صفحه 10 از 84 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

دوست عزیز، Ferderico2012،
    من خودم یکی از دوستان در ریو و دیگری در سائوپائولو تحصیل میکنند، در واقع شما با تحصیل رایگان و اگر کمک هزینه بگیری عملاً استرس مالی نداری که بخواهی بدنبال کار بگردی! در دانشگاههای فدرال در اون دو شهر اگر برای فوق بتونی 2000 تا 2200 رئال برزیل (واحد پول) بگیری میتونی با 1700 تا بهترین زندگی دانشجوییی رو داشته باشی و در صورتی که هزینه تحصیل رایگانه و چیزی هم تهش میمونه واست! اینکه بخوای کار کنی!! اگر پرتغالیت خوبه اونجا باید تو امتحان CELEPE-Bras شرکت کنی و نمره به حد نصابی داشتی واسه شرکتهای خصوصی و اگر فرصتی بود از طریق استادت در لابراتوار دانشگاه پارت تایم کار کنی. در دوره دانشجویی در برزیل کار در ارگان دولتی برای دانشجوی خارجی ممنوعه. البته نمیدونم چقدر گیرن اما شایدم بتونی.

دوستان بعد از تحقیقات زیاد و کمکی که این فروم کرد تصمیم گرفتم برزیل برم و از تمام دوستانم و مخصوصآ جناب IELTS که در تصمیم گیری کمکم کردن تشکر میکنم.
    +نتایج پذیرش و...رو میذارم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط federico2012 نمایش پست ها
    دوستان بعد از تحقیقات زیاد و کمکی که این فروم کرد تصمیم گرفتم برزیل برم و از تمام دوستانم و مخصوصآ جناب IELTS که در تصمیم گیری کمکم کردن تشکر میکنم.
    +نتایج پذیرش و...رو میذارم.
    دوست عزیز،
    از اینکه راهت رو پیدا کردی خوشحالم. فقط از جریان پذیرش و مدارک ویزا و سایر امور اینجا قرار بده ممنون میشم.

Junior Member

سلام دوستان. من یه مدت برزیل زندگی کردم و اگه سوالی داشتین در مورد شهرها و زبان و فرهنگشون تا بتونم جواب میدم! فقط یه توصیه اینکه طرف ریو واسه زندگی نرین. از بی امنی و گرونی و شارلاتان بودن ساکنانش هرچی بگم کم گفتم!! ولی شهرایی مثل شهرستانای! سائوپائلو و بعضی از شهرای ایالتای جنوبی تمیزی و رفاه و امنیت خیلی خوبی دارن و خیلی خارجی پرستن و برخوردشون خوبه! به خصوص اگه بتونین دانشگاه سائوپائلو که بهترین دانشگاه اونجاست پذیرش بگیرین که امکانات رفاهی دانشگاه خیلی خیلی زیاده.

پ ن: من واسه دانشگاه اونجا نبودم ولی اگه جور بشه دوس دارم برم ولی هنوز هیچ اقدامی نکردم!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsita نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه مدت برزیل زندگی کردم و اگه سوالی داشتین در مورد شهرها و زبان و فرهنگشون تا بتونم جواب میدم! فقط یه توصیه اینکه طرف ریو واسه زندگی نرین. از بی امنی و گرونی و شارلاتان بودن ساکنانش هرچی بگم کم گفتم!! ولی شهرایی مثل شهرستانای! سائوپائلو و بعضی از شهرای ایالتای جنوبی تمیزی و رفاه و امنیت خیلی خوبی دارن و خیلی خارجی پرستن و برخوردشون خوبه! به خصوص اگه بتونین دانشگاه سائوپائلو که بهترین دانشگاه اونجاست پذیرش بگیرین که امکانات رفاهی دانشگاه خیلی خیلی زیاده.

