ممنون از پاسخ تون. چند تا سوال دیگه هم داشتم، ممنون میشم پاسخ بدین. در حین تحصیل میشه کار هم کرد؟ ماشین میشه خرید و باهاش کار کرد؟ اسکالر شیب های دیگه میشه پیدا کرد؟ چون من دیدم برا پست دکترای بیو مکانیک 7130 ریال میدن. از نظر امنیت چه طور هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ardana نمایش پست ها
سلام اول بگم ایرانیایی که 4،5 سال پیش اومدن بمن گفتن که ارزش ریال (پول رسمی برزیل) در برابر دلار دو و خورده ای بوده و با سه هزار ریال بلیط رفت و برگشت میگرفتن، ارزش ریال امروز 4.4 هست و بلیط ایران 6500 ریال
ولی مقدار اسکالرشیپ از 8 سال قبل تا حالا تغییر نکرده
برای من 2600 ریال هست که 1300 ریال رو به اتاق دادم نردیک دانشگاه ده دقیقه پیاده راهه، جای دورتر میشه رفت ولی هزینه اتوبوس و مترو اضافه میشه مگر اینکه جاهای خیلی خطری مثل فاولاها زندگی کنی که میشه با 400 ریال اتاق پیدا کرد.
تو فیلد مکانیک رو نمیدونم ولی برای بچه های برقی و ماشین لرنینگ کار زیاد هست البته باید پرتغالی رو یاد بگیری و روون باشی
فاند دکترا برای زندگی مجردی کافی هست ولی بخور و نمیر مثل خیلی جاهای دیگه، من از فاندم راضی نیستم در کل ولی انتخاب دیگه ای نداشتم و نمیخواستم بیشتر تو ایران بمونم به امید آینده اومدم

در مورد پزشکی و اسپانیا اطلاعات ندارم
فرض میکنم با هزینه خودتون میخواین بیاین ، هزینه های زندگی در برزیل توی شهرهای سائوپائولو و ریودوژانیرو خیلی بالا هست ، اگه توی دانشگاه کمپیناس یا میناس پذیرش بگیرین هزینه های زندگی اونجاها ارزونتر هستن
البته اسکالرشیپ دانشجوهای مستر 1500 ریال هست که میشه 340 دلار و خیلیا رو میشناسم که با همین پول اینجا زندگی میکنن و مسترشون رو تموم میکنن اما خب توی فاولا زندگی میکنن (300-400 ریال برای اجاره) و هر روزم غذا میپزن میارن و رستوران دانشگاه نمیرن که خیلی ارزونتر بشه
پس بستگی به لایف استایل تون داره، من نمیتونم اونجاها زندگی کنم و هزار ریال بیشتر برا اجاره میدم