صفحه 11 از 80 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 794

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹

نقل قول نوشته اصلی توسط cv_m
    من هم 5شنبه باکو مصاحبه داشتم
    ببخشید که نوشتن این مطلب اینقدر دیر شد.
    بچه ها قبل من نکاتو گفتن فقط من چند تا نکته رو تاکید کنم
    کسایی که fund ندارن و یا هر گونه موردی که واقعا لازم باشه که سفیر با مسائل ایران آشنا باشه باکو نرن، چون همون طور که تو سایتش هم نوشته متخصص مسائل ایران نیستن و reject تون می کنن.
    بچه ها لطفا و بالا غیرتا به کنسول مدرک اضافی ندین که بد عادت نشه، فقط I20 و research plan و ریز نمره ها و اگر خودش گفت مقاله ها
    هتل هم حتما همین Guest House Inn برین که خانم IVI معرفی کردن، چون از هر نظر مناسب، هم به سفارت نزدیک هم به ساحل، صاحبش انگلیسی بلده و بسیار انسان با انصاف و خوبیه، در مقایسه با بقیه جاها هم قیمتش خیلی مناسب و هم خیلی تمیز.
    اگر هم به تاکسی آدرس دادین و گفت نیست و پیدا نکرد کوتاه نیاین این مهمان خانه تمیز و مناسب وجود خارجی دارد.
    یک روز زودتر هم باکو باشین کفایت می کنه، دو روز زودتر نرین، این شهر هیچی نداره حوصلتون سر میره.
    غذا هم با خودتون از این غذاهای آماده مائده ببرین
    دوست عزیز research plan و ریزنمره ها هم که اضافیه. بنظر من که دوستان اینارم ندن. اون موقع کنسول عادت می کنه به گرفتن اینا. بعدشم هر چی بگذره و بچه ها مرتبا مدارک بیشتری بدن دیگه کنسول هم مدارک بیشتری می خواد. بنابراین همون i20 رو بدید کافیه. کنسول ادم خوبیه اگر چیز دیگه ای لازم داشت موقع مصاحبه می دین بهش دیگه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط IVI
    دوست عزیز research plan و ریزنمره ها هم که اضافیه. بنظر من که دوستان اینارم ندن. اون موقع کنسول عادت می کنه به گرفتن اینا. بعدشم هر چی بگذره و بچه ها مرتبا مدارک بیشتری بدن دیگه کنسول هم مدارک بیشتری می خواد. بنابراین همون i20 رو بدید کافیه. کنسول ادم خوبیه اگر چیز دیگه ای لازم داشت موقع مصاحبه می دین بهش دیگه.
    با اینکه مورد شما به عنوان اولین ایرانی که رفته باکو و ویزا گرفته با همه ماها از نظرات مختلف فرق داره، با حرف های شما کاملاً موافقم. بچه ها لطفاً چیزی را اضافه از I20، کارنامه و حداکثر نامه پذیرش دانشگاه در زمان تحویل مدارک به منشی سفارت تحویل ندید تا کار بعدی ها سخت نشه. همونطور که دوستمون گفتند، چیزای دیگری که به نظر بیشتر مایه دلگرمی خود آدم هست تا مورد استفاده کنسولر، را دم دست داشته باشید که اگه مسیر مصاحبه اجازه داد یا دیدید اوضاع خیلی جالب نیست، به عنوان برگ برنده روشون کنید.

