صفحه 67 از 84 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

نقل قول نوشته اصلی توسط anjeli نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون واقعا مفید بود. دوستان خوبم من میخوام آخر خرداد امتحان آیلتس بدم میخواستم بدونم به ددلاین دانشگاه های برزیل میرسم؟اگه نه زودتر بدم آیلتسو. نمیدونم ددلاین دانشگاه ها چه ماهیه. در ضمن میخواستم بدونم برزیل از لحاظ امنیت چه جوریه من از یه استادی مشاوره گرفتم کشور برزیل و به من پیشنهاد کرد برای دکتری اما بعضی ها میگن امنیت کمه ، شما که اونجا هستید پیشنهادتون چیه.
    سلام ،اميدوارم حالتون خوب باشه ،شاد و سر حال باشيد ...توضيح اينكه هر دانشگاهي ددلاين خاص خودش رو داره ،و برا دكتري هم بعضي از دانشگاه ها زمان ندارن براي ورود اما براي پذيرش زمان دارن ،در مورد ايلتس هم بعضي ها زيان نميخوان ،بعضي ها ايلتس ميخوان ،بعضي ها نمره ٤.٥ ميخوان ،بعضي ها بالاتر ...خوب الان فكر كنم جواب دادن به سوال شما سخت باشه ... ببينيد من دو روز پيش داشتم برا يكي از دوستان چك ميكردم براي يوس پي يا همون دانشگاه سائو پائولو ...براي رشته اون دوستمون ايلتس ٤.٥ ميخواست ،اما زبان پرتغالي ادونس هم ميخواست ... خوب شما منظورتون از خرداد امتحان بدم ،ايلتس چند هست،ايا اصلا نياز داريد ؟
    دد لاين هم كدوم دانشگاه ، جنرالي معمولا ددلاين ترم يك برزيل الان هست تا ماكزيمم اواسط ژانويه براي ماه مارچ ،يعني شما خرداد امتحان ميخواد بديد ميشه بعد ما مارچ ( اواخر مارچ عيد نوروز ما هست )برا ورودي اگوست و سپتامبر هم شايد نرسيد ،چون داريد ژون و ژولاي امتحان ميديد ...
    اما راه حل اگر و اما نيست ....راه حل اينه ،ذكر كنيد چه رسته اي ميخواييد بخونيد دكتري ،چه زمينه كاري ؟ليست وزارت علوم و ليست كپس برزيل رو با زمينه كاريتون و وجود اين رشته تطبيق بديد ،بعد بريم ببينيم ددلاين دانشگاه هاي مورد نظرتون كي هست ،و با هم بررسي كنيم ...و ببينيم زبان چي ميخواد ،مدارك چي ميخواد ،اسلا بورس داره تو زمينه كاري شما يا نه ...

دو مورد امنيت هم صفحات قبلي رو مطالعه كنيد ،مفيد هست.

Junior Member

سلام دوستان. من کارشناسی مرمت آثار تاریخی از دانشگاه زابل با معدل ۱۷ و کارشناسی ارشد رشته مرمت از دانشگاه هنر اصفهان با معدل ۱۹ دارم. دوره ارشد استعداد درخشان بودم و رتبه ۲ دانشگاه. سابقه کار در محوطه‌های میراث جهانی دارم کلن رزومه خوبی دارم از لحاظ کاری. مقاله هم ۱ مقاله کنفرانسی در پرتغال دارم که مقالات توسط تیلور اند فرانسیس چاپ شد. ۱ مقاله علمی پژوهشی و ۳ مقاله دیگه در دوره داوری دارم. زبان هم هنوز دارم میخونم. میخواستم برای اروپا اقدام کنم که با شرایط فعلی اروپا احساس امنیت نمیکنم. (از این لحاظ که به عتوان تروریست یا پناهنده سوری اشتباه گرفته شم) از طرف دیگه خواهرم ساکن بلوهوریزونته هست و قاعدتاَ اونجا راحت تر حواهم بود. از دوستان کسی اطلاع داره که کلن رشته های مربوط به میراث تاریخی در برزیل با توجه به قدمت کمی که دارن کاربردی هست؟ چه دانشگاهایی رشته‌های منو دارن و با این رزومه من میتونم برای دکترا فاند بگیرم؟ دانشگاه‌ها از لحاظ امکانات ساپورت می کنن پژوهش رو؟ من میتونم بدون کنکور دکترای ایران بخونم ولی چون امکاتان پژوهشی کمه تو ایران نمیخوام عمرمو تلف کنم و رشد علمی برام خیلی مهمه هم از لجاظ اساتید برجسته و هم از لحاظ امکانات در دسترس. در ضمن یکی از دوستان برزیلی خواهرم که مدرس پرتغالی هست گفت که به سفارت ایمیل می‌زنه و یه جور ضمانت و دعوت می‌کنه منو به برزیل. من واقعا بخاطر مردم برزیل می‌خوام برم اونجا چون واقعا مهربونن.

