صفحه 69 از 84 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها
    قبل از رفتن به کشور هایی نظیر برزیل واقعا همه جوانب رو بررسی کنید، این کلیپ ها و کلیپ هایی نظیر این ها به شما ایده های خوبی میده :

https://www.youtube.com/watch?v=MKc3JwpJhak
    https://www.youtube.com/watch?v=qaEt1zxh98Q
    https://www.youtube.com/watch?v=e0C3jyHzggA
    خیلی زیبا بود هر سه تا ویدئو... مخصوصا ویدئو اول رو از دست ندید که دقیقا موافق هستم .....
    اما دو نکته رو تو ذهنتون داشته باشید ... یک اینکه مقایسه بین انگلستان هست با برزیل ... ایران با برزیل نیست ... دوم اینکه حرف ها و گفته های دختر هست , و دیدگاه متفاوت با مرد...
    من هم در بسیار موارد اسیب دیدم از خیلی مسائل اجتماعی، اما در خیلی موارد هم تو ایران خودمون اسیب دیدم ..... مثلا یک نگاه ساده به اصول رانندگی در ایران ادم را دیوانه میکنه و همه به ادم میخندند ... پس وقتی از ایران بلند میشم میام اینجا خوب این هنجار اجتماعی اسیبش کمتر هست اما اگر انگلستان به دنیا می اومدم حتما اسیب بیشتری میخوردم در اینجا در مورد رانندگی ...
    مثال دوم اینکه من تو یه کشور به دنیا اومدم که از خیلی نظرها بسته تر از برزیل هست و قابل قیاس با انگلستان و اینها هم نیست ...
    این فقط یه مثال ساده بوده در مورد دو نکته ای که گفتم ....
    فقط به خاطر اینکه با چشم باز تصمیم بگیرید ....

اما جمله اول دوستمون خیلی خوب بود که گفت "قبل از رفتن به برزیل "...
    ببینید شما میخوایید برید ؟ دو مورد داره .... میخوایید برید به کجا ؟ به جای بهتر از ایران؟ به جای خوب ؟ یا از ایران برید ؟
    اگر میخوایید برید به جای بهتر :خوب مقایسه ایران با برزیل بد نیست در نگاه اول ... گفتم مقایسه ، مقایسه به معنای تحقیق هست و نه تایید .. یعنی در خیلی موارد ما سرتر از برزیل هستیم و در خیلی موارد هم اونها
    پس اگر دنبال جایی بهتر از ایران هستید پس برزیل هم تو لیست تحقیقاتتون باشه ....
    اما اگر میخوایید به جای خوبی برید حتما از ویدئو ها و مقایسه های بین کشورها استفاده کنید ... دیگه ایران رو بزارید کنار ... مقایسه بین انگلستان ، امریکا ، اروپا، کانادا ، استرالیا و امریکای جنوبی ...
    من اروپا رو با 5 قسمت تقسیم میکنم ...
    اروپا مرکزی (المان ، فرانسه ، اتریش ، سویس ، بلژیک ، هلند و ..) اروپای جنوبی (ایتالیا ، اسپانیا ، پرتغال ) اروپای شمالی (اسکاندیناوی ) ، اروپای غربی ( انگلستان ، ایرلند، اسکاتلند و ... ) و شرقی که نهایتا چک ، لهستان، اوکراین ، روسیه ، و غیره مد نظر من هست ...)

حالا هر کدام از اینها مزیت خودشون رو دارن که باید بررسی بشه .... اقتصاد ؟(مرکزی و شمالی ) خونگرمی مردم(جنوبی ) ؟ سرمای هوا (شمالی ) زبان ( مرکزی و غربی ) ؟ مسافت .. شغل ( مرکزی و شمالی )
    و اقامت ( ؟؟؟؟؟؟؟؟).. مسافرت و شناخت اروپا ؟؟؟ نژاد پرستی و روابط با خاورمیانه ؟؟؟؟؟
    اما امریکای شمالی .... کانادا ( سرمای هوا و مسافت و اشباه شغل )
    خود ایالت متحده ( عدم رفت و امد به علت طرح ویزا و دوری اجباری از خانواده )
    استرالیا و اسیا

دوستان مزیت ها و معایب هر کشوری بسیار هست .... باید واقعا بگردین ببینین چی میخوایین ..... من خودم درگیرم ...

