صفحه 84 از 84 نخستنخست ... 347475767778798081828384
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 839 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

ممنون از پاسخ تون. چند تا سوال دیگه هم داشتم، ممنون میشم پاسخ بدین. در حین تحصیل میشه کار هم کرد؟ ماشین میشه خرید و باهاش کار کرد؟ اسکالر شیب های دیگه میشه پیدا کرد؟ چون من دیدم برا پست دکترای بیو مکانیک 7130 ریال میدن. از نظر امنیت چه طور هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ardana نمایش پست ها
    سلام اول بگم ایرانیایی که 4،5 سال پیش اومدن بمن گفتن که ارزش ریال (پول رسمی برزیل) در برابر دلار دو و خورده ای بوده و با سه هزار ریال بلیط رفت و برگشت میگرفتن، ارزش ریال امروز 4.4 هست و بلیط ایران 6500 ریال
    ولی مقدار اسکالرشیپ از 8 سال قبل تا حالا تغییر نکرده
    برای من 2600 ریال هست که 1300 ریال رو به اتاق دادم نردیک دانشگاه ده دقیقه پیاده راهه، جای دورتر میشه رفت ولی هزینه اتوبوس و مترو اضافه میشه مگر اینکه جاهای خیلی خطری مثل فاولاها زندگی کنی که میشه با 400 ریال اتاق پیدا کرد.
    تو فیلد مکانیک رو نمیدونم ولی برای بچه های برقی و ماشین لرنینگ کار زیاد هست البته باید پرتغالی رو یاد بگیری و روون باشی
    فاند دکترا برای زندگی مجردی کافی هست ولی بخور و نمیر مثل خیلی جاهای دیگه، من از فاندم راضی نیستم در کل ولی انتخاب دیگه ای نداشتم و نمیخواستم بیشتر تو ایران بمونم به امید آینده اومدم

در مورد پزشکی و اسپانیا اطلاعات ندارم
    فرض میکنم با هزینه خودتون میخواین بیاین ، هزینه های زندگی در برزیل توی شهرهای سائوپائولو و ریودوژانیرو خیلی بالا هست ، اگه توی دانشگاه کمپیناس یا میناس پذیرش بگیرین هزینه های زندگی اونجاها ارزونتر هستن
    البته اسکالرشیپ دانشجوهای مستر 1500 ریال هست که میشه 340 دلار و خیلیا رو میشناسم که با همین پول اینجا زندگی میکنن و مسترشون رو تموم میکنن اما خب توی فاولا زندگی میکنن (300-400 ریال برای اجاره) و هر روزم غذا میپزن میارن و رستوران دانشگاه نمیرن که خیلی ارزونتر بشه
    پس بستگی به لایف استایل تون داره، من نمیتونم اونجاها زندگی کنم و هزار ریال بیشتر برا اجاره میدم

Junior Member

سلام ببخشید بابت تاخیر درجواب، بهرحال اگه هنوز براتون ارزش دونستن داره من جواب میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya990 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ تون. چند تا سوال دیگه هم داشتم، ممنون میشم پاسخ بدین. در حین تحصیل میشه کار هم کرد؟
    اگر منظورتون کار پیمانی که همون استخدام یک شرکت باشه خیر
    کار دانشجویی مثل تدریس و ... میشه انجام داد

ماشین میشه خرید و باهاش کار کرد؟
    ماشین هم با بودجه خودتون می تونید بخرید برای نوع ویزا که داریم منع قانونی نداره. درضمن با اسکالرشیپ دکترا خیلی سخته بشه حتی یه ماشین دست دوم خرید.
    خوشبختانه یک نکته خیلی خوب در مورد برزیل برای ما ایرانیا اینه که اگر گواهینامه رانندگی در ایران گرفته باشین وقتی خواستین بیاین برزیل، کافیه اون رو به سفارت برزیل در ایران نشون بدین و براتون یه نامه تهیه می کنن که وقتی اومدین اینجا می برین پلیس فدرال و گواهینامه برزیلی بدون آزمون می گیرین

