صفحه 47 از 84 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member RahAAA17 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical engineering, Université de Nantes

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

من نمیدونم با استاد تو برزیل چه جوری مکاتبه کنم که بهم بورسیه بده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

سلام دوستان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای گرایش عمران آّب کسی میتونه اطلاعاتی در اختیارم قرار بده؟ مثلا کدوم دانشگاه برزیل بهتره یا اینکه چه شرایطی لازم داره؟ ممنون

دوستان اگر كسي ميتونه كمكم كنه ممنون ميشم .بنده هر كاري مي كنم قسمت اكادميك استاف رو توي سايت دانشگاه يوني كمپ رو پيدا نمي كنم!!!!!!!!!!!!!!!!

من مدت هاست که عضو اینجا هستم ولی ۱ سالی وارد بخش کاربریم نشدم و یوزر و پسوردم یادم رفت و پیگیری ها هم جوابی نداد و بالاخره با عضویت جدید در خدمت بچه ها هستم. سال ها پست ها رو خوندم و تقریبا هم توی انجمن هر کشوری یک سری مسایل مخصوص به خودش رو میتونم ببینم.
    من ۳.۵ سال هست که در برزیل زندگی میکنم.
    راستش اگر بخوام برزیل رو در جمله ای کوتاه ترسیم کنم کشوری هست فقیر که فقر بخشی از تفکر مردمش هست. همین فقر باعث شده مردم بسیار قانع باشند.

اگر بخوام ایرانی های برزیل که تعدادشون زیاد هم نیست رو کوتاه برای عزیزانی که در ایران هستند تشریح کنم باید بگم : انسان هایی قابل احترام و بزرگوار و مهربان اما غالبا گوشه گیر و ایزوله شده که تمام طول سال در مسیر بین دانشگاه و خانه در رفت و آمد هستند. زبان ها اکثرا در سطح همون Obrigado و یک سری جملات کار راه انداز مانده و غالبا این دوستان عزیزم حتی وارد اولین لایه های جامعه واقعی برزیل هم نمیشن و به روابط سطحی با تعدادی دانشجو در محیط دانشگاه بسنده کرده و غالبا در جمع های هموطنان خودشان شرکت میکنند. هنوز غذا را با قاشق میخورند و همچنان اصرار دارند که قورمه سبزی با ترشی و ماست میل کنند. این عزیزان دوست داشتنی من تا دلتون بخواد اطلاعات غلطی دارن که خودشون هم از دیگران گرفتند و چون زبان را به خوبی بلد نیستند به اطلاعات سطحی و از اینور و آنور شنیده شده بسنده میکنند. به جز چند نفر انگشت شمار هم بقیه یا قصد برگشت دارند و یا قصد رفتن به کشور دیگه. در بین همان معدود ایرانی هایی که در اینجا میشناسم عده کمتر از تعداد انگشت های یک دست! هستند که زبان را جدی گرفته اند و در جامعه به خوبی حل شده اند.

اگر زبان پرتغالی رو بخوام تشریح کنم باید بگم زبانی سخت. دوستانی که زبان های لاتین خوانده اند میدانند که زبان های لاتین زبان هایی سخت و پر از قواعد گرامری هستند. حالا فرق پرتغالی با ایتالیایی و اسپانیایی و فرانسه در این هست که نه به جز برزیل و چند کشور آفریقایی در جای دیگری کاربردی داره و نه پزی و کلاسی که بخواین باهاش چشم دختر خاله و پسر عمه باجناقتون رو در بیارین! بنابر این معمولا بعد از مدتی اگر ذاتا علاقه مند به این زبان نباشید سرخورده میشید و به همون چند جمله کوتاهی که توی سوپر مارکت و اینا ها , اونهم غلط و غلوط میگین راضی میشین و معمولا شروع میکنین به تقویت زبان انگلیسی برای رفتن به کشور دیگه.

