صفحه 66 از 84 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

آقای حامد دو سوال از شما ممنون میشوم پاسخ دهید:

1- آیا افرادی که در منزل و با استفاده از کامپیوتر کار میکنند نظیر نویسندگی، طراحی وب سایت باید مالیات بپردازند یا نه. زیرا در ایران افرادی که در منزل کار میکنند و شرکت یا مغازه ندارند نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

2- من کلا آدم اجتماعی هستم، میخواهم بدانم دوست شدن با برزیلیها کار راحتی میباشد یا نه، زیرا بعضی ملیتهای خاص علاقه چندانی ندارند که افراد خارجی ارتباط داشته باشند و همواره فاصله خود را از خارجیها حفظ میکنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    آقای حامد دو سوال از شما ممنون میشوم پاسخ دهید:

1- آیا افرادی که در منزل و با استفاده از کامپیوتر کار میکنند نظیر نویسندگی، طراحی وب سایت باید مالیات بپردازند یا نه. زیرا در ایران افرادی که در منزل کار میکنند و شرکت یا مغازه ندارند نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

2- من کلا آدم اجتماعی هستم، میخواهم بدانم دوست شدن با برزیلیها کار راحتی میباشد یا نه، زیرا بعضی ملیتهای خاص علاقه چندانی ندارند که افراد خارجی ارتباط داشته باشند و همواره فاصله خود را از خارجیها حفظ میکنند.
    دادا من سر رشته زیادی در مورد سوال اول شما ندارم .... اما نظر و عقیده شخصی خودم مثل شما هست ....اگر شما مثلا یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و به عنوان یک شرکت در حال کار و فروش لوازم باشید و همچنین برگه فروش برای افرادی که نیاز دارند صادر کنید ، صد در صد باید مالیات پرداخت کنید .... اما اگر شما مثلا توانایی ساخت یک وبلاگ رو دارید و با دوستی اشنایی ، بخواهید کار کنید خوب این یک قرارداد دو طرفه هست و اصلا پیزی بینتون رد و بدل نمیشه و خودتون در جریان این موضوع هستید ، پس نیاز به پرداخت مالیات ندارید ....اما در نگاه بزرگتر اگر همین کار رو بخواهید برای شرکت بزرگتر انجان بدید ،شما قراردادی با این شرکت میبندید و این شرکت مطمدنا برگه ارائه این خدمت از طرف شمارو میخواد ...پس مسلما شما نیاز به شرکت و مهر و تشکیلاتی داری که متعاقبا منجر به پرداخت مالیات میشه ...اینجا مالیات ها زیاد هست به گفته خود مردم ....من خبر ندارم ....اما بیشتر نقاط توریستی و تفریحی که میری با وجود امکانات بسیار زیاد اینترنت و بانک های سیار که دستگاه های کوچیک هستند ، اما فروشندگان نقدی پول میگیرند .... چون نمیخوان مالیات بده ...حتما مالیات بسیار زیاد هست یا اینکه کلا دو دره بازی هست همه جا ...اما اینجا شما به وفور منجر به داشتن پول همراه خودتون میشید .....حتی بعضی از فروشکاه ها تخفیف میدن اگر نقدی باشه و نهه از طریق دستگاه ....
    نویسندگی که گفتید ..خوب اگر موضوعی برای یه شخص خاصی میخوایید بنویسید همینطور میشه ...اما اگر کتاب میخوایید بنویسید و چاپ کنید ..مسلما باید پرداخت کنید ...اما نهایتا بهتر هست که بیشتر تحقیق کنید ..من سر رشته ندارم دادا ...

در مورد سوال دوم که راستش من دارم لذت میبرم در کنار این ادم های خوب ....اصلا حس غریب بودن بهت دست نمیده ، بر خلاف صحبت هایی که من از دوستان و اشنایان در اروپا میشنوم ...کلا امریکای جنوبی ادمهای بسیار دوست داشتنی هستن و براشون مهم نیست کجایی هستی ..ادم خوبی باشی مطمئنا دوستان زیادی خوهای داشت ..ادم بدی باشی باز هم دوستان زیاد اما به نوع خودت خواهی داشت ..در هر صورت اینجا علاقه زیادی به خارجی دارن ....از اروپا موقعیت بهتری دارن ووحتی نسبت به امریکا ....حالا اگر شما انگلیسی بلد باشی که خیلی دوست دارن باهات هم کلام بشن و بیرون و گردش با شما باشن و انگلیسی یاد بگیرن ....
    در حقیقت خودت فرار میکنی از اینها نه اونها ....هههه
    اما خیالت راحت که بسیار راحتی در این کشور .....البته تو پست های قبلی توضیح دادم راجب صداقت و رفتار ...یه سری رفتار های خاص هم دارن که برا همشون صدق نمیکنه ...و این رفتار نظیر زرنگی فقط برای خودشون ، دروغ و غیره دارن که تو همون ایران خودمون هم هست .....اما برای کسانی که اینطور نیستن سخت تر میشه زندگی ....
    در کل من نطرم مثیت هست راجب اینها .....

