صفحه 71 از 84 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

ممنون از جوابتون دوست عزیزم.
    والا من دو ماه پیش باهاش در ارتباط بود و بعد گفت از این به بعد با منشیم در ارتباط باش و بهت میگه چه کارهایی لازم هست تا انجام بدی. همون دو ماه پیش ریز نمرات و مقالاتمو براش فرستاده بودم و منشیش گفت دو ماه دیگه بهت خبر میدیم که چیکار کنی چون باید اول مدارکتو آنالیز(دقیقا همین کلمه) کنیم. تا اینکه هفته پیش منشیش گفت پایان نامتو بفرست برامون. حالا میخواستم بدونم این جزو روال کار هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroshie نمایش پست ها
    والا من دو ماه پیش باهاش در ارتباط بود و بعد گفت از این به بعد با منشیم در ارتباط باش و بهت میگه چه کارهایی لازم هست تا انجام بدی. همون دو ماه پیش ریز نمرات و مقالاتمو براش فرستاده بودم و منشیش گفت دو ماه دیگه بهت خبر میدیم که چیکار کنی چون باید اول مدارکتو آنالیز(دقیقا همین کلمه) کنیم. تا اینکه هفته پیش منشیش گفت پایان نامتو بفرست برامون. حالا میخواستم بدونم این جزو روال کار هست؟
    دادا روال کار راستش من نمیدونم .....
    اما از اینکه الان استاد ازت میخواد خوب شده روال کار شما ... اما یه نکته وجود داره .. یه عده یه سری کارها انجام میدم که جدید هست و تا حالا تو دنیا انجام نشده ...
    خوب معمولا این چنین کاهارو قبل از ارسال کل پایان نامه به ثبت میرسوننن و نمیدونم از این کارها انجام میدن بعد ارسال میکن برا کسی ...اما در اکثر موارد اینطور نیست و با ارسال پایان نامه مشکلی ندارن ....
    به عنوان مثال یه دختری اینجا یه دستگاهی ساخته که با نور ماورابنفش از قطره های ریخته شده جوشکاری فیلم برداری میکنه ..این دختره دفاع هم کرده اما تا یه ماه دو ماه ارسال نمیکنه تز خودش رو به دانشگاه ... تا زمانی که کارای ثبت جهانیش انجام بشه ...
    من هم شدیدا با این مقاله نیاز دارم اما امکانش نیست .... و حتی زمان دفاع هم حضور دیگران ممنوع بود ... فقط استادها ...

حالا من نمیدونم مشکل شما الان کجاست ...اگر مشکلی از این قبیل ندارید خوب ترجمه کنید و بفرستید ... حالا ترجمه رسمی میخوان یا خودت میتونی ترجمه کنی رو کسی بهتون نمیتونه جواب درست بده ...باید سوال کنی .... بهترین راه همون که تو متن قبلی گفتم ... ایمیل بزن به استاد .ازش سوال کن .. در مورد هزینه هم یه توضیحی بده که بگو اگر فقط قصد خوندن هست که خودم انجام بدم ...
    البته به نوع استاد و مکالمات بینتون مرتبط هست که چه مدل براش ایمیل بزنی و یا اصلا سوال بکنی یا نه و مستقیم ترجمه رسمی کنی ....

وولا نمیدونم پاسخ درستی دادم یا نه ...امیدوارم دیگران که تو این کارها ماهر تر هستند هم جواب بدن ....