Junior Member

درود به حامد خان عزیز
    بنده چنتای سوال داشتم که امیدوارم لطف بفرمایید جواب منو بدید

من کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیوالکترونیک از دانشگاه ازاد دارم و خانمم مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد

موضوع پایان نامه من موضو ع خوبیه و میتونم یکی دوتا مقاله ISI از توش در بیارم هر چند که تا الان این کارو نکردم

آیلتس ندارم ولی اگه دو ماه کار کنم در حد 5.5 یا شایدم 6جنرال رو میتونم بگیریم

سوالم اینه که با توجه به رشته تحصیلی و مدرک فنی حرفه ای و دوره های که تو جهاددانشگاهی گذروندم و یه سری گواهی نامه از کارخونه جات تولیدی تجهیرات پزشکی که دارم و تجربیات کاری سه چهار ساله که تو شرکتهای مختلف و شرکت خودم داشتم

1- امکان دریافت فاند از دانشگاههای اونجا وجودداره اگه بله چند درصد اگه نه چی کم دارم چیکارباید انحام بدم؟
    2- وضعیت شغلی من اونجا به چه صورت هست یعنی چنددرصد امکان شاغل شدن بصورت رسمی واسه من وجودداره و وضعیت درآمدی به چه صورت میشه آیا کفاف زندگی رو میده یا نه؟
    3-در کل پیشنهاد شما واسه بنده در صورتی که بخام به برزیل بیام چیه؟

Junior Member

سلام،ببخشید من نظر خودم رو بدون هیچ غرض و نیتی میگم لطفا دوستان نیان بگن که داری سیاهنمایی میکنی
    ببینید برزیل از لحاظ اقتصادی الان وضع خوبی نداره و متاسفانه داره بدتر میشه پس تعداد فاندها هم خیلی کم شده و بازار کار مناسبی الان نداره،و معلوم نیست که اینده چی بشه شاید بهتر بشه و شایدم بدتر بشه
    حالا اگه شما امکانش رو دارین برا یه کشور انگلیسی زبان اقدام کنید و اگرم دوست دارید برید برزیل میتونید به اساتیدی که زمینه کاریتون مشترک هست ایمیل بزنید که ایا پذیرش میدن و فاند دارن یا نه،این که بیاید اینجا و پیام بذارید مشکلتونو حل نمیکنه و کسی واقعا نمیتونه بهتون کمک کنه چون هیچ روند مشخصی نداره،راهش اینه که اساتیدی رو که توی فیلد شما هستن رو پیدا کنید و مکاتبه کنید باهاشون ایشالا که هرچه خیر باشه پیش میاد
    موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط elmand نمایش پست ها
    درود به حامد خان عزیز
    بنده چنتای سوال داشتم که امیدوارم لطف بفرمایید جواب منو بدید

من کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیوالکترونیک از دانشگاه ازاد دارم و خانمم مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد

موضوع پایان نامه من موضو ع خوبیه و میتونم یکی دوتا مقاله ISI از توش در بیارم هر چند که تا الان این کارو نکردم

آیلتس ندارم ولی اگه دو ماه کار کنم در حد 5.5 یا شایدم 6جنرال رو میتونم بگیریم

سوالم اینه که با توجه به رشته تحصیلی و مدرک فنی حرفه ای و دوره های که تو جهاددانشگاهی گذروندم و یه سری گواهی نامه از کارخونه جات تولیدی تجهیرات پزشکی که دارم و تجربیات کاری سه چهار ساله که تو شرکتهای مختلف و شرکت خودم داشتم

