صفحه 62 از 84 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member RahAAA17 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical engineering, Université de Nantes

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

من یه زمانی عشق برزیل بودم چون راحت فاند و این چیزا می داد به قول شما در صفحات پیشین هم خیلی گفتم آقای سروش شاهدن ولی بعدا به این مهم دست پیدا کردم که یه خورده بزرگتر فکر کنم و جاه طلب تر باشم ،به نفعمه.
    دوستان برزیل دیگه راحت ثمه قبل فااااند نمیده.
    پس چرا اینقدر سر و دست براش میشکنین؟
    مطمین باشید اگر با ناامیدی برای کشورهای دیگه اقدام نکنین حتما فاند میگیرین تجربه کردم که میگم. اکثرا خودشونو پیش باخته میدونن نمیدونم چرا .
    موفق باشید.
    Happiness is always an inside job.

سلام. راجع به دانشگاه campinas کسی اطلاعاتی داره؟ کسی هست که الان اونجا باشه؟؟ ممنون میشم اگه چیزی میرونید به اشتراک بزارید
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

Junior Member

Red face پاسخ : تحصیل در برزیل

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    سلام. راجع به دانشگاه campinas کسی اطلاعاتی داره؟ کسی هست که الان اونجا باشه؟؟ ممنون میشم اگه چیزی میرونید به اشتراک بزارید
    سلام
    من از دانشگاه unsep براي اسفند 94 پذيرش گرفتم
    ولي هيچ اطلاعاتي از اونجاندارم كسي ميدونهدقيق هزينه زندگي در اونجا چقدر است