عدد برزیل در امنیت از نمره ۱۰ در وب سایت سازمان جهانی کیفیت زندگی نمره ۲.۱
    در مورد امنیت باید بگم که از دانشگاه گرفته تا هر جایی که باشید مردم و دانشجو ها شما رو بر حذر میکنن از تنها در تاریکی به جایی رفتن. همچنین اکیدا توصیه میکنن که درها رو قفل کنید و توی خیابان سریع راه برید و در شب فقط از تاکسی استفاده کنید بخصوص اگر در ریو باشید. ممکنه اون دوستانی که بزرگترین ماجراجویی شون در برزیل رفتن به مهمانی یکی از دانشجو ها و استادشون بوده ندونن اما من میتونم بهتون دوستانم رو نشون بدم که یکیشون در شهر Niteroi راننده تاکسی بود و ۱ سال قبل کشتنش. همچنین میتونید از برزیلی ها بپرسید که اون پولی که در جیبشون به عنوان پول دزد میگذارن چیه؟!! یا اینکه شما چرا یک نفر رو پیدا نمیکنید که یه گردنبند ساده طلا بندازه و همش بدلی هست؟! امنیت پایین هست.

معیار درآمد در برزیل عدد (یک دهم) ۰.۱ از عدد ۱۰ (از پایین ترین کشور ها در رتبه بندی ۲۰۱۴ در وب سایت سازمان کیفیت زندگی (با همین نام به انگلیسی بیابید))
    چند ماه قبل یکی از دوستانم از ایران آمده بود تا سری به من بزنه. من هر چه تلاش کردیم تا این دوستمون رو قانع کنیم که بابا اینجا حالا بد هم نیست, اصلا در چشمانش میدیدم که توی ذهنش اصلا قبول نمیکنه. این قضیه تعبیرش چندین ماه بعد وقتی پدر و مادرم آمدن تا بعد از بوغ و کرنا های خداحافظی های فامیلی بیان و من رو ببیننن, به واقعیت پیوست. وقتی بابام که نه بازاری هست و نه پولدار بلکه یک معلم بازنشسته, رسید خونه من, زل زد توی چشمام و گفت : "خاک بر سرت, اینجا هم جا بود اومدی!" . بله, بابای من در راه توی جای جای و قدم به قدم ریو دیده بود گداهای پا برهنه ای رو که بعد از مصرف مواد پرواز کرده بودند به آسمان هفتم.

برخی دوستان رو دیدم که گفته بودن برزیل جز اقتصاد های بزرگ دنیا هست! این ها اندکی فکر نکردن که برزیل فقط در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از ۸ اقتصادی که رشد اقتصادی مثبت رو در اون زمان داشت شناخته شد نه جزو ۸ اقتصاد برتر!! در همون دوران ترکیه با رشد اقتصادی ۵ درصد و امارات با رشد اقتصادی ۳.۵ درصد جزو کشور های دیگر این لیست بودند. مستند این بخش رو میتوانید در با جستجو در بی بی سی انگلیسی مشاهده کنید.

ایندکس کیفیت زندگی در چند شهر نمونه به شرح زیر هست :

City Quality of Life Index Purchasing Power Index Safety Index Health Care Index Consumer Price Index Property Price to Income Ratio Traffic Commute Time Index Pollution Index
    Rio De Janeiro, Brazil - 22.78- 37.00 27.36 32.65 61.09 21.87 56.05 77.64

Tehran, Iran 19.58- 31.17 42.97 48.05 48.29 23.59 59.83 85.24

Istanbul , Turkey 72.75 53.02 57.87 72.22 53.40 10.01 56.61 65.79

Kuala Lumpur, Malaysia 64.89 71.80 24.66 63.03 48.21 9.53 38.92 73.76

Ottawa, Canada 223.88 131.02 75.17 67.65 79.87 5.69 33.86 18.07
    Zurich, Switzerland 218.48 133.91 80.34 71.35 141.06 8.07 26.44 18.79

بقیه آمار را میتوانید از سایت رسمی اش ببینید.