اسکالر شیب های دیگه میشه پیدا کرد؟ چون من دیدم برا پست دکترای بیو مکانیک 7130 ریال میدن. از نظر امنیت چه طور هست؟
    اول بگم که اسکالرشیپ های مرسوم در برزیل تا اونجا که من می دونم برای فوق لیسانس، دکترا و پست دکترا سه دسته هستن

Capes

Master: 1500
    PhD: 2200
    Postdoc: 4100

CNPQ
    Master: 1500+396
    PhD: 2200+396
    Postdoc: 4100+396

Fundação de Amparo à Pesquisa
    São Paulo: Fapesp
    Rio de Janeiro: Faperj

Master: Nope
    PhD: 3100
    Postdoc: 7100+... more award

ولی آخری خیلی رقابتی هست و مخصوصا برای دکترا واقعا خیلی سخت هست که بشه بدستش آورد

اولی یعنی Capes خیلی مرسوم هست و میشه بعد از یکی دو ترم درخواست داد برای دومی

حالا باز بستگی به رشته و استادتون داره یکی از بچه های ایرانی که اینجا ارشد مکانیک خونده و الانم همینجا در حال اتمام دکترا هست
    اسکالرشیپ Capes داشته ولی استاد راهنماش بابت کمک در آزمایشگاه برای بچه های کارشناسی ماهی 1500 ریال بهش اضافه پرداخت می کنه

Junior Member

برای تحصیل یا کار در برزیل مدرک زبان پرتغالی الزامیه؟ یا با مدرک زبان انگلیسی هم میشه؟

Junior Member

سلام. شما بورس FAPESP دارین؟ پولی که میده خوبه؟

سلام ببخشید بابت تاخیر درجواب، بهرحال اگه هنوز براتون ارزش دونستن داره من جواب میدم

اگر منظورتون کار پیمانی که همون استخدام یک شرکت باشه خیر
    کار دانشجویی مثل تدریس و ... میشه انجام داد

ماشین هم با بودجه خودتون می تونید بخرید برای نوع ویزا که داریم منع قانونی نداره. درضمن با اسکالرشیپ دکترا خیلی سخته بشه حتی یه ماشین دست دوم خرید.
    خوشبختانه یک نکته خیلی خوب در مورد برزیل برای ما ایرانیا اینه که اگر گواهینامه رانندگی در ایران گرفته باشین وقتی خواستین بیاین برزیل، کافیه اون رو به سفارت برزیل در ایران نشون بدین و براتون یه نامه تهیه می کنن که وقتی اومدین اینجا می برین پلیس فدرال و گواهینامه برزیلی بدون آزمون می گیرین

اول بگم که اسکالرشیپ های مرسوم در برزیل تا اونجا که من می دونم برای فوق لیسانس، دکترا و پست دکترا سه دسته هستن

Capes

Master: 1500
    PhD: 2200
    Postdoc: 4100

CNPQ
    Master: 1500+396
    PhD: 2200+396
    Postdoc: 4100+396

Fundação de Amparo à Pesquisa
    São Paulo: Fapesp
    Rio de Janeiro: Faperj

Master: Nope
    PhD: 3100
    Postdoc: 7100+... more award

ولی آخری خیلی رقابتی هست و مخصوصا برای دکترا واقعا خیلی سخت هست که بشه بدستش آورد