سلام دوستان
    من کاردانی برق قدرت با معدل 13.5 و کارشناسی برق کنترل با معدل 18.31 تو موسسه غیرانتفاعی گذروندم میخوام واسه ارشد برای برزیل اقدام کنم شنیدم به دانشجو ها ی که مدارکشونو از موسسه غیر انتفاعی گرفتن بورس نمیدن درسته و دوما شرایطم برای پذیرش با بورس چطوری هستش در ضمن نمره زبان ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrabmasoomi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کاردانی برق قدرت با معدل 13.5 و کارشناسی برق کنترل با معدل 18.31 تو موسسه غیرانتفاعی گذروندم میخوام واسه ارشد برای برزیل اقدام کنم شنیدم به دانشجو ها ی که مدارکشونو از موسسه غیر انتفاعی گرفتن بورس نمیدن درسته و دوما شرایطم برای پذیرش با بورس چطوری هستش در ضمن نمره زبان ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام مهندس عزیز ....
    خود من دانشگده فنی محمد باقر ساری بودم روزانه...با معدل 17.59 و کارشناسی غیر انتفاعی بودم با معدل 16.56...... ترم اول بورس نداشتم ..ترم دوم با استادا صحبت کردم و اینها هم راضی بودن از کارم ، بدون جلسه مصاحبه بهم بورس دادن .....(تا صحبت از غیر انتفاعی میشه خیلی فکر میکنن دیگه وضع ادم داغونه ... وولا موقع ما ،که ورودی 85 کاردانی بودم .رتبه ام 600 کشور بود.. و موقع کارشناسی کلا 2 تا دانشگاه روزانه بود ، دو تا شبانه و 5 تا غیر انتفاعی .. معدلم زیر 800 بود و قبول شدم ...در جریان باشید ..کاردانی به کارشناسی قبول شدن برای بچه های فنی که ریاضیات ضعیف تر هستند عموما سخت تر هست ، اما از اونجایی که بار علمی تخصصی اونها بالاتر هست قبول شدن رو اسون تر میکنه )
    به حرف این و اون گوش نده .....اما به توضیحات صفحات قبل اگر مراجعه کنی میبینی که من توضیح دادم بعضی مسائل رو .....اما اینجا یه مورد دیگه رو اضافه میکنم ...دادا برای بورسیه گرفتن و یا حتی پذیرش گرفتن ،داشتن رزومه خوب خیلی میتونه کم کنه ... معدل یکی از موارد موجود هست ...اینجا در برزیل برای مستر معمولا شما نمره A,B,C,D میگیری .... (دانشگاه ما اینطور هست ، بهتر سوال بشه از دیگران عزیزانی که تجربه دارن ) حالا این نمره A از 85 هست تا 100 عموما ...... خوب اگر معدل من رو تو کاردانی و کارشانسی جمع کنی و میانگین بگیری میشه 17.075 ، حالا این از 20 نمره هست درست؟ اگر ضرب در 5 کنی میشه از 100 ...خوب معدل من از 100 نمره میشه 85.375 ...یعنی معدل بالای 85 و یعنی معدل A ... که معدل A شدن کلا کار سختی هست ....
    اما معدل شما باا همین شرایط میشه 79.525 خوب با توجه به زیر 85 بودن ... معدل A نیست .....اما نمره 79 هم نوره بسیار عالی هست ...در حقیقت کاردانی خیلی اذیت کرده این معدل عالیه کارشناسی رو ....اما دادا به جز اینها دونستن نرمافزار و سابقه کاری و غیره خیلی مهم هست ..... من سه سال سابقه کار تو یکی از شرکت ها نفت بودم به عنوان piping engineering .....
    نهایتا جواب سوال شما از طرف من اینطور میشه که با غیر انتفاعی هم میتونی بیایی .... حتی خیلی از کشورهای دنیا میتونی بری ... به ایده خودم ...اما باید یه سری چیزها فراتر از غیر انتفاعی بلد باشی تا بتونی جذب کنی .... مثال میزنم...(من یه شخصی هستم که بر فرض مثال سطح علمی ارشد رو خیلی عالی پاس نکردم اما یه نمره تافل یا ایلتس بالا داشته باشم و یا جی ار ای بالا داشته باشم خیلی کمک میکنه .. همینطور اگر برم سراغ اباکوس ، مطلب ، سیز ولد و نرمافزارهای تخصصی خودم ، اینها بسیار تاثیر گذار هست در دکتری ... پس فقط معدل و یا دانشگاه نیست ...جمع بندی خیلی از موارد هست که منجر به بورسیه و پذیرش هست ....