آموزش : عدد آموزش ۱.۹ از ۱۰
    در آموزش بله, برزیل هم گران هست و هم کیفیت آموزش خوب نیست. هرچند در مدارس خصوصی اوضاع بهتر هست.در مورد اینکه میشه با آموزش زبان انگلیسی در آمدی کسب کرد, معمولا برزیلی ها به شما خواهند گفت در ازای آموزش زبان انگلیسی میتونن کاری برای شما انجام بدهند , مثلا زبان خودشان رو به شما یاد بدهند. پس درآمد از این راه رو تقریبا جز در موارد خاص فراموش کنید!

رضایت از زندگی : خوب
    به دلیل فرهنگ قناعت و فقر, برزیل هم مثل همه کشور های حوزه آمریکای لاتین از جمله کوبا سطح رضایت از زندگی بالایی دارد.
    مردم اینجا فقیر هستند و به فقر خود افتخار میکنند. شما به عنوان یک ایرانی که پز دادن و زندگی با وضع ظاهری آنچنانی بخشی از نوع نگاهتان هست, زندگی در اینجا برایتان سخت خواهد بود. اگر به دنبال هر نوع پز دادنی هستید, اینجا نه پزی دارد, و نه در آینده خواهد داشت. اگر فکر میکنید سالی ۱ بار باز خواهید گشت به امید اینکه فامیل و دوست و آشنا با دهان های باز به شما به دید یک آدم خارج رفته نگاه کنند, اشتباه میکنید!

چرا اینجا هستم؟
    من در ایران در آمد خوبی داشتم و فردی شناخته شده در شغلم بودم. کم کم روش زندگی ام عوض شد و فردی تقریبا جهانگرد شدم. من به دنبال تجربه زندگی بی آلایش و ساده بودم. قبلا از طریق شغلم با برزیلی های زیادی آشنا بودم. قبلا در کونگو و نیجریه زندگی رو تجربه کردم. من هرگز برای رفاه یا آزادی از کشور مهاجرت نکردم!

داستان پر غصه و پرتوهم پله پرتاب
    در حالیکه از مردم جنگ زده سوریه گرفته تا عراق و سایر کشور ها, به کشوری میروند که با مردمان آنجا راحت باشند و سطح زندگی حتی کمی بهتر داشته باشند, این داستان اما برای ایرانی ها کمی متفاوت هست. ایرانی ها از سال ها قبل از مکزیک و کره جنوبی و ژاپن و مالزی و اندونزی گرفته تا ایتالیا, همیشه به دنبال جای بهتر رفتن و پله پرتاب بودند بطوریکه اگر به انجمن های کشوری مثل مالزی بروید بیشتر یاد نردبان و پله می افتید. این دوستانی که در ذهنشان از ایران جهنم و از از سایر کشور ها پله و نردبان و از آمریکا و کانادا و استرالیا و سوییس و آلمان بهشت برین میسازند, نه در کشور خودشان راحت بودند, نه در روی پلکان و نردبان و سکوی پرتاب هایشان در مالزی و اندونزی و ایتالیا و مکزیک, و نه حتی در آمریکا و کانادا. اینها کسانی هستند که من اسمشان رو میگذارم "حسرت به دلان"!!
    من چندی پیش بانویی دیدم که فکر میکرد میتواند با ویزای توریستی به برزیل سفر کند و اینجا بچه دار شوند و به سادگی پاسپورت کشور دیگری را برای فرزند خود بگیرند. این بانو هرگز فکر نکرد که اگر به همین سادگی بود که با ویزای توریستی بتوان بچه دار شد , جنگزده های سوریه و عراق زودتر از این بانوی عزیز این فکر به سرشان میزد. با خود میگم : امان از آینده تاریک حسرت به دلان!

