صفحه 2 از 80 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 794

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹

سلام
    اگر رفتید باکو بی زحمت یک سوالی بکنید ببینید میشه با پستTNT برامون بفرستن و ما پولشو اینجا بدیم؟
    مرسی بابت اطلاعاتتون

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IVI
    فکر کنم باکو جدیدا اضافه شده.
    فكر نمي كنم اضافه شده باشه. پارسال هم سه تا از دوستاي من رفتن سفارت لبنان و الانم امريكا هستن. چندتا از بچه ها هم رفته بودن ارمنستان و كويت.
    در حاليكه همه اين سفارت ها شرايطشون مثل سفارت باكو هست. منتها چيزي كه هست اينه كه اينها با كيس هاي ايراني زياد آشنا نيستن و ممكنه به دلايلي خاصي اونجا ريجكت بشيد كه مثلا در سفارت قبرس يا در تركيه مشكلي از اين بابت نداشته باشيد. همچنان كه يكي از دوستانم كه رفته بود سفارت كويت اين مشكل براش پيش اومد.

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    دوستان دقت كنيد كه فقط ويزاست كه دست كنسول يا آفيسر سفارت هست. مراحل كليرنس همگي در آمريكا انجام ميشه ...
    خب پس بهترین راه اینه که ببینیم IVI چند روزهclear میشه.

Junior Member

کلیرنس ربطی به سفارت نداره از واشنگتون بررسی میشه. زیاد هم به حرف آفیسر خوشبین نباشید. احتمالا اون هنوز نمیدونه رمان کلیرنس اتباع ایرانی خیلی بیشتر از سایر کشورهاست.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    فكر نمي كنم اضافه شده باشه. پارسال هم سه تا از دوستاي من رفتن سفارت لبنان و الانم امريكا هستن. چندتا از بچه ها هم رفته بودن ارمنستان و كويت.
    در حاليكه همه اين سفارت ها شرايطشون مثل سفارت باكو هست. منتها چيزي كه هست اينه كه اينها با كيس هاي ايراني زياد آشنا نيستن و ممكنه به دلايلي خاصي اونجا ريجكت بشيد كه مثلا در سفارت قبرس يا در تركيه مشكلي از اين بابت نداشته باشيد. همچنان كه يكي از دوستانم كه رفته بود سفارت كويت اين مشكل براش پيش اومد.

اینکه شما میگی جاهای دیگه با کیس های ایرانی آشنا نیستن، منطقی به نظر نمیاد چون پروسه ویزا دادن یه اصول کلی داره که ایرانی و غیر ایرانی نمیشناسه. اون آفیسری که تو کنسول آمریکا تو هر کشوری کار می کنه این اصول و می دونه و طبق اونا پرونده شما رو بررسی می کنه، فقط میشه گفت فرق ویزا آفیس های غیر از دوبی و ترکیه و قبرس با بقیه اینه که آفیسری که بتونه فارسی صحبت کنه ممکنه وجود نداشته باشه کما اینکه تو سایت کنسول ها هم می زنه که همچین آفیسری وجود داره یا نه. در مورد کلیرنس وضع فرق می کنه و حق با شما و بقیه دوستانه که کیس های ایرانی برای آمریکا خاص هستن و سفت و سخت بررسی می کنن کلیرنس رو. با این حساب سفارت های دیگه هم می تونه گزینه های خوبی باشه
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

