صفحه 73 از 84 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 839

موضوع: تحصیل در برزیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در برزیل

حامد ایول داداش دمت گرم.
    واقعا شرمندم کردی که اینقدر با جزییات گفتی. والا چنتا سوال پیش میاد. اول همونطور که گفتی نمده GRE که من ندارم و واقعا نمیدونم الان چیکار کنم دوم اینکه اصلا پروپوزال به من نگفته که تهییه کنم. ب
    رگه ای تاییدیه دفاع یا قبولی دفاع رو دیگه باید از کجا بیارم. فکر کنم همون ریز نمرات کافیه چون نمره پایان نامم توش هست دیگه نه؟ توصیه نامه اساتید که میگه مدل خاصش تو صفحه ثبت نام هست هر چی میگردم پیدا نمیکنم متاسفانه، شاید نزدیک به سه ساعت فقط دارم دنبال این فرم میگردم.
    البته باز هم شرمنده که وقتتو گرفتم حامد جان. ایشالا یه روز جبران کنم.

Junior Member

جی ار ای و پروپوزال رو باید از استاد سوال کنی ....
    دیگه چی جواب میدی نمیدونم ...جی ار ای رو بعید میدونم بخواد .... پروپوزال رو شک دارم ...
    اما با لطافت از استاد بپرس ...ههههههههه ... پروپوزال سخته ... جی ار ای رو نمیخواد بالای 90 درصد ...البته میتونی منتظر باشی ببینیم دوستان دیگه چی جواب میدن .... شاید من دارم اشتباه میکنم ...
    گفته
    Plano de Trabalho, desenvolvido em conjunto com orientador
    و با توضیحات بعدیش خیلی داره شبیه پروپوزال صحبت میکنه ...
    وولا من اینجا
    Plano de Trabalho, ارائه دادم ..البته بعد یکسال درس و حدود 40 صفحه ... حالا موقع ثبت نام همین پروپوزال میتونه باشه در فرهنگ لغات خودممون ....
    ذر مورد توصیه نامه هم زمانی که داری ثبت نام رو ادامه میدی حتما باید بیاد صفحه مربوطه ... اما من از این لینک پیدا کردم
    https://www.fea.unicamp.br/arquivos/CartaRecom.pdf
    نمیدونم درسته یا نه ... باز هم بهتره به استاد بگی تا برات بفرسته ...
    تاییدیه دفاع هم اینطور هست ... اینجا دفاع ارشد و دکتری نمره ای نیست ... یا قبول میشی یا رد میشی و در حالت همیشگی قبول با تصحیح کردن میشی ...
    حالا در شرایطی که قبول میشی بهت یه برگه میدن که مثل دیپلم را داره که دفاع کردی و استادهای حضور یافته تو زمان دفاعت امضا میکنن ....

حالا برا شما گفته دیپلم ارشد یا برگه تاییده دفاع ... که من با اشتباه گفتم "و" به جای "یا" .. پس این حله
    ویرایش توسط hamed989 : April 12th, 2016 در ساعت 01:58 AM دلیل: 11111111