Junior Member

سلام..لطفا دوستانی که اطلاع دارید به سوالات من جواب بدین..چون واقعا آینده خانواده سه نفره ما به جوابای شما دوستان تا حد زیادی بستگی داره که یه تصمیم درست بگیریم. شوهرم لیسانس مهندسی نفت داره دانشگاه ازاد معدل 15.63 معدل دروس نفتی بالای 17 نمره پایان نامش هم 20.انگلیسیش خوبه .مدرک نداره ولی. با این تفاسیر
    1_شانس گرفتن پذیرش ارشد نفت با بورسیه یا بی بورسیه چقدر هست؟
    2_آیلتس میخواهند؟
    3)زبان تدریس انگلیسیه برای دانشگاههای رایگان یا پرتغالی؟
    4_اگر زبان تدریس پرتغالیه دوره اموزشش رایگان هست.؟ آیا واقعا آدم یاد میگیره توی اون مدت در حدی که درسشو بفهمه و پاس کنه ؟
    5_خوابگاه دارند دانشگاههای فدرال یا دولتی؟
    6_در مورد ویزا مبلغی که باید گذاشت برای تمکن مالی حدودا چند تومن هست و چه مدت باید بمونه؟
    7_ویزای همراه (زن ویک فرزند) میدهند؟
    8_بعد از تحصیل صد درصد باید برگشت؟ یعنی عملا نمیشه کار پیدا کرد با مدرکی که میگیره همسرم؟
    9_در قسمت مدارک ویزا که نوشته رزرو بلیط رفت و برگشت یعنی چی؟طرف دوسال دیگه میخواد برگرده الان باید رزرو کنه؟!
    خواهش میکنم دریغ نکنید دوستان..من همه مطالبو تا جایی که تونستم خوندم ولی بعضیاش قدیمی بود اطلاعات جدید میخوام..سپاسگذارم

Banned

دوست عزیز بله متاسفانه جز روال کاریشونه البته نه همه دانشگاهها دانشگاه سائوپائلو اینجوریه من حتی پرسیدم بدون پایان نامه میشه پذیرش گرفت که گفتن امکانش نیست من یکبار خلاصه 40 صفحه ای از پایان نامه فرستادم قبول نکردن 4 ماه وقتم تلف شد که استادم آخرش گفت جز ملزومات مثل مدرک باید بفرستی
    حالا این همه به کنار دانشگاه از شما پایان نامه رسمی میخواد ( نمونه های انگلیسی تو اینترنت هست) یعنی در صفحات اولیه یه فرم انگلیسی هیات داوری همه امضا کنن استاد راهنما امضا کنن دانشگاه تایید کنه یجورایی راحت بگم تو ایران نشدنی
    یه چیزایی عجیب غریب از شما میخوان که نمی دونی از کجا پیدا کنی حتی استاد برزیلی من کلافه شده بود میگفت پروپوزالت آماده است همه چی اوکیه اما .....
    بنظرم بگردید دانشگاهی که این همه کاغذ بازی الکی نداشته باشه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan3 نمایش پست ها
    سلام..لطفا دوستانی که اطلاع دارید به سوالات من جواب بدین..چون واقعا آینده خانواده سه نفره ما به جوابای شما دوستان تا حد زیادی بستگی داره که یه تصمیم درست بگیریم. شوهرم لیسانس مهندسی نفت داره دانشگاه ازاد معدل 15.63 معدل دروس نفتی بالای 17 نمره پایان نامش هم 20.انگلیسیش خوبه .مدرک نداره ولی. با این تفاسیر
    1_شانس گرفتن پذیرش ارشد نفت با بورسیه یا بی بورسیه چقدر هست؟
    2_آیلتس میخواهند؟
    3)زبان تدریس انگلیسیه برای دانشگاههای رایگان یا پرتغالی؟
    4_اگر زبان تدریس پرتغالیه دوره اموزشش رایگان هست.؟ آیا واقعا آدم یاد میگیره توی اون مدت در حدی که درسشو بفهمه و پاس کنه ؟
    5_خوابگاه دارند دانشگاههای فدرال یا دولتی؟
    6_در مورد ویزا مبلغی که باید گذاشت برای تمکن مالی حدودا چند تومن هست و چه مدت باید بمونه؟
    7_ویزای همراه (زن ویک فرزند) میدهند؟
    8_بعد از تحصیل صد درصد باید برگشت؟ یعنی عملا نمیشه کار پیدا کرد با مدرکی که میگیره همسرم؟
    9_در قسمت مدارک ویزا که نوشته رزرو بلیط رفت و برگشت یعنی چی؟طرف دوسال دیگه میخواد برگرده الان باید رزرو کنه؟!
    خواهش میکنم دریغ نکنید دوستان..من همه مطالبو تا جایی که تونستم خوندم ولی بعضیاش قدیمی بود اطلاعات جدید میخوام..سپاسگذارم
    با سلام
    1- یه وضعیت کلی که برای اکثرا دانشجویان پیش اومده اینکه بدلیل بحران اقتصادی بودجه دانشگاهها بشدت کم شده و مسلما گرفتن فاند به هیچ عنوان ساده نیست بویژه اینکه در رشته همسرتون رقابت سنگیه البته فاند ارشد مبلغ زیادی نیست حدودا 400 دلار امریکا
    2- بله بعضی از دانشگاهها ممتاز آیلتس 5_5.5 میخوان که سخت نیست میتونن بیارن توصیه: حتما آیلتس امتحان بدن چون در غیر اینصورت اونوقت تافل 80 به بالا میخوان که به مراتب سختتره
    3- احتمال زیاد پرتقالیه بله کلاس هست با هزینه دانشجویی تو خود دانشگاه
    4- اگر از دانشگاههای فدرال پذیرش بگیرن مثل دانشگاه دولتی ایران هزینه تحصیل نداره اون بستگی به خودشون داره که چقدر علاقه داشته باشن
    5- برای شما مناسبتره که خونه بگیرید که دستشویی و حمومش مستقل باشه
    6- بستگی داره خانوادگی هر چه قدر بیشتر بهتر از سفارت بپرسید ------ یه روز هم تو حساب باشه که بانک گواهی ارزی بده کافیه
    7- بلی
    8- متاسفانه برای تبدیل ویزا باید برگردین ایران از سفارت مجددا اقدام کنید
    9-عملا یک مدرک سوریه مهم نیست شما یه تاریخ رزرو کنید بدون هیچ هزینه ای اینو برای سفارت گفتم
    اما برای خودتون اگر 1% خوشتون نیومد خواستید برگردید بهتره رفت و برگشت بگردید بشرطی که بلیط برگشت بتونید پولشو پس بگیرید ( بعضی ایرلاینها نمی کنن اما امارات این ویژگی داره)

