صفحه 72 از 84 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroshie نمایش پست ها
    ممنونم آقا حامد از اینکه وقت گذاشتی

اگه اشکالی نداشته باشه میتونم بپرسم الان شما کدام دانشگاه دارید درس میخونید؟

و آخرین سوال با توجه به اینکه شما در برزیل هستید، من همین الان از دو دانشگاه روسیه پذیرش با فاند گرفتم و بصورت قطعی تایید شده ولی از اونجایی که زبان روسی جزو لازمه کار هست و یک سال باید اونجا روسی بخونم (البته مجانی) به نظرتون روسیه میتونه کشوری بهتر از برزیل باشه.
    البته میدونم همه چیز بستگی به خود آدم داره ولی من دوست دارم نظر شما رو بدونم که اگه این انتخاب را داشتید کدام رو انتخاب میکردید.

ایا بگم که بورس دارم ؟

من رشتم مهندسی نفت هست.

خواهش میکنم ، هر کاری میکنم برای شادی خودم هست ... خوشحال میشم اگر کمی از دست بر میاد برا هر کسی انجام بدم ..

در مورد دانشگاه خودم که به صفحات قبلی مراجعه کنی توضیحات کامل هست ... من دانشگاه ابرلاندیا دارم درس میخونم ...

داداش معایب ها و مزایا را تو یه کاغذ برا خودت بنویس بعد تصمیم گیری کن ... به هر کدام از معایب و مزایا امتیاز بده که ببینی کدوم برات اهمیت بیشتری داره ...

من برات سریع اینجا چیزهایی که تو ذهنم میاد رو مینویسم .... که باید در موردشون بیشتر سرچ کنی و امتیاز ذهنی خودت رو براشون در نظر بگیری ...

1) دوری راه ( هزینه رفت و امد ، مجردی و در اینده با همسر و در اینده با فرزند ، عملا امکان دیدن خانواده بسیار سخت و ترجیح میدی هر دو سال سه سال برگردی اون هم شاید ، البته بسته به توان مالی .. اگر برگردی و رفت امد زیاد کنی باید خیر زندگی بهتر با ماشین و خرید خونه اینها رو با فاصله زمانی بیشتری تو ذهنت داشته باشی ، دلتنگی و ..... )
    2) زبان پرتغالی ( پرتغالی تو گروه خانواده امرکای لاتین هست ... یعنی بسیار شبیه اسپانیایی و بسیار شبیه ایتالیایی و دور تر شبیه فرانسوی .. از طرفی باز دورتر به انگلیسی هم میرسی ..
    اینجا هم با زیان انگلیسی تو دانشگاه مشکلت رو حل میکنی .. دیدم دوستانی تو کمپیناس که بعد دو سال هنوز یاد نگرفتن پرتغالی و در حقیقت با انگلیسی و کمی پرتغالی به مرور زمان زندگیشون رو پیش بردن )
    زبان روسی ؟ چند درصد مردم جهان ؟ روسیه به اکراینی شبیه هست و بلاروس اینها که به علت توانمندی بسیار بالای کشور روسیه دونستن این زبان هم بد نیست ... اما به نسبت اون هم خانواده بودن با زبانهایی که تو بالا گفتم ترجیح خودم پرتغالی هست ..

3) دمای هوا .... خودت بهتر میدونی ... روسیه کلا برف و برزیل اصلا برف نمیاد ... تو کشور کاملا متفاوت

4) مردم ... روسیه قابل قیاس با مردم برزیل نیست ... من اینجا 6 تا رفیق خیلی عزیز از اکراین دارم ... خیلی با نظم .رفتار درست ... همه چی اوکی .. اما سردی رو در رفتارشون حس میکنم ...
    اما برزیلی ها خیلی بی نظم در تایم و زمان و غیره اما روح گرمی برزیلی ها از دیدگاه من شاید بهترین باشه در دنیا ... چه بسا تو صفحه های قبلی دیدگاه حودم رو در این مورد واضح گفتم ...