هرچی فکر میکنم به گزینه المان و یا اروپایی جنوبی میرسم با وجو اینکه به کشور هلند بسیار علاقه دارم ( میرسم به اسپانیا و ایتالیا و پرتغال ) اما ایتالیا رو علی رغم میل باطنیم در اروپای جنوبی که اسپانیا هست ترجیح میدم ... شاید بگید من خنگم ...... اما ........

ایتالیا و المان رو به علت مسافت کمتر به تهران و امنیت بیشتر به نسبت به امریکای جنوبی
    بین ایتالیا و المان ،
    ایتالیا رو به علت نزدیک بودن به فرهنگ امریکای لاتین و دنس و شادی و غیره
    المان رو به علت اقتصاد قوی تر و اینده بهتر و امنیت و رفاه بیشتر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliko2 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

با توجه به پرواز طولانی و گرون تهران سائوپائولو پرواز ارزونتری میشه از یه ایرلاین از دبی یا استانبول پیدا کرد؟
    وقتت به خیر عزیز ...
    دادا تو صفحه 65 من توضیح دادم ....

موضوع اینه که قیمت بلیط ها لحطه به لحطه تغییر میکنه .... بهترین راه اینه که هر روز سرچ کنید ، اگر زمان پرواز دقیق دارید .... اما موضوع اصلی اینه که تو گزینه های دبی و قطر و استانبول ، خوب راحت ترین استابول هست .. چون ویزا نیاز نداره ... اما من نمیدونم امکان داره که شما برید دبی با یه پرواز و اونجا یه پرواز دیگه ای بگیرید ... خوب این میشه غیر مستقیم ... من اطلاعات دقیقی ندارم .... اما همین توقف و تعویض پرواز یه سری قوانینی داره که بسته به کشورها فرق میکنه ... مثلا من میخوام برگردم و بعضی وقت ها پرواز سائو به ایتالیا بسیار تخفیف میده ..یعنی من باید پرواز سائو به ایتالیا بگیرم و بعد پرواز ایران به صورت جدا ... اما این ورود غیر مستقیم ویزا میخواد ... نمیدونم چه تیپی از ویزا ، سرچ نکردم ، اما اگر مستقیم بلیط سائو به تهران میخریدم و یک توقفی در ایتالیا داشت ، در اون صورت نیازی نیست ...

حالا اگر یه امار اول از دبی و قطر بگیر ... اگر اینها برای سفر غیر مستقیم ویزا میخوان که خوب یه ذره سخت میشه ، اما اگر نه ، میشه مثل استانبول ...
    کانادا ایرلاین ، بعضی وقت ها پرواز ارزون داره از دبی به سائو ... اما موضوع اینه که خرید این ایرلان باید با مستر کارت و ویزا کارت و اینها باشه ... البته باز یه سوال بپرس ...اما برای دبی و قطر اینها راحت میتونی از دفترشون و یا اینترنتی خرید کنی ...

اما در یک نگاه کلی .. شما حتما دبی و قطر و استانبول رو چک کن ... اینطور میشه ..
    1 - تهران سائو (دبی ایرلاین )
    2-تهران دبی - دبی سائو (دبی ایرلاین- ایران ایر -ماهان ایر هم چک بشه تا قطر) غیر مستقیم (سرچ در مورد ویزا )
    3 تهران سائو (قطر ایرلاین )
    4-تهران قطر -قطر سائو (قطر ایرلان- ایران ایر - ماهان ایر هم چک بشه تا قطر ) غیر مستقیم (سرچ در مورد ویزا )
    5-تهران سائو (ترکیش ایرلان )
    6- تهران استانبول -استانبول سائو (ترکیش ایرلاین -ایران ایر -ماهان ایر هم چک بشه تا استانبول ) غیر مستقیم ویزا نمیخواد ترکیه ..