در مورد سوالات نمره زبان هم مطالب قبلی رو مطالعه کن .....
    و نهایتا به گفته های من هم اکتفا نکن ..با تحقیق و سوال بیشتر به جاهای بهتری میرسی ...
    موفق باشی ...

Junior Member

سلام دوستان عزیز من میخواستم برای برزیل اپلای کنم معدل ارشدم 18:50 رشته ام زیست شنای تکوینی و زمینه کارم مولکولی و ژنتیکی هست فعلا مدرک زبان و مقاله ندارم میخواستم ببینم شانسم برای گرفتن پذیرش با فاند چه قدره با این شرایط میتونم این ترم فاند بگیرم یا بذارم برای ترم بعد؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط anjeli نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من میخواستم برای برزیل اپلای کنم معدل ارشدم 18:50 رشته ام زیست شنای تکوینی و زمینه کارم مولکولی و ژنتیکی هست فعلا مدرک زبان و مقاله ندارم میخواستم ببینم شانسم برای گرفتن پذیرش با فاند چه قدره با این شرایط میتونم این ترم فاند بگیرم یا بذارم برای ترم بعد؟
    با سلام
    دوست عزیز برای دانشگاههای برتر برزیل شما شانس گرفتن پذیرش خواهید داشت اما برای فاند هم نیاز به مدرک زبان (تافل 86 یا ایلتس 5) دارید و هم مقاله
    من قبلا در صفحات قبلی توضیح دادم که به شما براساس معدل ارشد و لیسانس ، رزومه (بیشترین سهم مقاله معتبر isi) , پروپوزال یک نمره از 10 میگیرید بالای 7 به شما پذیرش میدن و بعد میری تو سیستم اسکولار که مسلما بسیار رقابتیه
    بد نیست به این نکته هم اشاره کنم که بیشتر رقبای شما از خود برزیل (دانشجویان قوی در هر رشته به فور موجوده!) اما در این چند سال اخیر هستند اروپایی ها ایرانیا!!!! و امریکایی هایی که میتونند رقیب شما باشند
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anjeli نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .... راستش پاسخ هر دو پیام رو همین جا میدم که از اطلاعات دیگران هم استفاده کنن ..

دادا در مورد شانس گرفتن پذیرش قبلا توضیح دادم که به خیلی از موارد بستگی داره و هیچ وقت ناامید نباش ....اما خوب مسلما داشتن رزومه خوب کمک بسیاری میکنه ... زبان هم یکی از گزینه های رزومه خوب هست ....اما در بعضی موارد و در بعضی دانشگاه های برزیل نیاز نیست در درجه اول ... پس بسته به دانشگاه و رزومه کلی ، شانس پذیرش قابل تغییر هست ...

اما در مورد رشته شما ....دادا خیلی کم پیش میاد افرادی باشن که تو همه رشته و همه زمینه ها اطلاعات کافی داشته باشن .. در بیشتر موارد افراد در حد رشته خودشون اشنایی دارن ... جز اینکه شخصی در موسسه ای فعالیت کنه که به تعداد زیاد با این موارد مواجه شده باشه ....
    خوب تو این سایت هم همینطور هست ، خیلی سخت پیش بیاد کسی تو برزیل تو این رشته درس بخونه و تو این سایت هم باشه و بیاد اطلاعات کامل در مورد رشته شما بده ....اما بهترین راه حل اپلای کردن در تمام نقاط دنیا و در تمام دانشگاه ها خود فرد شما هستید ..فقط یه بحث سخت داره ...پیدا کردن دانشگاهی که رشته شمارو داشته باشه ...خوب برای برزیل شما راحت اگر تو سایت وزارت علوم برین دو دسته الف و ب میبینید نام دانشگاه هایی که بهتره اپلای کنید تا بعد ها دچار مشکل نشید .... بعد از پیدا کردن اینها با استفاده از گوگل ترنسلیت دنیایی اطلاعات بدست بیارید با سرچ پرتغالی و ترجمه سایت ها مربوط به دانشگاه ... البته در بیشتر موارد دانشگا ها سایت انگلیسی دارن .... پس در تمام دانشگاه های دنیا شما میتونید با سرچ کردن رشته خودتون به انگلیسی و نام دانشگاه در گوگل برسید به جایی که ببینید رشته شما موجود هست در این دانشگاه یا نه ....
    راه دیگه این هست که شما سرچ کنید در مقاله های ساینس دایرکت که ببیتید کدوم دانشگاه ها فعال هستن در زمینه رشته شما و موضوع تحقیقی شما ....با استفاده از مقالات موجود که اسم و مشخصات دانشگاه و ایمیل استاد رو بهتون خواهد داد ...