Junior Member

سلام بر همه مهندسان عزیز
    راستش خودم در حال تحصیل فوق لیسانس جوشکاری در برزیل هستم .
    یک دانشگاهی به نام university federal of uberlandia
    در شهر uberlandia
    گفتم این پیام رو برا شما دوستان و ایرانیان عزیز بنویسم .
    حقیقتا این دانشگاه برای ترم جدید که مارچ 2016 شروع میشه در حال ثبت نام کردن برای فوق لیسانس و دکتری مهندسی مکانیک هست از طرفی اگر شما دارای رزومه قوی باشید به احتمال زیاذ میتونید بورسیه هم دریافت کنید که مبلغ بورسیه R$ 1500 برای مستر و 2200 $R برای دکتری هست .
    اما بزارید چند نکته رو مشخص کنم براتون ..اول از اینکه این دانشگاه تو لیست وزارت علوم ایران نیست اما هنوز کسی در ایران نرفته دنبال این کار چون هیچ ایرانی تحصیل نکرده اینجا تا به حال و من اولین ایرانی اینجا هستم و مطمئنا بعد تحصیل دنبال کار وزارت علوم میرم .
    اما موضوع اینجاست که نبودن در لیست وزارت علوم مبنی بر عدم تایید نیست .همانطور که گفتم باید ارزیابی بشه .
    نکته دوم اینکه تو برزیل دانشگاه ها بر اساس معدلی به نام capes رنکیگ بندی شده اند و این رنگینگ از 0 تا 7 هست .یعنی دانشگاهی که دارای رنگیگ 7 باشه بهترین هست در برزیل .اما این رنگیگ بر اساس رشته است نه کل دانشگاه مثلا یک دانشگاهی رشته مکانیکش خوبه اما برق ضعیف تر ..
    حالا این دانشگاه که من نام بردم رنکیگش در مهندسی مکانیک 7 هست که تو صفحه اصلی سایت دانشگاه و دپارتمان مکانیک مشخص هست .یعنی بهترین هست در برزیل و این قضیه رنگینگ بندی رو سفارت ایران در برزیل در جریان هست .پس برای ارزیابی وزارت علوم ایران با یه تماس با سفارت به این نکته پی خواهند برد که مهندسی مکانیک اینجا بسیار قوی هست .البته ارزیابی معیار های فراوانی داره که شاید هم تایید نشه پس با چشم باز تصمیم بگیرید و دنبال اگر و اما نباشید.
    حالا باید بگم که واقعا مهندسی مکانیک اینجا دارای سظح علمی بسیار بالایی هست و شاید 90 درصد استادای اینجا امریکا ، استرالیا ، کانادا ، فرانسه ، المان و ... درس خوندن .
    باید بگم به جرات که مهندسی جوش اینجا بهترین هست و دارای امکانات و دستگاه های پیشرفته هست ،حتی خیلی بهتر از دانشگاه campinas , sao paulo , rio de janeiro برزیل ، چون من خودم رفتم اونجا و با چشم دیدم ازمایشکاه جوشکاری دانشگاه های دیگه را که برای دکتری جوش برم اونجا که فعلا قصد دیگه دارم .
    نکته بعدی اینکه شما نیاز به مدرک پرتغالی یا انگلیسی ندارید .
    اما باید انگلیسی بلد باشید چون شاید کار به مصاحبه هم بکشه با اسکایپ.
    شما با ورود به برزیل در ترم یک فقط یک درس به زبان انگلیسی پاس میکنید که اون هم حقیقتا درس نیست ، فقط ارائه طرح کار مستر هست .
    پس پایان ترم یک شما باید طرح کار دو ساله و زمینه تحقیق خود رو مشخص کنید و ارائه بدید برای پروفسورها و یک درس رو پاس کنید.
    اما در این 6 ماه اول باید زبان پرتغالی رو یاد بگیرید که برای ترم دوم برید سر کلاس و واحد هارو پاس کنید به پرتغالی که کار غیر ممکنی نیست .
    همونطور که من انجام دادم ..اومدم اینجا با زبان انگلیسی ، ترم یک ارائه دادم در زمینه تنش پسماند با اشعه ایکس و ... بعد تو این 6 ماه زبان پرتغالی رو که زبان سختی هست رو یاد گرفتم با تلاش زیاد، ترم 2 ، 3 درس پاس کردم ، ترم 3 ، 4 درس که الان هم که تقریبا پایان سال هست کم کم دارم برای پایان نامه شروع میکنم که باید تمام کنم تا 7 ماه دیگه .
