صفحه 17 از 25 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 246

موضوع: تحصیل در شیلی

Junior Member MeMoLk آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در شیلی

خیلی خوبه...ولی من و همسرم قصد ادامه ی تحصیل را نداریم یک راه دیگه ی درخواست اقامت داشتن درآمد از خارج از خاک شیلی بوده....به نظرتون باید چه جوری این درخواست را به سفارت بدیم...اینجا یک شرکت این کار را انجام می داد ولی می گه الان دیگه این کار را نمی کنیم و ممکنه چند ماه زمان ببره...ما اگر نخوایم پول وکیل بدیم و خودمون درخواست بدیم ممکنه بریم سفارت قبول کنن...مدارک مورد نیاز چیه؟

[QUOTE=IELTS;1332145]دوستان همانطور که قبلاً عرض کردم طبق مکاتباتی که با سفارت خانه های شیلی در اطراف ایران انجام دادم امروز از بخش سفارت خانه ابوظبی در امارات ایمیلی بهم زدن و خیلی خوب برخورد کردن و گفتن که ایرانی ها مشکلی برای تحصیل در شیلی ندارن و با داشتن مدارک دانشجویی و نامه پذیرش دانشگاه تنها باید از طریق سفارت شیلی در انکارا ترکیه (مخصوص برای ایرانی ها) اقدام کنند.

دوست خوبم اطلاعی دارین که حتما باید رشته ی تحصیلی خاصی را خوند یا اینکه کالج زبان هم می شه رفت مثلا همو ن کورس زبان اسپانیایی را از اینجا اکی کنیم مورد قبوله؟

اونجا همینطور که می دونید همه به اسپانیایی هست بعضی ها که کورسایی از زبان دارن که لزوما داخل دانشگاه نیست من لیست یه سری دانشگاه ها را براتون می زارم

دانشگاه کنسپسيون (UdeC) يکي از دانشگاههاي معروف شيلي، سومين دانشگاه از نظر قدمت و اولين دانشگاه تاسيس شده در جنوب اين کشور است که متعلق به شوراي رئساي دانشگاههاي سنتي شيلي (Council of Rectors of Traditional Chilean Universities) مي باشد اين دانشگاه همچنين وابسته به شبکه دانشگاهي جنوب (Red Universitaria Cruz del Sur) بوده و داراي سه شعبه مي باشد که شعبه اصلي آن در شهر کنسپسيون و ديگر شعبه ها در شهر چيان و لس آنجلس قرار دارند. طبق رتبه بندي دانشگاهها (2011 CSIC University Ranking)، اين دانشگاه در رتبه دوم کشور شيلي و در رتبه نوزدهم آمريکاي جنوبي قرار دارد. ايده تاسيس يک دانشگاه در جنوب و در شهر کنسپسيون براي تربيت نيروهاي متخصص در اواخر قرن نوزدهم توسط تعداد زيادي از نخبه هاي اين شهر بيان مي شد. در 23 مارچ 1917 اولين جلسه رسمي براي تحقق اين رويا برگزار شد. در آن زمان کميسيون تشکيل شده شروع به ارائه قوانيني براي تاسيس دانشگاه در کنگره نمود که در 14 مي 1919 مورد تاييد قرار گرفت. و انريکه مولينا گارمنديا (Enrique Molina Garmendia) بعنوان اولين رئيس اين دانشگاه شروع به کار کرد.
    شعبه کنسپسیون اصليترين شعبه اين دانشگاه در منطقه دانشگاهي شهر کنسپسيون واقع و داراي 142 هکتار زمين است که دويست و سي و نه هزار و هشتصد و پنجاه و شش متر مربع(239856 متر مربع) آن بصورت ساختمان مي باشد. اين شعبه مرکز فرهنگي، علمي، تکنولوژي، و تحقيقاتي شهر کنسپسيون محسوب مي شود.
    طبق اطلاعات رسمي دانشگاه:
    تعداد دانشجويان دوره کارشناسي و کارداني مشغول به تحصيل: 23130 نفر
    تعداد دانشجويان تحصيلات تکميلي: 1597 نفر
    تعداد دانشجويان دانش آموخته: 57000 نفر
    تعداد گرايش هاي دوره دکتري: 23 گرايش
    تعداد گرايشهاي کارشناسي ارشد: 51 گرايش
    تعداد گرايشهاي پزشکي: 31 گرايش
    تعداد اعضاي هيئت علمي: 1164 نفر
    تعداد آزمايشگاهها: 819
    تعداد کلاسها: 364
    تعداد کامپيوترها: 5003
    نسبت دانشجو به استاد: 18.6
    درصد دانشجويان با نمره بالاتر از 600 در آزمون PSU: 53.47%
    تعداد مقاله چاپ شده با نمايه ISI: 1424
    تعداد کتابخانه ها: 10
    تعداد عنوان کتاب: 271446
    تعداد جلد کتاب: 461845
    اين دانشگاه داراي 18 دانشکده زير مي باشد که عبارتند از:
     Department of Agronomy. Department of Architecture, Urban Planning and Geography. Department of Biological Sciences. School of Economics and Business Administration. Department of Physical Sciences and Mathematics. Department of Forestry. School of Law and Social Sciences. Department of Natural and Oceanographic Sciences. Department of Chemical Sciences. Department of Social Sciences. School of Veterinary Science. School of Education. Department of Pharmaceutical Chemistry. School of Humanities and Arts. Department of Engineering. Department of Agricultural Engineering. School of Medicine. School of Dentistry