اما من با لیست کپس برزیل یه ف . ی . ل .تر انجام دادم برای نمرات 6 و 7 رشته زیست شناسی یا همون BIOLOGICAL SCIENCES (علوم زیستی ) این لیست رو شما مطالعه کن و بعد برو تو دانشگاه ها و اسم و ایمیل استادها که تمام دانشگاه مینویسن رو در بیار ، بعد زمینه کاری اونها رو مطالعه کن ، بعد ایمیل بزن به استاد اون هم به انگلیسی و باقیه موارد ...

اما یادت باشه تو زمان ایمیل زدن ، اولین ایمیل مهمترین ایمیل هست ه به استاد میزنی در تمام دنیا .....اگر مورد توجه قرار نگیره خوب سخت میشه کار ، از اونجایی شما اپشن های زیادی نداری در برزیل خوب باید حواست بیشتر جمع باشه ......خوب ایمیل خوب چه خاصیت هایی باید داشته باشه .... رزومه خوب مهمترینش هست علاوه بر املای صحیح و طریقه درخواست درست ... مثالی از روزمه خوب اینطور که خیلی میگن من زبان ندارم اما میتونم ردیف کنم تا این تایم ..... بعضی ها هم میگن من ایلتس 7.5 دارم و این مقاله و اینها ..خوب استاد تشویق میشه بخ پاسخ دادن ... پس در جواب سوال شما ... که گفتید مقاله و مدرک زبان ندارم برای دکتری .. من جواب میدم که شدنی هست ، اما خوب بهتر اگر باشه رزومه ریسکش کمتره صد در صد و از اونجایی که اپشن کمتری دارید در برزیل پس حواستون بیشتر باید جمع باشه ....
    مورد دوم اینکه حواستون به دد لاین های دانشگاه باشه .... دانشگاه ها دد لاین دارن و معمولا تو هر ترم مینویسن این تاریخ هارو در صفحه سایت ها ..خوب تو این زمان شما میتونید اپلای کنید حتی بدون صحبت با استادی ...اما بهتر هست که زمینه کاری برا دکتری مشخص باشه و با اون استاد در دانشگاه ارتباط داشته باشید .. چه بسا اون استاد در روز انتخاب دانشجوها و بورسیه بسیار تاثیر گذار هست ....

موفق باشید ...

نو دانشگاه ها دنباله jornalism هم بگردید به اون سوال بعدیتون هم میرسید ...