    نهایتا اینکه این دانشگاه دانشگاه خوبی هست ، در مهندسی مکانیک و در مهندسی جوش که عالی هست و مدرک زبان نیاز ندارید و بورسیه هم شاید بگیرید .
    البته رزومه خوب میخواد .
    خودم زبان بلد بودم ، سه سال سابقه شرکت نفت داشتم و حرفه ای تو نرم افزار pds , طراحی پالایشگاه ، مهندس پروازی بندر عباس بودم ، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و معدل دیپلم 17.70.
    فوق دیپلم 17.56
    لیسانس 16.70
    اما دانشگاه فنی و حرفه ای بودم و ازین حرفا ..
    در کل این پیام جهت اطلاع دوستان گرام بود که دوست دارن بیان و دکتری و یا فوق رو اینجا بخونن ..
    تو رشته های دیگه توصیه نمیکنم و اطلاعاتی ندارم .
    این هم سایت دانشگاه هست و دپارتمان مهندسی مکانیک
    http://www.posgrad.mecanica.ufu.br/
    خوب سوالات زیادی مطرح میشه برا دوستان .
    اول از اینکه سایت انگلسی هم داره و میتونید مطالعه کنید .
    دوم ازینکه میتونید از گوگل استفاده کنید و ترجمه کنید و به جواب سوالات خود برسید .
    من هم اینجا در خدمت هستم .
    سوالی پسزس داشتید لطفا پیام شخصی نباشه ، همین جا پیام بزارید تا به همه کمک بشه و من هم تکرار نکم .
    راستش با این وضعیتی که توضیح دادم براتون خیلی سرم شلوغه و الان همفته های اخر ترم 3 هست و خیلی درگیر امتحان هستم ، اما از اونجایی که وقت فقط تا اواسط ژانویه هست گفتم اصلاع رسانی کنم .
    ناگقته نمونه اهل اپلای کردن برا دیگران نیستم و اهل پول گرفتن نیستم ، پیام تبلیغاتی نیست و اصلا وقت اینهارو ندارم .هر سولی داشتین من در خدمتم همینجا .
    دیگران هم قیل از سوال کردن کامنت هارو بخونن والبته اگر کامنتی باشه ....
    هههههه
    در مورد مسکن ، خونه و غیره و غیره هر سوالی باشه من در خدمتم و حتی برای بلیط ، ویزا و غیره همه چی رو میتونم توضیح بدم ، اگر قیول بشید بیایید اینجا که دورتون میگردم و تا فرودگاه هم میام ..ههه
    این پیام رایگانه و تا ابد رایگان خواهد بود ...
    خیلی از موسسات بسیار پول میگیرن تا پذیرش بگیرن اما شما خودتون میتونید .
    و موضوع دیگه اینکه اگر شما در شرکتی جایی کار میکنید که نیاز به حل بعضی از مشکلات مربوط به جوش و کار کردن با این دانشگاه دارید خوب باز هم با من در ارتباط باشید همین جا .
    ارزوی موفقیت میکنم برا همتون .
    البته یه توصیه برادرانه قبل از هر حرکتی برا خارج رفتن ، اگر تو ایران دارای کار هستید و درامد دارید و در کنار خانواده هستید همون جا بمونبد .
    موضوع شخصی بود .چون دید من بسیار عوض شده و تجربه زندگی در اینجا به من میگی اگر کمی بیشتر اطلاعات داشتم شاید الان جایگاه بهتری در ایران داشتم و قدر کشور خودم ذو میدونستم .البته پشیمون هم نیستم و این تجربه که الان دارم به زندگیم بسیار کمک میکنه .
    و باز هم ناگفته نمونه که دانشگا هایی مثل پلی تکنیک امیرکبیر و صنعتی شریف و تهران و اصفهان و نوشیروانی بابل و تبریز هم قوی هستن و بهتره اگر توان ادامه تحصصیل رو در اونجا دارید همون جا ادامه بدید ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parsemen نمایش پست ها
    سلام