ایشالله از همه اخبار خوب بشنویم.
    حامد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cv_m
    من هم 5شنبه باکو مصاحبه داشتم
    ببخشید که نوشتن این مطلب اینقدر دیر شد.
    بچه ها قبل من نکاتو گفتن فقط من چند تا نکته رو تاکید کنم
    کسایی که fund ندارن و یا هر گونه موردی که واقعا لازم باشه که سفیر با مسائل ایران آشنا باشه باکو نرن، چون همون طور که تو سایتش هم نوشته متخصص مسائل ایران نیستن و reject تون می کنن.
    بچه ها لطفا و بالا غیرتا به کنسول مدرک اضافی ندین که بد عادت نشه، فقط I20 و research plan و ریز نمره ها و اگر خودش گفت مقاله ها
    هتل هم حتما همین Guest House Inn برین که خانم IVI معرفی کردن، چون از هر نظر مناسب، هم به سفارت نزدیک هم به ساحل، صاحبش انگلیسی بلده و بسیار انسان با انصاف و خوبیه، در مقایسه با بقیه جاها هم قیمتش خیلی مناسب و هم خیلی تمیز.
    اگر هم به تاکسی آدرس دادین و گفت نیست و پیدا نکرد کوتاه نیاین این مهمان خانه تمیز و مناسب وجود خارجی دارد.
    یک روز زودتر هم باکو باشین کفایت می کنه، دو روز زودتر نرین، این شهر هیچی نداره حوصلتون سر میره.
    غذا هم با خودتون از این غذاهای آماده مائده ببرین
    من به دوستانی که میتونن اونجا کسیو جورکنن، پیشنهاد میدم اونجا نرن هتل و خونه اجاره کنن. هتل سه ستاره، طبق اخبار موثق از کسی که ایام عید رفته بود باکو، گاهی تا سه برابر یک خونه با تمامی امکانات است. در این باره به زودی تطلاعات بسیار خوبی را در اینجا پست خواهم کرد.
    و اما درباره BS:
    راه خیلی خوبی که وجود داره، گرفتن BS از یک کشور ثالثه که شانس گرفتن ویزا را نیز کاهش نده. منظورم اینه که دوستانی که بدون فاند می خوان از ایران برن آمریکا، از طریق اقوام یا دوستان احتمالیشون، توی یک کشور دیگه (مثل انگلیس یا امارات) معادل BS موردنیاز را تهیه کرده و به سفارت ببرند. به احتمال بسیار زیاد (و از دید بنده 100%) مشل BS هم برای سفارت باکو به این شیوه برطرف میشه! ;D

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط IVI
    دوستان عزیز،

من یک نکته ای رو در مورد support letter بگم. این جز مدارک لازم برای اونجا نیست ولی می شه به کنسول داد اگر فکر می کنید تاثیری در نظر کنسول داره. بنظر من اگر ندارید خودتون رو نگران نکنید. من اگر این نامه را هم نداشتم مطمئنم که کنسول بازم بهم ویزا می داد. اینو فقط واسه کلیرنس گذاشته بودم (البته فکر نکنم تو کلیرنس هم مهم بوده باشه ;D). کنسول اصلا support letter منو نخوند. یه نگاه یک ثانیه ای الکی انداخت.
    ضمنا من research plan و job offer نداشتم. کارنامه هام رو هم از دانشگاه نگرفته بودم فقط پرینت اسکن شده کارنامه ها همرام بود (با کیفیت بسیار بد) که اونم لازم نشد. تازه مقالاتمم به کنسول ندادم. اون گفتم پابلیکیشن هاتو ببینم منم بهش یه رزومه دادم و همون کافی بود (مقالاتم همرام بود ولی ندادم).
    کنسول خیلی ادم easy going هستش. اگر شما هم سخت نگیرین حتما ویزا رو می تونید بگیرید.
    در کل بجز i20 هر چی می برید برای اعتماد بنفس خودتونه
    راستی من نامه admission دانشگاه و نامه ساپورت مالی دانشگاه رو هم نداشتم. اینارو فکر کنم هر سفارتی برین بخوان ولی کنسول اصلا ازم نپرسید که اینارو داری یا نه.

موفق باشید.
    دوست عزیز شما موردتون استثنایی بوده و بهتره نگیم بچه ها چیزی نبرید. بهتره بگیم اگر خیلی دلتون شور میزنه و استرس داره اذیت میکنه، همه مدارکی که جاهای دیگه لازم میشه را آماده کنید اما ابداً تا زمانی که خود کنسولر مدرک اضافه بر I20 و کارنامه و رزومه را نخواسته، چیزی را اصلاً رو نکنید چون هم برای خودتون و هم بعدیها می تونه اثر سوء داشته باشه! با من موافقید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari
    در داخل ایران راه آهن به آستارا نمیره
    نزدیکترن جایی که راه آهن میره تبریزه که بعدش میره جلفا.
    اما داخل خاک آذربایجان از آستارا تا باکو راه آهن داره که هر شب (به قول دوستی) ساعت 7-8 شب راه میافته و میره باکو
    میتونید با اتوبوسهای ترمینال غرب با 8 یا 7 هزار تومان برید آستارا و از اونجا هم با مبلغ کمی کمتر برید باکو با راه آهن
    اما من اصلا پیشنهاد نمی کنم چونکه احتمالا یه نفر هم اونجا (وسط راه) زبان انگلیسی بلد نباشه که کمکی بکنه
    یکی از اقوام من که امسال عید برای 10 روز باکو بود، قطار را توصیه نکرد. هم واسه دردسر بلیط خریدنش، اونم 1روز مونده به وقت سفارت و هم واسه سختی توی مسیرش که گویا واگن هاش خوب نیست و...
    از مرز آستارا برای باکو هم اتوبوس و هم تاکسی هست. البته چون کسی از راننده ها اونجا انگلیسی بلد نیست، اگر شما ترکی بلد نباشید، حتماً سرتون کلاه ***** میره چون مسیر 20 منات را حداقل 40منات میگیرند. نامردا مشتری هاشون شناختند که اینجوری پول خون میگیرند.
    درمورد اتوبوس از تهران هم هرروز از تهران به باکو اتوبوس هست اگه برید ترمینال و چک کنید اوضاعو. قیمت رفت و برگشت در زمان عید که قیمت ها گرونتره، 45هزار تومان بوده. اگه با این ماشین ها برید، خوبیش اینه که مستقیم تا خود باکو میبرتون و برمی گردونه! راننده هاش از عهده همه کار تو مسیر بر میان و ...
    اما با اینکه مسیر مرز آستارا تا باکو به جز 10کیلومترش اتوبانه، من شخصاً چون به جاده های ایران و راننده های توش اعتمادی ندارم، دستکم دوس ندارم رفتنم به باکو با اتوبوس باشه! البته شاید برگشتشو که استرسی در کارنیست، با اتوبوس بیام! ;D