5) اقتصاد .... داداش اقتصاد برزیل خیلی افت کرده ... اما هر چی هم بگیم افت کرده باز هم 7 یا 8 دنیاست ... اما بسیار تاثیر گذاشته بر بورسیه .... یه رفیق ایرانی هم همین امسا اومده برا دکتری و تو همین نفت ... اما بورس نگرفته این ترم و تلاش زیادی داره میکنه تا بتونه بورس بگیره ... شرکت های نفتیش هم وضعیت خوبی نداره ... من کارشناس پایپینگ بودم تو تهران ... و یک سال هم به عنوان مهندس پروازی برای تی کیو ها میرفتم بندر عباس ، ستاره خلیج فارس .. اینو گفتم که بدونی دارم به شرکت های اینجا و وضعیت نفتی اینجا نگاه میکنم به دقت . شرکت ها رو زیر نظر دارم که بتونم راهی برای خودم باز کنم .... اما فعلا شرایط خوب نیست .... و هیچ کس از اینده خبر نداره .... شاید یه سال دیگه درست بشه ... شاید خیلی سال دیگه ..
    روسیه بسیار تو نفت و گاز قوی هست ...

6) امنیت .... من توضیح ندم بهتره ... تو صفحه های قبلی توضیح دادم ...حواست به کارات باشه اتفاقی اینجا برات نمی افته ، اما از نظر رنک جهانی برزیل شرایط امنیتی خوبی نداره ..

7) طبیعت و گردشگری ... برزیل خیلی زیباست در یک کلام ... تمام نشدنی هست این کشور ...بالای 30 تا شهر این کشور رو رفتن ... خیلی لذت بردم ( البته نظر شخصی خودم هست )

8) دانشگاه .... کمپیناس یکی از بهترین دانشگاه های دنیاست بدون چون و چرا ....

9) چیزی تو ذهنم نمیاد اما خودم خیلی دو دل هستم که اینجا ادامه بدم برای دکتری یا نه ... اما من وضعیتم با شما فرق میکنه .. من تجربه کردم دنیای امریکای لاتین رو و بسیار خوشحالم .. من زبان این کشور رو یاد گرفتم و خیلی از مسائل دیگه ... و الان باید امتیاز بندی خودم رو تغییر بدم و دیگه امتیاز زیان ، امتیاز اشنایی با فرهنگ ، امتیاز اقتصاد ، و غیره جایی تو تصمیم گیری من نداره ، اما ایا کشور دیگه ای هست ، برای خودم باید ببینم چی پیش میاد ...

در مورد سوال بعدی شما : دادا من همیشه صادقانه صحبت میکنم تو زندگیم و چیزی که برام پیش بیاد مهم نیست زیاد .... در مورد بورس به خودتون بستگی داره و شرایط ذهنی شما در مورد زندگی ...
    کسی که درک درستی از زندگی داشته باشه از گفتن حقیقت ها ترسی نداره به نطرم ...
    ببینید اگر بگید بورس دارید نه تنها ازاری براتون نداره شاید کمک هم بکنه ... خیلی بستگی به استاد و طرف مقابلت داره ... یه استادی از شما راضی هست و شما رو میخواد و وقتی بهش بگی بورس داری از جای دیگه خوب تمام تلاشش رو میکنه که شما رو راضی کنه ..... من دوستی دارم که اینجا درس میخوند بعد رفت سوئد و دوباره برگشت به برزیل ، اما این دفعه با بورس برزیل نه ... استادش پروزه گرفت و علاوه بر بورس برزیل از اون طریق هم بهش پول میده و راضیش کرده که برگرده اینجا..

حالا شاید هم یه پروفسور از رفتار شما خوشش نیاد که حرف از دانشگاه دیگه بزنین .... و اینکه شما تصمیم جدی برای برزیل ندارین ..
    اما من و نظر شخصی خودم .... در نگاه اول تو مصاحبه حرفایی که رد و بدل میشه حرفی نمیزنم ... منتطر میمونم که اون بگه که بورسیه نداریم و ازین حرفا ، بعد اگر به اینجا رسید بهش میگم که اره من برزیل رو خیلی دوست داره و به دلیل علاقه به دانشگاه و غیره دارم از رفتن به روسیه صرف نظر میکنم اما از اونجایی که توانن مالی خوبی ندارم مجبورم به روسیه فکر کنم ... چون شرایطش رو ندارم بیام برزیل ... باز هم میگم .. شرایط ذهنی من و درک من از زندگی منجر به تصمیم این چنینی در صحبت کردنم میشه .. من شمارو نمیدونم .. تصمیم بگیرید با ذهن خودتون و فردا کسی رو مقصر تصمیم نهایی خودتون نکنید ...

همانطور که گفتید بستگی به خودتون داره ...