چه اطلاعاتی میخوایی بدونی برادر

Junior Member

سلام

سلام
    هزینه زندگی شامل موارد زیادی میشه و شهر با شهر و جا به جا فرق میکنه ....
    اما من اطلاعات شهر کوچکی مثل ابرلاندیا برزیل رو دارم .....
    البته گفتم کوچیک ، در برابر سائو و ریو و کمپیناس هست.....اما این شهر تا 700 هزار جمعبت داره .
    حالا هزینه ای که دارم پرداخت میکنم در اینجا در این تاریخ (29 سپتامبر 2015) برای خونه دارم 550 ریال برزیل میدم
    اما اپارتمان با تمام امکانات و مبل و مان و تلویزین ال ای دی و یخچال و ماکرو ویو و سه اتاق خوابه .خلاصه بسیار شیک و 2 دقیقه تا دانشگاه ...
    هزینه خورد و خوراک هم حدود 300 ریال میدم حدودا با استفاده از نهار و شام دانشگاه که 3 ریال هست هر وعده و شنبه یکشنبه خودم قضا درست میکنم ...پول اب و برق و گاز تلفن هم نمیدم و با صاحب خانه هست ....

در کل زندگی من با 1000 تا 1200 خیلی قشنگ میچرخه و از اونجایی که بورسیه دارم 1500 ریال برزیل ، خرج مسافرت و پوشاک هم در میاد .تازه پس انداز هم میشه کرد بسته به ادم ها ...
    تو همین شهر رفیقایی دارم که دارن 400 دیال برا خونه میدن .....
    نهایتا برای شهر شما البته اگر در حال صحبت در مورد universidade estadual paulista brazil هستید که تو شهر pres prudente هست صحبت میکنید هزینه ها باید کمتر از ابرلاندیا باشه .....
    در مورد غذا هم که فرق زیادی نمیکنه اگر دانشگاه غذا بخوری ...من امار بلیط سلف سرویس اونجا رو ندارم .....
    در کل اگر بورسیه 1500 ریال مستر دارید میتونید زندگی مجردی خوبی داشته باشید ....دگتری هم که 220 ریال بورس هست ......البته بورس های federal با estadual فرق میکنه .برا شما نمیدونم چقدر هست که یا اصلا بورس دارید یه نه ......

Junior Member

داشتم صفحات قبل رو مطالعه میکردم ........
    عجب داستانی .....چرا بعضی ها که اطلاعات ندارن الکی نظر میدن ......کی میخواییم درست کار کنیم ....
    یکی میگی زبان خیلی خیلی سختیه ...یکی میگه بعد دو سال میتونی یه کم حرف بزنی (وقتی کلاس زبان انگلیسی میری تو تهران شما نهایتا 3 جلسه در هفته کلاس میری 2 ساعته میشه 6 ساعت و یه کم هم خودت تلاش میکنی میشه 10 ساعت در هفته ....به خاطر همین شما هیچ چی یاد نمیگیری اما با دو سال همین کارو ادامه دادن زبانت خیلی خوب میشه ..حالا در نظر بگیر شما در شبانه روز که 24 ساعت هست حدود 16 ساعت بیدارید و چقدرش رو در حال مکالمه و یادگیری زبان هستید اینجا در داخل کشور ؟ خیلی زیاد ..سوپر مارکت .دانشگاه ، اینترنت ، برو بچ ، جشن و بیرون ، اصلا باید پرتغالی به حرفی کم کم ...خوب یعنی با اون شرایط هم دو سال ، تو خاک این کشور هم دو سال ؟؟؟ برا کسایی که نمیدونن ...هیچ چیز سخت نیست ..همه چیز بسته به خودت داره ..اگر بلا نصبت خنگ باشی خوب بحثش جداست ، اگر باهوش باشی بحثش جداست ....من وقتی اومدم سلام به پرتغالی بلد نبودم ، 3 ماه انگلیسی میحرفیدم و تمام طول روز داشتم پرتغالی میخوندم بعد 3 ماه حدود 3000 تا لغت بلد بودم چون با روش g5 هر روز 30 لغت جدید سیو میکردم تو مغزم ...بعد سه ماه حرف میزدم کم و بی ، بعد 6 ما خیلی بهتر شدم و دایره لغات به 6000 هزار تا رسوندم ... بعد رفتم سر کلاس های پرتغالی مهندسی مکانیک که پدر ادم در میاد اما همه رو A گرفتم اون هم به زبان پرتغالی ...پس داداش گلم هیچ همه چی بستگی به خودت داره .و سرعت یادگیری زبان تو کشوری مثل برزیل به علت مردم خونگرم و پرجنب و جوش و پر حرف خیلی سریع تر از جاهای دیگه هست ...زبان پرتغالی به انگلیسی هم شباهت داره البته اگر دوست داشته باشید مثال هم میزنم .مثلا اکثر ly ها تبدیل به mente ، میشه .totaly =totalmente و مثال های دیگه ......یکی میگه برزیل جهان سومی است ...(برزیل هفتمین اقتصاد بزرگ جان هست و بهترین کشور امریکای جنوبی و از نظر ازادی بیان و ازادی پوشش و ..... یه سرچی خودتون بزنید دانشگاه های برزیل رو تو سایت qs یه امار بگیرید .... شاد بودن مردم رو یه امار بگیرید ...،یکی داره مبلغ بیمه رو همینطور الکی از خودشش میگه،(برزیل بیمارستان های رایگان داره به نام uai و اصلا هیچ مشکلی ندارید ، این بیمارستان های دولتی در تمام شهر ها و بسیار زیاد هست ، مثلا تو شهر خود من بالای 10 نقطه از شهر هست ...اما اگر شما بخواهید خودتون رو بیمه کنید که از مزایای درمانگاه ها و بیماری های خاص استفاده کنید ، مدل بیمه با بیمه و چیزی که میخواهید فرق میکنه ، پس اصلا قابل ذکر نیست مبلغ اما من رفیقم با 35 ریال برزیل ماهیانه خودش رو یه بیمه خوب کرد ...اما من تا به حال اقدام نکردم ... یکی داره مبلغ خونه و اپارتمان رو همینطور میگه (اخه مبلغ خونه خیلی بحث بزرگی هست ، شما باید نام شهر رو بگید ، کجای شهر رو بگید ، مدل اپارتمان و دسترسی رو بگید ، نزدیکی به دانشگاه و دسترسی ها رو بگید ، امنیت رو بگید و حتی تاریخ رو بگید ، فقط یک کلمه نیست که ...یکی گفته 800 تا ....بابا 800 تا ماکزیمم هست در خیلی از مناطق ...رفیقم سائو داره 700 میده با سه نفر 2100 میدن من خودم دارم تو اپارتمان شیک یه شهر دیگه 550 تا میدم ، رفیقام دارن 400 تا میدن ، اخه چطوری شده 800 تا ......
    یکی میگه میتونی زبان درس بدی ، دادا کار کردن برا دانشجوی خارجی دارای بورسیه اینجا ممنوع هست ، حالا بعضی جاها هست که شاید بتونی فعالیت کنی اما به این راحتی نیست 1000 تا در اوردن ...هزار تا زیاده ها ..اسون نیست ....اما به عقیده خودم اصلا کسی بیاد اینجا بدون بورس بعد به فکر اما و اگر باشه اصلا خوب نیست ...بورس هم که داشته باشی چه مستر چه دکتری هر دوو کفاف زندگی مجردی اینجا رو میده ....پس اصلا خودتو اذیت اما و اگر و اینها نکن ..تصمیم گرفتی بیایی برزیل در تمام شهر ها با بورسیه 1500 مستر تا به تاریخ الان که 29 سپتامبر 2015 هست میتونی زندگی کنی تنهایی و خیلی هم خوب ...حالا دکتری که 2200 ریال هست و خیلی بهتر و حتی میتونی هواپیمای ایرانت رو هم در بیاری ....
    اخه شما که نرفتی نمیدونی چرا اطلاعات غلط میدی