Junior Member

حامد دست گلت درد نکنه. با این توصیه نامه که فرستادی نصف مشکلاتمو حل کردی. بقیه سوالاتمو هم ایمیل میزنم به استاد. ایشالا هر جا باشی موفق باشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroshie نمایش پست ها
    حامد دست گلت درد نکنه. با این توصیه نامه که فرستادی نصف مشکلاتمو حل کردی. بقیه سوالاتمو هم ایمیل میزنم به استاد. ایشالا هر جا باشی موفق باشی.
    توصیه نامه رو هم گفتم به استاد بگو برات بفرسته .... من چک نکردم دقیق ... سریع تو اینترنت زدم بهم اینو نشون داد ..............
    بعدا گرفتار نشی ؟؟؟؟
    همچی رو با استاد در میون بزار ... بگو گشتم اینو پیدا کردم .. درسته این یا نه ؟ اگر نه که برات بفرسته ... برزیلی ها ادمای خوش برخوردی هست ... از بایت این موارد نترس که سوال کنی یا نه ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan3 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من نمیدونم اینجا مناسبترین جای سوال من هست یا نه ..اگه فکر میکنین جای بهتری میتونم بپرسم راهنمایی کنید اگرم نه که همینجا لطف کنین جوابمو بدین.یه سوال کلی دارم ..میخوام بدونم لیسانس مهندسیه نفت که از یه کشوری حالا هرکشوری برای ارشد پذیرش میگیره(به احتمال زیاد برزیل) در صورتی که سابقه کار مرتبط اصلا نداشته باشه بعد از پایان تحصیلش چقدر احتمال پیدا کردن کار داره؟ منظورم اینه شرط پیدا کردن کار حتما سابقه کاری هست یا نه؟ البته منظورم کشوری غیر از ایران هست چون ما قصدمون مهاجرت هست و نمیخوایم برگردیم. و به قصد پیدا کردن کار همسرم میخواد تحصیل کنه.اینم بگم که بین لیسانس و ارشد سه سال وقفه افتاده به خاطر سربازی و یه سری مسائل دیگه. ممنونم از راهنماییه دوستان
    دوست عزیز تو هیج جای دنیا همچنین شرطی برای پیدا کردن کار با سابقه وجود نداره ... همیشه سابقه کار تسهیل میکنه فرایند پیدا کردن کار ... مثل ایران ... قانونی نیست که نیست بگه باید سابقه کار داشته باشی در همه جا ... به هر حال باید از صفر شروع کرد یه جایی ....
    اما خودت میدونی که شرکت های امروزی بسیار کم هستن که نیروی کار صفر بگیرن ... بزار واضح تر توضیح بدم ... مثلا تو ایران معمولا شرکت های خصوصی اگر نیروی کار ماهر بخوان که اعلام میکنن چقدر سابقه کار مرتبط و چند سال ... اما اگر نیروی کار صفر بخوان که بیششتر از دوست اشنا و فامیل اینها انتخاب مبکنن ... نمیگم نشدنی هست ، اما کا سخت تر هست تو ایران ... اینجا هم در بعضی موارد اشنا بازی .. در بعضی موارد سابقه کار در بعضی موارد هم طرف اعلام نیروی صفر میکنه و انتحان میگیره که عملا بیشتر جاهای دولتی و نیمه دولتی همجنین کاری رو میکنن ...
    اما موضوع وقفه بین تحصیل ، موضوعی هست که بیشتر دانشگاه ها یه نگاهی بهش میندازن و بعضی دانشگاه ها هم قانون شده که نباید وقفه زیادی باشه بین تحصیل ... و اگر وقفه باشه باید با کار مرتبط پر شده باشه ... مثلا یک مهندس مکانیک 2 سال وقفه داره بین تحصیل بعد اینو نمیتونه با سابقه کار تو سوپر مارکت پرکنه ... چون این به معنی همون وقفه تحصیلی و کار غیر مرتبط هست ...
    پس یه ذره اینجا باید زوم کنی که ببینی اگر مایل به ادامه تحصیل هستی این وقفه سه ساله رو چطور پر کنی .. حالا یه کشوری مثل برزیل در بعضی مواقع سابقه بیمه نمیخواد.. مثلا خود من فقط برگه شرکت رو برد و ترجمه کردم ... دیگه برگه ای از اداره بیمه نگرفتم ... چون نیازی نداشتن ... اما ناگفته نمونه بیمه هم داشتم ... حالا شما هم اگر کار مرتبط دارید که با نامه قضیه حل میشه و اگر نه که نامه سوری هم میشه گرفت که من پیشنهاد نمیکنم و خودتون بهتر میدونین .. این موضوع بسته به کشورها و دانشگاه ها فرق میکنه ..میبینی یه دانشگاه یا یه سفارت خونه برگه بیمه کاری تورو هم میخواددد ...