دوستان دیگه هم نظراتی داده که اون ها هم قابل احترام هستن و تو تصمیم گیری هاتون فکر کنید به همه جوانب ...

امیدوارم که توضیحات کامل بوده باشه ...
    و امیدوارم که موفق و شاد و سلامت باشید همیشه و بهترین تصمیم رو نهایتا برای خودتون بگیرید ...

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed989 نمایش پست ها
    خواهش میکنم ، هر کاری میکنم برای شادی خودم هست ... خوشحال میشم اگر کمی از دست بر میاد برا هر کسی انجام بدم ..

در مورد دانشگاه خودم که به صفحات قبلی مراجعه کنی توضیحات کامل هست ... من دانشگاه ابرلاندیا دارم درس میخونم ...

داداش معایب ها و مزایا را تو یه کاغذ برا خودت بنویس بعد تصمیم گیری کن ... به هر کدام از معایب و مزایا امتیاز بده که ببینی کدوم برات اهمیت بیشتری داره ...

من برات سریع اینجا چیزهایی که تو ذهنم میاد رو مینویسم .... که باید در موردشون بیشتر سرچ کنی و امتیاز ذهنی خودت رو براشون در نظر بگیری ...

1) دوری راه ( هزینه رفت و امد ، مجردی و در اینده با همسر و در اینده با فرزند ، عملا امکان دیدن خانواده بسیار سخت و ترجیح میدی هر دو سال سه سال برگردی اون هم شاید ، البته بسته به توان مالی .. اگر برگردی و رفت امد زیاد کنی باید خیر زندگی بهتر با ماشین و خرید خونه اینها رو با فاصله زمانی بیشتری تو ذهنت داشته باشی ، دلتنگی و ..... )
    2) زبان پرتغالی ( پرتغالی تو گروه خانواده امرکای لاتین هست ... یعنی بسیار شبیه اسپانیایی و بسیار شبیه ایتالیایی و دور تر شبیه فرانسوی .. از طرفی باز دورتر به انگلیسی هم میرسی ..
    اینجا هم با زیان انگلیسی تو دانشگاه مشکلت رو حل میکنی .. دیدم دوستانی تو کمپیناس که بعد دو سال هنوز یاد نگرفتن پرتغالی و در حقیقت با انگلیسی و کمی پرتغالی به مرور زمان زندگیشون رو پیش بردن )
    زبان روسی ؟ چند درصد مردم جهان ؟ روسیه به اکراینی شبیه هست و بلاروس اینها که به علت توانمندی بسیار بالای کشور روسیه دونستن این زبان هم بد نیست ... اما به نسبت اون هم خانواده بودن با زبانهایی که تو بالا گفتم ترجیح خودم پرتغالی هست ..

3) دمای هوا .... خودت بهتر میدونی ... روسیه کلا برف و برزیل اصلا برف نمیاد ... تو کشور کاملا متفاوت

4) مردم ... روسیه قابل قیاس با مردم برزیل نیست ... من اینجا 6 تا رفیق خیلی عزیز از اکراین دارم ... خیلی با نظم .رفتار درست ... همه چی اوکی .. اما سردی رو در رفتارشون حس میکنم ...
    اما برزیلی ها خیلی بی نظم در تایم و زمان و غیره اما روح گرمی برزیلی ها از دیدگاه من شاید بهترین باشه در دنیا ... چه بسا تو صفحه های قبلی دیدگاه حودم رو در این مورد واضح گفتم ...

5) اقتصاد .... داداش اقتصاد برزیل خیلی افت کرده ... اما هر چی هم بگیم افت کرده باز هم 7 یا 8 دنیاست ... اما بسیار تاثیر گذاشته بر بورسیه .... یه رفیق ایرانی هم همین امسا اومده برا دکتری و تو همین نفت ... اما بورس نگرفته این ترم و تلاش زیادی داره میکنه تا بتونه بورس بگیره ... شرکت های نفتیش هم وضعیت خوبی نداره ... من کارشناس پایپینگ بودم تو تهران ... و یک سال هم به عنوان مهندس پروازی برای تی کیو ها میرفتم بندر عباس ، ستاره خلیج فارس .. اینو گفتم که بدونی دارم به شرکت های اینجا و وضعیت نفتی اینجا نگاه میکنم به دقت . شرکت ها رو زیر نظر دارم که بتونم راهی برای خودم باز کنم .... اما فعلا شرایط خوب نیست .... و هیچ کس از اینده خبر نداره .... شاید یه سال دیگه درست بشه ... شاید خیلی سال دیگه ..
    روسیه بسیار تو نفت و گاز قوی هست ...