اولی یعنی Capes خیلی مرسوم هست و میشه بعد از یکی دو ترم درخواست داد برای دومی

حالا باز بستگی به رشته و استادتون داره یکی از بچه های ایرانی که اینجا ارشد مکانیک خونده و الانم همینجا در حال اتمام دکترا هست
    اسکالرشیپ Capes داشته ولی استاد راهنماش بابت کمک در آزمایشگاه برای بچه های کارشناسی ماهی 1500 ریال بهش اضافه پرداخت می کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط postdoc1 نمایش پست ها
    برای تحصیل یا کار در برزیل مدرک زبان پرتغالی الزامیه؟ یا با مدرک زبان انگلیسی هم میشه؟
    برای کار که حتما لازم هست و باید توی صحبت کردن روون هم باشین
    برای تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا هم لازم هست ولی سطحش مهم نیس و من خودم یه کلاس آنلاین 12 ساعته گذروندم و مدرک اون رو گرفتم و تحویل دادم
    من دو ترم اول دو سطح زبان پرتغالی توی دانشگاه گذروندم (رایگان) و دیگه حتی برای زندگی اجتماعی هم از لحاظ زبان پرتغالی مشکلی نداشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoreline نمایش پست ها
    سلام. شما بورس FAPESP دارین؟ پولی که میده خوبه؟
    من الان برای دکترام بورس CNPQ دارم و اگه برای پست داک بمونم برای FAPESP اقدام می کنم.

من با اسکالرشیپ CNPQ یه اتاق مستقل خیلی خوب نزدیک ساحل اجاره کردم که تقریبا گرونتر از جاهای دیگه هست و به علاوه اون برای خرید لباس یا محتاج دیگه و خورد و خوراک و دیدن شهرای دور و ور کافی هست

تنها چیزی که برای من سخت بوده یا بهتره بگم امکان نداشته خرید بلیط رفت و برگشت به ایران هست که تقریبا 6000 ریال هست و مثل اروپا نیست که آفر بخوره

Junior Member

سلام دوستان عزیز ، وقتتون بخیر
    دوستان در مورد تحصیل در برزیل چند سوال داشتم ممنون میشم کمک بفرمایید ، در ابتدا رزومه خودم رو بگم
    لیسانس برق کنترل علمی کاربردی معدل ۱۷.۸۱
    ارشد مهندسی پزشکی معدل ۱۶ غیرانتفاعی امام رضا مشهد آموزش محور (علی رغم تلاش بسیار پایان نامه ام نتیجه نگرفت و نتونستم دفاع کنم چون موضوع برای اولین بار بود که در حال انجام بود)
    یه مقاله ژورنال داخلی به زبان انگلیسی در ژورنال برق و الکترونیک ایران
    یه مقاله کنفرانسی انگلیسی در کنفرانس مهندسی زیست پزشکی
    مدرک زبان انگلیسی معتبر ندارم ، MSRT 85
    دو سال سابقه کار شرکت فنی مهندسی
    ۳ سال سابقه ریسرچری دانشگاه
    چندین سرتیفیکیت ورکشاپ

دوستان من تا الان چندین ایمیل برای مقطع ارشد مجدد به اساتید دانشگاه هایی مثل فدرال ابرلاندیا ، فدرال ریو دو ژانیرو ، فدرال میناس گراس ، فدرال سائوپائولو و فدرال سائو کاسترو دادم اما هیچکدام جوابی ندادن ، آیا برای ۱.مقطع ارشد در برزیل باید استاد پیدا کرد؟
    ۲.بورس ارشد که مبلغش ۱۵۰۰ تا ماهانه است آیا معاف از پرداخت شهریه است؟
    ۱۵۰۰.۳ تا ماهانه به عنوان حقوق کفاف زندگی در شهرهای بزرگ برزیل میده؟ در شهرهای کوچک چطور؟
    ۴.آیا مدرک زبان برای ارشد لازمه؟
    ۵.من چون پایان نامه نداشتم آیا برای دکترا هم میتونم اقدام کنم؟
    ۶.ایا با این رزومه شانسی دارم برای ارشد مجدد و بورس؟
    ۷.در برزیل چند واحد درس و چند واحد پایان نامه باید گذروند؟ برای ارشد و دکترا (از بابت زبان پرتغالی درسها و سختی اونها اینرو پرسیدم)
    سپاسگزارم دوستان و ببخشید که سوالات زیاد شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط clown1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ، وقتتون بخیر
    دوستان در مورد تحصیل در برزیل چند سوال داشتم ممنون میشم کمک بفرمایید ، در ابتدا رزومه خودم رو بگم
    لیسانس برق کنترل علمی کاربردی معدل ۱۷.۸۱
    ارشد مهندسی پزشکی معدل ۱۶ غیرانتفاعی امام رضا مشهد آموزش محور (علی رغم تلاش بسیار پایان نامه ام نتیجه نگرفت و نتونستم دفاع کنم چون موضوع برای اولین بار بود که در حال انجام بود)
    یه مقاله ژورنال داخلی به زبان انگلیسی در ژورنال برق و الکترونیک ایران
    یه مقاله کنفرانسی انگلیسی در کنفرانس مهندسی زیست پزشکی
    مدرک زبان انگلیسی معتبر ندارم ، MSRT 85
    دو سال سابقه کار شرکت فنی مهندسی
    ۳ سال سابقه ریسرچری دانشگاه
    چندین سرتیفیکیت ورکشاپ