1- امکان دریافت فاند از دانشگاههای اونجا وجودداره اگه بله چند درصد اگه نه چی کم دارم چیکارباید انحام بدم؟
    2- وضعیت شغلی من اونجا به چه صورت هست یعنی چنددرصد امکان شاغل شدن بصورت رسمی واسه من وجودداره و وضعیت درآمدی به چه صورت میشه آیا کفاف زندگی رو میده یا نه؟
    3-در کل پیشنهاد شما واسه بنده در صورتی که بخام به برزیل بیام چیه؟
    با سلام دوست عزیز بنده چند ماه درگیر فقط! پذیرش و گرفتن کمک هزینه (فاند) از بهترین دانشگاههای برزیل هستم با تایید صحبتهای دوستمون این نکته اضاقه کنم مثل خیلی از کشور گرفتن پذیرش نباید براتون خیلی سخت باشه در صورت داشتن رزومه قوی معدل بالا و همچنین حمایت استاد مورد نظر در انشگاه شما این سه فاکتور داشته باشید به احتمال زیادپذیرش میگیرید گرفتن پذیرش هم خودش یک حسنه چون تحصیل در دانشگاه های فدرال در برزیل رایگانه پس هزینه تحصیل ندارید اما بحث کمک هزینه ببنید دوست عزیز بغیر از مشکلات مالی که بعلت برگزاری مسابقات المپیک کشور برزیل باهاش روبه رو شده شما با رقبای برزیلی قوی باید رقابت کنید که از رزومه بسیار بالایی بهره میبرند اینکه آیا شانسی دارید یا نه باز به رزومه تون برمیگرده الان برزیل مقصدی نیست که بشه به اسونی ازش فاند گرفت اما همه این حرفا بستگی به وضعیت زمانی داره که شما اقدام میکنید که عملا میفته به ترم دیگه
    موفق باشید

Junior Member

سپاس از دوستای خوبم سروش و هیتمن

ببینید من تعریف برزیل رو از خیلیا شنیدم حتا از بعضی از بستگانم که تو آمریکا هستند و واقعن دوست دارم که به اونجا مهاجرت کنم شنیدم که قانون تولد فرزند دارن یعنی اگه بچه تون اونجا بدنیا بیاد اقامت میدن
    درکل من میخام به عنوان گذروندنه دوره زبان اسپانیش یا تحصیل یا توریستی یه سر بیام اونجا و ببینم اگه واقعیت داره این تغریفا با خانمم مهاجرت کنیم چیزی که مهمه واسمون اینه که
    1-اوضاع کار و درآمد چطوره
    2-این قانون تولد فرزند صحت داره یا نه؟
    3-بعد از تحصیل در دکترا یا ارشد امکان پیداکردن شغل وجود داره؟ و در نهایت اونجا چه توانایی های واسشون مهمه مثلن من میخام بیام رو مقال ISIکار کنم یا مثلن مهارتمو تو متلب بالا ببرم آیلتس بالا بگیرم و ...

سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

ببینید من تعریف برزیل رو از خیلیا شنیدم حتا از بعضی از بستگانم که تو آمریکا هستند و واقعن دوست دارم که به اونجا مهاجرت کنم شنیدم که قانون تولد فرزند دارن یعنی اگه بچه تون اونجا بدنیا بیاد اقامت میدن
    درکل من میخام به عنوان گذروندنه دوره زبان اسپانیش یا تحصیل یا توریستی یه سر بیام اونجا و ببینم اگه واقعیت داره این تغریفا با خانمم مهاجرت کنیم چیزی که مهمه واسمون اینه که
    3-بعد از تحصیل در دکترا یا ارشد امکان پیداکردن شغل وجود داره؟ و در نهایت اونجا چه توانایی های واسشون مهمه مثلن من میخام بیام رو مقال ISIکار کنم یا مثلن مهارتمو تو متلب بالا ببرم آیلتس بالا بگیرم و ...