پ ن: من واسه دانشگاه اونجا نبودم ولی اگه جور بشه دوس دارم برم ولی هنوز هیچ اقدامی نکردم!
    ممنون از اینکه به دوستان کمک میکنید،
    خواستم نظرتون را در خصوص دو دانشگاه کامپیناس در سائوپائولو و دانشگاه ریو گرانده دوسل در پرتوالگره در جنوب برزیل بدونم؟ ارزیابی کلی از همه لحاظ چیست؟ شهریه، هزینه زندگی، محیط ، مردمش، امنیت، محیط کار
    با سپاس

Junior Member

شهریه دانشگاه که چون دولتی هستند فکر نمیکنم باید پرداخت کنید. من این دو شهر رو نرفتم ولی بر اساس شنیده ها هزینه زندگی دانشجویی باید "حداقل" ماهی 1500 هیایس (نزدیک 700 دلار) باشه. هر دو باید دانشگاه های خوبی باشند و کمپیناس قطب آی تی برزیل هست و کسی که بخاد برای رشته های کامپیوتر کار پیدا کنه خیلی مناسبه. شهرهای جنوبی از جمله پرتو آلگره مهاجرای قدیمی اروپایی (آلمانی) زیاد دارن و معماری شهر و خورده فرهنگ شهر بیشتر اروپاییه. از لحاظ آب و هوا هر چه بیتر به سمت جنوب میریم تابستونا خنک تر و زمستونا سردتره! از لحاظ زندگی و امنیت خیلی نمیتونم مقایسه کنم ولی این تا حد زیادی بستگی به محله ای که خونه یا اتاق اجاره میکنین داره!

ApplyAbroad Superstar

شهریه دانشگاه که چون دولتی هستند فکر نمیکنم باید پرداخت کنید. من این دو شهر رو نرفتم ولی بر اساس شنیده ها هزینه زندگی دانشجویی باید "حداقل" ماهی 1500 هیایس (نزدیک 700 دلار) باشه. هر دو باید دانشگاه های خوبی باشند و کمپیناس قطب آی تی برزیل هست و کسی که بخاد برای رشته های کامپیوتر کار پیدا کنه خیلی مناسبه. شهرهای جنوبی از جمله پرتو آلگره مهاجرای قدیمی اروپایی (آلمانی) زیاد دارن و معماری شهر و خورده فرهنگ شهر بیشتر اروپاییه. از لحاظ آب و هوا هر چه بیتر به سمت جنوب میریم تابستونا خنک تر و زمستونا سردتره! از لحاظ زندگی و امنیت خیلی نمیتونم مقایسه کنم ولی این تا حد زیادی بستگی به محله ای که خونه یا اتاق اجاره میکنین داره!
    ممنون. اما هزینه در شهرهای جنوبی باید پایین باشه، من خودم برای صنایع قراره اقدام کنم. اما همین دانشگاه پورتو الگره پیشنهاد خوبی داده، اما واقعاً نمیدونم بین سائو و اونجا کدوم رو انتخاب کرد. هم به لحاظ کار هم به لحاظ اینده و زندگی !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون. اما هزینه در شهرهای جنوبی باید پایین باشه، من خودم برای صنایع قراره اقدام کنم. اما همین دانشگاه پورتو الگره پیشنهاد خوبی داده، اما واقعاً نمیدونم بین سائو و اونجا کدوم رو انتخاب کرد. هم به لحاظ کار هم به لحاظ اینده و زندگی !
    آره هزینه ها خیلی از ریو پایینتره . میشه بپرسم شما چه طوری اقدام کردی واسه اپلای و چطور استادو پیدا کردی و فاندی که میدن چه طوریه؟

ApplyAbroad Superstar

آره هزینه ها خیلی از ریو پایینتره . میشه بپرسم شما چه طوری اقدام کردی واسه اپلای و چطور استادو پیدا کردی و فاندی که میدن چه طوریه؟
    من از طریق یکی از استادام در شرق اسیا و دوستم که در برزیل بود با استادی در زمینه کاری خودم در اون دانشگاه اشنا شدم. البته با داشنگاه مکاتبه داشتم و خوب جواب میدن برعکس ارژانتین که اصلاً جواب دادن واسشون مهم نیست! برزیل سیستم اش خوبه. برای دکتری تنها باید استاد پیدا کنی. اما خودم دوست دارم تو شهر بزرگتری باشم مثه سائوپائولو اما خب از ریوگرانده هم نمیشه گذشت. شما الان ایران تشریف داری؟

Junior Member

بله من الان ایرانم. البته من باید برای مستر اقدام کنم. فکر نکنم دانشگاهای برزیل قابل مقایسه با بقیه کشورای آمریکای لاتین باشه. کیفیت دانشگاها خوبه و رنک جهانی بالاتری داره. خب هر شهری خوبی خودشو داره ولی فکر نکنم اون شلوغی و همهمه سائوپائلو برای سال اول مناسب باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)