چند نفر هم حرفهای خوب زندن که تشکر میکنم .....مردم خون گرم ، وضعیت اقتصاد به هم ریخته ، دلار من میومدم اینجا 2.1 بود الان شده در 3.8 .....یهنی هر دلار امریکا در حدود 3.8 تا 4 همش تغییر میکنه این روزها ....پس در بورسیه هم تاثیر داره و تعداد بورسیه بگیر ها کم شده .اما شما تلاشتو بکن ضرر نداره ......

Junior Member

چه اطلاعاتی مد نطرت هست دادا ....
    کانت های بعدی رو بخون اگر رفع نشد سوالاتت ، مطرح کن ، اگر در توانم بود جواب میدم

دانشگاه unicamp یکی از بهترین دانشگاه های برزیل ، امرکای جنوبی و حتی جهان هست ...فکر کنم رتبه 195 جهان رو داره در رنگینگ کیو اس

http://www.topuniversities.com/unive...=false+search=
    در شهر کمپیناس ....نا گفته نمونه سوال شما دانشگاه کمپیناس هست .....کمپیناس یک شهر هست در ایالت سائو پائولو ..دانشگاه های زیادی داره ....
    اما یونیکمپ خیلی عالی هست از همه نظر ....هزین های زندگی مثل سائو پائولو هست ، تقریبا یک ساعت و نیم فکر کنم با سائو مسافتش باشه ، شاید هم کمتر . ...بورسیه گرفتن سخت تر و مبلغ بورسیه هم با فدرال ها فرق میکنه .....که اونو باید از استاد بپرسی ....