سپاس
    آقا ببخشیدا ولی زبان رسمی کشور برزیل پرتغالی هست!زبانی به نام اسپانیش هم نداریم!برای شروع یاد بگیرید که بهش می گن اسپانیول!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zorizori نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارشناسی مرمت آثار تاریخی از دانشگاه زابل با معدل ۱۷ و کارشناسی ارشد رشته مرمت از دانشگاه هنر اصفهان با معدل ۱۹ دارم. دوره ارشد استعداد درخشان بودم و رتبه ۲ دانشگاه. سابقه کار در محوطه‌های میراث جهانی دارم کلن رزومه خوبی دارم از لحاظ کاری. مقاله هم ۱ مقاله کنفرانسی در پرتغال دارم که مقالات توسط تیلور اند فرانسیس چاپ شد. ۱ مقاله علمی پژوهشی و ۳ مقاله دیگه در دوره داوری دارم. زبان هم هنوز دارم میخونم. میخواستم برای اروپا اقدام کنم که با شرایط فعلی اروپا احساس امنیت نمیکنم. (از این لحاظ که به عتوان تروریست یا پناهنده سوری اشتباه گرفته شم) از طرف دیگه خواهرم ساکن بلوهوریزونته هست و قاعدتاَ اونجا راحت تر حواهم بود. از دوستان کسی اطلاع داره که کلن رشته های مربوط به میراث تاریخی در برزیل با توجه به قدمت کمی که دارن کاربردی هست؟ چه دانشگاهایی رشته‌های منو دارن و با این رزومه من میتونم برای دکترا فاند بگیرم؟ دانشگاه‌ها از لحاظ امکانات ساپورت می کنن پژوهش رو؟ من میتونم بدون کنکور دکترای ایران بخونم ولی چون امکاتان پژوهشی کمه تو ایران نمیخوام عمرمو تلف کنم و رشد علمی برام خیلی مهمه هم از لجاظ اساتید برجسته و هم از لحاظ امکانات در دسترس. در ضمن یکی از دوستان برزیلی خواهرم که مدرس پرتغالی هست گفت که به سفارت ایمیل می‌زنه و یه جور ضمانت و دعوت می‌کنه منو به برزیل. من واقعا بخاطر مردم برزیل می‌خوام برم اونجا چون واقعا مهربونن.
    سلام ...داداش راستش من به شخصه اطلاعات خاصی تو این زمینه نمیتونم بهت بدم .... اما خوب راهکارش اینه که خواهرت سرچ کنه تو دانشگاه های مختلف و ببینه کجا رشته شما دارن و برا اونجا اقدام کنید ....
    بعد نیاز به دعوت نامه خواهر شما نیست ... شما یا با ویزای توریستی میرید یا تحصیلی و یا غیره ... اگر تحصیلی هدف شما هست که خوب دعوت نامه از دانشگاه صادر میشه ، بعد تو زمان گرفتن ویزا با دعوت نامه ارسالی از دانشگاه ، شما نام خواهرتون رو در پروسه مدارک ویزا مینویسید که خودش خیلی کمک میکنه برا گرفتن ویزا ...در مورد ایران هم ، ایران رو دست کم نگیر دادا تو خیلی از موارد ما خیلی عالی هستیم ... این رشته شما مطمئنا تو ایران که دنیای تاریخ و اثار تاریخی هست کاربردش بیشتر هست و امکانات هم بیشتر ، اما اگه تصمیم نهایی هست ، پس سرچ کن دانشگاه های مختلف رو ، خواهرت هم که زبان پرتغالی مدرس هست ، دیگه خیلی عالی شده ، راحت میتونی پیدا کنی که کدوم دانشگاه اپلای کنی ...