موفق باشید

Junior Member

ممنون از جوابتون. من بلخره خودم ترجمه کردم چون بر عکس اسپیکینگم که خیلی ضعیف هست رایتینگم عالیه و تنوستم در پنج روز ترجمش کنم. امروز منشیه استاد ایمیل زد و با من هفته آینده وقت اسکایپ گذاشت که با استاد مصاحبه کنم ولی خیلی استرس دارم. کسی تجربه اینکارو داره؟ و کلا چقدر طول میکشه و چه سوالایی میپرسن؟ و اگه گفت هدفت چیه از اینکه واسه اینجا اقدام کردی چی باید بگم. من برای دانشگاه کمپیناس اقدام کردم.

Junior Member

ممنون از جوابتون. من بلخره خودم ترجمه کردم چون بر عکس اسپیکینگم که خیلی ضعیف هست رایتینگم عالیه و تنوستم در پنج روز ترجمش کنم. امروز منشیه استاد ایمیل زد و با من هفته آینده وقت اسکایپ گذاشت که با استاد مصاحبه کنم ولی خیلی استرس دارم. کسی تجربه اینکارو داره؟ و کلا چقدر طول میکشه و چه سوالایی میپرسن؟ و اگه گفت هدفت چیه از اینکه واسه اینجا اقدام کردی چی باید بگم. من برای دانشگاه کمپیناس اقدام کردم.
    داداش خیلی هم عالی ، قابل تحسین هست که تو پنج روز تونستی ترجمه کنی ، حداقل باید 100 صفحه باشه ....حالا استاد هم به همین زودی خوند و جواب داد .باز هم دمش گرم ..
    من تجربه مصاحبه اسکایپ رو با استاد کمپیناس داشتم ...
    یکی از سوالاتت که گفتی چقدر طول میکشه ..خوب مشخص نیست ، اما چرا برات مهمه ؟ به نظرم مهم نیست و اصلا خودتو با این سوالات درگیر نکن ...
    برا من طرف تایم گذاشت و تماس گرفتیم بعد همون اول سلام احوال پرسی و خیلی هم با نشاط استقبال کرد و خیلی خوشحال شدم ... بعد گفت چرا برزیل و انتخاب کردی ، گفتم فرهنگ امریکای جنوبی برام جالب هست و تو اقتصاد برزیل که 7 دنیا هست و به هر حال دنبال یه تجربه جدید تو زندگیم بودم و به دنبال تحصیل در یک دانشگاه با سطح عالی که کمپیناس با توجه با مورد تایید بودن ایران و با توجه به رنکینگ بالای جهانی نطر منو جلب کرد بعد سرج کردم و الان هم اینجا با شما در حال مصاحبه هستم ... خیلی ساده و کامل ...

