صفحه 3 از 22 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 212

موضوع: تحصیل در آرژانتین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل |آرژانتین و...

سلام به همه بچه های فروم
    دوستان من حدودا دو ساله که در آرژانتین زندگی و تحصیل می کنم . هر کدام از دوستان اگه سوالی داشت در خدمتش هستم . می خواستم بگم آرژانتین در کل کشور خیلی خوبیه مخصوصا برای تحصیل و درس خواندن چونکه اینجا تحصیل کردن و درس خواندن در دانشگاه ها کاملا مجانی و رایگانه . و علاوه بر رایگان بودن دانشگاه ها کلی شرایط خاص برای دانشجو ها قاعل میشن و حتی ماهانه پول هم به دانشجو پرداخت می کنن . سطح دانشگاه ها واقعا خیلی عالی و بالا و خلاصه من که خیلی راضی ام . ضمنا برای دانشگاه هیچ گونه امتحان ورودی و ... وجود نداره . اینجا سیاست های آموزشیشون کمی فرق می کنه با ایران . راحت هرکسی می تونه وارد دانشگاه بشه و هر رشته ای که می خواد رو بخونه . راحت برای هرکسی حتی افراد خارجی شرایط تحصیل رو جور می کنن اما اینکه دانشجو بتونه تو دانشگاه بمونه بستگی به خودش داره چون واقعا باید درس بخونی و تلاش کنی . چون سطح آموزشیشون خوب و بالا و به همین دلیل سخت گیری می کنن

اخرش ما نفهمیدیم، ارژانتین خوبه یا بد؟؟؟
    اون اقایی که چند صفحه قبل گفت خوب نیست یکی دیگه میگه خوبه!!!
    سردرگم شدم...

Junior Member

بستگی داره دوست عزیز . بستگی به نیت و قصدتون از مهاجرت داره

خوب مثلا من برای تحصیل میخوام بیام...
    برای نیت من چه جوریه وضعیتش؟؟؟

Junior Member

حالا شما خودت می تونی تو اینترنت سرچ کنی یک سری اطلاعات در بیاری . من هم که تا جایی که می دانم عرض کردم . اینجا تنها کشوریه که تحصیلات در دانشگاه کاملا رایگانه , شرایط پذیرشش برای کسانی که دیپلم دارن و تازه می خوان دانشگاه را شروع کنن آسونه . یعنی هیچ چیز خاصی ازت درخواست نمی کنن و به راحتی ثبت نام می کنی و وارد دانشگاه می شی . حتی دانشگاه ها امتحان ورودی ندارن . اینها سیاست های آموزشی آرژانتینه . درهای آموزش رو به سمت همه باز میذاره . البته به راحتی وارد میشی ولی برای اینکه بتونی دووم بیاری واقعا باید خوب درس بخونی چون سطح دانشگاه ها بالا است خیلی سخت گیری می کنند . اما اگه خوب درس بخونی همه چیز با هم هست , درس هست , تفریح هست . همه چی در کنار هم . به همین دلیل خیلی از برزیل , شیلی , اوروگوئه و ... به آرژانتین مهاجرت می کنن برای تحصیل . من خیلی دوست دارم که از این کشور ها امدن آرژانتین برای درس خواندن . خرج و مخارجش هم نسبتا خوبه . اگه خرج و مخارجتو بتونی جور کنی , منظور خورد و خوراک و هزینه رفت و آمد به دانشگاه و خرید جزوه و اینا , اینجا واقعا راحت زندگی می کنی و به تحصیلت میرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط kinghts نمایش پست ها
    حالا شما خودت می تونی تو اینترنت سرچ کنی یک سری اطلاعات در بیاری . من هم که تا جایی که می دانم عرض کردم . اینجا تنها کشوریه که تحصیلات در دانشگاه کاملا رایگانه , شرایط پذیرشش برای کسانی که دیپلم دارن و تازه می خوان دانشگاه را شروع کنن آسونه . یعنی هیچ چیز خاصی ازت درخواست نمی کنن و به راحتی ثبت نام می کنی و وارد دانشگاه می شی . حتی دانشگاه ها امتحان ورودی ندارن . اینها سیاست های آموزشی آرژانتینه . درهای آموزش رو به سمت همه باز میذاره . البته به راحتی وارد میشی ولی برای اینکه بتونی دووم بیاری واقعا باید خوب درس بخونی چون سطح دانشگاه ها بالا است خیلی سخت گیری می کنند . اما اگه خوب درس بخونی همه چیز با هم هست , درس هست , تفریح هست . همه چی در کنار هم . به همین دلیل خیلی از برزیل , شیلی , اوروگوئه و ... به آرژانتین مهاجرت می کنن برای تحصیل . من خیلی دوست دارم که از این کشور ها امدن آرژانتین برای درس خواندن . خرج و مخارجش هم نسبتا خوبه . اگه خرج و مخارجتو بتونی جور کنی , منظور خورد و خوراک و هزینه رفت و آمد به دانشگاه و خرید جزوه و اینا , اینجا واقعا راحت زندگی می کنی و به تحصیلت میرسی
    دوست عزیز میشه راهنمایی کنی که وضعیت کار اونجا چطوره؟من لیسانس حسابداری هستم و 15 سابقه کار دارم.آیا اونجا میتونم کاری پیدا کنم؟ البته من بیشتر قصدم اینه که بتونم واسه خودم یه کاری راه اندازی کنم مثلا یک رستوران ایرانی یا یه چیزی شبیه این. به نظرت امکان چنین کاری هست اونجا؟راستی من زبان انگلیسی فقط بلدم آیا اونجا مشکلم حل میشه یا باید صرفا زبان اونجا را یاد بگیرم؟ ممنون که کمکم میکنیئ. موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrazian نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه راهنمایی کنی که وضعیت کار اونجا چطوره؟من لیسانس حسابداری هستم و 15 سابقه کار دارم.آیا اونجا میتونم کاری پیدا کنم؟ البته من بیشتر قصدم اینه که بتونم واسه خودم یه کاری راه اندازی کنم مثلا یک رستوران ایرانی یا یه چیزی شبیه این. به نظرت امکان چنین کاری هست اونجا؟راستی من زبان انگلیسی فقط بلدم آیا اونجا مشکلم حل میشه یا باید صرفا زبان اونجا را یاد بگیرم؟ ممنون که کمکم میکنیئ. موفق باشی
    سلام
    ببخشید که دیر جواب می دم . بله کاملا امکان پذیره . ایده ی جالبیه به نظر من که می تونه خوب جواب بده چون اینجا از فرهنگ و غذاهای ایرانی و عربی خیلی خوششون میاد . مثلا یک سری عرب ها هستند که رستوران یا قهوه خانه باز کردند و غذاهای شرقی و عربی و قلیان و ... سِرو می کنند . مردم خیلی خوششون میاد . خیلی ها میرن و امتحان می کنند . البته اینکه کارت بگیره یا نه 100% به خودت و سرویسی که بدی بستگی داره . من خودم آرژانتین زندگی می کنم , کشور آرژانتین را برای کسی که سرمایه داره و به دنبال زندگی با آرامش و راحت هست پیشنهاد می کنم همچنین برای درس خواندن . البته کشور شیلی هم کشور خوبیه و اگه می خوای برای اونجا اقدام کنی , به نظر من انتخاب مناسبیه . سوال دیگه ای بود در خدمتم