Nome do Curso Área de Avaliação Sigla IES Nome IES Nível Avaliado Nota Final 2013
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (BIOLOGIA MOLECULAR) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UNB UNIVERSIDADE DE BRASÍLIA DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (BIOLOGIA MOLECULAR) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UNB UNIVERSIDADE DE BRASÍLIA ME 6
    BIOLOGIA CELULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFMG UNIVERSIDADE FEDERAL DE MINAS GERAIS DO 6
    BIOLOGIA CELULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFMG UNIVERSIDADE FEDERAL DE MINAS GERAIS ME 6
    GENÉTICA CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFMG UNIVERSIDADE FEDERAL DE MINAS GERAIS DO 6
    GENÉTICA CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFMG UNIVERSIDADE FEDERAL DE MINAS GERAIS ME 6
    BIOINFORMÁTICA CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFMG UNIVERSIDADE FEDERAL DE MINAS GERAIS DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFOP UNIVERSIDADE FEDERAL DE OURO PRETO DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFOP UNIVERSIDADE FEDERAL DE OURO PRETO ME 6
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFPA UNIVERSIDADE FEDERAL DO PARÁ DO 6
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFPA UNIVERSIDADE FEDERAL DO PARÁ ME 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRJ UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO DE JANEIRO DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRJ UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO DE JANEIRO ME 6
    BIOCIÊNCIAS CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UERJ UNIVERSIDADE DO ESTADO DO RIO DE JANEIRO DO 6
    BIOCIÊNCIAS CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UERJ UNIVERSIDADE DO ESTADO DO RIO DE JANEIRO ME 6
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRGS UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO GRANDE DO SUL DO 7
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRGS UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO GRANDE DO SUL ME 7
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRGS UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO GRANDE DO SUL DO 6
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UFRGS UNIVERSIDADE FEDERAL DO RIO GRANDE DO SUL ME 6
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I PUC/RS PONTIFÍCIA UNIVERSIDADE CATÓLICA DO RIO GRANDE DO SUL DO 6
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I PUC/RS PONTIFÍCIA UNIVERSIDADE CATÓLICA DO RIO GRANDE DO SUL ME 6
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UNICAMP UNIVERSIDADE ESTADUAL DE CAMPINAS DO 7
    GENÉTICA E BIOLOGIA MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UNICAMP UNIVERSIDADE ESTADUAL DE CAMPINAS ME 7
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (BIOLOGIA GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (BIOLOGIA GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO ME 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP/RP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO/ RIBEIRÃO PRETO DO 6
    CIÊNCIAS BIOLÓGICAS (GENÉTICA) CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP/RP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO/ RIBEIRÃO PRETO ME 6
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP/RP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO/ RIBEIRÃO PRETO DO 6
    BIOLOGIA CELULAR E MOLECULAR CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I USP/RP UNIVERSIDADE DE SÃO PAULO/ RIBEIRÃO PRETO ME 6
    BIOLOGIA CELULAR E ESTRUTURAL CIÊNCIAS BIOLÓGICAS I UNICAMP UNIVERSIDADE ESTADUAL DE CAMPINAS DO 6

