صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: آیا پزشکان هم مانند مهندسی ها باید مشتاق رفتن به آمریکا باشند؟

پیش فرض پاسخ : آیا پزشکان هم مانند مهندسی ها باید مشتاق رفتن به آمریکا باشند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    الان با این اوصاف یه دانشجوی سال سوم پزشکی تهران زودتر ول کنه بیاد این ور به نفعش نخواهد بود؟
    بستگی داره از چه دیدی میپرسی سوالو
    اگه بخوام تو یه جمله بگم خیلی ها پزشکی و دندانپزشکی ایران رو ول کردند و مهاجرت کردنو نتوستن هیچ وقت دکتر بشن
    باید دید هدف چیه

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    اگه بخوام تو یه جمله بگم خیلی ها پزشکی و دندانپزشکی ایران رو ول کردند و مهاجرت کردنو نتوستن هیچ وقت دکتر بشن
    باید دید هدف چیه
    هدف پزشک شدن و ماندن و همزمان کار و زندگی در آمریکا راه چیه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

اگر تونست پذیرش بگیره بره اما تا وقتی نگرفته همین جا بخونه و بعدا از مسیر های دیگه اقدام کنه

یک بام و دو هواش نکن .بزار بچه درسش رو بخونه.تموم که شد برای تخصص بیاد آمریکا یا هر کشور دیگه ای که خواست.

Junior Member

اگه کشور مقصد امریکاست و نه هیچ جای دیگه شک نکنید و برید
    یکی از استاد های به نام ما تو رشته جراحی فک و صورت که جواب سلامو هیچ کسو نمیداد یه بار باهاش مشورت داشتم و ایشون دیدم از همه لحاظ اونجا رو تایید میکنه و یه جورایی حسادت به یکی از هم دوره ای هاش که اونجا رفته بود اما نکته مهم اینه که اصلا امریکا به این آسونی ها راه نمیده به کسی یه علت بزرگ که من خودم علاقمو به مهاجرت از دست دادم همین بود که اصلا نمیگذازن خارجی ها وارد تخصص های تاپ بشن
    خیلی از دوستای من که خودشونو کشتن 10-20 تا مقاله دادن و تمام امتحانات پشت سر گذاشتن و کلی دوره observe رفتن تو امریکا و حتی گرین کاردم داشتن بازم نتوستن تو رشته های تاپ مخصوصا جراحی وارد بشن
    اصولا بعضی ادم ها برای طبابت ساخته شدن و نه تحقیق و خودم یکی از همون هام.
    دوست عزیز شما ظاهرا یا باید دانشگاه آزادی باشید یا جاهایی شبیه به اون
    وگرنه بچه های دانشگاههای سراسری خوب ایران درسشونو میخونن و با توجه به توان علمی یکی از تخصصهای خوب رو وارد میشن.
    معلومه که سخته و مشکل ولی وقتی انسان بخواد با سختی پا پس بکشه همون از دم در کوچشون اون ور تر نره بهتره.!

بله میتونه!
    بره یک لیسانس بگیره بعدشم MCAT قبلو بشه. مثل این همه آدم که این کارو میکنن فقط بحث پولشه اگر نداره که هیچ.ولی اگر داره همه چی به سطح علمی خودش بستگی داره. کسی هم با این وضعیت علمی که شما میگید طبیعتا از عهدش بر میاد. اکثرا کسانی که بیس علمی نه چندان قوی دارند یا فارغ التحصیلان دانشکاههای آزاد و دوقوز آباد یا حتی کسانی که جای خوب درس خوندند ولی ول کردند و ضعیف شدند یا از فارغ التحصیلیشون زیاد میگذره عادت کردن به کشیک دادن الکی و ارجاع آنفلوآنزا به متخصصین نمیتونند از عهدش بر بیان.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    یک بام و دو هواش نکن .بزار بچه درسش رو بخونه.تموم که شد برای تخصص بیاد آمریکا یا هر کشور دیگه ای که خواست.
    بدتر از این راه نبود بهش پیشنهاد بدید؟؟؟
    وقتی از اول میتونه وارد مگه بیکاره بیفته توی پروسه طولانی مچ شدن و ..... خب از همین اول مراحلو همونجا طی بکنه و با سیستم هم آشنا تر بشه!