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

من خودم می خوام اقدام کنم واسه آرژانتین، تا اونجایی که اطلاعات از اینترنت و دوستان به دست آوردم، آرژانتین بهترین کشور آمریکای لاتینه چون تنها کشوریه که دانشگاه کاملا رایگانه و هزینه زندگی زیاد نیست، یکی از دوستام چند ساله اونجاست ازش خواستم که آمار بگیره برام ببینه چطور می تونم اقامت بگیرم..من به دوستانی که تازه با این موضوعات مهاجرتی آشنا شدند پیشنهاد میدم که حتما خوب تحقیق کنید... اگه شما وضعیت مالی خیلی خوبی دارید و می تونید سالیانه پنجاه شصت هزار دلار (معادل 100-120ملیون) یا همین حدودا هزینه کنید و در تحصیلات خیلی موفق هستید و نمرات بالا دارید و در کل شرایط لازم رو دارید حتما برای کشورهای اروپایی، کانادا و انگلیس و ...اقدام کنید، اینم بگم که بر خلاف فکر خیلیها که فکر می کنند اونجا میرید راحت تحصیل می کنید از این خبرا نیست اصلا! چندتا از دوستای خودم بودن که واسه کانادا، انگلیس و .. اقدام کردند و بیچارشون کردن تا قبولشون کنند ، یکی از دوستام 3 سال انگلیس بود آخرم قبولش نکردند انداختنش بیرون ! این کشورهای اروپایی سیاستهای خاص خودشون رو دارند اصلا واسه مدارک دانشگاهی صادره از ایران ارزش زیادی قائل نیستند و باید شانس بیارید و کلی جون بکنید که قبول بشید و ادامه تحصیل بدین!

ولی اگه فقط می خواین تحصیل و زندگی راحت و کم خرجی در آسایش داشته باشید، همین کشورهای شیلی و آرژانتین و برزیل و ... بهترین انتخابه که البته در بین اینها آرژانتین به نظرم بهتره (به همون دلایلی که گفتم)

Junior Member par30Girl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضي

درود...
    من قصد دارم واسه ادامه تحصيل در آرژانتين اقدام كنم اما متاسفانه تو ايران فقط 1 وكيل پيدا كردم كه اونم فقط براي پذيرش 15 ميليون تومن ميگيره!!!!!
    من واسه خيلي از كشور ها تحقيق كردم كه نهايت 2-3 ميليون مي گرفتن اما اون مبلغ خيلي زياده... مي خواستم ببينم كسي وكيل ديگه اي سراغ داره معرفي كنه؟
    ممنون
    Staying's worse than leaving...!

بچه ها من زبان فرانسه و انگلیسیم خوبه به نظرتون در کنار کشورای دیگه برای آرژانتینم اقدام کنم؟ چقدر شانس دارم؟ اگه کسی واسه آرژانتین هست پیام خصوصی بده لطفا تا با هماهنگی به اطلاعات هم کمک کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)