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed989 نمایش پست ها
    سلام مجدد ......
    دادا usp جذاب ترین هست ...اما سائو گرونتر هست و خطرناکتر و زندگی سخت تر ...البته امکانات فراوون تر که خودم ترجیح میدم امکانات بیشتر باشه ..اما بلو هوریزونته هم کمی از سائو نداره ...فقط این که تو لیست وزارت علوم گروه ب هست ..پس همون جذاب تر سائو میشه .....
    طریقه تدریس این جا کلا با power point , pdf هست ...اصلا کتاب محور نیست ...فقط رفرنس اعلام میشه برای کسانی که میخوان مطالعه بیشتری داشته باشن ..اما رفرنس بیشتر کتاب ها خوده همین استادا هستن ...چون پرتغالی فقط برزیل هست و پرتغال و تمام استادهای اینجا معمولا خودشون تالیفات فراوون دارن .....البته تا اینجا که من دیدم و دانشگاه من اینطور هست ....سائو که مطمئنا بهترین استادهارو داره با کتاب های فراوون ..
    استاد ها و دانشجوها همشون تو سایت دانشگاه عضو هستن ، خوب یه مکانی از این سایت مربوط به این اسلاید ها و کتاب ها و جزوات هست که با داشتن یوز و پسورد میتونی بری و کتاب تهیه کنی ...
    اما بیشتر استاد ها چون تعداد دانشجوها کم هست، در حد 5 یا 6 نفر هر ترم درسهای ما هست ..خوب اینها همش با ایمیل با دانشجو در ارتباط هستن و روز اول ایمیل میزنن به دانشجو تو همون کلاس (در تمام نقاط دانشگاه شما اینترنت رایگان داری ) و لینک مربوز به دراپ باکس خودشون رو که جزوات و رفرنس ها و اسلاید ها و مراحل ترم و زمان امتحان و همه چی در اون توضیح داده میشه و شما دانلود میکنی و استفاده ...همچنین شما بیشتر تمرین و تکالیف رو با ایمیل رد و بدل میکنی .....در جریان باش من دارم تجربه خودم رو تو زمینه رشته خودم و استاد های خودم و دانشگاه خودم بیان میکنم .....
    دادا به علت استفاده بسیار زیاد مردوم اینجا از فیس بوک ، زندگی بسیار راحت شده ...یعنی بیشتر موضوعاتی که شما تو ذهنتون باشه اینجا گروه فیس بوک هست ....حالا برای رشته شما در دانشگاه سائو به احتمال زیاد باید گروه فیس بوک باشه ...شما میتونی این گروه رو پیدا کنید و با دوستان اونها ارتباط پیدا کنید با پیام دادن و غیره و تقاضای راهنمایی و گرفتن کتاب و یا جزوات بشید ..... به غیر از این شما میتونید همون نام کتاب رو تو گوگل به پرتغالی با نام دانشگاه یا استاد مربوطه تون سرچ کنید ، مطمئنا مطالب زیادی دستگیرتون میشه .....معمولا این کلمه رو به کار ببرین در سرچ ....apostila و بعد ادامه
    دادا وضع زبان انگلیسی در محوطه دانشگاه بسیار عالی هست تا اینجا که من دیدم .....خیلی خیلی خیلی بهتر از ایران .....کسی که میاد تو دانشگاه سائو درس میخونه عملا یا بچه پولداره که انقدر مرتب و منطم درس خونده که توانایی ورود به دانشگاه فدرال رو داشته و یا اسنکه بسیار زرنگ و تیز هوش ...در هر دو صورت اینها زیانشون قوی هست و من تا 6 ماه اول با زبان انگلیسی هیچ مشکلی نداشتم ..اما خارج از دانشگاه مسلما خیلی تعداد اندک میشه و...اما شما مشکلی نخواهی داشت اگر زبان انگلیسی بلد باشی کارت راه میوفته .جون بعد یه هفته دو هفته هر جا که میری با دوستان و رفیقا میری و اونها تمام کارهاتو انجام میدن ... کم کم هم خودت راه میوفتی .....اما زبان دوم که خوب خیلی از افراد اسپانیایی میدونن ....
    اما تو محیط دانشگاه دادا طرح های فراوونی هست برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه ...ببینید اینجا دانشجوهای ترم اخر زبان فرانسه از کشور فرانسه و زبان انگلیسی از امریکا برای گذروندن یه دوره میان اینجا ...
    مثلا ایران ما رشته زبان فارسی داریم ..درست؟ خوب فرانسه هم مردمش زیان فرانسه میخونن و همچنین امریکا هم زبان انگلیسی ...اینها برای طرح های 6 ماهه ای میان اینجا و طول این مدت با بورس دولت زندگی میکنن و انگلیسی و فرانسوی به دانشجوها درس میدن ....در بیشتر موارد رایگان و در بعضی موارد پولی ....همچنین شما که میاد اینجا دانشجوهای ترم های اخر زبان پرتغالی به شما پرتغالی اموزش میدن به پرتغالی ...اما سرعت یادگیری بسیار کند ...عملا اگر خودت نخونی وضع خراب میشه ...پس کسی که میخواد بیاد برزیل دل به این کلاس ها خوش نکنه ...چون خیلی سخت هست یاد بگیری ....و از طرفی شما با بچه های اسپانیایی و فرانسوی میرید کلاس و چون اونها بسیار سطحشون بالاتر هست خوب شما متوجه نمیشید چیزی ...پس زبان پرتغالی رو باید خودت یاد بگیری و شدنی هم هست .
    نا گفته نمونه بچه های اسپانیایی بعد 3 تا 5 ماه شروع میکنن به عالی حرف زدن به پرتغالی ..و بپه های فرانسه بعد 6 تا 7 ماه خیلی عالی حرف میزنن ...چون زبان لاتین هست ...در حقیقت زبان پرتغالی اول به اسپانیایی بعد به ایتالیایی و بعد به فرانسوی شباهت پیدا میکنه ......
    ناگفته نمونه دادا اینجا خیلی ها اهنگ انگلیسی بلدن بسیار زیاد ...در خیلی از مجالس و پارتی ها و شادیهاشون از اهنگ های انگلیسی و امریکایی استفاده میکنن و همینطور اینها توانایی سفر به امریکا و کانادا و اروچا رو دارن و همین طرح ها برای اونها هم هست در خارج از کشور و این باعث یادگیری زبان در اینجا شده ....از ظرفی کسی که میخواد مستر بخونه باید یه امتحان در زبان دوم رو پاس کنه ...که اینها معمولا انگلیسی امتحان میدن و در زمان دکتری زبان سوم باید بلد باشی که اینها معمولا اسپانیایی میدن ...از طرفی استادهای شما همه تحصیل کرده خارج از برزیل هستن ...یا حداقل برای یه دوره ای تحصیلات خارجه داشتن ...برا همین اکثریت استادها زبان انگلیسی رو عالی بلدن ....

دادا از روز اول ورود به برزیل شما باید توضیح بدید در مورد خاورمیانه و بمب و خیلی از این موارد ....همینطور که من هر روز با افرادی مواجه میشم که باید توضیح بدم ...اما نکته اینجاست که به علت خبر رسانی ضعیف اینها از خیلی از موارد با خبر نیستن .....اما وقتی شما تعریف میکنی اینها میپذیرن ...یعنی پذیرا هستن و ادمای بسیار منطقی و ساد ه ای هستن وودر حقیقت شما سختی تحمل نمیکنید و کسی شمارو مورد ازار قرار نمیده به هیچ عنوان اما خوب براشون جالب هست اطلاعات ماها راجب به اونجا .....

