صفحه 72 از 84 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 831

موضوع: بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

Moderator
    alifasihy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - ساخت و تولید-Real esatate Orea Collage

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

[QUOTE=soubasa;2505618]
    نقل قول نوشته اصلی توسط alifasihy نمایش پست ها

ممنون از پاسخ کاملتون
    بنظر شما کسی که بخواد مهاجرتی بیاد، کدومش سریعتر انجام میشه؟
    الان واسه نظام مهندسی توی سایتش نوشته که نیازی ندارید که در کانادا باشید و میتونید قبل از مهاجرت این مدرک رو بگیرید.
    درحالی که من شنیدم مدرک لایسنس برق رو باید حتما مهاجرت کرده باشیم تا بتونیم اقدام کنیم.

و سوال دیگه اینکه واسه کسی که کارشناسی یا مستر برق داره آیا واسه گرفتن لایسنس برق مزیت محسوب میشه؟ مثلا ممکنه فقط ارزیابی کنن و دیگه امتحان نگیرن؟
    اساسا کسی که دارای تحصیلات بالای برق (ارزیابی شده در کانادا) باشه تاثیری در گرفتن مدرک لایسنس برق 309 و 422 داره؟
    سلام ، خدمتتون عرض كردم أساسا كار ي كه نياز به لايسنس برق داره هيچ ارتباطي با مشاغلي كه رسما ميتونيد به عنوان مهندس برق و الكترونيك پيدا كنيد
    نداره و دو تا مقوله كاملا متفاوت هست اگر به سايت هاي كإريابي مراجعه كنيد جايي كه مهندس برق يا الكترونيك ميخوان استخدام كنند لايسنس برق از شما نميخوان چون اصولا ارتباطي به نوع كار نداره ، اما اگر به عنوان الكتريشن بخواين كار كنيد بايد لايسنس برق داشته باشيد كه اينجا هم داشتن مدرك دانشگاهي و نظام مهندسي انتاريو هيچ كمكي نميكنه همونطور كه داشتن لايسنس ٣٠٩ يا ٤٢٢به عضويت در انجمن مهندسين حرفه اي أونتاريو كمكي نميكنه. مطمئن نيستم ولي تصور ميكنم براي گرفتن png بايد وضعيت اقامتي شما مشخص باشه بعد اقدام كنيد تاپيك مربوطه رو مطالعه كنيد بهتره ، ولي لايسنس رو بايد اينجا باشيد ، ميتونيد منابع رو پيدا كنيد و خودتون رو براي امتحان اماده كنيد كه بعد از پذيرفته شدن سريع امتحان بديد ولي قبلا تصميم بگيريد كه ميخوايد به عنوان الكتريشن كار كنيد يا دنبال كار مهندسي برق هستيد البته براي كار مهندسي برق هم در بسياري موارد از شما كسي عضويت در نظام مهندسي رو نميخواد شما به راحتي ميتونيد كلي موقعيت شغلي پيدا كنيد كه ابدا اسمي از png نياوردن ،براي گرفتن لايسنس برق هم شما بايد حدود ٥ سال سابقه كار مرتبط از ايران ارايه بدين كه برسي ميشه و در صورت تأييد شما مجاز به امتحان دادن ميشيد هيچ مدركي حتي فوق ليسانس مهندسي برق هم امتحان رو ويو نميكنه ، اگر ٥ سال سابقه رو نتونيد ارايه كنيد يا نپذيرند سابقه شما رو ،بايد مثل خود كانادايي ها ٥ سال تحت نظر يك لايسنس الكتريشن دوره شاگردي رو بگذرونيد تا مجاز به امتحان بشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران،ٱزاد

درود بر شما
    متاسفانه لینک را چک بفرمایید .
    گویا مشکل دارد. با سپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3ein نمایش پست ها
    بله اشکان جان . این کتابهای دلمار در زمینه آشنایی با سیستم برق اینجا واقعا بی نظیر هستند . منتهی امتحان از کتاب دیگه ای میاد که در پست بعدی مینویسم .
    کتابهای دلمار را وقتی که من ایران بودم خوندم . واقعا عالیه . میدونین کلا با تمامی اصطلاحات برق آشنا میشید . چون در مورد هر چیزی بصورت جزئی صحبت شده و شما میتونی دامنه لغاتت رو در زمینه برق و برق صنعتی بالا ببرید .
    این ها هم لینک کتاب های دلمار :
    1-مخصوص مناطق مسکونی
    Electrical Wiring Residential, 17th Edition

2- مخصوص مناطق و مراکز تجاری:
    Electrical Wiring Commercial, 14th ed.