باید دید هدف چیه
    خیلی بیشترها هم یعنی 90% از محبوسان در زندان بزرگ بنام .ا...ی...ر.ا...ن تارفتند طرح عمومی رو تموم کردن شد 30 سالشون بعد تا اومدن بخونن دیدن درگیر زن و زندگی شدن شده 40 سالشون کلا بیخیال شدن برای همیشه حبس شدن تو این کشور گل و بلبل.
    ویرایش توسط maxi1 : September 12th, 2017 در ساعت 12:55 AM

اگه از پس هزینه تحصیل برمیان شک نکنن و در اولین فرصت بره امریکا. این بهترین مسیره و خیر دنیا و آخرت داره براش

Junior Member

به طور کل پزشکی خوندن توی ایران فقط وقتی خوبه بخوای ایران زندگی کنی . وگرنه از همون پلیه بری خارج بهتره حداقل یه زبون مسلط میشی حال هرچی حتی زبون بومیای جزایر قناری. بعدم یه محیط متفاوتو تجربه میکنی. با فرهنگ جدیدی آشنا میشی نه مثل ایران که :/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine .Esfahan

سلام خدمت شما همکاران محترم.بنده دانشجوی پزشکی هستم دانشگاه سراسری اصفهان. در جواب سخن همکاران پزشک محترم به نظر من و تجربیاتی که اطرافیان برای من گفتن ،خوندن پزشکی تو ایران فقط به درد کسی میخوره که هدفش موندنه ولی اگه کسی از اول هدفش رفتنه موندن فقط وقت تلف کردنه.منتهی مهاجرت به امریکا قبل از ۱۸ سالگی فقط برای افرادی توصیه میشه که سیتیزن دائم اونجا هستن یا گرین کارت دارن و طبعا وضع مالیشون هم خوب هست.در مورد پزشکانی که میخوان بدونن ایا واقعا مهاجرت به قصد تحصیل و بعضا ادامه زندگی خوبه یا نه،این بستگی به شرایط خودتون داره
    یکیه که خیلی براش مهمه که اونو اقای دکتر صدا کنن و براش عزت و احترام قائل بشن مسلما چنین شخصی نمیتونه در امریکا دووم بیاره چون به احتمال ۵۰ درصد نمیتونه به اون پرستیژ اجتماعی که اینجا داره اونجا دست پیدا کنه

سخص دیگری هست که مشتاق ی زندگی منظم بسیار قاعده مند و روتینه.امریکا گزینه مناسبی براش میتونه باشه.شخص دیگری هست که از ترم اول تا اخر پزشکی فقط با جزوه پاس کرده اومده بالا مسلما صد درصد نمیتونه اونجا به جایگاه بالایی برسه.یک نفر هست که براش ثبات و ارامش زندگی خیلی مهمتر پول دراوردن زیاده امریکا گزینه بهتری هست شما با ی حقوق بخور نمیر!!ی زندگی اروم و بی دغدغه ای رو میگذرونین.من خودم هدفم رفتنه .متاسفانه جمع کثیری از دوستان پزشکمون هم به این نتیجه میرسن ولی موقعی که دیگه دیر شده.در مورد سطح علمی هم باید بگم در تمام جوانب چه جراحی چه تخصص واقعا حق الانصاف اونجا از اینجا پیشرفته تره.شما نمیتونید جایی رو مقایسه کنید که حداکثر تعداد اینترنها در یک بخش ۵ نفره با جای دیگه که ۲۰ نفر اینترن بالای سر یک مریضن!!!ما استادای خودمون هم کلی تعریف اونجا رو میکنن.حتی اگه هدفتون تنها تحصیل باشه و بعد بخواهید به مردم کشور خودتون خدمت کنین و برگردین،واقعا اگه توانشو دارید برین.این حرفو خیلی از اساتیدم به من گفتن
    ویرایش توسط maxi1 : September 12th, 2017 در ساعت 12:57 AM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)