Junior Member

یه موضوع دیگه اینکه ، اروپا بسیار نزدیک هست به ایران ، شرایط اقتصادی بهتری داره ، هر وقت دلتنگ شدی راحت برمیگردی ،
    یه کمی بحث تروریست و اینها بیشتر هست در اونجا نسبت به اینجا ، اما شما هرجای دنیا بری در موارد اول باید توضیح بدی کعع ایرانی هستی و ایرانی تروریست نیست ، البته با این موضوعات اخیر این توضیحات بیشتر میشه ، بعد که به دوستات توضیح دادی ، بسته به رفتارت تو رو در خودشون جا میدن و دیگر نیاز به توضیح نیست ... مثال میگم ، الان با این حمله ایران به سفارت عربستان خیلی از موارد رو باید توضیح بدم و دادم و غیره ...اما دوستان واقعی من نیاز به توضیح ندارند ، از اونجایی که مدت زیادی هست که در بینشون هستم و رفتار رو تشخیص میدن ... حالا شما میخوایی هر جای دنیا بری ، وضعع همینطور هست، برزیل سرعت دوستی بالاست اما مشکلاتی هم داره... مثلا از میزان دروغگویی یه سوالی از خواهرت بپرس ، از میزان اهمیت تایم و زمان در اینجا یه سوالی بپرس ... از میزان محبت در مواقعی که نیاز داری بهشون یه سوال بپرس ...حالا همین موارد رو از دوستانی که تو المان و غیره داری یه سوال بپرس .... دادا تصمیمت رو فقط بر مبنای تروریست اینها نزار .... تصمیم کلی بگیر ... برزیل از دو زیباست .. اما خوب هزاران مشکلات هم داره ... همینطور اروپا ...مزایا و معایب زیاد هست در کشور ها ....اما بحث اقامت گرفتن با ازدواج و یا بچه دار شدن اینجا خیلی راحت تر از اروپاست ، اما بحث کار بعد از اقامت ؟ یک علامت سوال بزرگ هست ... مرمت ایا در ایتالیا بهتر جذب میشی یا در برزیل ؟
    ایا مردم ایتالیا مهربون نیستن ؟ ایا نظم ایتالیا بهتر از برزیل نیست ؟ ایا مسافت ایتالیا نزدیک تر از برزیل نیست؟ ایا دانشگاه های ایتالیا خوب نیست ؟ ایا و ایا و ایا که باید سرچ کنی خیلی .....
    توضیح دادم که تند نری ... حتما زوم کن رو خیلی از موارد ... ایا خواهر گرام شما کشور اروپاییی رفته ؟اگر رفته خوب بهترین گزینه هست برای راهنمایی کامل ..اگز نرفته حتما یه سوال در صفحات مختلف بپرس ...
    وضع اقتصادی برزیل الان خوب نیست .... همین رشته های مهندسی هم کار پیدا کردن سخت شده ....
    اما در کل من برزیل رو دوست دارم و حس خوبی دارم بهش ... بلو هوریزونته هم هم هفته قبل بودم که بسیار شهر دوست داشتنی هست ...

