صفحه 51 از 84 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member RahAAA17 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical engineering, Université de Nantes

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Salari نمایش پست ها
    رهای عزیز, قبلا پاسخ شما را بارها دادم. گفتم که مشکل برزیل نیست. مشکل معیارهای شماست که با واقعیت فرسنگ ها فاصله دارد. اگر معیارهای شما با واقعیت سازگار باشد, هر جایی میتواند محل زندگی یک انسان باشد همانطور که دوستان زیادی در هند و آفریقای جنوبی و ونزوءلا زندگی میکنند. ضمنا بنده بارها به طور مشخص هدفم را بیان کردم. در مورد دوستم که چنین جملات و نظرات عجیب و غریبی راجع به زندگی و زبان میفرمایند باید بگویم ما نمیدانیم همه افرادی که اینجا مینویسند چه کسانی هستند. افرادی نیز هستند که از جذب افراد و دانشجو ها کسب در آمد میکنند. اتفاقا همین افراد هستند که چنین آرزو ها و آمال هایی را برای دیگران میسازند. ضمن اینکه هرگز فراموش نکنید. در مورد آمار بی کاری در برزیل و ایران هم باید گفت این دو به استثنای صنعت کشاورزی, به لحاظ رقابت کاری و بازار کار طبق دو منبعی که پیش از این داده شد, شبیه هم هستند پس سخنان این دوستمان خالی از حقیقت موجود است.

من از تمام ایرانیان برزیل که شما صحبت از آنها میکنید درخواست میکنم روزی به صورت آنلاین در هر جایی که می فرمایید جمع شوند. میخواهیم یک بررسی زبان شناختی از سطح زبان این دوستان به عمل آوریم! مثلا وایبر جای خوبی است. ضمنا دوستان از mani.koohsar خواستند پاسخ های خود را به زبان پرتغالی بنویسند!

ضمنا من نفهمیدم چرا رهای عزیز فکر کردند "مانی" دروغ نمیگوید ولی ما و بقیه دوستانی که از حقایق موجود (مثبت و منفی) با آمار و ارقام و منابع موجود معتبر صحبت میکنیم, دروغ میگوییم. یا کجای یک تحلیل زبان شناختی دقیق که هر روز میبینیم و دوستانی که تخصصی در این زمینه دارند بیان میکنند دروغ است و یا بر مبنای احساسات شخصی است؟ یا کدام یک از هزینه هایی که داده شد با واقعیات ناسازگار هست . هرچند علت مشخص است. رها و رها ها, هر آنچه که منطبق با خواسته ها و ذهنیات آنها باشد را قبول و بقیه را سیاه نمایی و دروغ خواهند خواند. این طبیعی است و ما سال ها این را در انجمن های دیگر هم دیده ایم. و از قضا این دوستان همیشه کسانی بودند که میرفتند و پس از مدتی هم سرخورده باز میگشتند.

به هر حال رهای عزیز و دوستان دیگر, از شما خواهش میکنم شما پیش از هر اقدامی, یک سفر توریستی داشته باشید با هزینه کم. شاید کمی بابت گرفتن ویزا دچار زحمت شوید, اما این کار را انجام دهید. یک هاستل خوب بگیرید چون هاستل ها در مناطق روزمره شهری هستند نه بخش های استثنایی پر زرق و برق برای توریست ها. سپس حدود ۳۰۰ دلار برای ۲۰ روز ماندن در برزیل همراه بیاوردید (به جز هزینه هاستل که جداست و بخشی از این ۳۰۰ دلار نیست). (میتوانید برای اطمینان بیشتر بیاورید اما خود را ملزم به فقط خرج کردن فقط همان ۳۰۰ دلار کنید). ۳۰۰ دلار (حدود 853 رءال به قیمت امروز) هزینه ای است که یک فردی که زندگی روزمره میکند در طول ۱ ماه برای ۱ نفر خرج میکند با انجام تفریحات (بدون هزینه اجاره خانه) که هزینه خوبی است و معمولا دانشجو ها نصف این مقدار یا کمی بیشتر را هزینه میکنند برای ۳۰ روز. اینگونه شما تا حدودی وارد زندگی روزمره خواهید شد (هرچند شما در واقعیت پول زیادی برای ۲۰ روز دارید که حدودا ۳ برابر مقداری است که یک دانشجو در ۲۰ روز صرف میکند). پیش از آمدن ما راهنمایی های لازم برای خرج کردن با هزینه کم مثل برخی سوپر مارکت ها و رستوران ها و ... را به شما خواهیم کرد. سپس بعد از این ۲۰ روز , تصمیم بگیرید. این نه شعبده است که دروغ باشد, نه سیاه نمایی است و نه حرف های احساساتی و یا آمار های رسمی که شما ظاهرا باور ندارید. ما میخواهیم شما خود تجربه کنید. نگران هزینه هواپیما نباشید چون تصمیمی که بعد از یک تفکر درست گرفته شود, همه آینده شما و خوشحالی شما را تضمین خواهد کرد.
    هر کمکی هم خواستید ما در خدمت هستیم. پس خودتان ببینید و تجربه کنید با شرایطی که گفته شد. از این واضح تر و عملی تر و کاربردی تر و واضح تر و صادقانه تر نمیتوانستم کمکی به شما بکنم.

