من شنیدم همکاری می‌کنن. ازشون بپرسید.

Junior Member

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنن. بخاطر شیوع ویروس کرونا ابلاغیه ای در سایت نظام وظیفه و وزارت امور خارجه اومد که مشمولین غایب خارج از کشور بدون هیچ گونه نگرانی میتونن یکبار بیان ایران و برن .. از دوستم پرسیدم گفت هیچ ضمانتی نیست که مجوز خروج به ما بدن .. بنظرتون چیکار کنم؟ دوست دارم این تابستون یسر برم ایران ولی ازینش میترسم.. مثکه قبل خروج از ایران هم باید یسر بریم وزارت امور خارجه تا بهمون مجوز خروج بده. اگه دوستان تجربه اینو داشتن لطفا راهنمایی کنند. ایا ریسکه؟؟؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Nparsa88 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی کنن. بخاطر شیوع ویروس کرونا ابلاغیه ای در سایت نظام وظیفه و وزارت امور خارجه اومد که مشمولین غایب خارج از کشور بدون هیچ گونه نگرانی میتونن یکبار بیان ایران و برن .. از دوستم پرسیدم گفت هیچ ضمانتی نیست که مجوز خروج به ما بدن .. بنظرتون چیکار کنم؟ دوست دارم این تابستون یسر برم ایران ولی ازینش میترسم.. مثکه قبل خروج از ایران هم باید یسر بریم وزارت امور خارجه تا بهمون مجوز خروج بده. اگه دوستان تجربه اینو داشتن لطفا راهنمایی کنند. ایا ریسکه؟؟؟

تنها مرجع درست برای تفسیر و اجرای این قانون، سفارت ایران در کشور محل زندگی‌ شماست. و قاعدتا وقتی‌ ابلاغیه اومده و سفارت کارای مجوز رو انجام میده، یعنی‌ ریسکی‌ در کار نیست و اجرا می‌شه دیگه. اگر مشکلی‌ باشه، سفارت به شما مجوز نمیده

Junior Member

مشکل اینجاست که سفارت هیچ مجوزی به ما نمیده تنها فرم درخواست رو براشون ایمیل میکنیم و بعد میایم ایران. حال موقع برگشت وزارت خارجه به ما مجوز بده یا نه هیچی معلوم نیس اونم تو ایران که هرکی یه چیزی میگه و همه چی رو هواس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    تنها مرجع درست برای تفسیر و اجرای این قانون، سفارت ایران در کشور محل زندگی‌ شماست. و قاعدتا وقتی‌ ابلاغیه اومده و سفارت کارای مجوز رو انجام میده، یعنی‌ ریسکی‌ در کار نیست و اجرا می‌شه دیگه. اگر مشکلی‌ باشه، سفارت به شما مجوز نمیده
    من از بچه هایی که مشمول غایب بودن و اومدن ایران پرسیدم دو نفر از دوستام که دانشجو بودن در روسیه برگشتن ایران و وزارت امور خارجه مجوز نداد که هیچ . نظام وظیفه براشون قانون تعیین کرد باید یکراست برن سربازی. دوستان گول اینایی که قول دادن مجوز بدن رو نخورین اینا سرتاپاشون دروغ و ریا هست. صبر کنید 3 سال که شد مهر خروج بگیرین با خیال راحت برین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nparsa88 نمایش پست ها
    من از بچه هایی که مشمول غایب بودن و اومدن ایران پرسیدم دو نفر از دوستام که دانشجو بودن در روسیه برگشتن ایران و وزارت امور خارجه مجوز نداد که هیچ . نظام وظیفه براشون قانون تعیین کرد باید یکراست برن سربازی. دوستان گول اینایی که قول دادن مجوز بدن رو نخورین اینا سرتاپاشون دروغ و ریا هست. صبر کنید 3 سال که شد مهر خروج بگیرین با خیال راحت برین.
    اینطور که نشه روی قانون هاشن حساب کرد که خیلی بده! دیگه نمیشه ادم برنامه ریزی بکنه برای برگشتش... الان این گرفتن مهرخروج بعد سه سال به چه صورت هست برای کسانیکه مشمول هستن؟ مثلا من که الان فارغ تحصیل میشم سال بعد همین موقع میشم مشمول، درسته؟ بعد از اون باید سه سال صبر کنم؟ اون مهرخروج چه فرقی با مهر فعلی داره؟ بعد چه تضمینی هست بعد سه سال نظام وظیفه اعزام به خدمت نکنه؟ منظورتون خرید سربازی که نیست!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)