3- مخصوص برق صنعتی
    Electrical Wiring Industrial, 14th ed.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران،ٱزاد

متاسفانه این لینک هم کار نکرد.
    تقریبا میشه گفت بیش از 80 درصد سوالات امتحان لایسنس از کتاب کد بوک الکتریکال کانادا میاد

CSA Standards
    c22.1-12
    Canadian Electrical code , part 1
    safety standard for electrical installations
    22nd Edition
    2012

لینک دانلود کتاب اینجا
    حتما و 100 درصد شما بایستی این کتاب رو پرینت کنید و با خودتون بیارید اگه نه اینجا حسابی پیاده خواهید شد .
    فراموش نشود . این کتاب بسیار بسیار مهمیه برا امتحان . تمامی کالج ها و آموزشگاهها توی تورنتو فقط این کتاب را برای امتحان آموزش خواهند داد .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران،ٱزاد

متاسفانه این لینک هم اشکال دارد. اگر لطف کنید و زحمت بکشید ممنون میشم. خیلی زحمت دادم.
    سلام دوست عزیز
    کتابها رو جایی دیگه آپلود کردم . اگر صفحات قبلی رو مطالعه میکردید میدیدید.
    http://www.parsgig.com/amirho3einap
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrician

درود بر دوستان به ویژه امیر حسین عزیز

من به تازگی دوره 1800ساعت برقکاری( D.E.P in Electricity)را در یکی از کالج های انگلیس زبان در مونترال به پایان رساندم .و تصیصم دارم در اینده نزدیک به تورنتو نقل مکان کنم. حالا سوال من این است که ایا تحصیلات من در تورنتو مورد پذیرش قرار میگیرد یا لازم است معادل سازی صورت بگیرد احتمال میدهم باید کد بوک کبک با انتاریو کمی متفاوت باشد.دوستانی که تجربه مشابه ای دارند لطفا راهنمایی کنن .باتشکر

Junior Member

سلام
    امیر حسین جان برای مستر یا عضو ESA شدن شرایط چجوریه؟
    من الان ایران دقیقا کارم همینه پیمانکار اداره برق هستم برای برق رسانی و برق شهری و انتقال و توزیع خودم هم شرکت دارم سابقه 7 ساله و کلی قرارداد دولتی و تجربه کاری دارم مدرک لیسانس برق هم دارم ولی میخاستم برای یک دوره فوق دیپلم برق از کالج اپلای بگیرم تا بتونم بیام کانادا و بعد از دو سال اگه بتونم ادامه همون کارم رو انجام بدم . نظر شما چیه؟ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
    سلام دوست من
    درست شنیدید
    اینجا تو شرایط بی برقی وضعیت خیلی بحرانی بود
    جدای از اینکه فیدر های ورودی شبکه قطع شده بود هزاران لاین شهری و ده ها هزار سیم انشعاب خانه ها قطع شده بود .
    میدونید تو این شرایط میشد میلیون دلاری پول در آورد . ما میرفتیم برای هر خانه یه مقره و کلاویس (Clevis ) میزدیم ( که سیم های انشعاب از سر تیر چراع برق که قراره به کنتور وصل بشه رو نگه میداره ) برای هر خونه تقریبا میشد 250 دلار . بگیر 40 دلارش پول مقره و کلاویس باشه بقیه رو اجرت محسوب میکنن .کلا هم هر خونه نزدیک 10 دقیقه تا یک ربع بیشتر کار نداره . بعدا هیدرو میاد چک میکنه اتصالات و کلاویس ها رو و اگه مشکلی نداشت سیم انشعاب رو وصل میکنه .
    جالب اینکه اکتر خونه هایی که سیم انشعاب شون قطع شده ، حدودا تو یه منطقه جغرافیایی هستند . و کسی پایه باشه میره تو یه محله درب تک تک خونه ها رو میزنه و بهشون پیشنهاد اماده کردن انشعابشون رو میده تا تعمیر کنن . از هر محله فکر میکنم میشد ساعتی بیش از 2000 دلار کاسبی کرد.(فقط کسانی میتونن که مستر یا پیمانکار باشن و عضو ESA هم باشن(Electrical Safety Authority))
    خیلی ها هم اونقدر طبع بلندی داشتندد که مجانا اومده بودند به همنوعاشون کمک میکردند و هدف فقط نجات آدما از بی برقی بود .