امیدوارم همه دوستان همیشه تصمیمات درستی بگیرند.
    من از باسختون ممنونم ولی من نه میخوام خودموامیدوارکنم نه برای خودم نردبان ترقی بسازم. هدف من فقط درس خواندن تو یه دانشگاه سطح بالای یه کشور خارجیه و چرا برزیل؟ چون فک میکنم برای من شرایطزندگی تو کشورای گرون اروبا میتونه خیییلی سخت بشه.برزیل نسبت به آمریکا خییلیارزون تره همین و بس.
    و یادم رفت ببگم آقا علی که من با همون زندگی کاملا دانشجویی اصل مشکلاندارم توقعات من زیاد نیستن ما با زندگی دانشجویی اصلا مشکلی ندارم .

رهای عزیز. شما میتوانید پست های خود را ویرایش کنید و از دادن پست های پی در پی که باعث صفحه خوردن بیهوده و از دست رفتن مطالب شود جلوگیری کنید. پس لطفا پستی هایی با این حالت را پاک کنید تا از خوردن صفحات اضافی جلوگیری شود.
    من از باسختون ممنونم ولی من نه میخوام خودموامیدوارکنم نه برای خودم نردبان ترقی بسازم. هدف من فقط درس خواندن تو یه دانشگاه سطح بالای یه کشور خارجیه و چرا برزیل؟ چون فک میکنم برای من شرایطزندگی تو کشورای گرون اروبا میتونه خیییلی سخت بشه.برزیل نسبت به آمریکا خییلیارزون تره همین و بس.
    دیروز داشتم با یکی از دوستان آمریکایی صحبتی میکردم که ۳ ماهی است در برزیل زندگی میکند و از دوستان قدیمی من هستند. ایشان گفتند برزیلی ها خیلی باید پولدار باشند که میتوانند از پس این هزینه ها بر بیایند چون اینجا مالیات و قیمت اجناس سرسام آور است! یادم میاید آن اوایل در کلاس زبان پرتغالی بودیم که دوستان زیادی از اروپا و ۲ نفر از آمریکا نیز بودند. همگی در بین آن جمع حرف از گرانی هزینه ها در برزیل نسبت به اروپا و آمریکا میزدند. برای مقایسه قیمت ها میتوانید به فروشگاه های آنلاین معروف که هم قسمت کشورهای اروپایی و آمریکایی دارند و هم برزیلی بروید و قیمت ها را مقایسه کنید تا متوجه تفاوت فاحش قیمت ها بشوید. همچنین میتوانید به برخی فروشگاه های آنلاین برزیل بروید و قیمت ها را با اروپا و آمریکا مقایسه کنید. دلیلش البته مالیات های بسیار بالاست.

برای همین نکات است که از شما خواهش کردم سفری داشته باشید چون جز به جز تفکراتی که تا اینجا فرمودید با واقعیت فرسنگ ها فاصله دارد. امیدوارم قیمت ها را چک کنید چون زحمتی برای شما نخواهد داشت. همچنین امیدوارم سفری داشته باشید و بعد از ۲۰ روز اقامت, تصمیمی بگیرید که در آینده یک رهای خوشحال و موفق ببینیم.

Junior Member

رها خانم،همه چی که هزینه تنها نیست،امنیت و احساس راحتی خیلی مهمه وگرنه ترس و دلهره که همیشه همراهتون هست،ازادی که شما اونجا دارید رو تحته تاتیر میذاره. بعد حالا دکتری هم گرفتین ایا میتونین اونجا بمونین،یا فکر میکنید که تو یه کشور پیشرفته که دانشگاهاشون خیلی بهتر از برزیله کار گیر میارید؟ من قصد ناامید کردنتون ندارم.من برای مارچ ۲۰۱۵برای دکتری بورسیه گرفتم و همه چی هم برای اومدن اماده است ولی الان دارم با نطرات دوستان و واقعیات اشنا میشم وگر نه قبلا میگفتم میرم اونجا خرجم رو که میدن و مدرک رو میگیرم بعد میرم یه کشور بهتر،ولی فک نکنم به این راحتی هم باشه و باید الان یا دیدم رو عوص کنم یا اینکه کلا بیخیال بشم
    الان میخوام پذیرش رو برای ترم بعد دیفر کنم از دوستانی که اونجا درس میخونن لطفا بهم بگین که ایا امکان دیفر کردن هست برای ترم بعد یانه؟میخوام تا اون موقع یه تصمیم درست بگیرم
    مرسی

رشته و دانشگاه

سلام دوستان از این سایت مستونید اطلاعاتی مثه امنیت و کیفیت زندگی در برزیل و کشور های دیگه رو مشاهده کنید. البته اطلاعات دیگه یهم درمورد همه ی کشور ها داره ها حتما یه سری بزنید ضرر نداره. http://www.numbeo.com