دوستان من تا الان چندین ایمیل برای مقطع ارشد مجدد به اساتید دانشگاه هایی مثل فدرال ابرلاندیا ، فدرال ریو دو ژانیرو ، فدرال میناس گراس ، فدرال سائوپائولو و فدرال سائو کاسترو دادم اما هیچکدام جوابی ندادن ، آیا برای ۱.مقطع ارشد در برزیل باید استاد پیدا کرد؟
    ۲.بورس ارشد که مبلغش ۱۵۰۰ تا ماهانه است آیا معاف از پرداخت شهریه است؟
    ۱۵۰۰.۳ تا ماهانه به عنوان حقوق کفاف زندگی در شهرهای بزرگ برزیل میده؟ در شهرهای کوچک چطور؟
    ۴.آیا مدرک زبان برای ارشد لازمه؟
    ۵.من چون پایان نامه نداشتم آیا برای دکترا هم میتونم اقدام کنم؟
    ۶.ایا با این رزومه شانسی دارم برای ارشد مجدد و بورس؟
    ۷.در برزیل چند واحد درس و چند واحد پایان نامه باید گذروند؟ برای ارشد و دکترا (از بابت زبان پرتغالی درسها و سختی اونها اینرو پرسیدم)
    سپاسگزارم دوستان و ببخشید که سوالات زیاد شد.
    سلام دوست عزیز،
    به نظرم خیلی سخت میاد با این رزومه بشه پوزیشن کارشناسی ارشد با اسکالرشیپ توی برزیل پیدا کرد. با اینحال اگه می تونی برای دانشگاه‎های بیشتری اقدام کن.
    چون توی دانشگاه های برزیل، تقریبا 90 درصد پروسه پذیرش به استاد بستگی داره، یکی از رزومه ت خوشش بیاد می تونه کارتو ردیف کنه
    مقاله هم حتما نیاز هست یه کنفرانس سطح بالا توی فیلد خودت
    نمره زبان بالا نیاز ندارن ولی برای مقطع ارشد اکثر درس ها به زبان پرتغالی هست
    من خودم اسم دانشگاهِ تو به انگلیسی سرچ کردم حتی صفحه ویکی پدیا نداره هیچ اطلاعاتی ازش نیست که معمولا استادا نگاه می‎کنن این خودش یه مشکل هست

ازین لحاظ که برزیل جزو معدود کشورایی هست که برای ارشد اسکالرشیپ دولتی دارن پوزیشن گرفتن خیلی رقابتی میشه با دانشجوای اکثر کشورای این منطقه مثل کلمبیا پرو بولیوی کوبا.
    من حتی دوتا دانشجوی ارشد از هندوراس هم دیدم تو دانشکده که خودم هستم.

- وقتی اسکالرشیپ داشته باشی از شهریه معاف میشی اون 1500 برای خرج خودته مثل اجاره و خوراک و پوشاک
    - اسکالرشیپ 1500 ریال ماهانه برای زندگی دانشجویی مناسب هست بجز ریودوژانیرو که هزینه اجاره اتاق بالاست و باید با 1500 تا یه اتاق تو یه محله فقیرنشین پیدا کرد
    - برای ارشد بسته به رشته بین 6 تا 8 درس (حالت 3 واحدی) باید پاس کنی به علاوه سمینار و تز و ...

