صفحه 7 از 67 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام دوستان. من دانشجوری کارشناسی ارشد بودم در خارج از کشور و چون دانشجو بودم مهر خروج دانشجویی گرفتم و به ایران سفر کردم و برگشتم و الان اون مهر منقضی شده. ولی بعد از مدتی من ارشدم رو ادامه ندادم و یک مدرک معادل گرفتم که اون مدرک مورد قبول وزارت علوم نیست. در حال حاضر من دانشجوی دکتری هستم در یک دانشگاه تراز اول و مورد قبول وزارت. ازونجایی که وزارت مدرک معادل من رو قبول نداره، از نظر وزارت علوم من الان مدرک کارشناسی دارم و بعد از کارشناسی مشغول ادامه تحصیل در مقطع دکتری شدم و تا اونجایی که من میدونم وزارت علوم ایران تاکید شدید داره بر اینکه ادامه تحصیل باید پیوسته باشه و تقریبا به نوعی جهشی مورد قبول نیست. میخواستم راهنماییم کنین با این شرایط چطور میتونم به ایران سفر کنم؟
    ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط naaavdddd نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوری کارشناسی ارشد بودم در خارج از کشور و چون دانشجو بودم مهر خروج دانشجویی گرفتم و به ایران سفر کردم و برگشتم و الان اون مهر منقضی شده. ولی بعد از مدتی من ارشدم رو ادامه ندادم و یک مدرک معادل گرفتم که اون مدرک مورد قبول وزارت علوم نیست. در حال حاضر من دانشجوی دکتری هستم در یک دانشگاه تراز اول و مورد قبول وزارت. ازونجایی که وزارت مدرک معادل من رو قبول نداره، از نظر وزارت علوم من الان مدرک کارشناسی دارم و بعد از کارشناسی مشغول ادامه تحصیل در مقطع دکتری شدم و تا اونجایی که من میدونم وزارت علوم ایران تاکید شدید داره بر اینکه ادامه تحصیل باید پیوسته باشه و تقریبا به نوعی جهشی مورد قبول نیست. میخواستم راهنماییم کنین با این شرایط چطور میتونم به ایران سفر کنم؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز

پیش از هر چیز در سامانه ی تاک (tak.mfa.ir) یک پرونده دانشجویی باز کنید.
    و قبل از اینکه به دنبال راه حل دیگه ای بگردید، برید به سفارت ایران با در دست داشتن تمام مدارکتون.
    احتمال اینکه بدون مشکل (یا حالا با کمی مذاکره‎ی دوستانه) وضعیت فعلی شما پذیرفته بشه خیلی زیاد هست. زود تسلیم نشید.

نکته های خیلی مهم:
    * در این 2 یا 3 ساله ی اخیر سفارت ایران (کلا وزارت خارجه) واقعا دانشجوهای خارج از کشور رو داره حمایت میکنه.
    * افراد زیادی هستند که از کارشناسی مستقیما به دکترا میرن (دکترای 5 ساله که در واقع 1 سال ارشد + 4 سال دکترا هست).
    * بر مبنای نگرش سنگ مفت / گنجشک مفت هم که به موضوع نگاه کنید پرتاب کردن این سنگ ضرری نداره.

اگه موارد بالا اثر نکرد اون موقع میریم سراغ یافتن راه حل دوم.

Junior Member

دوستان گويا بخشنامه جديدي اومده كه ميگه كساني كه به طور دانشجويي خارج شده اند، نياز به ارايه نامه از وزارت علوم 'يا' نظام وظيفه دارند كه نشون بده 'تسويه حساب كرده اند و صدور مهر خروج مشمولين بلامانع' است
    اينها رو امروز دفتر حفظ منافع تو واشنگتن به من گفت. توضيح بيشتر نداد، هر چي پرسيدم... فقط گفت منظورش از تسويه حساب، خريد آموزش رايگان نيست... گفتم پس چيه؟ گفت مگه وثيقه نذاشتيد؟ همون!!!!

درخواست من مهر خروج مشمولين براي افراد با اقامت بالاي سه سال بود. طرف ميگفت اين بخشنامه 'جديده' و از دو هفته پيش همه رو ميفرسته دنبال همچين نامه اي!!!!
    اگه كسي اطلاعي داره چطور ميشه اين نامه رو گرفت، لطفا اطلاع رساني كنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ERDI نمایش پست ها
    دوستان گويا بخشنامه جديدي اومده كه ميگه كساني كه به طور دانشجويي خارج شده اند، نياز به ارايه نامه از وزارت علوم 'يا' نظام وظيفه دارند كه نشون بده 'تسويه حساب كرده اند و صدور مهر خروج مشمولين بلامانع' است
    اينها رو امروز دفتر حفظ منافع تو واشنگتن به من گفت. توضيح بيشتر نداد، هر چي پرسيدم... فقط گفت منظورش از تسويه حساب، خريد آموزش رايگان نيست... گفتم پس چيه؟ گفت مگه وثيقه نذاشتيد؟ همون!!!!

درخواست من مهر خروج مشمولين براي افراد با اقامت بالاي سه سال بود. طرف ميگفت اين بخشنامه 'جديده' و از دو هفته پيش همه رو ميفرسته دنبال همچين نامه اي!!!!
    اگه كسي اطلاعي داره چطور ميشه اين نامه رو گرفت، لطفا اطلاع رساني كنه.