سلام.سوالی از دوستان دارم ممنون میشم راهنمایی کنید: من دیپلم قدیم هنرستان (4ساله) دارم ولی لیسانس و فوقم ریاضی با سابقه کار تدریس دانشگاهی .و اقامت دایم کانادا دارم در حال حاضر ایرانم. به دلایلی امکان معلم شدن رو سخت می بینم ایا ممکنه با گذراندن دوره های فشرده فنی حرفه ایی در ایران در شاخه های برق وادامه اون در کالج های کانادا و حتی جور کردن سابقه کار (برادرم شرکت کوچیکی دارن) شانسی برای پیدا کردن در زمینه برق داشته باشم.و اگر پاسخ مثبت بود چه شاخه ایی و چه راهکاری؟ 🙏

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash52 نمایش پست ها
    سلام.سوالی از دوستان دارم ممنون میشم راهنمایی کنید: من دیپلم قدیم هنرستان (4ساله) دارم ولی لیسانس و فوقم ریاضی با سابقه کار تدریس دانشگاهی .و اقامت دایم کانادا دارم در حال حاضر ایرانم. به دلایلی امکان معلم شدن رو سخت می بینم ایا ممکنه با گذراندن دوره های فشرده فنی حرفه ایی در ایران در شاخه های برق وادامه اون در کالج های کانادا و حتی جور کردن سابقه کار (برادرم شرکت کوچیکی دارن) شانسی برای پیدا کردن در زمینه برق داشته باشم.و اگر پاسخ مثبت بود چه شاخه ایی و چه راهکاری؟ ������
    برای کار کردن به عنوان تکنسین برق در کانادا صرف نظر از تحصیلات و سابقه کارتون بهرحال باید پروسه گرفتن سرتفیکت در کانادا رو انجام بدید و برای اینکار حتما باید در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید،شانس پیدا کردن کار در زمینه برق بسته به شهر مورد نظر و وضعیت بازار کار در زمان حضور شما در کانادا متفاوت است، مطالب قدیمی تر همین بخش از فروم رو بخونید اطلاعات زیادی در مورد پروسه تبدل شدن به یک الکتریشن در كانادا بدست می آورید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    برای کار کردن به عنوان تکنسین برق در کانادا صرف نظر از تحصیلات و سابقه کارتون بهرحال باید پروسه گرفتن سرتفیکت در کانادا رو انجام بدید و برای اینکار حتما باید در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید،شانس پیدا کردن کار در زمینه برق بسته به شهر مورد نظر و وضعیت بازار کار در زمان حضور شما در کانادا متفاوت است، مطالب قدیمی تر همین بخش از فروم رو بخونید اطلاعات زیادی در مورد پروسه تبدل شدن به یک الکتریشن در كانادا بدست می آورید.
    با تشکر از پاسخ شما البته در صورت لزوم و توانایی سرتیفیکیت میگیرم:البته
    من در سایتی، مشاغلی دیدم مرتبط با برق که با دیپلم هم میشه وارد شد.شما تایید می کنید؟؟ http://hodhod.ca/8738/%DA%A9%D8%A7%D...7%D9%86%D8%B3/

Moderator
    alifasihy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - ساخت و تولید-Real esatate Orea Collage

نقل قول نوشته اصلی توسط yafes نمایش پست ها
    درود بر دوستان به ویژه امیر حسین عزیز

من به تازگی دوره 1800ساعت برقکاری( D.E.P in Electricity)را در یکی از کالج های انگلیس زبان در مونترال به پایان رساندم .و تصیصم دارم در اینده نزدیک به تورنتو نقل مکان کنم. حالا سوال من این است که ایا تحصیلات من در تورنتو مورد پذیرش قرار میگیرد یا لازم است معادل سازی صورت بگیرد احتمال میدهم باید کد بوک کبک با انتاریو کمی متفاوت باشد.دوستانی که تجربه مشابه ای دارند لطفا راهنمایی کنن .باتشکر
    تحصیلات شما مورد قبول واقع میشه اما برای اینکه برای امتحان کد پذیرفته بشید لازم هست معادل 9000ساعت (حدود 5 سال )سابقه دوره کاراموزی در کانادا رو ارایه بدید یا سابقه مشابه از ایران رو ارایه بدید که واجد شرایط برای شرکت در امتحان کد بشید . مدرک تحصیلی از کالج یا دانشگاه جایگزین دوره 9000ساعته کاراموزی نمیشه . امتحان کد کبک با سایر استانها هم یه تفاوت کوچک داره امتحان کبک یک بخش اضافه تر داره ، لایسنسی که در اونتاریو میگیرید در همه استانهای دیگه بجز کبک معتبر هست .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)