متاسفانه وقتی آن پیام و برخی پیام های دوستان در این انجمن و در سایر انجمن ها را میخوانم پر از امید های واهی و جهل مرکبی چنین بی درمان که نادانی نادانسته گوش شنوایی برایشان باقی نگذاشته, به یاد آن شعر سعدی بزرگ می افتم که چه خوش گفت :
    گر از بسیط زمین عقل منعدم گردد // بخود گمان نبرد هیچکس که نادانم!
    ویرایش توسط Ali_Salari : February 23rd, 2015 در ساعت 05:48 AM

Junior Member

اقای علی سالاری واقعا هدفتون سیاهنمایی بود یا عین واقعیت رو میگین؟

soroush 78 , من پاسخ شما رو دادم در پیام خصوصی. در پیامم که بسیار هم طولانی بود, از شما خواستم پیش از اینکه به هر کشوری برید, قبل از هر چیزی به اون کشور با هزینه کم سفر کنید. هرچند باید دردسر های گرفتن و یا نگرفتن ویزا را تحمل کنید, اما اگر ویزا گرفتید و راهی کشور مورد نظرتان شدید وقتی با هزینه کم سفر کنید, تا حدودی با واقعیات جامعه رو برو میشید. از اتوبوس استفاده میکنید. به جای رستوران به سوپر مارکت میرید و مواد غذایی رو تهیه میکنید. شما قدرت جستجو دارید. قدرت تحلیل دارید. اینترنت هم که در اختیار شماست. پس من وقتی آمار رسمی میدم و از طرف دیگر از شما میخواهم خودتان با یک پول کم به کشور مورد نظرتان همیشه سفر کنید و ببینید, نمیتوانسته ام سیاه نمایی کنم.

به هر صورت من به دنبال فرسایشی کردن این موضوع مثل آنچه در انجمن کشورهای دیگر روی میدهد نیستم. پس شما یا هر کس دیگری از امروز تا ابد, نوشته من را میخواند و به ۲ نتیجه میرسد. ۱: یا فکر میکند سیاه نمایی شده است ۲: و یا از منابع معتبر (نه حرف این و آن و چرندیاتی که در وب سایت های فارسی زبان یافت میشود) مثل وب سایت آمار و اقتصاد جهانی, وب سایت کشور های USAN, کتاب های Lonely Planet , وب سایت رسمی EIU اکونومیست (Where to Be Born) , استفاده از منابع داده عالی Couch Surfing و یا سفر شخصی به کشور مورد نظر , اطلاعات خود را بدست می آوردند. من از شما تعجب میکنم که به عنوان دانشجو خود را معرفی میکنید اما اندکی اراده و قدرت تحلیل و جستجو حداقل در زبان انگلیسی را به خود نمیدهید. به جای چنین سوالاتی, شما باید شروع به جستجوی منابع میکردید نه اینکه اینطور واکنش های شتاب زده ای نشان دهید که ابتدا نا امید میشوید, بعد طبق سنت مثلا باهوش بودن و مچ گرفتن ایرانی ها ناگهان فکر کنید نکند ما داریم سیاه نمایی میکنیم و بعد چنین سوالی بپرسید. شما مغز دارید. دست دارید. احتمالا زبان انگلیسی میدانید. چرا سعی در تحقیق بر روی منابع درست و معتبر ندارید؟ اینطوری میخواهید دانشجو باشید؟

امیدوارم همه هموطنانم موفق و پیروز باشند.

Junior Member sheyda_z64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناس صنایع-ازاد ابهر و کاردان مکانیک

سلام به همه
    تحلیل دوستمون از برزیل به نظرم هم اطلاعات جامع و مفیدی هستند و هم اطلاعاتیکه بسته به دید ایشون و ترجیحشون از سبک زندگیه..
    همیشه باید این رو در نظر داشت که خوب یا بد نسبیه و هیچوقت خوب مطلق نیست ...حتی تو همون کشورهای اروپایی و تاپیکه رکوردداره سطح کیفیت بالای زندگی و میزان امنیت بالا هستند ممکنه که شما زندگی کنید یا حتی مسافرت چند روزه برید و پسند نکنید و اصلا علاقه ای به ارتباط گرفتن با مردمش نداشته باشید...پس این موضوع کلیت مطلب رو نمیرسونه که از دید یکی از دوستان قضاوت غلط داشته باشیم...