خوب به موارد بالا شهر ریو هم اضافه میشه ، که دبی و قطر ایرلاین دارن برا ریو ، اما استانبول نداره ، حالا نمیدونم شاید برا المپیک بزاره
    باز به موارد بالا ایرلان های دیکه هم که از قطر دبی و استانبول پرواز دارن اضافه میشه .. مثل کانادا ایرلاین که گفتم ...

باز به موارد بالا پرواز از اروپا به سائو هم اضافه میشه ، برا کسانی که ویزای اروپارو دارن در اون مقطع از زمان پرواز ...و داشتن مستر کارت یا ویزا کارت برا خرید ... البته از شرکت ها سوال کنید .. اونها بهتر در جریان هستند ...

سلام به آقا حامد گل
    اولا خسته نباشید من تمام پست ها تو خوندم واقعا دستت درد نکنه که جواب بچه ها رو می دی و کمک می کنی خیلی آقایی
    آقا حامد منم یک چندتا سوال داشتم اگر وقت کردی جواب بده:
    1- من هدف اصلیم اقامت دائم برزیل هست، کار و زندگی و هدفم درس نیست یعنی دیگه حوصله ندارم اگرم بخوام apply بگیرم میخوام پلی باشه برای اینکه اقامت بگیرم حالا یا برزیل یا جای دیگه می خواستم بدونم نظر و راهنمایی شما چی هست؟ با این اوصاف بورس بگیرم (چون فکر کنم شرایطشو داشته باشم) با توضیحاتی که در یک پستتان دادید امکان اینکه بعد از تحصیل بتوانید برزیل بمانید سخت است حتی گفتید با پلیسم صحبت کردید البته غیر بحث ازدواج یا بچه دار شدن
    2- آیا اگر به فرض بورس بگیریی(البته برای دکترا و نه ارشد) آیا تمام کردن آن سخت است برای کسی که زیاد درس نخونه (هر چند که می دانم دانشگاه به دانشگاه و استاد به استاد فرق می کنه و نمی توان دقیق گفت اما شما که آنجا هستید و تحقیقات کردین و رفیق دارین تا حدودی آشنا هستین یا حداقل به دانشگاه خودتان آشنا هستین به عنوان مثال عرض می کنم مثلا میگن دانشگاه فردوسی عمران گرایش سازه اخراجی زیاد داره و استادا سخت میگیرن بیشتر می خوام بدونن آنجا دانشگاه اسمی یا استادی به سخت گیری یا آسون گیری داره؟؟؟ ( اگر اطلاع دارین ممنون میشم اسم ببرین البته بورس بگیرن نه اینکه مجانی یا پولی باشه) البته در زمینه عمران چون من ارشدم عمران ژئوتکنیک است البته لیسانس مکانیک هم دارم) چون آدم رو استادا شناخت نداره میری تو سایت به یک استاد ایمیل می دی اونم قبولت میکنه بعد پوستتو میکنه میخوام بدونم آمار اخراجی دارین تو دکترا؟؟ مثلا میگن برای دکترا باید چندتا isi داشته باشی تا فارغ التحصیل شی؟
    3- اگر بورس بگیری اونجا استادا معمولا چه بلایی سرت میارن؟؟ صرف پاس کردن و ارائه تزت هست یا نه مثلا بهت تند تند میگن مقاله بده یا برو فلان پروژه بیشتر میخوام بدونم اون بورسی که میدن چه شکلی حلالش میکنن؟؟؟ آیا شما نفر می شناسی که مثلا بعد از چند ترم فاندشو قطع کرده باشن
    4- اونجا هم مثل ایران دانشجوها کمکت میکنن یا نه؟ مثلا تمرینا رو از روی هم بنویسن و ... کلا جو چطوره
    5- اگر بورس بگیری آیا اونجا هم مثل دوره های روزانه ایران مدرکت گیره
    6- آیا با مدرکت موقت هم می توانم اقدام کنم چون من دوره روزانه بودم یا باید اصل دانشنامه باشه
    7- طریقه فرستادن مدارک چه شکلی است باید اسکن و ایمیل کنی؟ پست کنی؟ بدی سفارت؟ با خودت ببری؟
    8- اونجا مثل ایران خوابگاه نداره که داخل دانشگاه باشه و اجاره خانه ندی
    9- دکترا اونجا چند سال طول میشه و چند واحد درس دارد مثل ایران است تعداد واحدها ؟ فرصت مطالعاتی داری؟ آزمون جامع داری؟ بعد پروژه های درسی را مثل ایران باید بری کنفراس بدی بعد اونوقت به زبان پرتغالی یا مثلا دفاع از پروپوزال را باید پرتغالی بدی
    10- بعد فرمودی که در دوران دانشجویی نمی توانی کار کنی مثلا نمی شود بری در یک شرکت مجانی واستی هم کار یاد بگیری و هم بعد تحصیل جذبت کنند آیا اونجا چیزی به نام job offer دارند که از طریق اون بتوانی اقامت بگیری؟ آیا اون شرکت مثل ایران می تواند برات بیمه رد کند که سابقه کار برات حساب بشه؟ اونایی که بدون فاند می رن برای خرج زندگی نمی تونن مثلا در یک رستوران کار کنند که پول در بیارن؟
    11- این دانشگاههای unsep، unicamp، usp کدام بهتر است
    و مطلب آخر شما که اینقدر کامل و جامع توضیح می دهی اگر زمانی وقت کردی طریقه apply کردن یک توضیح کامل و یک مثال بزن که به عنوان مرجع همه دوستان استفاده کنند مثلا دوستان اسم دانشگاها را از کجا پیدا کنند؟ اسم اساتید از کجا و چه شکلی تو سایت پیدا کنند؟ طریقه ایمیل و چی داخلش بنویسن چه شکلی متن را شروع کنند؟ چه مدارک بفرستن؟ بازه زمانی ارسال کی باشه؟ و هر چی که خودت صلاح می دونی باز شما تجربه بیشتری داری کلا من فکر کنم هرچی ایرانی در دانشگاها بیشتر شود زندگی در اون کشور راحت تر میشه
    من خودم رفتم سایت http://www.unicamp.br چیز زیادی نتونستم گیر بیارم و اسم اساتید رو ندیدم
    پیشاپیش از راهنماییت ممنونم ان شا ا... که همواره موفق باشی

