صفحه 19 از 25 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 246

موضوع: تحصیل در شیلی

Junior Member MeMoLk آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در شیلی

فکر کنم بهترین راه مراجعه ی حضوریه...فقط مدارک لازم برای رفتن به سفارت چیه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط federico2012 نمایش پست ها
    IELTS دوست عزیزم، میتونید کمی بیشتر توضیح بدین که چرا آرژانتین انتخاب اول شما هست؟لطفآ اگر اطلاعاتی درباره ی هزینه ی زندگی در آرژانتین و شیلی دارید بگید.ممنون.
    ببین فدریکو عزیز،
    من از منظر تحصیلات تکمیلی تنها اشاره میکنم. کشور ارژانتین از دیر باز همواره دچار یک سیستم اموزشی نستاً ضعیف بود اما بعد از گذشت مدتی الان به جایی رسیده که روند تحصلات رو بسیار بهبود داده طوری که در منطقه امریکای جنوبی جزو معدود کشورهای رایگان هست. ضمن اینکه در کنار رایگان بودنش بخش زیادی از فاند و کمک هزینه تحصیلی که دولت ازش حمایت میکنه رو در اختیار بچه ها قرار میزاره به این نکته اشاره میکنم:
    More recently, during the first week of September, the minister of education released the results of a national survey that states that 90% of Argentine read at least a quarter of an hour weekly, and more than half of the population does it five times a week. International organisations also reveal some impressive figures regarding human development. According to the United Nations Development Programme, Argentina has the second best Human Development Index in the region after Chile, occupying place number 45 in the world ranking. One of its components is the Education Index, which in the Argentine case is the highest in Latin America.

خلاصه اینه که محیط کاملاً عالی با تحصیلات متنوع برای دانشجویان که در کنارش از محیط کاملاً اروپایی که چرا بیش از 95% از جمعیت کشورش رو ایتالیا و اسپانیا و سایر کشورها که مهاجرت کردن تشکیل میدن. در ضمن از دیگر مزایای تحصیل و زندگی در ارژانتین میشه به زندگی هموار و کم هزینه اشاره کرد البته بجز بوینرس ایرس! که حدوداً 1000 دلار در ماه هزینه داره. اینم مستنداتشش:

While you may see similarities to Paris as you walk around Buenos Aires, you will certainly appreciate a great difference between the two places anytime you are spending your money. Argentina is an economical destination, so it is easy to live well in Argentina at a relatively small cost. The low cost of living in Argentina has been brought on by the devaluation of the peso and the VAT refund for foreign purchasers. You will be able to take advantage of your buying power everywhere, from the fine restaurants to the eight shopping malls scattered around Buenos Aires. In fact, the prices in Argentina are so low that Buenos Aires has developed a major industry in people coming from all over the world to shop and take advantage of the low prices

من از هر جهت ارژانتین رو به شیلی در زمینه تحصیلی ترجیح میدم اما از این موضوع نمیشه گذشت که برزیل از قدرتمند ترین و پیشرو ترین ها در حوزه اکادمیک در اون منطقه است اما حیف که محیطتش به مستحکمی و ارام بودن ارژانتین نیست.

در خصوص شیلی با اینکه سطح دانشگاهی خوبی داره اما بزرگترین معضلش شهریه بالای دانشگاهاش هست که هر سال خودت که میبینی بالاترین اعتراضات دانشجویی رو داره و پلیس بشدت همه اعتراضات را سرکوب میکنه. اما اونها دقیقاً بدنبال سیستم اموزش ارژانتین هستن. لذت درس خوندن در محیطی رایگان و با کیفیت! البته به نظرم شیلی تنها حسنش نسبت به ارژانتین هزینه معقول تر و اقتصاد پویاش و همینطور بحث اقامتشه که خب خیلی بهتر و همواره.

Two secondary schools in the Chilean provinces of Santiago and Providencia have expelled dozens of pupils who took part in the 2011 student protests.
    Thirty students have been expelled from Amuntegui school in the province of Santiago, and a further 15 from José Victorino Lastarria in Providencia.
    The school term recommenced today after the summer break, but the parents of the pupils concerned have already being informed that their children have been prohibited from reenrolling in the institutions. Several parents have decided to file legal action against the authorities.
    Social and student movements have denounced the decision which they consider an act of “political persecution”.
    The measure was supported by the mayor of Providencia, Christian Labbé, a former member of the secret police under Pinochet (1973-1990).
    “What has happened is that the schools and the Council of Teachers have cancelled the enrollment of the group of students in accordance with what they consider to be the smooth running of the schools and nothing else,” Labbé stated on a local television channel.
    The state newspaper La Nación reported that a group of police officers were assembled outside the Arturo Alessandri school this morning. Students blocked the traffic for a few minutes, demanding the sanctions be reconsidered with the full support of Labbé, before the police arrived and dispersed the protest.
    The College of Teachers of Chile have reported that teachers who supported the student in their claims have also been fired.

