صفحه 8 از 67 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط darkmirror نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ سریعتون , ظاهرا نوشته نمیشه درس خوند و حتما باید کارشناسی رو در ایران گذراند اما آیا راه حلی هست ؟
    مثلا میشه پیش دانشگاهی رو بری آمریکا که مقیم خارج از کشور محسوب شی و بتونی اونجا درس بخونی ؟‌
    یا با رتبه کنکور بالا معافیت گرفت ؟
    من کامل نخوندمش ولی اگر نمیشه به نظر من تنها راه حل خارج شدن از کشور قبل از 18 سالگی است یعنی قبل از اینکه مشمول بشی
    رتبه بالا کنکور هم شدنیه اما نمیدونم تا چه رتبه ای معاف خواهد شد از طرفی با رتبه بالا شما اگر معاف بشی از اون طرف هم دانشگاه
    شریف قبول میشی که در رده دانشگاه های عالی محسوب میشه که دیگه فکر نمیکنم ضروری باشه که شما باز هم به فکر رفتن باشی
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    من کامل نخوندمش ولی اگر نمیشه به نظر من تنها راه حل خارج شدن از کشور قبل از 18 سالگی است یعنی قبل از اینکه مشمول بشی
    رتبه بالا کنکور هم شدنیه اما نمیدونم تا چه رتبه ای معاف خواهد شد از طرفی با رتبه بالا شما اگر معاف بشی از اون طرف هم دانشگاه
    شریف قبول میشی که در رده دانشگاه های عالی محسوب میشه که دیگه فکر نمیکنم ضروری باشه که شما باز هم به فکر رفتن باشی
    شریف که برای دانشجویان هنر نیست دوست من . طبق چیزی که من تحقیق کردم نوشته :
    100 نفر برتر كنكور در رشته رياضي فيزيك، 50 نفر اول رشته تجربي، 50 نفر رشته انساني و 20 نفر اول رشته هنر
    می توانند با گذراندن دوره ی آموزشی نسبت به دريافت كارت پايان خدمت خود اقدام كنند ( نفرات 1 تا 3 در هر رشته هم کلا معاف هستند )

اما برای خروج از کشور قبل از 18 سالگی چه پیشنهادی دارید ؟ کجا بهتره و خرجش کمتر ؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط darkmirror نمایش پست ها
    شریف که برای دانشجویان هنر نیست دوست من . طبق چیزی که من تحقیق کردم نوشته :
    100 نفر برتر كنكور در رشته رياضي فيزيك، 50 نفر اول رشته تجربي، 50 نفر رشته انساني و 20 نفر اول رشته هنر
    می توانند با گذراندن دوره ی آموزشی نسبت به دريافت كارت پايان خدمت خود اقدام كنند ( نفرات 1 تا 3 در هر رشته هم کلا معاف هستند )

اما برای خروج از کشور قبل از 18 سالگی چه پیشنهادی دارید ؟ کجا بهتره و خرجش کمتر ؟
    بحث من کلی بود نه رشته البته این مورد کنکور مورد خوبیه به شرطی که قبل از ورود به دانشگاه یا حین اون مثلا تابستان بشه آموزشی گذارند
    در این صورت برای شما فایده ای نخواهد داشت اگر گذراندن آموزشی موکول به بعد از لیسانس بشه. اگر مورد اول بشه شما میتونی کارت بگیری
    بعدش از دانشگاه انصراف بدی
    به نظر من جایی برید که کسی داشته باشید حالا آشنا، فامیل، دوست یا هر شخص دیگه نه به جهت مالی از این جهات که در صورت بروز مشکل
    یا مسائل دیگه کسی باشه که ازش سوال کنید یا بتونید باهاش مسائل درمیان بگذارید
    اگر هم کسی در خارج از کشور ندارید بهتره که جایی برید که هزینه تحصیل رایگان باشه اگر هدف اولتون امریکا یا کانادا نیست کشورهای اسکاندیناوی
    و یا آلمان گزینه های خوبی هستند اگر باز هم در مورد هزینه ها و مسائل دیگه سوال دارید بهتره تو تاپیک کشورهای مربوطه سوال کنید چون بحث این تاپیک
    و هدف آن چیز دیگری است و بهتره بیشتر از این از چهارچوب خارج نشیم
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام دوستان،
    من آلمان مسترم رو خوندم و تموم کردم و الان مشغول بکارم با ویزای کار ولی‌ هنوز به ایران اعلام نکردم که درسم تموم شده، اردیبهشت ۹۵ معافیت تحصیلی‌ ۴ ساله واسه مسترم تموم می‌شه. چند ماه پیش که دانشجو بودم رفتم سفارت ایران تویه آلمان و خروجی گرفتم واسه رفتن به ایران . مهر خروجی که سفارت زده، نوشته شده: تا شهریور ۹۵ سه بار می‌تونی خارج بشی‌.
    سوال : چند ماه پیش با همین مهر خروجی رفتم ایران ویزامم کاری بود، هیچ کس گیر نداد و اومدم آلمان، بار دوم هم با همین مهر می‌شه رفت ایران و برگشت؟ کسی‌ تجربه داره؟ ( قبلا مهر خروج ۱ سال اعتبار نداشت، هربار باید گرفته میشد.) پلیس مرز واسه ویزای کار بودن گیر نمید؟