بعد سوال مورد نظرش که اصلا برا اون زنگ زده بود این بود که میخواست نطر و دیدگاه منو راجب بورسیه بپرسه ... یعنی ازم اینطور سوال کرد که ایا بورسه میخوایی یا نه و ما سهمیه بورسیه مون کم هست تو این مقطع رمانی و قول بهت نمیتونم بدم و ازین حرفا و من هم گفتم نه مهم نیست ..اما راستش اون زمان واقعا هم نبود ....چون فقط میخواستم از ایران برم و غیره ..اما این جواب به خود شما بستگی داره ..میتونی بگی که توان مالیه خوبی ندارم ولی به تحصیل بسیار علاقه دارم و به علت شرایط مالی توان ادامه تحصیل نداشتم ..از طرفی میتونی نهایتا بش بگی که شاید توان تحصیل یک ترم و رو داشته باشم اما بیشتر از اون نه ...که من حس میکنم می ارزه ادم یه ترم از جیب خرج کنه ... اما اگر اطمینان بهت بده که از ترم بد بورس میگیری یا اینکه تمام توان خودشو برای بورس گرفتنت میزاره ..اما بدون بورس که به عقیده خودم و با این تجربه زندگی در اینجا ارزش نداره ... حالا نهایتا طریقه جواب به این سوال مربوط به خود شما هست ..

یه بخش دیگه از سوالش در مورد سابقه کاریم و تحصیلیم بود که چه شرکتی در حال کار هستم و دقیقا براش توضیح دادم که تو فلان شرکت دارم کارمیکنم و توضیحاتی لز این قبیل و این سوال رو بر مبنای این پرسید که تو رزومه ام نام شرکت و سابقه اینها نوشته شده بود ..

و موضوع اخر که کار رو خراب کرد این بود که استاد نهایتا وارد بحث تخصصی درسی شد و برام یه وورد ارسال کرد که توش 10 تا سوال انگلیسی ترمودینامیک بود و چهار گزینه ای . بهم گفت 10 دقیقه زمان داری که جواب بدی و برام ارسال کنی ..خودش هم همچنان انلاین بود و داشت نگام میکرد ... اما من یه نگاهی کردم و دیدم اصلا در توانم نیست ....علتش هم این بود که حدود 4 سال پیش در اون زمان مصاحبه من ترمودینامیک رو خوندخ بودم ..به علت سربازی و سر کار دیگه اصلا هرچی بود و فراموش کردم .. بد یه کم براش توضیح دادک که اره خوب به هر حال من بعد خیلی مدت ها دارم دوباره شروع میکنم اینها که اون هم قبول نکرد و کمپیناس از دست ما پرید ...

اما خوب زندگی زیباست و الان به عقیده خودم داشنگاه و رشته و گرایش بهتری در زمینه جوشکاری دارم تو برزیل میخونم ...