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tahanamazi
    سلام

درباره رفتن به باکو با قطار کسی فکری کرده

این خط اهن من نمی دونم به استارا رسیده یا نه بعدش تا باکو فکر کنم داره
    قطار از مرز آستارا تا خود باکو هستش. بهتره به توضیحاتی که در این باره دادم، در چند کامنت پایین تر مراجعه کنید. من به شخصه قطار را توصیه نمی کنم. اگه هیچی گیرتون نیامد، بزاریدش به عنوان آخرین گزینه اتان!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط majidmonji
    باكو از مدارك ليسانس و فوق ليسانس ريزنمرات را مي خواد يا بايستس دانشنامه نهائي هم برد؟ ترجمه شده؟
    فقط I20، کارنامه، رزومه و فرم های لازم DS به همراه قبض های پرداخت مالی، مدارک لازم برای مصاحبه هستند. باقی مطالب بیشتر واسه دل قرصی خو ماهاست!
    بازهم تکرار میکنم: تا وقتی این نامه را نخواستند، به کسی ندیدش! چه منشی که مدارکو میگیره و چه کنسولر که مصاحبه میکنه!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari
    اولا از بچه هایی که تجربیتشون رو اینجا نوشتند یک دنیا ممنون

با توجه به سخنان خانم Sahel در مورد عدم پذیرشBS در باکو یک مشکل وجود داره برای متاهلها
    اینکه : کسانی که برای F1-F2 میخوان اقدام کنند حتی اگه فول فاند هم باشند باز نیاز به BS برای پوشش هزینه همسرشون دارند که در مورد من مبلغ مورد نیاز فقط 3 هزار دلار بود.
    حالا اگه حتی همین 3 هزار دلار BS هم مورد قبول باکو نباشه پس ما متاهلها باید دور باکو رو خط بکشیم

از آقایون و خانمهای با تجربه طلب راهنمایی دارم

to farhan:
    آره عزیز جان. من میخوام برای F1-F2 برم
    علی حیدری عزیز:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...5478#msg135478 را حتماً بخوان. فکر کنم با خواندن پیشنهادم، مشکل شما هم حل میشه دوست من! درسته؟!

Junior Member

دوستان اینجا رو بخونید،
    حالا ماکه تو ژوئن برای یه روز دیگه وقت گرفتیم تکلیفمون چیه؟

Announcement: Starting July 1st, 2009 the U.S. Embassy in Baku will accept visa applications from citizens of Iran and other third country-nationals (travelling to Azerbaijan only for the reason to apply for a U.S. visa) on Thursdays only. If you will make an appoinment for any other day of the week, your documents will not be accepted.

http://azerbaijan.usembassy.gov/non-...ant_visas.html

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Naim_edu
    دوستان اینجا رو بخونید،
    حالا ماکه تو ژوئن برای یه روز دیگه وقت گرفتیم تکلیفمون چیه؟

Announcement: Starting July 1st, 2009 the U.S. Embassy in Baku will accept visa applications from citizens of Iran and other third country-nationals (travelling to Azerbaijan only for the reason to apply for a U.S. visa) on Thursdays only. If you will make an appoinment for any other day of the week, your documents will not be accepted.

http://azerbaijan.usembassy.gov/non-...ant_visas.html
    شما مگه june وقت نگرفتين؟
    اين برنامه كه از july شروع ميشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)