6) امنیت .... من توضیح ندم بهتره ... تو صفحه های قبلی توضیح دادم ...حواست به کارات باشه اتفاقی اینجا برات نمی افته ، اما از نظر رنک جهانی برزیل شرایط امنیتی خوبی نداره ..

7) طبیعت و گردشگری ... برزیل خیلی زیباست در یک کلام ... تمام نشدنی هست این کشور ...بالای 30 تا شهر این کشور رو رفتن ... خیلی لذت بردم ( البته نظر شخصی خودم هست )

8) دانشگاه .... کمپیناس یکی از بهترین دانشگاه های دنیاست بدون چون و چرا ....

9) چیزی تو ذهنم نمیاد اما خودم خیلی دو دل هستم که اینجا ادامه بدم برای دکتری یا نه ... اما من وضعیتم با شما فرق میکنه .. من تجربه کردم دنیای امریکای لاتین رو و بسیار خوشحالم .. من زبان این کشور رو یاد گرفتم و خیلی از مسائل دیگه ... و الان باید امتیاز بندی خودم رو تغییر بدم و دیگه امتیاز زیان ، امتیاز اشنایی با فرهنگ ، امتیاز اقتصاد ، و غیره جایی تو تصمیم گیری من نداره ، اما ایا کشور دیگه ای هست ، برای خودم باید ببینم چی پیش میاد ...

در مورد سوال بعدی شما : دادا من همیشه صادقانه صحبت میکنم تو زندگیم و چیزی که برام پیش بیاد مهم نیست زیاد .... در مورد بورس به خودتون بستگی داره و شرایط ذهنی شما در مورد زندگی ...
    کسی که درک درستی از زندگی داشته باشه از گفتن حقیقت ها ترسی نداره به نطرم ...
    ببینید اگر بگید بورس دارید نه تنها ازاری براتون نداره شاید کمک هم بکنه ... خیلی بستگی به استاد و طرف مقابلت داره ... یه استادی از شما راضی هست و شما رو میخواد و وقتی بهش بگی بورس داری از جای دیگه خوب تمام تلاشش رو میکنه که شما رو راضی کنه ..... من دوستی دارم که اینجا درس میخوند بعد رفت سوئد و دوباره برگشت به برزیل ، اما این دفعه با بورس برزیل نه ... استادش پروزه گرفت و علاوه بر بورس برزیل از اون طریق هم بهش پول میده و راضیش کرده که برگرده اینجا..

حالا شاید هم یه پروفسور از رفتار شما خوشش نیاد که حرف از دانشگاه دیگه بزنین .... و اینکه شما تصمیم جدی برای برزیل ندارین ..
    اما من و نظر شخصی خودم .... در نگاه اول تو مصاحبه حرفایی که رد و بدل میشه حرفی نمیزنم ... منتطر میمونم که اون بگه که بورسیه نداریم و ازین حرفا ، بعد اگر به اینجا رسید بهش میگم که اره من برزیل رو خیلی دوست داره و به دلیل علاقه به دانشگاه و غیره دارم از رفتن به روسیه صرف نظر میکنم اما از اونجایی که توانن مالی خوبی ندارم مجبورم به روسیه فکر کنم ... چون شرایطش رو ندارم بیام برزیل ... باز هم میگم .. شرایط ذهنی من و درک من از زندگی منجر به تصمیم این چنینی در صحبت کردنم میشه .. من شمارو نمیدونم .. تصمیم بگیرید با ذهن خودتون و فردا کسی رو مقصر تصمیم نهایی خودتون نکنید ...

همانطور که گفتید بستگی به خودتون داره ...

دوستان دیگه هم نظراتی داده که اون ها هم قابل احترام هستن و تو تصمیم گیری هاتون فکر کنید به همه جوانب ...