Junior Member

[QUOTE=aliavalin1;2191110]سلام به آقا حامد گل
    اولا خسته نباشید من تمام پست ها تو خوندم واقعا دستت درد نکنه که جواب بچه ها رو می دی و کمک می کنی خیلی آقایی
    آقا حامد منم یک چندتا سوال داشتم اگر وقت کردی جواب بده:

دادا کارناوال بود و من مسافرت بودم ... معذرت میخوام بابت تاخیر ....
    سوال اول .... دادا من معمولا سعی میکنم که مدیون کسی نشم تو زندگی ، در مورد سوال اولت که گفتم بجث ازدواج و بچه دار شدن و پناهنده شدن هست .... در غیر اینصورت من نمیدتونم جواب قطعی بدم ... چه بسا شاید راههای دیگه هم باشه .... مثلا با وجود اینکه خیلی میگن نمیتونی کار بگیری .. من دارم میخوام ایمیل بزنم به شرکت ها و موسسات ببینم شاید راهی باشه بتونم کار بگیرم اینجا و ....

پس سوال یک رو نمیتونم جوا قطعی بدم بهت... اما زندگی بهم درس داده که با نلاش خیلی مسایل ممکن هست ... خیلی از افراد هم که از ایران رفتن معمولا موندگار شدن .. در صورتی که همه جا حرف از نشذن میزنن اما در بیشتر موارد موضوع اقات و اینها با سختی فراوان حل شده ...