Junior Member

سپاس

سلام ... بچه ها به موارد خوبی اشاره کردن ... من هم تو پست های قبلی روند بورس گرفتن رو توضیح دادم ..یه مطالعه دقیقتر بکنید تو صفحات قبلی خیلی راحت تر به پاسختون میرسید ... اما در یک پاسخ کوتاه ...
    دادا شما معدل خودتون رو ذکر نکردید در بالا که من تو صفحات قبلی معدل خودم رو مثال زدم که چه تاثیری داره ... بعد ایلتس میخوایید بگیرید که گرفتن ایلتس سخت هست ، بعد ای اس ای گرفتن از اون سخت تر ... عملا با این توضیحات سخت هست کسی بگه که میتونید فاند بگیرید یا نه .. اما حتی اگه همه اینها هم اوکی باشه باز کسی نمیتونه بگه که میشه پذیرش و بعدش فاند گرفت یا نه .. روندش پذیرش تو تمام دنیا این هست ، شما باید تو دانشگاه ها بگردید ، لیست وزارت علوم رو با لیست کپس برزیل تطبیق بدید ، ببینید کدوم دانشگاه رشته شما داره و کدوم استاد تو زمینه کاری شما سرچ میکنه ، بعد با اون شروع به مکاتبه کنید ... هر دانشگاه پروسه و مدارک خاص خودش رو میخواد ... یکی زبان پرتغالی میخواد قبل شروع ، یکی نمیخواد ، یکی ایلتس 5 میخواد ، یکی بیشتر .. و هزاران موارد دیگه ...
    اما از اونجایی که اقتصاد برزیل واقعا خراب شده الان ، سخت تر شده خیلی نسبت به سال های قبل ..اما تلاش همیشه خوبه .. شاید به ثمر نشینه ، اما چیزهای خوبی یاد میگیری .. بدون تلاش که هرگز موفق نمیشی ...
    پس راه حلش پیدا کردن استاد مورد نظر ، خوندن سایت ها ، اقدام کردن و منتظر جواب بودن هست .... ازین که میخوایی یه سر بیایی اینجا و بعد تصمیم بگیری ، بهترین کا ممکنن هست برای شما ...چون با دید باز تری تصمیم میگیری ... هر وقت قصد سفر داشتی ، حتما اطلاع بده ، من تمام موارد رو بهت میگم ، اینجا هم تشریف اوردی در خدمتم ...
    قانون تولد فرزند تا این لحظه صحت داره ... و میتونید اقامت بگیریرید از طریق فرزند ..اما قانون ها تغییر میکنه و هیچ وقت تو زندگیت به گفته های دیگران صد در صد اطمینان نکن ...بهترین راه سوال کردن از سفارت و یا خوندن سایت سفارت برزیل هست در ایران ...
    بعد از تحصیل شما باید اقامت داشته باشید تا بتونید کار بگیرید ... در غیر اینصورت نیاز به ویزای کاری دارید ... تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری در داخل خاک برزیل کار سختی هست .. اما من 1 ماه پیش با پلیس فدرال اینجا صحبت کرده بودم و گفته بودم که شما اشتباه بزرگی دارید که بپه هایی که بورس میگیرن رو اجازه جستجوی کار نمیدید ... بعد گفت که داریم بررسی میکنیم اینها که شاید بعد تحصیل اجازه 6 ماهه یا یک ساله جستجوی کار بدن مثل اروپا ... اما این اصلا قانون نیست الان و تبدیل به قانون شدن ، اما و اگر داره و خیلی مشکل و خیلی زمان بر و من اصلا چشمم اب نمیخوره ....
    البته شما با تولد فرزند میتونید اقامت بگیرید و بعد هم دنبال کار بگردید ... اما په کاری .. دادا اینجا کشوری نیست که شرکت ها اغلب سرچ کنن ... یعنی اگر شما بیایید اینجا دککتری بگیرید ، عملا بیشتر شرکت ها نمیخوان شمارو ، مثل ایران که خیلی کم پیدا میشه با دکتری کار شرکتی و تحقیقاتی بگیری .. اما راه پیش رو استاد دانشگاه شدن هست .. خوب اینجا برا استاد دانشگاه شدن شما باید اقامت برزیل داشته باشید .. لیسانس برزیل هم باید داشته باشد .. یعنی من که دارم ارشد میخونم باید لیسانس مهندسی مکانیک خودم رو تطبیق بدم و باید 8 درس پاس کنم تا بتونم برای استاد دانشگاه شدن اینها اقدام کنم ..که این کار شدنی هست .. یعنی زمانی که بخوام برا دکتری بخونم تو 4 سال من میتونم این درسها رو هم زمان تو همین دانشگاه پاس کنم ..همینطور که رفیقای خارجیم انجام دادند ... بعد از این شما باید منتظر جاهای خالی باشد که دانشگاه های مختلف اقدام میکنن .. بعد شما ثبت نام میکنید و کنکور میدید و اگر قبول شدید که تبریک اگر نه که جای دیگه ... خوب اگر مثلا شما بدون سابقه بخوایید استاد دانشگاه سائو بشید خیلی سخته ... اما امکان پذیرش و قبول شدن این کنکورها در دانشگاه های شهر های کوچیک در سال های اول هست و برای سال های بعدی با وجود داشتن مقاله های و استاد راهنما بودن و تجربه کاری و غیره که همشون امتیاز محسوب میشه ، میتونی جای خودت رو عوض کنی ...

در مورد مهارت هم ، که ایلتس و تافل همه جا نیاز دارن ، هر چی بیشتر امتیاز بهتر ، چون اونها نیاز به شخصی دارن که بتونه مقاله بین المللی بنویسی ...
    مهارت های دیگه هم که باز مربوط به رشته خورت و زمینه کاری خودت و استادت متغیر هست و هرچی بیشتر بهتر ...

امیدوارم مفید بوده باشه ....
    من سرگرم نوشتن دفاع خودم هست م و فکر کنم خیلی دیر دیر بتونم بیام اینجا
    موفق و موید باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)