امیدوارم که توضیحات کامل بوده باشه ...
    و امیدوارم که موفق و شاد و سلامت باشید همیشه و بهترین تصمیم رو نهایتا برای خودتون بگیرید ...
    داداش حامد عزیز،کشورهایی ایتالیا و اسپانیا در اروپا شاید بالاترین درصد ترک دانشجوهای بومی رو دارن،61 درصد از جوان های ایتالیایی و 45 درصد از جوان های اسپانیایی مایل به ترک کشور هستن.شما اگر درد و دل های دانشجوهای این دو کشور رو گوش بدی می فهمی چقدر نسبت به آینده ی کاری خودشون در کشورشون نا امید هستن،برای همین درصد بسیار بالایی از دانشجوهاشون بعد لیسانس کشور رو ترک می کنن.داداش گلم،دیدم داری بررسی می کنی برای دکترا چیکار کنی گفتم بهت بگم که من سالهاست روزنامه ها و رسانه های ایتالیا و اسپانیارو دنبال می کنم و با قاطعیت بهت می گم مخصوصاً ایتالیا اصلاً وضعیت خوبی نداره.برزیل هم مثل اینکه دیگه وضعیت خوب سابق رو نداره،چند وقت پیش توی Epoca می خوندم از هر 5 برزیلی یکی بیکار هست و اقتصاد برزیل افول داشته.به هر حال در مقایسه با ایتالیا و اسپانیا،کشورهای امریکای جنوبی برای مهندسین ما آینده ی بهتری دارن.

ممنون از جوابتون دوست عزیزم.
    والا من دو ماه پیش باهاش در ارتباط بود و بعد گفت از این به بعد با منشیم در ارتباط باش و بهت میگه چه کارهایی لازم هست تا انجام بدی. همون دو ماه پیش ریز نمرات و مقالاتمو براش فرستاده بودم و منشیش گفت دو ماه دیگه بهت خبر میدیم که چیکار کنی چون باید اول مدارکتو آنالیز(دقیقا همین کلمه) کنیم. تا اینکه هفته پیش منشیش گفت پایان نامتو بفرست برامون. حالا میخواستم بدونم این جزو روال کار هست؟
    بله جزو روال کار هست و بیشتر زمانی این درخواست تایید پایان نامه ی کارشناسی ارشد میشه که شما از طرف آژانس ها بورس گرفته باشین و نه مستقیم از خود استاد. معمولا پایان نامه ی اصل رو میخوان و توی برزیل هم میدن به کسی که زبان فارسی بلده تا بخونه و تایید کنه. حالا وقتی به زبان انگلیسی میخوان، اگه قبول کردن خودت ترجمه کن چون ترجمه رسمیش خیلی برات گرون تموم میشه.

Junior Member

ممنون از جواب همه دوستان گلم. من بسیار خوشحال شدم که هموطنای عزیزم اینقدر خالصانه راهنماییم کردند. من کماکان منتظر مصاحبه هستم و امیدوارم هر جا که بهتر باشه بتونم پذیرش بگیرم. باز هم از همگی تشکر میکنم.

Junior Member

با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز:
    امروز استاد ایمیل زد ولی متاسفانه به زبان شیرین پرتغالی که من منوجه نشدم. اگه امکان داره در مورد ایمیل به من توضیح دهید که چی گفته و باید چیکار کنم. با تشکر.

Prezado Seyed,

Recebemos seus contatos, analisamos seus documentos e agradecemos o interesse em estudar conosco.
    Você foi pré-selecionado para estudar no UNISIM como aluno regular no 2º semestre de 2016. No momento, pedimos atenção especial quanto aos prazos de inscrição. Segue link: http://www.cep.dep.fem.unicamp.br/?q=calendario_insc

Lembrando que esta é a primeira seleção. Há outras seleções que serão feitas pela comissão de pós-graduação.

Atenciosamente,

We received your contacts, we analyze your documents and we appreciate the interest in studying with us.
    You have been pre-selected to study in UNISIM as a regular student in the 2nd half of 2016. At the time, we as special attention to application deadlines. Following link: http://www.cep.dep.fem.unicamp.br/?q=calendario_insc

Remembering that this is the first selection. There are other selections that will be made by the graduate committee.

امروز استاد ایمیل زد ولی متاسفانه به زبان شیرین پرتغالی که من منوجه نشدم. اگه امکان داره در مورد ایمیل به من توضیح دهید که چی گفته و باید چیکار کنم. با تشکر.

Prezado Seyed,

Recebemos seus contatos, analisamos seus documentos e agradecemos o interesse em estudar conosco.
    Você foi pré-selecionado para estudar no UNISIM como aluno regular no 2º semestre de 2016. No momento, pedimos atenção especial quanto aos prazos de inscrição. Segue link: http://www.cep.dep.fem.unicamp.br/?q=calendario_insc

Lembrando que esta é a primeira seleção. Há outras seleções que serão feitas pela comissão de pós-graduação.

