صفحه 64 از 67 نخستنخست ... 145455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

یه سوال دیگه .. شرط سه سال اقامت در خارج چطوریه؟ حتما باید سه سال در یک کشور بود یا میشه مثلا یکسال تو یه کشور و دو سال دیگه کشور دیگه باشیم؟ چون نوشته فقط سه سال در خارج اقامت قانونی داشته باشیم.. ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    معافيت تحصيلي /توريستي بايد لغو بشه و همچنين وثيقه ظبط بشه
    اينا كارايي نيست كه بتوني از سفارت انجام بدي
    بايد خانواده انجام بدن
    یه سوال دیگه .. شرط سه سال اقامت در خارج چطوریه؟ حتما باید سه سال در یک کشور بود یا میشه مثلا یکسال تو یه کشور و دو سال دیگه کشور دیگه باشیم؟ چون نوشته فقط سه سال در خارج اقامت قانونی داشته باشیم.. ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان یک سوالی داشتم من دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده بودم با مرخصی تحصیلی دو ترم مهر 96 و تابستان 97 از کشور توریستی خارج شدم و اصلا پیگیر دانشگاه هم نبودم .. چند ماه دیگه میشه 3 سال اقامت در خارج برای من .. ایا دانشگاه خود به خود میتونه اخراجم کنه و غیبت سربازی برام بزنه وقتی من چند ترمه نبودم اونجا و نرفتم دانشگاه ؟ همینطور وثیقه که گذاشتم توریستی رفتم دو ساله که برنگشتم نظام وظیفه تا حالا وثیقمو ضبط کرده و غیبت وارد کرده برام؟ یا لازمه خانواده برام از دانشگاه انصراف بدن تا غیبت برام زده بشه؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Nparsa88 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوالی داشتم من دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده بودم با مرخصی تحصیلی دو ترم مهر 96 و تابستان 97 از کشور توریستی خارج شدم و اصلا پیگیر دانشگاه هم نبودم .. چند ماه دیگه میشه 3 سال اقامت در خارج برای من .. ایا دانشگاه خود به خود میتونه اخراجم کنه و غیبت سربازی برام بزنه وقتی من چند ترمه نبودم اونجا و نرفتم دانشگاه ؟ همینطور وثیقه که گذاشتم توریستی رفتم دو ساله که برنگشتم نظام وظیفه تا حالا وثیقمو ضبط کرده و غیبت وارد کرده برام؟ یا لازمه خانواده برام از دانشگاه انصراف بدن تا غیبت برام زده بشه؟؟
    برای تمامی موارد باید حضوری مراجعه کرد و هزینه ها رو پرداخت کرد.

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nparsa88 نمایش پست ها

نه احتمال زياد هنوز اخراج نشدي
    همچنين اگر نظام وظيفه براي ظبط پول اقدام ميكرد بانك حتما به كسي كه پول رو گذاشته زنگ ميزنه و اطلاع ميده

در مورد سه سال مهم نيست يه كشور بوديد يا چند كشور اما حتما بايد وارد دوران غيبت شده باشيد تا بتونيد ازين استفاده كنيد
    شما احتمالا هنوز دانشجويي
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    نه احتمال زياد هنوز اخراج نشدي
    همچنين اگر نظام وظيفه براي ظبط پول اقدام ميكرد بانك حتما به كسي كه پول رو گذاشته زنگ ميزنه و اطلاع ميده

در مورد سه سال مهم نيست يه كشور بوديد يا چند كشور اما حتما بايد وارد دوران غيبت شده باشيد تا بتونيد ازين استفاده كنيد
    شما احتمالا هنوز دانشجويي

ایا برای کسی که توریستی خارج شده و برنگشته و در خارج مشغول به تحصیله حتما باید سه سال غیبت داشته باشه؟ ایا میشه سه سال اقامت داشته باشیم و یکسال غیبت و بتونیم مهر خروج بگیریم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

سلام خدمت تمامی دوستان
    یک سوالی داشتم
    من دفترچه خدمت پست کردم و فعلا تاریخ اعزامم مشخص نشده
    مدرک فوق لیسانس دارم
    قصد دارم با همسرم از طریق زمینی به ترکیه بریم با ویزای توریستی بریم و برنگردم، سپس در ترکیه یک ملک اجاره کنیم و اقامت یک ساله بگیریم. در این مدت کارهای پذیرش تحصیلی برای دکتری رو انجام بدم یا همسرم پذیرش بگیره و بتونیم ویزای توریستی رو به تحصیلی تغییر بدم.
    آیا این روش انجام پذیر هست؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
    ممنونم از اینکه با حوصله جوابی سوالات را میدهید
    روزهای خوب خواهند رسید...

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان
    یک سوالی داشتم
    من دفترچه خدمت پست کردم و فعلا تاریخ اعزامم مشخص نشده
    مدرک فوق لیسانس دارم
    قصد دارم با همسرم از طریق زمینی به ترکیه بریم با ویزای توریستی بریم و برنگردم، سپس در ترکیه یک ملک اجاره کنیم و اقامت یک ساله بگیریم. در این مدت کارهای پذیرش تحصیلی برای دکتری رو انجام بدم یا همسرم پذیرش بگیره و بتونیم ویزای توریستی رو به تحصیلی تغییر بدم.
    آیا این روش انجام پذیر هست؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
    ممنونم از اینکه با حوصله جوابی سوالات را میدهید
    البته مطمئن نیستم و امیدوارم بقیه دوستان که واردتر هستن بیان نظر بدن، ولی شما چون دفترچه پست کردین دیگه مشمول غایب حساب نمی شین و سرباز هستین. اگر از کشور خارج بشید و برنگردید، ممکن هست برای گرفتن مهر تردد مشمولین غایب به مشکل بر بخورید.
    باز هم تاکید می کنم مطمئن نیستم و دوستانی که مطلع تر هستن امیدوارم نظر بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    البته مطمئن نیستم و امیدوارم بقیه دوستان که واردتر هستن بیان نظر بدن، ولی شما چون دفترچه پست کردین دیگه مشمول غایب حساب نمی شین و سرباز هستین. اگر از کشور خارج بشید و برنگردید، ممکن هست برای گرفتن مهر تردد مشمولین غایب به مشکل بر بخورید.
    باز هم تاکید می کنم مطمئن نیستم و دوستانی که مطلع تر هستن امیدوارم نظر بدن.
    ممنونم از پاسختون، حقیقتش من اصلا قصد برگشت ندارم و نمیخوام تحت هیچ شرایطی به ایران برگردم. الان سوالی که جدید به ذهنم رسید این هست که آیا اگر عتبار 5 ساله پاسپورت تموم شه ممکنه سفارت ایران در خارچ کشور بهم پاسپورت نده؟
    روزهای خوب خواهند رسید...

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون، حقیقتش من اصلا قصد برگشت ندارم و نمیخوام تحت هیچ شرایطی به ایران برگردم. الان سوالی که جدید به ذهنم رسید این هست که آیا اگر عتبار 5 ساله پاسپورت تموم شه ممکنه سفارت ایران در خارچ کشور بهم پاسپورت نده؟
    بر اساس گفته دوستانی که قبلا در این مورد صحبت کردن تو این فروم سفارت ها موظف هستن برای شما پاسپورت صادر کنن تخت هر شرایطی. مگر این که ورودتون به کشور مقصد غیر قانونی بوده باشه. مثلا قاچاقی رفته باشید.
    البته خب هیچی رو با قاطعیت نمی شه گفت. ولی بر اساس گفته دوستان نباید مشکلی پیش بیاد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)