شود که قبل از سال 1980 ميلادي تاسيس شده باشند. در واقع به معني سنتي بودن آنها نيست لذا عبارت دقيق تر شوراي رئساي دانشگاههاي سنتي شيلي (Universidades del Consejo de Rectores) بکار مي رود. به کلامي ديگر اين عبارت دقيقي نيست و فقط بازگوي يک واقعيت تاريخي است که نياز است بين دانشگاهها اين تقسيم بندي صورت گيرد. يعني دانشگاههاي قبل از رژيم پينوشه و بعد از آن. در واقع رژيم پينوشه سيستم آموزشي شيلي را تغيير داد که به دلايل سياسي اجازه تاسيس موسسات آموزشي عالي را به هر کس بصورت خصوصي مي داد. بعد از آن تاريخ، تعدادي دانشگاه خصوصي کوچک تاسيس شدند که اغلب آنها متعلق به اعضاي دولت رژيم ديکتاتوري پينوشه بود. اين دانشگاههاي سنتي به دو دسته تقسيم مي شوند:
    1-دانشگاههاي اصلي سنتي که در سال 1981 وجود داشتند و عبارتند از:
    Universidad de Chile Pontificia Universidad Católica de Chile Pontificia Universidad Católica de ValparaísoUniversidad Austral de ChileUniversidad Católica del Norte Universidad de ConcepciónUniversidad de Santiago de Chile (formerly Universidad Técnica del Estado)Universidad Técnica Federico Santa María
    2-دانشگاههاي مشتق شده:
    اين دانشگاهها در ابتدا بصورت دانشکده اي ار دانشگاههاي سنتي اصلي بودند که بعدا جدا شده اند.
    کليه اين دانشگاههای سنتي به سه دسته تقسيم مي شوند:
    1-دانشگاههاي دولتي (universidades estatales): شامل دانشگاه شيلي (Universidad de Chile) و دانشگاه سانتياگو شيلي (Universidad de Santiago de Chile) و دانشگاههاي مشتق شده از اين دو.2-دانشگاههاي کليسا کاتوليک
    3-سه دانشگاه غير انتفاعي:
    دانشگاه کنسپسيون ( تاسيس شده توسط مردم کنسپسيون) Universidad de Concepcion
    Universidad Austral de ChileUniversidad Técnica Federico Santa María

در حال حاضر بيست و پنج دانشگاه در اين مجموعه قرار دارند. اين دانشگاهها يک آزمون پذيرش تحت عنوان (Prueba de Selección Universitaria or PSU) دارند و منابع مالي متعددي از دولت شيلي جهت آموزش و تحقيقات دريافت مي کنند.

ممنون از اطلاعاتتون...بله دیدم که خیلی از دوره های زبان بیرون از محیط دانشگاه برگذار می شه...فقط می خواستم ببینم که این دوره ها را بهتره که از خود دانشگاه برداریم یا اینکه دوره ها ی خصوصی هم مورد قول سفارت هستش برای ویزا...
    من الان یکی از این موسسات را اینجا آدرسش را می ذارم...http://www.tandemsantiago.cl/

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MeMoLk نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعاتتون...بله دیدم که خیلی از دوره های زبان بیرون از محیط دانشگاه برگذار می شه...فقط می خواستم ببینم که این دوره ها را بهتره که از خود دانشگاه برداریم یا اینکه دوره ها ی خصوصی هم مورد قول سفارت هستش برای ویزا...
    من الان یکی از این موسسات را اینجا آدرسش را می ذارم...http://www.tandemsantiago.cl/
    ببین من خودم پیشنهاد میکنم با دانشگاه هماهنگ شین بهتره!! هم محیط اکادمیک تره و هم به لحاظ هزینه!! همین ایران خودمون موسسات زبان هزینه اشون از مرکز زبان دانشگاه تهران گرونتره!!! ضمن اینکه شاید بتونی از هاستل و خوابگاه دانشگاه استفاده کنی تا اینکه بیرون پول هتل یا اپارتمان بدی. تازه شنیدم اگر بخوای راحت تر ویزا بگیری همین دانشجویی اقدام کن اما برای دوره های اسپانیایی نه تخصصی مانند ارشد یا دکتری

آیلتس جان من قیمتها را که دیدم برای موسسات بیرون حدود 1000 دلار می شه کورس 4 هفته ایش...هنوز دانشگاه ها را سرچ نکردم...بله شما درست می گی اصلا از لحاظ اعتبار هم شاید بهتر باشه...ولی خوب یک خوبی که داشت این بود که خودشون اتاق در اختیارت می ذاشتن...می دونی خوبیش اینه که تا 1 ماه خودت را تقریبا می تونی پیدا کنی و تقریبا از گیجی در میای...راستش برای دوره ارشد یا دکتری نمی خوایم...کلا اول یاد گرفتن زبان و وارد شدن به محیطه تا بعد تصمیم بگیریم که می خوایم ادامه تحصیل بدیم یا نه

به نظره من می ارزه من اینجا برای ایلتس کلی پول کلاس دادم به خاطر همین دیگه ترجیح دادم اگر بشه اسپانیایی را انجا یاد بگیرم مهم اینکه بشه ویزا گرفت من تو سایت سفارت شیلی در انکار را رفتم من بیشتر درباره تجاری و توریستی دیدم البته شاید من درست نگاه نکردم و تحصیلی رو ندیدم

می دونین بدیش اینه که هیچ سورس فارسی وجود نداره...و اطلاعات جمع کردن زمان بره...چون من الان داشتم نگاه می کردم وقتی یک دانشگاه یا موسسه ای را اپلای می کنی بعد باید مدارکت را احتمالا ببری سفارت و منتظر جواب باشی...حالا باید ببینی به اون دوره می رسی یا نه و این خودش بر استرس موضوع می افزاید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)