Atenciosamente,

Junior Member

مرسی حمید جان. به نظرت شانس پذیرش نهایی تو این مرحله چقدر هست؟ممکنه استاد منو قبول کنه ولی در نهایت کمیته پذیرش رد کنه؟

Junior Member

سلام دوستان. من نمیدونم اینجا مناسبترین جای سوال من هست یا نه ..اگه فکر میکنین جای بهتری میتونم بپرسم راهنمایی کنید اگرم نه که همینجا لطف کنین جوابمو بدین.یه سوال کلی دارم ..میخوام بدونم لیسانس مهندسیه نفت که از یه کشوری حالا هرکشوری برای ارشد پذیرش میگیره(به احتمال زیاد برزیل) در صورتی که سابقه کار مرتبط اصلا نداشته باشه بعد از پایان تحصیلش چقدر احتمال پیدا کردن کار داره؟ منظورم اینه شرط پیدا کردن کار حتما سابقه کاری هست یا نه؟ البته منظورم کشوری غیر از ایران هست چون ما قصدمون مهاجرت هست و نمیخوایم برگردیم. و به قصد پیدا کردن کار همسرم میخواد تحصیل کنه.اینم بگم که بین لیسانس و ارشد سه سال وقفه افتاده به خاطر سربازی و یه سری مسائل دیگه. ممنونم از راهنماییه دوستان

Junior Member

Prezado Seyed,

Atenciosamente,

سلام و عرض تبریک ...

اقا حمید بزرگوار برات به انگلیسی ترجمه کرد و فکر کنم واضح شده باشه برات .. نهایت امر به فارسی و خلاصه اینطور میشه که مورد تایید استاد راهنمات قرار گرفتی .. اما باید تو پروسسه انتخاب نهایی کمیته مربوط شرکت کنی با اطلاعاتی که تو لینک برات گذاشته ....تا منتظر جواب نهایی باشی ..

اما در حقیقت اون لینکه برای ترم 1 2016 و شما برای ترم 2 2016 باید به این لینک مراجعه کنی ....
    http://www.cep.dep.fem.unicamp.br/?q...ar_estrangeiro

حالا این لینک رو من برات توضیح میدم ... تا ببینیم بعدها اگر سوال بیشتر داشتی و وقت شد جواب بدیم ...

تو این لینک یه بخشی میبینی به این صورت که 10 تا فاز داره با زمان بندی مشخص شده

CALENDÁRIO DE INSCRIÇÃO PARA O 2º SEMESTRE DE 2016

1ª Fase: Inscrição: 22 de março a 25 de abril de 2016 (http://odyssey.fem.unicamp.br/AlunoReg/)
    فاز اول ثبت نام هست که باید بری تو سایت بالا و ثبت نام رو انجام بدی
    وقای تو سایتش رفتی تو قسمت الونو کلیک کن ، یعنی دانشجو
    بعد اینو بزن
    Quero me Cadastrar
    یعنی میخوایی ثبت نام کنی و عضو جدید هستی ، چون گزینه بالاییش یعنی اینکه از قبل ثبت نام کرده بودی
    بعد همینطور صفحات بعدی رو میری جلو که به احتمال زیاد ازت ایمیل و مدارک اینهارو میخواد ..
    چه مدارکی میخواد :؟