اتفاقا خیلی هم بستگی داره.مثلا من شک ندارم که افیسر در باکو کوچکترین سئوالی در مورد دانشگاهی که این خانم فارغ التحصیل از اونجا شده در ایران نپرسیده یا اصلا در مورد معدل که آیا خوبه یا بد است چیزی نگفته؟حتی در مورد نمره زبان شاید نپرسیده؟چون به کیس ایرانی آشنا نیستند دانشگاهها و نمره ها را نمی شناسند . ولی در دوبی ،ترکیه و قبرس همه موارد می دونند و می پرسند. این یکجور مزیت ولی یکجور عیب است. عیب می تونه این باشه که مثل من با تمام مدارک و یه نامه خیلی خوب ساپورت می رید سفارت 30 دقیقه باهات مصاحبه می کنه وبعد می گه شما مجرد هستید من نمی تونم بدین دلیل امروز به شما ویزا بدم بهتر است برید دبی یا ترکیه که با کیس ایرانی آشنا هستند.من فکر نمی کنم هیچ کشور منطقه مثل کویت ویزا بده چون کویت مانند یکی از ایالات آمریکا می مونه و تو سایتش نوشته که شهروندان کویتی بیشترین آمار دریافت ویزا را در منطقه دارند. ولی اگر بخواهند ایراد بگیرند می گویند رنگ لباس شما مناسب ورود به خاک آمریکا نیست ومن نمی تونم طبق قانون نمیدونم چند آمریکا به شما ویزا بدهم.
    حالا در مورد باکو هم باید عرض کنم که چندین اتفاق می تونه بیافته که اولیش اینکه این خانم خیلی خوش شانس بوده که بعنوان اولین دانشجو این ترم رفته اونجا و گرفته و الان ممکنه تو سفارت به این نتیجه برسند که دیگر بهیچ دانشویی ایرانی دیگه ویزا ندن یا اصلا برای مصاحبه قبولش نکنند دقیقا اتفاقی که پارسال برای یکی از دوستان افتاد که ارمنستان با خانمش رفت و ویزا گرفت و بعد از اون دیگه بهیچ عنوان هرکی رفت مصاحبه نکردند و برگشتند ایران .یا دقیقا مورد مشابه این در مالزی اتفاق افتادش .می تونید تجربیات پارسال دقیق بخونید. اتفاق بعدی می تونه این باشه که مثل قبرس از این به بعد دانشجو ایرانی بپذیرند و راحتم ویزا بدهند با اینکه افیسر فارسی زبان نداشته باشند چون برای دانشجو اصلا لازم نیست. باز به نظر من اینجور جاها برای کسانی مناسب است که تاحالا ریجکتی ندارند و بروند شانسشون امتحان کنند و این فرصت به ریجکت شده ها بدهند که ترکیه و قبرس بروند.
    یه مطلب مهم دیگه باید اضافه کنم این است که وقتی باشما مصاحبه می کنند هیچ کسی نمی دونه که اون خانم یا آقای افسر با کامپیوتر جلوش چی کار می کنه ؟که این همه وارد می کنه؟ یا چت می کنه؟ یا مدارک شما را بررسی می کنه؟ فقط مواردی پارسال بود که دوستانی که از دوجا وقت سفارت داشتند در هنگام مصاحبه ریجکت شدند در مجموع نمیدونم که ایا این موارد در دیتا بیس سفارت خانه آمریکا ثبت می شه یا نه؟که به احتمال بالا می شود.
    ولی باز می گویم دوستان اگر دوتا وقت سفارت دارند شرط اخلاقی و عقلی حکم می کنه که یکی را کنسل کنند و خودخواه نباشند.در کل همگی خواهیم رفت حالا شاید مثل من رو نوار ریجکتی بیافتید با مدارک کامل با تاخیر ... یا مثل بعضی که حاضرند به هر طریقی شده و بدون رعایت انصاف در حق دیگران بروند خودخواهانه فقط بروند.در مجموع چندین سال بعد از کارخودشون 100%پشیمون می شوند.

خدا بهمراهتون
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alibme-1362

اینکه شما میگی جاهای دیگه با کیس های ایرانی آشنا نیستن، منطقی به نظر نمیاد چون پروسه ویزا دادن یه اصول کلی داره که ایرانی و غیر ایرانی نمیشناسه. اون آفیسری که تو کنسول آمریکا تو هر کشوری کار می کنه این اصول و می دونه و طبق اونا پرونده شما رو بررسی می کنه، فقط میشه گفت فرق ویزا آفیس های غیر از دوبی و ترکیه و قبرس با بقیه اینه که آفیسری که بتونه فارسی صحبت کنه ممکنه وجود نداشته باشه کما اینکه تو سایت کنسول ها هم می زنه که همچین آفیسری وجود داره یا نه. در مورد کلیرنس وضع فرق می کنه و حق با شما و بقیه دوستانه که کیس های ایرانی برای آمریکا خاص هستن و سفت و سخت بررسی می کنن کلیرنس رو. با این حساب سفارت های دیگه هم می تونه گزینه های خوبی باشه

نبايد اينقدر ساده به مسايل نگاه كنيد. آفيسرهاي قبرس و تركيه و ... علاوه بر اينكه از نظر روانشناسي شما رو بسيار خوب مي تونن ارزيابي كنند (مثلا كجاهاي حرفاتون درسته كجا ها مي خواهيد چيزي را مخفي كنيد)، به فرهنگ ايراني هم خيلي خوب آشنا هستند. اينو همه بچه هايي كه رفتن واسه مصاحبه متفق القولند.

