صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 114

موضوع: احتمال گرفتن ویزا در حالیکه پدر و مادر و خواهرم Green Card دارند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن ویزا در حالیکه پدر و مادر و خواهرم Green Card دارند؟

سلام،
    من یه مشکل شدید راجع به فامیل در آمریکا دارم.
    من یکی از خاله هام تو لس آنجلسه. البته خیلی وقت پیش قبل این که من به دنیا بیام رفته و من اصلا ندیدم و تا الان باهاش صحبت نکردم و هیچ ارتباطی نداشتیم با هم.
    حالا اشتباهی که تو پروسه ی اپلای کردم اینه که امسال اپلای کردم 12 تا دانشگاه که 8 تا از اونها تو کالیفرنیاست. البته تو همشون یه استاد داشتم که گفتن اپلای کن. از 3 تا جا پذیرش گرفتم که فقط یکیش تو CA بقیش تو 2 تا ایالت دیگه. ولی اونی که تو CA هست، فاند بهتری داره برای 2 سال و من میخوام با I20 اون اقدام کنم. اون 2 تای دیگه یکی فاند نداره اون یکی دیگه هم استادش چینیه.
    حالا میخواستم بدونم که اصلا کار درستی هست با I20 اون دانشگاه اقدام کرد یا این که 100درصد ویزام ریجکت میشه و برم جای دیگه.
    دوماً میخواستم بدونم که اصلا اعلام کنم که یه خاله تو CAدارم؟ میفهمن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن ویزا در حالیکه پدر و مادر و خواهرم Green Card دارند؟

سلام

من تازه واردم. امروز رفتم برا F1. همه مدارک کامل بود ولی 214B ریجکت شدم. فوق لیسانس دارم از METU ترکیه. الان هم Phd ترم اول هستم تو همین دانشگاه ولی هنوز انصزاف ندادم. از University of Michigan دوباره برا Msc قبول شدم (استاد خودش کفت Msc اپلای کن). خواهرم هم تو آمریکاست و پارسال یه بار با B2 رفتم پیشش و به موقع برگشتم ترکیه. نظزت چیه هایزنبرگ جان. چرا 214B؟

سلام ،
    من کل این 11 صفحه رو خوندم و چیزی که از تجربیات همه + خودم دستگیرم شد اینه که :
    1- اگر فامیل درجه یک شما گرین کارت داشته باشن و یا حتی سیتیزن باشند و برای شما اقدام نکرده باشند امکان بیشتری هست که ویزا بگیرید.
    2- در صورتی که فامیل درجه یک در آمریکا دارید و خودتان هم فایل مهاجرتی دارید احتمال ویزا گرفتن خیلی کم میشه ( نه 0%) و دلیل بیشتر هم اینه که شما نتونستید ثابت کنید که میخواید برید درس بخونید نه اینکه صرفا نمیخواید برگردید .
    3- کسایی که خودشان هم فایل داشتند و ویزا گرفتند احتمالا کسایی بودند که از نظر آکادمیک قوی بودند و از دانشگاه معتبری که در ایالتی که فامیلشان آنجا نیست پذیرش گرفتند . این دلیل خوبی ست که شخص میخواهد برای تحصیل برود نه اینکه با خانواده اش زندگی کند . از نظر من این افراد کسانی بودند که احتمالا فایل مهاجرتیشان هم تا یکی دو سال آینده درست میشده و بعد از اینکه درسشون تموم بشه حتما گرین کارت میگیرید و موندشون هم غیر قانونی نخواهد بود و به هر حال گرین کارت آمریکا رو میگریند.

دوستان من خودم برادرم سیتیزن هست و پدر و مادرم هم گرین کارت دارند . سال اولی که مادرم گرین کارت گرفت من سال دوم دانشگاه بودم و میخواستم اینجا درسم رو ول کنم و برم آمریکا ، پذیرش هم از یک کالج داشتم که خیلی معتبر نبود و کلا مدرک زبان هم نداشتم . مسلما رد شدم اما حرف آفیسر برام جالب بود :
    - معلومه که شما منتظر گرین کارتت هستی و میخوای تحصیلی اقدام کنی که زودتر بری آمریکا " که از نظر من هم مشکلی نداره " ، ولی واسه اینکه ویزای تحصیلی بگیری باید از دانشگاه معتبری پذیرش داشته باشی و همچنین آیلتس بگیری و ..
    و بهم پیشنهاد کرد چون دانشگاه دولتی درس میخوندم درسم رو ول نکنم حیفه! و بعد از اینکه لیسانسم رو گرفتم برای فوق اقدام کنم با همون شرایطی که گفت .

پس کلا برای اینکه ویزای تحصیلی بگیرید باید مدارک محکمی ارائه بدید و صرف اینکه فامیل داشته باشید و حتی فایل از قول خود آفیسر "مشکلی نداره".

Junior Member

سلام به همی ی دوستان که کلی لطف کردن و من رو کمک کردن تو این چند وقت.
    من ۳۰ جولای مصاحبه داشتم در دبی داشتم و صورتی گرفتم.
    من پذیرش گرفیک دیزاین از یه دانشگاه نسبتن خوب و بدون فاند داشتم، چیزی که مهمه اینه که اصلن از اینکه فامیل دارین نترسین. من هفتاد درصد خانوادم اونجان ( خواهر ، مادر ، عمو ، عمه ، خاله و ...) و استیتیم میرم که مادرم زندگی میکنه، فقط صادق باشین، من همه چیو دقیقو درست به آفیسر گفتم. من خودم میترسیدم ریجکت شم ولی در جا صورتی گرفتم و ویزام قبول شد. راستی سربازیم معاف بودم.
    ممنون از راهنمایی های همه و با آرزوی بهترینا .