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دوست عزیز، Ferderico2012،
    من خودم یکی از دوستان در ریو و دیگری در سائوپائولو تحصیل میکنند، در واقع شما با تحصیل رایگان و اگر کمک هزینه بگیری عملاً استرس مالی نداری که بخواهی بدنبال کار بگردی! در دانشگاههای فدرال در اون دو شهر اگر برای فوق بتونی 2000 تا 2200 رئال برزیل (واحد پول) بگیری میتونی با 1700 تا بهترین زندگی دانشجوییی رو داشته باشی و در صورتی که هزینه تحصیل رایگانه و چیزی هم تهش میمونه واست! اینکه بخوای کار کنی!! اگر پرتغالیت خوبه اونجا باید تو امتحان CELEPE-Bras شرکت کنی و نمره به حد نصابی داشتی واسه شرکتهای خصوصی و اگر فرصتی بود از طریق استادت در لابراتوار دانشگاه پارت تایم کار کنی. در دوره دانشجویی در برزیل کار در ارگان دولتی برای دانشجوی خارجی ممنوعه. البته نمیدونم چقدر گیرن اما شایدم بتونی.

سلام
    امیدوارم آیلتس جوابمو بده
    من دانشجوی دکترای زبان انگلیسی هستم و دوستم دانشجوی دکترای جنگل هر دو میخوایم واسه سائو پالو اقدام کنیم. متاسفانه لینک انگلیسی سایت صعیفه و از طرفی نمیتونم فهرست اساتید ر واسه مکاتبه پیدا کنم میخواستم بدونم میتونید شما تو این زمینه ما ر راهنمایی کنید؟ما میخوایم هم برای تدریس و هم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنیم
    از طرفی میتونیم بیایم دانشگاه وحضورا با اساتید حرف بزنیم و اوکی بگیریم و تو اینمدت زبان پرتغالی یاد بگیریم ؟

Junior Member

سلام
    ممنون از اطلاعاتتون
    میشه ایمیلتونو بدین تا سئوالاتمو بپرسم؟
    من دانشجوی دکترای زبان انگلیسی هست و دوستم دکترای جنگل
    هردو برای فرصت میخوایم بیایم اونجا اما متاسفانه لینک دانشگاه بزبان انگلیسی خیلی ضعیفه ونتونستیم لینک اساتید این گروهها ر پیدا کنیم
    ازطرفی
    میخواستیم خودمون حضورا بیایم و اگه بهش اوکی بگیریم از استادها و سه ماهه زبان پرتغالی یاد بگیریم
    میشه؟

البته دوستا یه چیزی رو من عرض کنم خدمتتون اینجوری هم نیست که فرش قرمز پهن کرده باشن . من به یه استادی ایمیل زدم که به یکی از مقاله هام ارجاع داده کارمون دقیقه منطبق ولی ایشون جواب ندادن . به غیر از ایشون هم من به استادای زیادی ایمیل زدم متاسفانه حتی جواب هم نمیدن.

رشته و دانشگاه

آره قبول دارم برزیلم همچین خوب پذیرش و ورسیه نمیده حتی به نظرم راحت ترم نیست چون دقیقا همون مدارکی رو میخواد که شما موظفید برای پذیرش از اروپا و امریکا بدین.

Junior Member Setareh1998 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics, Sao paulo

سلام به همه دوستان گلم من الان 3 سالی هست که در برزیل و شهر sao paolo زندگی میکنم شهر بسیار زیباییست و بهترین دانشگاه رو داره من با بورس آمدم اینجا. اگر سوالی دارین تا ایرانم و اومدم خانواده رو ببینم از طریق پیام خصوصی بپرسین در خدمتم.

این رو هم بگم که الان برای بورسیه دکتری آمریکا اقدام کردم و استاد قول بورسیه بهم داده و احتمالا ماه دیگ میرم دعا کنید برام بورسیم درست شه.
    ویرایش توسط MMoHH : March 20th, 2015 در ساعت 07:32 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Setareh1998 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گلم من الان 3 سالی هست که در برزیل و شهر sao paolo زندگی میکنم شهر بسیار زیباییست و بهترین دانشگاه رو داره من با بورس آمدم اینجا. اگر سوالی دارین تا ایرانم و اومدم خانواده رو ببینم از طریق پیام خصوصی بپرسین در خدمتم.

این رو هم بگم که الان برای بورسیه دکتری آمریکا اقدام کردم و استاد قول بورسیه بهم داده و احتمالا ماه دیگ میرم دعا کنید برام بورسیم درست شه.
    سلام و پیش از هر چیزی سال نو شما مبارک!
    لطفاً خیلی جامع در مورد زبان توضیح بدین؛از اینکه چطور شروع کردین؟چی می خوندین؟چقدر طول کشید؟و الان در چه سطحی هستین؟اگر براتون ممکنه جواب این سوالم رو به پرتغالی بدین.
    بی نهایت ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)