اگر تاپیک مربوط نیست لطفا تاپیک دیگرو معرفی‌ کنید.
    مرسی‌

Junior Member

سلام
    یک سوالی داشتم
    می خواستم بدونم که آیا میشه با وثیقه بعنوان دانشجو از کشور خارج شد(مثلا یا کارشناسی یا ارشد ،هر از چند گاهی وارد کشور شده و در صورت لزوم پاسپورت تمدید شود)
    پس از اتمام دوره حالا 5 یا 6 ساله که زمان معافیت تحصیلی رو به اتمام است درخواست تابعیت کشور مقصد را با در دست داشتن مدارک و استعلام 5 ساله کرد و پس از گرفتن پاس کشور دوم به کشور بازگشت و قانونی اقدام به آزادسازی وثیقه نمود، قابل توجه است که شخص پس از اتمام تحصیل ممنوع الخروج می شود، در اینجا بتوان با پاس کشور دوم از کشور خارج شد؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sonamia نمایش پست ها
    سلام
    یک سوالی داشتم
    می خواستم بدونم که آیا میشه با وثیقه بعنوان دانشجو از کشور خارج شد(مثلا یا کارشناسی یا ارشد ،هر از چند گاهی وارد کشور شده و در صورت لزوم پاسپورت تمدید شود)
    پس از اتمام دوره حالا 5 یا 6 ساله که زمان معافیت تحصیلی رو به اتمام است درخواست تابعیت کشور مقصد را با در دست داشتن مدارک و استعلام 5 ساله کرد و پس از گرفتن پاس کشور دوم به کشور بازگشت و قانونی اقدام به آزادسازی وثیقه نمود، قابل توجه است که شخص پس از اتمام تحصیل ممنوع الخروج می شود، در اینجا بتوان با پاس کشور دوم از کشور خارج شد؟
    شهروند ایران نمی تونه با گذرنامه ی کشور دیگری به ایران وارد یا خارج بشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phpkar نمایش پست ها

سلام دوستان

کسی هست که این راه رو رفته باشه؟ یعنی تسویه حساب با وزارت علوم/نظام وظیفه و بعد هم دریافت مهر خروج مشمولین؟

من سال 1390 با معافیت دانشجویی از ایران خارج شدم (یعنی بیش از سه سال پیش) اما تو دانشگاه ثبت نام نکردم و الان از طریق ویزای همسری اقامت دایم گرفتم. با توجه به نامه ی بالا برای استفاده از قانون رفت و آمد مشمولین، باید یک سال از تاریخ انصراف از تحصیل گذشته باشه. حالا من که تو این مدت اصلا هیچ مدرکی برای وزارت علوم نفرستادم (گواهی اشتغال، ریز نمرات، ...) آیا به صورت خودکار انصرافی حساب میشم یا نه؟ اینم بگم که 15 تومن وثیقه نظام وظیفه هنوز سر جاشه. اگر امروز برای تسویه حساب اقدام کنم، باید یک سال صبر کنم تا از این قانون استفاده کنم؟

ممنون از همگی.

Junior Member

سلام دوستان،
    سلام دوستانه عزیز ، من حدوده یک سال هست که درسم تموم شده و اخیرا هم نظام وظیفه از من خواست که تکلیفه وثیقه که سند گذشته بودم رو روشن کنم. منم ۱۵ میلیون نقد گذاشتم جاش. الان میخام برای معافیت پزشکی اقدام کنم. اما قبل از این که اینکارو رو کنم میخام بدونم آیا راه دیگی هاست برای سفر کوتاه مدت به ایران به عنوان plan دوم :

۱) آیا کسی هست که از دفتر حافظ منافع در واشینتگون این کار رو کرده باشه و به ایران سفر کرده اماده؟ ممنون میشم تجربتون رو بگید. آیا برای دانشجو هایی که درسشون تموم شده و الان در حال کار کردن هستن ن قانون اجرائی هاست؟ من نمیدونم چقدر میشه بین قانون اطمینان کرد و آیا ریسک هست یا نه؟

ممنون بابت کمک

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiroForum نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی هست که این راه رو رفته باشه؟ یعنی تسویه حساب با وزارت علوم/نظام وظیفه و بعد هم دریافت مهر خروج مشمولین؟

من سال 1390 با معافیت دانشجویی از ایران خارج شدم (یعنی بیش از سه سال پیش) اما تو دانشگاه ثبت نام نکردم و الان از طریق ویزای همسری اقامت دایم گرفتم. با توجه به نامه ی بالا برای استفاده از قانون رفت و آمد مشمولین، باید یک سال از تاریخ انصراف از تحصیل گذشته باشه. حالا من که تو این مدت اصلا هیچ مدرکی برای وزارت علوم نفرستادم (گواهی اشتغال، ریز نمرات، ...) آیا به صورت خودکار انصرافی حساب میشم یا نه؟ اینم بگم که 15 تومن وثیقه نظام وظیفه هنوز سر جاشه. اگر امروز برای تسویه حساب اقدام کنم، باید یک سال صبر کنم تا از این قانون استفاده کنم؟

ممنون از همگی.
    خودکار انصرافی محسوب نمیشید.باید از دانشگاه نامه انصراف بگیرید و طبق تاریخ انصراف مهلت 1 ساله شما شروع میشه و بعد از آن غیبت محسوب میشه.

Junior Member Rodriquez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

آقا ما آخرش نفهمیدیم، منظور از 3 سال غیبت، اقامت دایم هستش یا اینکه صرفا سه سال بعد از اتمام معافیت تحصیلی اونور باشی کافیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)