امیدوارم کمک کوچکی در تصمیمات شما کرده باشم. من خودم ارژانتین و شیلی و برزیل رو در نظرم هست اما خب به طبع وضعیت تحصیل (برای من اهمیت داره) در ارژانتین و برزیل بهتره (تنها کشورهای رایگان منطقه)

از پاسخ شما ممنونم.
    یعنی اگر شما باشید تحصیل رو در آرژانتین میکنید و بعد برای زندگی میرید شیلی؟ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط federico2012 نمایش پست ها
    از پاسخ شما ممنونم.
    یعنی اگر شما باشید تحصیل رو در آرژانتین میکنید و بعد برای زندگی میرید شیلی؟ممنون
    مسلماً وقتی شما در محیطی برای چند سال زندگی میکنید تواماً از مزایای و معایب اونجا بیشتر اطلاع کسب میکنید و ممکنه شرایط بهتر ببینی. اما حرف شما هم میتونه گزینه دومی باشه. هر چند من در ایندکس HDI امسال صعود خوب شیلی رو دیدم که از آرژانتین 5 پله بالاتر در مقام 40 دنیاست از جمع 200 کشور!

دوستان من جواب ایمیلی که دیروز برای دفتر سفارت شیلی در آنکارا فرستده بودم را دریافت کردم...مدارک لازم برای مراجعه و درخواست ویزا
    Dear Madam,

I send you the list of the necessary documents and the consular form for application.
    Once you prepare all these documents, you have to send them to our e-mail address.
    But please do not forget to stick your photo on your consular form.
    The health certificate and the record of the previous convictions must be translated and legalized by the notary.
    Also your invitation letter must be legalized by the notary in Chile.
    If it is confirmed your visa, you have to come here personally to get it.
    The visa fee for Iran citizens is US$91.

Regards,

N. Deniz Catal
    Consulate Of Chile in Ankara
    Resit Galip Cad. Hirfanli Sk.
    No:14/1 GOP 06700
    Ankara - TURKEY
    Tel: (312) 447 34 18 - 11
    Fax: (312) 447 47 25
    E-mail: consulate@chile.org.tr

ولی دعوت نامه را باید از دانشگاه بخوایم که بدن؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MeMoLk نمایش پست ها
    ولی دعوت نامه را باید از دانشگاه بخوایم که بدن؟
    ممنون خانم. از پیگیری شما. ضمناً من 2-3 تا ایمیل از دانشگاه های شیلی گرفتم که گفته برگه پذیرش اینجا به تایید وازرت علوم و وزارت خارجه در سانتیاگو میرسه و سپس ارسال میشه. فکر کنم منظورشون از لگلازاسیون همین باشه یه تاییدیه از مرجعی می خواد. فقط خانم memolk سوالی که پیش میاد و مهمه اینه که Bank Statement چقدر باید باشه؟ گردش مالی ارژانتین که بالا بود!
    البته من امروز مجدداً ایمیل به انکارا میزنم ببینم چه جوابی میدن. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون خانم. از پیگیری شما. ضمناً من 2-3 تا ایمیل از دانشگاه های شیلی گرفتم که گفته برگه پذیرش اینجا به تایید وازرت علوم و وزارت خارجه در سانتیاگو میرسه و سپس ارسال میشه. فکر کنم منظورشون از لگلازاسیون همین باشه یه تاییدیه از مرجعی می خواد. فقط خانم memolk سوالی که پیش میاد و مهمه اینه که Bank Statement چقدر باید باشه؟ گردش مالی ارژانتین که بالا بود!
    البته من امروز مجدداً ایمیل به انکارا میزنم ببینم چه جوابی میدن. مرسی
    آیلتس عزیز خواهش می کنم...در مورد مبلغ مورد نظر برای گردش مالی چیزی ننوشتن...شما می دونین این مبلغ برای آرژانتین چقدره؟؟؟حالا من دوباره ایمیل می زنم و می پرسم و اینکه معمولا تایمی که ویزا می دن مینیموم چقدره ...شما همی دریافت کردین ما را در جریان بذارین

ببخشیدخانم memolk شما الان می خواین به چه طریق اقدام کنید از طریق دانشگاه و پذیزش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط artimina نمایش پست ها
    ببخشیدخانم memolk شما الان می خواین به چه طریق اقدام کنید از طریق دانشگاه و پذیزش؟
    دوست عزیز احتمالا چون این شرکتی که کار ویزا را انجام می داد و الان نمی ده یکی از راه های اقامت را منبع مالی خارج از خاک شیلی گفته بود که الان دیگه این کار را انجام نمی دن...پس یک خورده برای خودمون که بخوایم شخصا اقدام کنیم سخته جمع آوری مدارک لازم...احتمالا کورس زبان اسپانیایی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)