تو ایران خودمون هم بعضی مناطق هستند....مثل شهرهای لب مرزی....که امنیت ضعیفتری در مقایسه با مناطق مرکزی دارند یا مطمئنا سطح زندگی متفاوت با پایتخت رو دارند ...
    البته من به برزیل سفر نداشتم ولی در ایران زندگی میکنم و میبینم ...با این وجود توصیه خوب این دوستمون رو میخوام عملی کنم و حتما سفر توریستی داشته باشم..اما اینکه ایرانیهای مقیم برزیل چرا با قاشق غذا میخورند یا چرا پرتغالی یاد نگرفتند رو نمیشه به حساب بد بودن اون کشور گذاشت ...
    من طرفدار برزیل نیستم و همیشه فقط ازش بعنوان 1 پله یاد کردم..شخصا توصیه میکنم دید وسیعتری نسبت به هرجاییکه میخواین برین داشته باشین ...
    ولی چیزیکه برام مسلمه به قول همسرم اینه که کسانی مثل ما که زندگی متوسطی درایران دارند ...روی صحبتم با کسانیه که حقوق نسبتا خوب و مسافرت خارجی حداقل یکبار درسال دارند و دستشون به دهنشون میرسه یقینا حرفم رومیپذیرن که ما الان در ایران موقعیت تاپی نداریم که بخوایم از دستش بدیم و در زندگی ریسک نکنیم ... من اگه به برزیل برم میدونم که میخوام ادامه تحصیل بدم حتما حتما...و اینکه از برزیل بعنوان نقطه عطفم استفاده کنم....شاید هم برعکس ازش خوشم بیاد و بمونم ... پس نمیشه قضاوت از قبل داشت ...
    اطلاعاتیکه تا حالا جمع کردم هم نظریه های خوب بوده و هم بد ...این دیدگاه ادمهاست که همین الانم در ایران خودمون وجود داره و باهم فرق داره...
    دوستانیکه مثل من دنبال تغییر در سبک زندگیشونن و میخوان برای رسیدن به آرامش و آزادی و موفقیت تلاش و مبارزه کنن باید دیدشون رو نسبت به واقعیتهای هر جامعه ای که برای مهاجرت انتخاب میکنند باز کنند و تاب شرایط سخت رو داشته باشند..
    ایشالا همه هر جای دنیا هستند موفق باشند..