سوال 2 : ببه ...من یادم میاد با یه رفیقی تو ریو صحبت کردم و میگفت فلان پروفسور یه دانشجویه ایرانی رو اخراج کرده ... این قضیه همهن جایی هست ... اما اینجایی ها صبرشون زیاده ....
    اما این مورد که بعضی ها از استادها قبولت میکنن بعد پوستت رو میکنن هم هست ... یا شاید قبولت کنه بعد بیایی اینجا ببینی چیزی حالیش نمیشه ... مثلا تو رشته خودم من استادم فوق العاده هست .. انگلیسی قشنگ میفهمه ..دارم پایان نامه رو انگلیسی میتونیسم ... اما دیگران میفهمن ولی نه به سطح این ... و اینکه یه پروفسور دیگه داریم که 60 سال سن داره ... یکی از بهترین های دنیا هست و نفر اول جوش برزیل که پدر ادمو در میاره ... خوب باید صد در صد شناخت داشته باشی ..... اما دادا اینها دادا اینها مشکلات اساسی نیست ... چون شما قابلیت چنچ استاد رو هم دارید .... اما بهتر اینه که شناخت داشته باشی ... خوب این شناخت پروسه خواص خودشو داره و در مواردی بسیار سخت که در درجه اول خیلی مسادل مهم تر هست ...

سوال 3 هم بسته به استاد فرق مییکنه .. چر واضح هست ... اما مثل ایران تعهد نداری بمونی و کار کنی چندین سال بعد از پایان دکتری .... یعنی جواب سوال 5 هست که مدرک گیر نیست اینجا تا اینجا که من اطلاع دارم ... اما باز امیدوارم کسانی که تو برزیل هستن جواب بدن ... اما اینجا برا من اینطور نیست ... برا همین بعد مستر میتونم برم هرجا که میخوام و میتونم برگزدم ... در حد همون طز و مقاله و اینها تموم میشه ... حتی مقاله هم اجباری نیست ....(( سوال 9 هم بخشی از جواب حلال کردن هست )

سوال 4 ... بسته به رفقاااا .... برا گروه من 50 درصد کمک میکردن 50 درصد نه .... عملا خیلی ها هستن تخصن و خیلی ها هم گلن ... اگر اون 50 درصد نباشن به شانس شما دهنت صافه راستش و بگم .. هههه

سوال 6 : با مدرک موقت نمیتونی .. چون مدرک موقت قابل ترجمه نیست .... زمانی که ترجمه نداری خوب نیمتونی اقدام کنی ... اما دیدم بعضی ها که سربازی نرفتن و اقدام کردن ... اما باید تعهد بدی که برگردی ....
    دادا راستش این سوال هم برام سخته .... اما من خودم تعهد خدمت خودم رو خریدم .... سه سال سابقه داشتم و بقیه رو خریدم و سربازی هم داشتم و هیچ مشکلی این چنینی نداشتم که بتوم راهنمایی دقیق بکنم ....

سوال 7 : بسته به دانشگاه ها فرق میکنه ... یه استاد میگه کپی مدارک رو بفرست حتی بدونه مهر ترجمه یا سفارت .. بعد اگر اوکی بودی در نگاه اول میگه برو مهراشو بزن و با مهر بفرست به ایمیل و اسکن کن و...
    اما بعضی ها میگن در همون روز اول بفرست به برزیل .. برا خودم همینطور بود .. من روز اول پست کردم به برزیل ...اون هم با دانشگاه صنعتی شریف میتونی با 50 درصد تخفیف با تی ان تی بفرستی .....
    اما جدیدن تمام دانشکاه ها د اسکن رو اینترنتی در نگاه اول نیاز دارن و بعد اگر اکی شدی باید مدارک رو بفرستی ...

سوال 8 :دادا بسته به دانشگاه فرق داره ... دانشگاه ما نداره ... دانشگاه کمپیناس داره ... اما نمیدونم رایگان هست یا باید پول بدی ... دارم برا یکی چک میکنم راجب کمپیناس در اینده اطلاعات بهتری دارم راجب این موضوع .... اما معمولا در برزیل بهت بورس میدن و خودت خونه میگیری ... در 80 درصد اینطور هست ... شاید تنها جایی که تو برزیل خوابگاه داره همون کمپیناس باشه ... اما اطلاعات دقیق ندارم راجب دیگر جاها .. این دانشگاه من نداره ....