و خیلی مسائل دیگه

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed989 نمایش پست ها
    چه اطلاعاتی مد نطرت هست دادا ....
    کانت های بعدی رو بخون اگر رفع نشد سوالاتت ، مطرح کن ، اگر در توانم بود جواب میدم

دانشگاه unicamp یکی از بهترین دانشگاه های برزیل ، امرکای جنوبی و حتی جهان هست ...فکر کنم رتبه 195 جهان رو داره در رنگینگ کیو اس

http://www.topuniversities.com/unive...=false+search=
    در شهر کمپیناس ....نا گفته نمونه سوال شما دانشگاه کمپیناس هست .....کمپیناس یک شهر هست در ایالت سائو پائولو ..دانشگاه های زیادی داره ....
    اما یونیکمپ خیلی عالی هست از همه نظر ....هزین های زندگی مثل سائو پائولو هست ، تقریبا یک ساعت و نیم فکر کنم با سائو مسافتش باشه ، شاید هم کمتر . ...بورسیه گرفتن سخت تر و مبلغ بورسیه هم با فدرال ها فرق میکنه .....که اونو باید از استاد بپرسی ....

و خیلی مسائل دیگه
    سلام و تشکر از اطللاعاتتون.
    با کمال احترام،بنده عادتی دارم که تا کسی چیزی رو به من اثبات نکنه نمیپذیرم.بنابراین،لطفاً تمام چیزهایی که تا حالا نوشته اید را بار دیگر به پرتغالی اینجا بنویسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    سلام و تشکر از اطللاعاتتون.
    با کمال احترام،بنده عادتی دارم که تا کسی چیزی رو به من اثبات نکنه نمیپذیرم.بنابراین،لطفاً تمام چیزهایی که تا حالا نوشته اید را بار دیگر به پرتغالی اینجا بنویسید.

ما ایرانی ها عادت داریم با کمال احترام فحش بدیم و بی ادبی کنیم ...من بلد نیستم ازین کارا دادا ......رفتارت نادرسته ..خیلی هم بد ....روش های دیگه هم هست ...سوال بپرسید کجا درس میخونم ، چند سال برزیل هستم و خیلی از راه حل های دیگه من جواب میدادم ....یا مثلا یه جمله از صفحه ای از دانشگاه هایی در برزیل که در حال اپلای و یا سرچ هستید میزاشتید و برای کمک میگفتید ترجمه کنم براتون و خیلی از راه های دیگه ...
    این رفتار درست نیست ....اومدم اینجا کمک کنم ، نه اینکه برام با کمال احترام مچ گیری کنی داداش .....
    حالا در خاتمه نیازی نمیبینم همه اینهارو به پرتغالی بنویسم ...
    اما گذشته رو نادیده میگیرم ...در خدمت هستم اگر به مشکلی برخوردید در ترجمه صفحاتی از دانشگاه های برزیل برای کار اپلای کردنتون .....
    البته باز هم صاحب اختیارید .......نیاز نیست بپذیرید ...کار بنگاهی که نمیکنم بخوام بیام برات اثبات کنم پرتغالی خودم رو یا اینکه اینجا دارم زندگی میکنم ....کسی نیاز به اثبات داره که میخواد مخ شمارو بزنه ازتون پول بگیره برادر که بهش اطمینان کنید .....صاحب اختیارید ...میتونید همونطور که گفتید نپذیرید .....
    میتونیم هم با روش های دیگه با هم صحبت کنیم به دور از پیام اولتون .....بعدش براتون اثبات میشه به موقعش و با روش درست ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)