شايد اينم كمكتون كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam TN
    Dear friends,
    I have sent an email to US embassy in Syria and I got this reply. may you find it useful.

Dear Sir/Madam:

While you may apply in Damascus by following the procedures explained in
    our website, we strongly recommend you apply in the following places:

Abu Dhabi, UAE http://intranet.abudhabi.state.gov/
    Ankara, Turkey http://ankara.state.gov
    Frankfurt, Germany http://web.frankfurt.state.gov/
    Naples, Italy http://naples.state.gov/
    Vienna, Austria http://vienna.state.gov/

While you may apply at any consular section in the world, these posts
    are better equipped to deal with Iranian applicants, as officers there
    are more familiar with the culture, language, and customs of Iran and
    can more fully assess your visa case.
    You should also consult the Department of State website at
    <http://travel.state.gov/>.

.......
    .......

NIV Unit
    American Embassy
    P.o. Box 29
    Damascus, Syria
    Tel: 00963-11-3391-4444
    Fax: 00963-11-331-9678
    Website:<http://damascus.usembassy.gov/consular.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiamiri1
    کلیرنس ربطی به سفارت نداره از واشنگتون بررسی میشه. زیاد هم به حرف آفیسر خوشبین نباشید. احتمالا اون هنوز نمیدونه رمان کلیرنس اتباع ایرانی خیلی بیشتر از سایر کشورهاست.
    من با خود کنسول حرف زدم نه با آفیسر در باکو آفیسری نیست و کنسول حتما می دونه کلیرنس چقدر طول می کشه. کنسول بعنوان مثال به ایرانی که قبل از من رفته بود اشاره کرد و گفت اون بین 1 تا 3 روز کلیر شده بود. حالا واقعا ممکنه کلیرنس من یک کم طول بکشه ولی فکر می کنم سریعتر از جاهای دیگه بیاد. فکر کنم اینا بصورت موازی اپلیکنت های ویزا برای سفارت های مختلف را بررسی می کنند بنابراین باکو که خلوت تره کلیرنسش هم زودتر می آد. البته فعلا نمی شه نظر قطعی داد.

Junior Member

همونطور که گفتم کنسول باکو آدم خوبی بود. اصلا کارنامه ها و نمرات زبان منو نخواست ببینه. در واقع به جز publication ها که گفتم چیز دیگه ای نخواست. بعد هم الان که سفارت باکو خلوته فرصت خوبی برای ویزا گرفتنه. شاید اگر اونجا هم خیلی شلوغ بشه سخت گیر تر بشن. نکته مثبت سفارت باکو اینه که مستقیما با خود کنسول حرف می زنید و هیچ آفیسری در کار نیست که حالا اگر نظر کنسول منفی باشه شما بخواین به آفیسر بفهمونین که کنسول نظرشو عوض کنه. در واقع با خود کنسول حرف می زنین.

به نظر من هر جا که رفتن واسه ویزا خیلی راحت و ریلکس برین بطوری که انگار یک چیز بدیهیه که بهتون ویزا می دن فقط لازمه مدارک تحویل کنسول داده بشه همین. اگر خیلی مدارک دست کنسول بدین کنسول فکر می کنه حالا حتما یک مشکلی هست که اینقدر دارین تلاش می کنین. امیدوارم همگی موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IVI
    من با خود کنسول حرف زدم نه با آفیسر در باکو آفیسری نیست و کنسول حتما می دونه کلیرنس چقدر طول می کشه. کنسول بعنوان مثال به ایرانی که قبل از من رفته بود اشاره کرد و گفت اون بین 1 تا 3 روز کلیر شده بود. حالا واقعا ممکنه کلیرنس من یک کم طول بکشه ولی فکر می کنم سریعتر از جاهای دیگه بیاد. فکر کنم اینا بصورت موازی اپلیکنت های ویزا برای سفارت های مختلف را بررسی می کنند بنابراین باکو که خلوت تره کلیرنسش هم زودتر می آد. البته فعلا نمی شه نظر قطعی داد.
    انشاا... كه اينطوري باشه و كليرنس شما زود بياد. منم براتون دعا مي كنم. ولي من پارسال كه كليرنسها يه ذره بيشتر طول كشيده بود، دقت كردم كليرنس دوستام كه قبرس رفته بودن با دوستام كه لبنان رفته بودند با اختلاف 1 روز اومد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)