سوال 9:دکتری اینجا 4 سال .. یه سال با 10 درس ... ( 10 درس دانشگاه ما ) بهد سه سال کار خودت .... در حقیقت 8 درس و دو تا هم کمک به استاد هست تو تدریس یت انجام کاری .. این دوتا برای حلال کردن همون بورس هست ... برا بعضی واحدها باید کنفرانس بدی برای بعضی نه ... بسته به درس ... اما در مورد پروپوزال هم که من دارم پایان نامه رو به انگلیسی مینویسم و اصلا مشکلی نداره اما از اونجا که پرتغالی یاد گرفتم ، پروفسور گفته روز دفاع باید پرتغالی بحرفم که جمع بهتر بفهمه .....اما بعضی دانشگاه شاید نیازی به این هم نباشه ..... کلاس ها هم همینطور ... بسته به دانشگاه باید دید که کورس انگلیسی دارن یا نه ...

سوال 10 :دار کار ممنوع هست تا این لحظه با این قانون با ویزای دانشجویی .... اما برزیل زیاد قانونمند نیست ..میشه خیلی کارها کرد ...اما معمولا همش غیر قانونی هست .. در مورد رایگان کار کردن خدایی نمیدونم ... نمیتونم اطلاعات غلط بدم ..ولی فکر کنم بشه رایگان همه جا کار کرد.... هههه...کیه که بدش بیاددددد ....اما اگه استادت بزاره که تو تو دانشگاه نباشی ... معمولا باید حضور داشته باشی ...
    از بیمه اینها هم اطلاعات ندارم .... دادا کلا بحث غیر دانشگاها بشه من خیلی اطلاعاتم اندک میشه ... و در بعضی موارد من اطلاعات دارم اما ترجیح میدم حرفی نزنم ... جون مدیون دیکران میشم ... یه حرف غلط رندگی یه عده رو خراب میکنم .... متاسفم اگر توان پاسخگویی رو ندارم ....

سوال 11 : بستته به رشته فرق میکنه ... مثلا رشته مکانیک امیرکبیر ... برق شریف .. علوم سیاسی ئانشگاه تهران .. پزشکی شهید بهشتی .. همه عالی ولی بسته به رشته فرق میکنه ....

سوال اخرت هم که دادا چشم .... من خدایی درگیر خیلی مسائلم ... الان هم از سفر برگشتم زیاد وقت نیست .. اما سر وقت حتما توضیخ میدم. .... راستش از دیروز که اومدم خوابگاه کمپیناس برا دوست ایرانیمون چک کردم .. مهد کودک رو تو شهر خودم چک کردم برا یه دوست دیگه ایرانی ... نوشتن برگه های ویزا رو برا یکی دیگه گفتم .. همینطور چند تا دیگه که از ریو اپلای گرفتم ... دیگه بعضی وقت ها تایم نمیشه ...

امیدوارم همیشه شاد و سلامت و موفق و موید باشید .....

Junior Member

سلام دوستان گرامی
    من فوق لیسانس مهندسی نفت خوندم از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل 17.41 و دارای یک مقاله ISI و دو مقاله بین المللی که یکیش الزویر هست. حدود یک ماهی هست که با یک استاد از دانشگاه کمپیناس در حال گفتگو هستم و طی آخرین آیمیلی که به من زد قرار شد آخر فروردین بعد از آنالیز مدارکم به من خبر بده که به من پذیرش میده یا نه. در ضمن واسه دکترا دارم اقدام میکنم. به نظرتون شانسم چقدر هست؟ با تشکر.

Junior Member

آیا برای گرفتن ویزای تحصیلی، سفارت مدرک آیلتس میخوات یا نه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroshie نمایش پست ها
    آیا برای گرفتن ویزای تحصیلی، سفارت مدرک آیلتس میخوات یا نه؟
    تا اونجایی که من اطلاع دارم ، خیر ، نیازی نیست
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان...آیا در برزیل فوق لیسانس یکساله هم هست؟در رشته مدیریت یا مهندسی تولید..ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    iraq studies / University of Tehran

سلام به همه دوستان
    فارغ التحصیل ارشد علوم سیاسی (مطالعات خاورمیانه) از دانشگاه تهران معدل 15.5 هستم. به خاطر حوزه تخصیصم رفتم سراغ زبان عربی و پایان نامه را هم به عربی نوشتم.
    مقاله و مدرک زبان ندارم. و میخوام برا دکتری از برزیل توی گرایش های علوم سیاسی و روابط بین الملل یا شرق شناسی و رشته های مرتبط با این حوزه پذیرش بگیرم.