اما از همه اینها بگذریم موضوع اصلی این هست که ایا شما مجوز کار دارید یا نه ... ببنیند یه دوست اون بالا بهم راهنمایی که که امریکای جنوبی نهایتا برای ما بهتر هست ...اما من وقت نکردم جواب بدم و از طرفی قبلا هم بحث شده بود راجب این قضیه تو صفحات قبلی ....
    من کل امریکای جنوبی رو نمیدونم ... اما برزیل اینطور هست که اصلا بعد تحصیل نمیتونین کار بگیرید و باید برگردید ..در حین تحصیل هم نمیتونین کار پیدا کنین .. چون مثل اروپا مجوز کار نداری ... یعنی کار با ویزای دانشجوی ممنوع هست ...
    راهش این هست که شما ویزای پرمننت داشته باشی .. ویزای پرمننت یا ازدواج هست با برزیلی ها و در مواردی دوست دختر رسمی داشتن که دولت بدونه و شما برید با هم پلیس فدرال و اون تایید کنه که عملا با هم زندگی میکنید که هر مدت هم باید برید دوباره امضا بزنید و ازین حرفا .... که برا شما صدق نمیکنه این موضوع ..
    اما برا شما تولد فرزند هست که بتونید بعدا ویزای پرمننت از طریق فرزند بگیرید ...
    موضوع بعدی این هست که برا کار پیدا کردن در محیط دولتی اینجا باید بعضی از واحدهای لیسانس رو دوباره پاس کنید که مدرک لیسانس برزیل رو بگیرید .. تطبیق واحد باید بدید تا بتونید بعد این موارد کارت مهندسی اینجارو دریافت کنید و بعد استخدام بشید ... اینها همه ریز نکات و بندهایی داره که من وولا حقوق دان نیستم و وارد به این موضوع ها نیستم ... در بعضی موارد هم که میتونین از شرکتی برگه بگیرید تو همون ایران و برید سفارت و ویزای کاری بگیرید بیایید داخل .. این منوط هست به این موضوع که شرکت پیدا کنید .. شما رو بخواد و براتون نامه بده و بعد برید سفارت و برزیل تو هر جای دنیا و بعد با ویزای کاری بیایید داخل خاک برزیل ... اینو گفتم برای اینکه شما در داخل خاک برزیل نمیتونین ویزای دانشجویی رو تبدیل به ویزای کاری پیدا کنید و باید در خارج از خاک برزیل و در سفارت ها این کار انجام بشه ، حالا میتونه همین پاراگوئه باشه و میتونه ایران باشه ...
    اما پیدا کردن شرکتی که به عنوان نیروی صفر به شما نامه بده خیلی سخته ... همیشه نیروی خیلی خیلی خیلی ماهر خارجی رو براش وقت میزارن و دردسر های سفارت و نامه و پلیس فدرال و اینها رو متقبل میشن ....

اما حالا اروپا ... در بیشتر موارد اروپا به شما در حین تحصیل مجوز 20 ساعت کار میده و بعد تحصیل مجوز جستجوی کار میده و اگر کار پیدا کردی میتونی بمونی اونجا و زندگیتو ادامه بدی که بسته به کشورها میتونی پاسپورت رو خیلی سریع بگیری و بعضی ها هم نه ... مثلا اسپانیا فکر کنم بعد سه سال شرایط خوبی مهیا میشه و اگر کار پیدا کنی و به 5 سال برسه میتونه پاسپروت بگیری ..اما اطلاع دقیق در موردش ندارم و در مرحله تحقیق هستم و بهتر از دیگران استفاده کنیم تو یادگیری این موضوع ... اما استرالیا کانادا و امریکا ، نیوزلند و سوئد ابنها باز شرایط مهیا تر هست به نسبت ...
    موضوع دیگه که دوستمون در مورد ایتالیا و اسپانیا گفت و من باید توضیح بدم این هست که امریکای جنوبی مسافت بسیار دور هست ..کانادا بسیار سرد .. امریکا خرج بیمارستان بسیار گرون و باز هم دور و نروژ و سوئد و اینها هم دوباره سرد و مردم سرد و بی روح ... اما اسپانیا یکی از بهترین جاهای دنیاست برای زندگی