برای من هم که از هلند اقدام کردم همین مورد پیش اومد، استعلام کرد سفارت گفت مشکل داری و باید بری وزارت علوم و نظام وظیفه درستش کنی. ولی نمی دونستن چی رو باید درست کرد! یعنی باید بریم وثیقه رو قبل از سر اومدنش تقدیمشون کنیم؟ وثیقه رو که آخرش برمی داشتن دیگه این مسخره بازیا چیه؟! تازه من الان خودم برم ایران دیگه معلوم نیس اصلا بتونم بیرون بیام!
    دوستانی که خانوادشون تهران هستند اگر میشه یه سر به وزارت علوم و نظام وظیفه بزن و به ما هم اطلاعی بدن

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

در پاسخ به سه ارسال آخر (ممنون از phpkar برای اطلاع رسانی):
    مشکل اصلی نام گذاریه این قانون هست، "اجازه خروج ویژه مشمولین" از معنای اصلی این قانون دور هست، اصولا واژه ی عمومی "مشمول" به کسانی خطاب میشه که خدمت سربازی بهشون تعلق گرفته (و قاعدتا از معافیت تحصیلی استفاده می کنند) نه کسانی که غایب هستند. باید میشد "اجازه خروج ویژه غایبین" یا "اجازه خروج ویژه مشمولین غایب".

در هر حال حتی قبل از اجرایی شدن این قانون، همون مهر خروج معمولی رو میشد از طریق سفارت اقدام کرد. و اصولا اینا دو موضوع جدا از هم هستند.
    اینکه چرا این قانون جدید رو برای کسانیکه معافیت تحصیلی دارند (و اصلا غایب نیستند) استفاده نمیکنند اصلا عجیب نیست، عجیب این هست که چرا همون مهر خروج معمولی رو سفارت خونه ها و دفتر حفاظت به دانشجو ها نمیده.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - Ferdowsi University of Mashhad

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    در پاسخ به سه ارسال آخر (ممنون از phpkar برای اطلاع رسانی):
    مشکل اصلی نام گذاریه این قانون هست، "اجازه خروج ویژه مشمولین" از معنای اصلی این قانون دور هست، اصولا واژه ی عمومی "مشمول" به کسانی خطاب میشه که خدمت سربازی بهشون تعلق گرفته (و قاعدتا از معافیت تحصیلی استفاده می کنند) نه کسانی که غایب هستند. باید میشد "اجازه خروج ویژه غایبین" یا "اجازه خروج ویژه مشمولین غایب".

در هر حال حتی قبل از اجرایی شدن این قانون، همون مهر خروج معمولی رو میشد از طریق سفارت اقدام کرد. و اصولا اینا دو موضوع جدا از هم هستند.
    اینکه چرا این قانون جدید رو برای کسانیکه معافیت تحصیلی دارند (و اصلا غایب نیستند) استفاده نمیکنند اصلا عجیب نیست، عجیب این هست که چرا همون مهر خروج معمولی رو سفارت خونه ها و دفتر حفاظت به دانشجو ها نمیده.
    من امروز رفتم کنسولگری ایران تو میلان درخواست دادم برای مهر خروج. مشکل خاصی نبود گفتن استعلام میکنن هفته بعد بیا مهر خروج بگیر. من دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم.
    مشکل رساندن مدرک کارشناسی به ددلاین سفارت ایتالیا برای ویزا :
    نامه ای در تاریخ ۱۸ اردیبهشت در محل سفارت ایتالیا گذاشته شده است زودتر برای پیش ثبت نام برید و نامه رو امضا کنید تا پیگیری هامون جواب بده.

Junior Member

سلام به دوستان عزیز انجمن
    کسی میدونه برای کارشناسی (bachelor) خوندن در آمریکا , وضعیت سربازی چطوری هست ؟‌ همه برای ارشد و دکترا حرف می زنند کسی برای کارشناسی حرف نمیزنه !‌ اگر از دانشگاه آمریکا بورس بشی نمیتونی بری به خاطر سربازی‌؟‌ باید چی کار کرد ؟ یکی لطفا راهنمایی کنه

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط darkmirror نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز انجمن
    کسی میدونه برای کارشناسی (bachelor) خوندن در آمریکا , وضعیت سربازی چطوری هست ؟‌ همه برای ارشد و دکترا حرف می زنند کسی برای کارشناسی حرف نمیزنه !‌ اگر از دانشگاه آمریکا بورس بشی نمیتونی بری به خاطر سربازی‌؟‌ باید چی کار کرد ؟ یکی لطفا راهنمایی کنه
    فکر کنم اینجا بتوانید جواب سوالتون را پیدا کنید
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    فکر کنم اینجا بتوانید جواب سوالتون را پیدا کنید
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521
    سلام ممنون از پاسخ سریعتون , ظاهرا نوشته نمیشه درس خوند و حتما باید کارشناسی رو در ایران گذراند اما آیا راه حلی هست ؟
    مثلا میشه پیش دانشگاهی رو بری آمریکا که مقیم خارج از کشور محسوب شی و بتونی اونجا درس بخونی ؟‌
    یا با رتبه کنکور بالا معافیت گرفت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)