چند تا سوال دارم که پیشاپیش از جواب دوستان تشکر می کنم.

1- وضعیت دانشگاه های برزیل در زمینه علوم سیاسی و روابط بین الملل به چه صورتی هست؟
    2- با شرایط من امکان پذیرش با فاند وجود داره؟
    3- کدوم یک از دانشگاه های برزیل توی این زمینه بیشتر فعال هستن؟ و وقت ددلاین ها توی برزیل از کی معمولا شروع میشه؟ و الان امکان پذیرش گرفتن برا ترم پاییز وجود داره؟
    4- در صورت عدم گرفتن فاند ایا دانشگاه های برزیل (دانشگاه های دولتی) شهریه دریافت میکنن؟ یا برا خارجی ها مجانی هست؟
    5- دوره های یادگیری زبان پرتغالی به چه صورت هست؟( ایا هزینه داره یا دانشگاه کلاس برگزار میکنه، در صورت وجود هزینه ها چقدر هستن).
    6- سال اول که دانشجو زبان بلد نیست تکلیف دانشجو به چه صورت هست، ایا ملزم به گرفتن واحد های اصلی هست یا نه؟
    7- و اینکه هزینه های زندگی به طور معمولی ماهیانه چقدر میشه؟ (برا یه نفر و به سبک دانشجویی اونم دانشجوی ایرانی که شامل: خوابگاه یا مسکن، غذا و بقیه هزینه ها)

نقل قول نوشته اصلی توسط aedezadeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    فارغ التحصیل ارشد علوم سیاسی (مطالعات خاورمیانه) از دانشگاه تهران معدل 15.5 هستم. به خاطر حوزه تخصیصم رفتم سراغ زبان عربی و پایان نامه را هم به عربی نوشتم.
    مقاله و مدرک زبان ندارم. و میخوام برا دکتری از برزیل توی گرایش های علوم سیاسی و روابط بین الملل یا شرق شناسی و رشته های مرتبط با این حوزه پذیرش بگیرم.

چند تا سوال دارم که پیشاپیش از جواب دوستان تشکر می کنم.

1- وضعیت دانشگاه های برزیل در زمینه علوم سیاسی و روابط بین الملل به چه صورتی هست؟
    2- با شرایط من امکان پذیرش با فاند وجود داره؟
    3- کدوم یک از دانشگاه های برزیل توی این زمینه بیشتر فعال هستن؟ و وقت ددلاین ها توی برزیل از کی معمولا شروع میشه؟ و الان امکان پذیرش گرفتن برا ترم پاییز وجود داره؟
    4- در صورت عدم گرفتن فاند ایا دانشگاه های برزیل (دانشگاه های دولتی) شهریه دریافت میکنن؟ یا برا خارجی ها مجانی هست؟
    5- دوره های یادگیری زبان پرتغالی به چه صورت هست؟( ایا هزینه داره یا دانشگاه کلاس برگزار میکنه، در صورت وجود هزینه ها چقدر هستن).
    6- سال اول که دانشجو زبان بلد نیست تکلیف دانشجو به چه صورت هست، ایا ملزم به گرفتن واحد های اصلی هست یا نه؟
    7- و اینکه هزینه های زندگی به طور معمولی ماهیانه چقدر میشه؟ (برا یه نفر و به سبک دانشجویی اونم دانشجوی ایرانی که شامل: خوابگاه یا مسکن، غذا و بقیه هزینه ها)
    بورس بعید می دونم بهتون بدن ولی امتحان کنید. ملزم هسیید به گرفتن درس تو سال اول و هزینه ی کلاس ها ی پرتغالی خیلی نیست الان قیمت دقیقشو نمی دونم. 2012 یه ترمش 260 ریال بود الانم نباید بالای 400 باشه. ماهیانه حداقل 2 میلیون و نیم باید داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)