مثلا این مطلب رو بخونید
    http://www.thelocal.es/20150508/ten-...place-on-earth

خوب من اینهارو گفتم که نهایتا بگم راحت نیست تصمیم گیری ... اسپانیا مشل اقتصاد داره .. اما راه نزدیک به ایران ،و جای زیبای زندگی و موارد دیگه و کشورهای دیگه مشکلات و مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن ...

باید ببینید چی میخوایید از زندگی ، تو این قضیه کاری که در مورد برزیل گفتید ، یه ذزه سخته الان .. و اینکه بچه دار شدن هم خودش مکافاته ... البته قانون ها همیشه عوض میشه و اپدیت میشه ، بهترین راه برای اطلاعات دقیق از قوانین مهاجرت و کار و تحصیل سفارت اون کشور هست .... به جملات من بسنده نکنید و برای رسیدن به زندگی بهتر تلاش بیشتری بکنید که من هم مدیون شما نشم ..
    امیدوارم موفق و موید باشید

Junior Member

سلام،
    دوستان كسي ميدونه بيمه مسافرتي كه براي ويزاي تحصيلي لازمه چند ماهه بايد باشه؟ تو سايت سفارت اشاره ايي به مدت زمانش نكردن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoreline نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان كسي ميدونه بيمه مسافرتي كه براي ويزاي تحصيلي لازمه چند ماهه بايد باشه؟ تو سايت سفارت اشاره ايي به مدت زمانش نكردن
    با سلام یه ماهه کافیه سفارت هم تماس بگیرید راهنماییتون میکنند

Junior Member

مرسي. گويا بايد از طريق سايت ثبت نام كنيم براي ويزا و يسري مدارك رو اپلود كنيم، براي خود سفارت مدارك تحصيلي هم بايد ارائه داد؟ اونايي كه بورس دارن نياز به كواهي حساب بانكي دارن يا خير؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    با سلام یه ماهه کافیه سفارت هم تماس بگیرید راهنماییتون میکنند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoreline نمایش پست ها
    مرسي. گويا بايد از طريق سايت ثبت نام كنيم براي ويزا و يسري مدارك رو اپلود كنيم، براي خود سفارت مدارك تحصيلي هم بايد ارائه داد؟ اونايي كه بورس دارن نياز به كواهي حساب بانكي دارن يا خير؟
    بله مدارکی باید آپلود کنید
    مرحله اول
    1-1-عکس 3*4 و عکس امضا خودتون
    مرحله دوم:
    1- نامه پذیرش
    2-ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
    3- ترجمه رسمی سو پیشینه
    4- ترجمه رسمی شناسنامه
    5- گذرنامه
    6-بیمه مسافرتی
    7-بلیط
    8 اگر بورس دارید نیازی به گواهی بانکی نیست اما اگر دارید بزارید

نکته: از حجم تمامی موارد بالا بشدت کم کنید چون کلا 2 مگ فضا برای آپلود دارید!!!

آپلود که کردید از تمامی صفحات پرینت بگیرید بهمراه رسیدی که در آخرین مرحله میگیرید و تمامی مدارک بالا میبرید سفارت اونجا یه فرم مشخصات پر میکنید با عکس پول میدید و ان شالله 20 روز بعد ویزاتونو میگیرید

موفق باشید

Junior Member

سلام. دوستان اینجا کسی هست که برزیل کامپیوتر بخونه؟ (لیسانس یا ارشد یا دکترا)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)