راه هست ....اموزش نرمافزار و موارد خاص در داخل دانشگاه ......یا کار غیر قانونی .... من راهنمایی خاصی نمیتونم بکنم تو این زمینه ....اما ناگفته نمونه به اون رفیقمون که گفتن با اموزش زبان میشه پول در اورد ...بله میشه پول در اورد اما تو جاهایی مثل ریو ، سائو و اینها امریکایی فراون هست .... تو همین دانشگاه ما 10 تا امریکایی هست که دائم برنامه دارن ..چون اصلا برا همین کار از امریکا میان اینجا و پول میگیرن ....

برزیلی ها معمولا المان ، فرانسه ، کانادا ، امریکا و استرالیا ...دادا طرح های شیش ماهه ای که گفتم برای همه رشته ها هست ..هر ترم یه عده ای جابجا میشن .....یه عده میان ، یه عده میرن ..مثلا من الان تو این مدت ، هر ترم با نفرات جدیدی از فرانسه ، اسپانیا ، پرتغال به طور مختصر تر و کل امریکای مرکزی و جنوبی به فراوونی اشنا شدم ...بهش میگن اینتر کامبیو..در مورد مستر و دکتری هم طرح ها یک ساله هست , حتی چند ساله هست که میرن و برمیگردن .....طرح دکتری ساندویچ بهش میگن .....دوره های پست داک هم هست که خیلی ها استفاده میکنن .... نروژ ، فنلاند و سوئد اینها هم من دیدم که استادا میرن معمولا ....... یعد داذم مقاله و کنفرانس و اینهاست که استادا معوملا در رفت و امد هستن .....
    آقا حامد بسیار ممنونم از توضیحات شما و شرمنده که با این فاصله ی زمانی سپاسگزاریم رو اعلام می کنم.
    بله دیگه،زبان پرتغالی خیلی به اسپانیایی شبیه هست،البته مثلاً تو بحث التزامی در گرامر تفاوت هایی دارن و در لغت هم کلماتی هست که در پرتغالی درست همون معادل اسپانیایی هست اما دیگه استفاده نمیشه،مثلاً در اسپانیایی ojalá تو دیکشنری که دنبال معادل پرتغالیش بگردین مثلاً oxalá رو معادل قرار میده اما من تا حالا ندیدم کسی از این oxalá استفاده کنه.مثال در مورد کلمات زیاده اما در مجموع برای یک پرتغالی زبون یا برعکسش یادگیری این دو زبون آب خوردن هست.
    من این رو میدونستم که در هر مقطع باید زبان امتحان بدن،خیلی خوبه که استادها و دانشجوها فراتر از داخلی باشن،که مهمترین فاکتوری که به تمام دنیا وصلشون میکنه همین زبان هست و البته همانطور که ذکر کردین اینکه می تونن راحت تر از ما به سفرهای خارجی برن یک امتیاز ویژه هست.
    آقا حامد درسته که مردم برزیل به شبکه خبری Globo بی اعتماد هستن؟از کدام سایت یا شبکه بیشتر برای خبر استفاده می کنن؟از گفته هاتون اینطور برداشت کردم که خیلی پیگیر مسائل سیاسی این دنیای امروز نیستن.
    Grazie Mille