Junior Member mersen آواتار ها

در کشورهایی مثل برزیل و ایران و خیلی کشورهای دیگه شما یک اقتصاد یک دست و شرایط یکسان رو نمی بینید. کشورهای اروپایی به این معروف هستند که حداقل شرایط مناسب رو برای همه تامین می کنند. در همین کووالالامپور مالزی من کسانی رو می شناسم که وضع مالی خوبی دارند و جاهایی که زندگی می کنن انقدر رویاییه و احساس خوشبختی می کنن که از رفتن به آمریکا منصرف شدن، و همینطور کسایی رو میشناسم که به دلیل فشار زندگی و درس و شرایط زندگی تا دم خودکشی هم رفتن. شرایط یکسان نیست. مخصوصا برای برزیل. و مخصوصا اینکه علی جان ریو زندگی می کنن. مطمئنا اطلاعات ایشون که حضور فیزیکی اونجا دارن خیلی دقیقتر و مستندتر هست. اما می گم که در این کشورها که شرایط یکسان نیست خود فرد، روحیاتش، منطقه زندگیش در ایران، عادت به گرما یا سرما، دلبستگی به خونواده، میزان تحمل فشار تحصیلی و اقتصادی و بهداشتی، سبک زندگی، سبک تفریحات، سبک فکری و مذهب، شرایط فیزیکی و ... مهم هستند. من دوست دانشجویی رو دارم که مرتب در برزیل در حال مسافرته و کلا داره خوش می گذرونه و درس می خونه، و از طرف دیگه دوست مذهبی رو دارم که بعد از سفر کاری به اونجا و دیدن شرایط و سبک زندگیشون حالش تا یک هفته بد بود. در یک شرایط ایده آل مطمئنا احتمال خوشحالی شما در استرالیا و کانادا بیشتر از برزیل و هند هست. اما برای کسی مثل بنده که اگر بهشت هم سرد باشه حاضر نیستم پام رو اونجا بزارم مطمئنا کانادا مناسب نیست. همینطور که دوستمون گفتند خودتون شرایطتون رو ببینید و سرچ کنید و از دوستان ایرانی و خارجی اون کشور سوال کنید. من برای انتخاب برزیل از بیش از بیست نفر سوال کردم و ساعت ها سرچ کردم تا فهمیدم برزیل "ممکنه" برای "من" مناسب باشه و احساس خوشبختی بکنم. و اینکه باید به شهرهای معروف متوسط برم و شهرهای بزرگی مثل ریو و سائو برای من مناسب نیستند. همچنین شرایط کار برای من که رشته ام فناوری اطلاعات هست و حرفه ای هستم مناسب هست. هرموقع هم نخواستم راه برگشتم یا رفتنم به کشور دیگه بازه. اگر برزیل خوب نبود دنیا برای من که مجردم و در ابتدای زندگی به آخر نمی رسه و می تونه یک ماجراجویی پر از تجربه باشه. خودتون رو ببینید و تصمیم بگیرید.
    ویرایش توسط mersen : February 24th, 2015 در ساعت 12:24 PM

Junior Member

سلام علی جان
    من هم مثل بقیه دوستان خیلی سرچ کردم و از دوستانی که تو برزیل تحصیل میکنن هم پرسیدم. اونا نمیگن که خیلی خوبه و میگن بد نیست چون بورس میکنه و هزینه زندگی و تحصیلتون رو میده
    اما حرف شما رو قبول دارم که زبانشون سخته و یادگیریش سخته و بعضیا تو 4سال هم نتونستن مسلط شن و این ماندن و کار کردن اونجا را سخت میکنه. من هم مثل دوستان فکر میکردم میتونه یک پل باشه برای امریکا ولی اینم برای من که 32سالمه ریسک بالایی داره. یکی از بچه های همین گروه بعده 7ماه اونجا بودن به دلیل اینکه با استادش مشکل داشت به ایران برگشت.
    به نظرم بحث دوران دانشجویی فقط نیست چون با فاندی که داری میتونی یه زندگی دانشجویی معمولی داشته باشی و مهم بعدشه که بتونی با اون تحصیلاتت کاری کنی نه اینکه بخوای تازه از صفر شروع کنی ،حالا ایا به نظرتون برزیل میتونه یه پل باشه اصلا با مدرک دکتری برزیل میشه تو کشورهای دیگه کار پیدا کرد و موند؟

Junior Member RahAAA17 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical engineering, Université de Nantes

راستشو بخواین من اول که پست علی آقا رو خوندم یه کم نا امید شدم ولی یه صحبتی داشتم با یکی از دوستانم که از انگلیس برای فوق فاند داشت میگفت این جا که دیگه انگلیسه وضع دانشجو هاا و کلا ایرانی هایی که زندگی متوسطی دارن اونجا زیاد خوب نیست دیگه چه برسه به برزیل ولی میگفت که کشورایی مثه برزیل برای ما ایرانیا میتونه جای خوبی باشه ولی میگفت اگر رزومه قوی دارین حتما حتما برای کشورای اروپایی و آمریکا اقدام کنید چون میگفت ریسکه ممکنه دانشگاه های آمریکا و اروپا مثلا دانشگاهی رو که شما ازش پذیرش دارین رو قبول نداشته باشه.
    به امید موفقیت همه دوستان.
    ویرایش توسط RahAAA17 : February 24th, 2015 در ساعت 09:03 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)