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
    موفق باشی

Junior Member

سلام دوست عزیز،
    به نظرم خیلی سخت میاد با این رزومه بشه پوزیشن کارشناسی ارشد با اسکالرشیپ توی برزیل پیدا کرد. با اینحال اگه می تونی برای دانشگاه‎های بیشتری اقدام کن.
    چون توی دانشگاه های برزیل، تقریبا 90 درصد پروسه پذیرش به استاد بستگی داره، یکی از رزومه ت خوشش بیاد می تونه کارتو ردیف کنه
    من خودم اسم دانشگاهِ تو به انگلیسی سرچ کردم حتی صفحه ویکی پدیا نداره هیچ اطلاعاتی ازش نیست که معمولا استادا نگاه می‎کنن این خودش یه مشکل هست

ازین لحاظ که برزیل جزو معدود کشورایی هست که برای ارشد اسکالرشیپ دولتی دارن پوزیشن گرفتن خیلی رقابتی میشه با دانشجوای اکثر کشورای این منطقه مثل کلمبیا پرو بولیوی کوبا.

- وقتی اسکالرشیپ داشته باشی از شهریه معاف میشی اون 1500 برای خرج خودته مثل اجاره و خوراک و پوشاک
    - اسکالرشیپ 1500 ریال ماهانه برای زندگی دانشجویی مناسب هست بجز ریودوژانیرو که هزینه اجاره اتاق بالاست و باید با 1500 تا یه اتاق تو یه محله فقیرنشین پیدا کرد
    - برای ارشد بسته به رشته بین 6 تا 8 درس (حالت 3 واحدی) باید پاس کنی به علاوه سمینار و تز و ...

موفق باشی
    سپاسگزارم از لطف شما، توضیحات کامل و جامع بودن
    صفحه ویکیپدیا دانشگاه علمی کاربردی https://en.m.wikipedia.org/wiki/Univ...and_Technology
    صفحه ویکیپدیا دانشگاه امام رضا https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%...B1%D8%B6%D8%A7
    البته چون برای ارشد مجدد اقدام میکنم دانشگاه ارشد رو اسمی ازش نمی‌برم
    من فول اسکولارشیپ از شیان جیاوتنگ چین رنک ۳۰۰ ، تایوان ۳ دانشگاه national Chung hsing , national Taiwan University of science and technology , national chiao tung با رنک حدود ۲۵۰ گرفتم ، برای دکترا به نظرتون دانشگاه های برزیل شناخته شده تر هستن یا این دانشگاه های شرق آسیا؟ چون حداقل در بعضی مباحث مثل امنیت و سطح تکنولوژی این دو کشور خیلی پیشرفت کرده و خواهد کرد و اینکه بنده فول اسکولارشیپ هم دارم اما چون شرق آسیا به هیچ وجه اقامت نمیدن باید برای دکترا به فکر کشورهای دیگه مثل کانادا و استرالیا و اروپا باشم متاسفانه

Junior Member

سلام دوست عزیز،

موفق باشی
    راستی ببخشید که یه چیزیو یادم رفت تو پیام قبلی بپرسم ، دوباره ریپلای زدم ،
    تدریس به زبان پرتغالی در مقطع ارشد سخته برای پاس کردن درسها؟
    آیا دانشگاه های برزیل علاوه بر اسکولارشیپ ۱۵۰۰ رئالی و معافیت از پرداخت شهریه امکان گرفتن Ra و حقوق ماهانه از استاد رو داره؟
    پستهای شما رو که دیدم متوجه شدم شما رشته الکترونیک بودین، من کارشناسی کنترل بودم و زمینه تحقیقاتی من طراحی کنترلر آشوب‌گونه و فازی و رباتیک هستش ، مقاله ژورنالم با فازی فرایند ایستادن و حفظ تعادل رو در انسان مدلسازی کردیم ، آیا شما دانشگاهی میشناسید که بشه با این رزومه پذیرش با اسکولارشیپ گرفت که در برق قوی باشه و روی این فیلد کار کنند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)