• Foto 3X4; عکس
    • Diploma de Graduação ou Certificado de Conclusão; دیپلم لیسنانس
    • Diploma de Mestrado ou Declaração de Defesa (para candidatos ao doutorado); دیپلم ارشد و برگه ای تاییدیه دفاع یا قبولی دفاع یا پایان نامه ارشد
    • Histórico Escolar da Graduação; ریز نمرات لیسانس
    • Histórico Escolar do Mestrado (para candidatos ao doutorado); ریز نمرات ارشد برای کسانی که دکتری دارن شرکت میکنند
    • Currículo Lattes; رزومه
    • Carta de Recomendação (modelo específico disponível na ficha de inscrição); توصیه نامه اساتید که میگه مدل خاصش تو صفحه ثبت نام هست
    • Certificado de Proficiência em Inglês nas 4 Habilidades (verificar certificados aceitos pelo Programa); مدرک زبان
      Centro de Estudos de Línguas da UNICAMP (CEL)
      4 Habilidades CEPETRO
      B1 - Intermediate
      FCE Universidade de Cambridge
      C
      Intermediário City & Guilds Pitman Qualifications (GUILDS)
      Pass
      IELTS
      5,0
      Preliminary English Test Universidade de Cambridge (PET)
      Pass
      TOEFL Internet Based
      60
      TOEFL Computer Based
      170
    • Plano de Trabalho, desenvolvido em conjunto com orientador. Deve ter aproximadamente 10 páginas, contendo a seguinte estrutura básica: Introdução, Objetivo, Metodologia, Relevância do Trabalho, Cronograma e Referência Bibliográfica;
      پروپوزال 10 صفحه ای که با استاد راهنما باید صحبت کنی و ارایه بدی بهش و با قسمت هایی که گفته شده که مشخصه ....
    • GRE - Graduate Record Examination (obrigatório para candidatos que não poderão realizar o exame de ingresso na UNICAMP).

جی ار ایی برای کسانی که نمیتونن امتحان ورودی رو شرکت کنن

2ª Fase: Aceite de Orientação pelo Docente: 28 de abril a 08 de maio de 2016

اکسپت شدن به وسیله استاد راهنما که شما تایید شدی

3ª Fase: E-mail de Convocação para o Exame de Ingresso: 12 de maio de 2016
    ایمیل میخواد اینجا برای امتحان ... وولا نفهمیدم منظورش چیه ام امتحانه برا شما نیست چون خارج از برزیلی و همون جی ار ای رو میخواد ازت که البته اگر نداری با استادت صحبت کن ببین قضیه چیه ...

4ª Fase: Exame de Ingresso: 19 de maio de 2016 às 13h30
    زمان امتحان رو داره میگه

5ª Fase: Avaliação da Comissão: 08 de junho de 2016
    ارزیابی کمیته تو این زمان انجام میشه

6ª Fase: Avaliação do Orientador: 10 a 13 de junho de 2016
    تایید استاد راهنما تو این زمان انجام میشه

7ª Fase: Divulgação do Resultado por E-mail: 15 de junho de 2016
    ارسال ایمیل قبولی تو این زمان انجام میشه

8ª Fase: Confirmação de Orientador pelo Candidato: 16 a 19 de junho de 2016
    دوباره مثل اینکه تایید میشه تاستاد راهنما توسط دانشجو تو این زمان (یعنی باید بگی که با این استاد راهنما میخوایی کار کنی )

9ª Fase: Matrícula de Aluno Ingressante: 13 a 14 de julho de 2016
    اینجا باید انتخاب واحد کنی

10ª Fase: Início das Atividades: 01 de agosto de 2016
    این زمان هم شروع میشه کلاس ها و اینها

تو موارد بعدی همینطور داره بندها هارو بیشتر توضیح میده ... مثلا امتحانش چه درسهایی هست چه رفرنسی هست و زمان انتخاب واحد کردن چی میخواد
    حالا من کلی گفتم اما خودت بزن تو گوگل ترنسلیت و دوباره بخون تا ببینی چی به چیه ..
    ویرایش توسط hamed989 : April 11th, 2016 در ساعت 08:44 PM دلیل: ایراد

Junior Member

مرسی حمید جان. به نظرت شانس پذیرش نهایی تو این مرحله چقدر هست؟ممکنه استاد منو قبول کنه ولی در نهایت کمیته پذیرش رد کنه؟

به جای حمید عزیز ...ههههه

ممکنه ، چرا که نه
    دیگه خودش گفته تو متن مهندس .... گفته تو انخاب اولیه شدی و هنوز نهایش مونده ...
    سوالات مهندس از اظطراب هست ، کاملا مشخصه ..

اما مطمئن باش یه بخش بسیار بزرگ کار رو طی کردی و در اینده هم امیدوار باش به قبولی نهایی .... چون استاد راهنما خیلی مهم هست ....

اما برای گرفتن بورس؟
    شاید یه ذره سخت باش در اینده ... هستند کسانی که قبولی اولیه گرفتند و قوبل نهایی و کمیته ولی بورس نگرفتن ...برا اون هم باز تلاشتو بکن و دنبال اظطراب نگرد ... امیدت به ایند و تلاشت باشه ... تا اینجا خوب پیش رفتی ، امیدوارم از اینجا به بعد هم بهترین برات پیش بیاد ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)