حالا این تجربه من بود ، صاف و ساده و صادقانه که رد شدم ... اما خیلی از استادها فرق میکنن ، اصلا شاید استاد ازت سوال درسی نکنه ..شاید حرفی از بورس نزنه ...و شاید های دیگه ..مهم داداش گلم درک درست از زندگی هست و تلاش ... نتیجه مهم نیست ...
    شما تا اینجا تلاش خودت رو کردی و خیلی ریلکس هم تماس میگری و با طرف صحبت میکنی .
    استرس داشتن کار رو بدتر میکنه ... از طرفی استادای برزیلی بسیار با منطق و با شخصیت و رفیق هستن ... نگران هیچی نباش ... بهرتین هارو برات ارزو میکنم ..
    بهترین ها صرفا قبولی در کمپیناس نیست ... شاید کمپیناس اینده زیبای زندگی تو باشه و شاید هم جای دیگه و شاید هم همون ایران .... تا اینجا کار تلاشت قابل تحسینه و خوشحال باش و ادامه بده ...

موفق باشی

Junior Member

ممنونم آقا حامد از اینکه وقت گذاشتی در مورد اینکه چطور شد که من زود ترجمه کردم دلیلش این بود که من سه تا مقاله از پایان نامم داشتم و در قسمت زیادی از پایان نامم کپی کردم . پایان نامم 140 صفحه بود که البته بیشترش شکل و جدول هست. به نظر من سوال ترمودینامیک که از شما پرسیده واقعا بی انصافی کرده چون کسی که حتی تازه درسش هم تموم شده باشه باز هم در جواب دادن در اون شرایط دچار مشکل میشه. منم مثل شما تقریبا سه سال از دوره فارغ التحصیلیم میگذره. اگه اشکالی نداشته باشه میتونم بپرسم الان شما کدام دانشگاه دارید درس میخونید؟ و آخرین سوال با توجه به اینکه شما در برزیل هستید، من همین الان از دو دانشگاه روسیه پذیرش با فاند گرفتم و بصورت قطعی تایید شده ولی از اونجایی که زبان روسی جزو لازمه کار هست و یک سال باید اونجا روسی بخونم (البته مجانی) به نظرتون روسیه میتونه کشوری بهتر از برزیل باشه. البته میدونم همه چیز بستگی به خود آدم داره ولی من دوست دارم نظر شما رو بدونم که اگه این انتخاب را داشتید کدام رو انتخاب میکردید. من رشتم مهندسی نفت هست.

Junior Member

به نظرتون بهش بگم از یه جای دیگه هم پذیرش گرفتم یا نه؟

Junior Member

به نظرتون بهش بگم از یه جای دیگه هم پذیرش گرفتم یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    نه بهش نگین اصلا، به نظر من حتما در مورد بورس صحبت کن و تکلیف رو همین الان مشخص کن و بگو که اصلا نمیتونم بدون بورسیه بیام اونجا. در مورد روسیه هم خودت باید تصمیم بگیری که بعد پشیمون نشی زبون اینها هم پرتغالیه که همچین هم راحت نیست ولی شما میتونین با انگلیسی کاراتونو پیش ببرین،
    اقتصاد برزیل فعلا اوضاع خوبی نداره و ایندش هم معلوم نیست و پروژه های پتروبراس خوابیده وگرنه تو دانشکده نفت بورسهای خیلی خوبی به دانشجوها میدادن
    اگه تو یه دانشگاه خوب و رنکینگ خوب از روسیه پذیرش داری اونجا میتونه بهتر باشه،البته انتخاب کشور به روحیات خودتون بستگی داره و اینم بگم که شهر کمپیناس تقریبا یه شهر صنعتیه و جاهای تفریحی کمی داره و شاید از این لحاظ یه خورده خسته کننده باشه براتون
    هزینه زندگی هم کم نیست مخصوصا برا اجاره خونه که هرچی به دانشگاه نزدیکتر باشه هزینه هم بیشتره
    و در اخر اینکه همه جوانب رو بسنجین و دیدتون نسبت به برزیل در حد اروپا و امریکا نباشه و توقعتون درحد برزیل باشه دیگه
    موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)