سلام
    واقعا خیلی شانس آوردین امیدوارم همیشه موفق باشین
    خودتون هم فایل امیگریشن داشتین؟

Junior Member

سلام
    من با این که پدرم و مادرم و برادرم اقامت دارند(بعد از ورود به آمریکا گرین کارت می گیرند) 8 اکتبر 2015 ویزای دانشجویی یک ضرب از سفارت باکو گرفتم. البته توی فرم های وقت سفارت نوشتم پدر و مادرم آمریکا نستند چون هنوز نرفته اند و حدود 1 ماه قبل سفارت من ویزاشون اومد. خیلی جالب این که اصلا روز مصاحبه از من درباره ی آن ها نپرسید. فقط درباره ی شغل پدرمادرم پرسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

سلام دوستان
    من برای فال 2016 قصد اپلای دارم. برادرم گرین کارد داره و کالیفرنیا ساکنه. تقریبا 10تا دانشگاه در نظر دارم که یکیش توی کالیفرنیاس که رقابتم واسش زیاده. سوالم اینه که اپلای کردن واسه اونجا میتونه دردسرساز بشه؟ و اگه یه درصد پذیرش بگیرم به نظرتون احتمال ویزا گرفتن چقدره؟ من میخوام بدونم که اگه حتی اپلای کردنشم ریسک داشته باشه کلا بیخیال اونجا شم چون جواب تمپلیت گرفتم از استادش و امیدم واسه بقیه جاها بیشتره.
    پیشاپیش ممنون...

نقل قول نوشته اصلی توسط pimpim نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فال 2016 قصد اپلای دارم. برادرم گرین کارد داره و کالیفرنیا ساکنه. تقریبا 10تا دانشگاه در نظر دارم که یکیش توی کالیفرنیاس که رقابتم واسش زیاده. سوالم اینه که اپلای کردن واسه اونجا میتونه دردسرساز بشه؟ و اگه یه درصد پذیرش بگیرم به نظرتون احتمال ویزا گرفتن چقدره؟ من میخوام بدونم که اگه حتی اپلای کردنشم ریسک داشته باشه کلا بیخیال اونجا شم چون جواب تمپلیت گرفتم از استادش و امیدم واسه بقیه جاها بیشتره.
    پیشاپیش ممنون...

من شرایط شما رو داشتم تمام خانواده ام امریکا ساکن هستد ...فقط دانشگاههایی رو انتخاب کردم که کسی رو اونجا نداشتم..زیاد در کل روی این مسئله حساس نیستند. خیالتون راحت فقط از دانشگاه معتبر پذیریش داشته باشد کافیه....

م

Junior Member

من دانشجوی ارشد عمران هستم. برای دکترا اپلی‌ کرده بودم و فول فاند از university of texas at austin که رتبه ۳ در رشتهٔ ما هست شدم. خودمم رزومم بد نبود. از سربازی به دلیل پزشکی‌ که مربوط به ضعیفی چشم هست معاف هستم. و درخواست گرین کرت اینا هم نه من و نه خانواد‌م هیچ کس نداشته و همه ایران هستیم. پاسپورتمم کلی مهر ترکیه داره. خانمم می‌خواد با ویزای ف‌‌‌۲ با من بیاد. ولی‌ قضیه اینجاس که پدر و مادر خانمم ۲ سال پیش براشون لاتاری در میاد و الان ۶ ماه آمریکا ۶ ماه ایران هستند. ولی‌ خانمم اقدامی در راستا ی green card نداشته اصلا. الان یه سوالی‌ دارم. به نظرتون اینکه پدر و مادر زن من گرین کارت دارن و اونجان ولی‌ خانمم درخواستی در این راستا نداشته و ف‌‌‌۲ می‌خواد درخواست بده چقدر شانس ویزا داریم؟ در ضمن پدر ما‌د‌ر‌شون تو لس‌آنجلس هستن ولی‌ من به یه ایالت دیگه میریم علی‌‌رغم اینکه من از ucla هم فلوشیپ دارم. صرفاً به خاطره رنک بالای دانشگاه آستین.

سلام به همگی
    من پستی مربوط به این سوالم پیدا نکردم ، گفتم اینجا مطرحش کنم.
    من برای پاییز امسال پذیرش مستر دارم از دانشگاه Minnesota با فاند ناقص ( در حدود 25 هزار دلار در سال ) و برای مصاحبه میخوام برم ایروان.
    مشکلی که هست اینه که مادرم که گرین کارت داره 5 سال پیش برای من اقدام کرد و دو سال دیگه هم نوبتِ interview ام میشد . منتها من یک ساله ازدواج کردم و این قضیه گرین کارتم خودش اتوماتیک کنسل میشه طبق قوانین مهاجرت ( این توضیح داره ، دیگه اینجا نمی نویسم ) . اما از اونجایی که ما ایرانیم و اینا نمیتونن به اطلاعات ایران دسترسی پیدا کنند ، هنوز نفهمیدن که من ازدواج کردم و قضیه رو کنسل کنن. نامه هم زدم ولی خوب دیر به دیر چک میکنن. شوهرم هم قراره ایران بمونه و بعدا بیاد .
    خلاصه که من الان میخوام برم سفارت و بهشون بگم که کلا دیگه قصد مهاجرت ندارم و گرین کارت نمیخوام و شوهرم هم ایرانه و میخوام برگردم بعد از مستر. به نظرتون چقدر شانس دارم ؟ چی کار کنم که شانسم بالا بره ؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)