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    آقا حامد بسیار ممنونم از توضیحات شما و شرمنده که با این فاصله ی زمانی سپاسگزاریم رو اعلام می کنم.
    بله دیگه،زبان پرتغالی خیلی به اسپانیایی شبیه هست،البته مثلاً تو بحث التزامی در گرامر تفاوت هایی دارن و در لغت هم کلماتی هست که در پرتغالی درست همون معادل اسپانیایی هست اما دیگه استفاده نمیشه،مثلاً در اسپانیایی ojalá تو دیکشنری که دنبال معادل پرتغالیش بگردین مثلاً oxalá رو معادل قرار میده اما من تا حالا ندیدم کسی از این oxalá استفاده کنه.مثال در مورد کلمات زیاده اما در مجموع برای یک پرتغالی زبون یا برعکسش یادگیری این دو زبون آب خوردن هست.
    من این رو میدونستم که در هر مقطع باید زبان امتحان بدن،خیلی خوبه که استادها و دانشجوها فراتر از داخلی باشن،که مهمترین فاکتوری که به تمام دنیا وصلشون میکنه همین زبان هست و البته همانطور که ذکر کردین اینکه می تونن راحت تر از ما به سفرهای خارجی برن یک امتیاز ویژه هست.
    آقا حامد درسته که مردم برزیل به شبکه خبری Globo بی اعتماد هستن؟از کدام سایت یا شبکه بیشتر برای خبر استفاده می کنن؟از گفته هاتون اینطور برداشت کردم که خیلی پیگیر مسائل سیاسی این دنیای امروز نیستن.
    Grazie Mille
    دادا در مورد زبان که بحث کردیم .... نهایتا زبان پرتغالی و زبان اسپانیایی هست یعنی دو زبان متفاوت ...مطمئنا تفاوت هایی بسیاری دارن که از دامنه لهجه و گویش فراتر رفتن و شدن زبان ...پس اینها شباهت در زبان دارن و خیلی نزدیک و همانطور که گفتین یادگیری بسیار راحت هست ...
    در مورد اموزش زبان که من دوباره باید بگم اطلاعاتم در حد دانشگاه خودم هست ...تو این دانشگاه ما یه امتحان هست که بهش میگن پروفلین ..این هم سایت مربوط به این امتحان هست
    http://www.ileel.ufu.br/proflin/ .... تو هر سطح بالاتر بچه های اینجا باید زبان دوم و سوم را ارائه بدن ...امتحان نه سخته نه اسون ...هدف این هست که اینها در حد متوسط زبان انگلیسی و اسپانیایی رو ارائه بدن ..البته موارد دیگه هم میشه ..اما معمولا بچه های اینجا زبان انگلیسی و اسپانیایی رو پاس میکنن برای دکتری ...
    دادا سوالات سوم خیلی تخصصی تر شده .... وولا من که امار ندارم کی از کجا خبر میخونه .... اطلاعات دقیقی از این موارد ندارم ...اما ازین که اینها به خبرگزاری ها بی اعتماد هستن به عقیده خودم درسته ..اما به خبرگزاری های تلویزیون خودشون .... تلویزیون اینجا دائم خبرهارو ریزو درشت پخش میکنه ...بسیار اکتیو ....اما وقتی از زاویه دیگه به این خبرها نگاه میکنی میبینی که بسیار کنترل شده هست ...باز هم به عقیده شخصی خودم ...برای مثال .... قضیه حمله به فرانسه رو یک ماه پوشش خبری داد ، شاید بیشتر ...اما تو همون روزها مربوط به لبنان رو شاید چند دقیقه بررسی کرد ...یا مربوط به ترکیه رو هم همینطور .... اما نهایت امر دادا من نمیتونم زیاد روی این قضیه ها مانور بدم و بحث کنم ....حقیقتا من یه شخصیم با یه تعداد اندک دوستان و نمیتونم با این تعداد راجب کلیت برزیل صحبت کنم .... هر چی هم میگم بر مبنای تصویر ذهنی خودم هست اینجا ...مثلا میتونم بگم که اینها هیچ اطلاعاتی درستی در مورد خاورمیانه ندارن ...مثلا میگن ایران زبانش عربی هست ...ایران خشکی و صحراست ...میپرسن ایران مگه برف داره ، ایران مگه دریا داره، ایران خطرناکه ایران جنگه ، ایران دخترا وضعیتشون خرابه ...و غیره و غیره ... ....فقط میگن ایران و اون طرفا ثروتمندن .... اما شما بپرس نیویورک ..بپرس فرانسه ، بپرس پرتغال ، اسپانیا ، اطلاعات خیلی افزایش پیدا میکنه ...دقیقا همین قضایا برا ما هم هست ... از ما بپرسن راجب امریکا جنوبی اطلاعات کم هست اما بپرسن ایتالیا ، فرانسه و خیلی جاهای دیگه ، اطلاعات افزایش داره .....

Junior Member

سلام دوستان عزیزم خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون واقعا مفید بود. دوستان خوبم من میخوام آخر خرداد امتحان آیلتس بدم میخواستم بدونم به ددلاین دانشگاه های برزیل میرسم؟اگه نه زودتر بدم آیلتسو. نمیدونم ددلاین دانشگاه ها چه ماهیه. در ضمن میخواستم بدونم برزیل از لحاظ امنیت چه جوریه من از یه استادی مشاوره گرفتم کشور برزیل و به من پیشنهاد کرد برای دکتری اما بعضی ها میگن امنیت کمه ، شما که اونجا هستید پیشنهادتون چیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)