نقل قول نوشته اصلی توسط mahanmecha نمایش پست ها
یکی از آشناهامون که تو شریف استادن می گفت، چند نفرو می شناسه بورس های خوبی از برزیل گرفتن
با توجه به این که این کشور اخیرا جز کشور های صنعتی محسوب میشه، اگر کسی اطلاعاتی در مورد کشور برزیل و نحوه تحصیل در آن جا و این که آیا اینگلیسی هست و برای دکترا بورس می ده داره لطفا این جا مطرح کنه!

باید عرض کنم که شرط اول پیدا کردن یه استاد هستش. با همون نامه استاد سفارت بهتون در کمتر از سه هفته مشروط براینکه 5 فرم اصلی در سایتی که خود سفارت بهتون میده و... اما آماده کرده باشید. 210 هزار تومن باید نقدی به سفارت بدید که ناچیز.
اواخر یا اوایل هر فوریه (دقیق یادم نیست) فاند هارو میدن.
فالوشیپها هم برای دکتری 220 رئا هستش، هر رئا در این تاریخی که من دارم براتون تایپ میکنم 1260 تومن است. مجردی برید خوبه، اما متاهلی کمی سخت میشه. اما بلیط هواپیما خیلی خیلی گرونه چون شمارو از روی آتلانتیک رد میکنه. یه پرواز ارزون کلاس economy با دوتا stop میشه حدود 4میلیون ششصد. از Skyscanner میتونید چک کنید. با توجه به میزان فلوشیپ و این فاصله نجومی بین ایران و برزیل، اگر متاهلی رفتی برزیل، باید هر چند سال یه بار بیای ایران، بنابراین واسه دوستانی که اهل وطن و برج میلاد و خانواده و شمال هستن، بدرد نمیخوره. البته برزیل خوبیهایی هم داره که نمیشه به همین راحتی ازشون گذشت. من از تایپ خسته شدم. اول اینکه به خاطر رابطه خوبش با آمریکا، با داشتن پاسپورت برزیلی، خیلی خیلی راحت میتونید برید آمریکا. قانون هم برای فرزند قانون خاکه. یعنی اگه اونجا بچه دار شدی، مثل دوست من، تمامه. حتما میتونی بری آمریکا. چون به خودت هم اقامت میدن.
مردمش خوبن. مهربونن. خیلی از شهرهاش مثل curitiba خیلی قشنگ هستن. و...
امیدوارم مفید باشه. راستی زبان تدریس پرتغالیه، شش ماه در خود دانشگاه برات کلاس میزارن، البته دانشگاهای فدرال، و در این مدت فاندت رو هم بهت میدن. بای