صفحه 16 از 84 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 831

موضوع: بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط afcanani نمایش پست ها
    مهندس جان زبان صنعتي ام هم بد نيست ولي خوب مثل كسي كه خارج از كشور كاركرده نيست
    من اين سايتهايي كه فرموديد رو ديدم چند تاسوال؟
    آيا ميشه بصورت پاره وقت رفت؟
    آيا ميشه از تو ايران بصورت ان لاين اين دوره ها رو گذروند؟
    آيا جايي نيست كه فقط امتحان داد مثل تورنتو و مدرك گرفت؟
    سپاس گزارم
    چرا داره
    منم دارم میرم کلگری
    اردیبهشت لند می کنم
    این سایت رو ببینین :
    https://tradesecrets.alberta.ca/expe...n-certificate/
    پرونده اول :ارسال پرونده اکتبر 2009 -اینپروسس مارچ 2012 - مدیکال 5 جون 2013- کد 7241 - پاس ریکوئست 19 فوریه 2014
    پرونده دوم : ارسال نوامبر 2011 - فایل نامبر 30 ژانویه 2012 - اینپروسس 11 آوریل 2013

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

مهندس جان زبان صنعتي ام هم بد نيست ولي خوب مثل كسي كه خارج از كشور كاركرده نيست
    من اين سايتهايي كه فرموديد رو ديدم چند تاسوال؟
    آيا ميشه بصورت پاره وقت رفت؟
    آيا ميشه از تو ايران بصورت ان لاين اين دوره ها رو گذروند؟
    آيا جايي نيست كه فقط امتحان داد مثل تورنتو و مدرك گرفت؟
    سپاس گزارم
    دوست عزیز من چون توی شرایط شما نبودم نمی‌تونم نظر بدم که چی‌ کار کنید.
    SAIT هم کلاس‌های آنلاین داره هم شبانه. ولی‌ نمیدونم از ایران میتونید کلاس بگیرید یا نه.

دوست بالا که لینک apprentice board رو گذاشتند حرفشون درسته. البته شما باید فرمهارو پر کنید، و بعد امتحان red seal رو میدید میشید برقکار صنعتی . اما جز امتحان برای red seal بودن باید ۴-۵ سال سابق کار برق داشته باشد که برای اثبات اون شما سابقه‌ کارتون رو توی این فرمها با اسم شرکت مینویسید خودapprentice board چک می‌کنه و اگه قبول کنه بهتون اجازه میده امتحان red seal رو بنویسید.

red seal از نظر من امتحان آسونی هست من دفعهٔ اول ۹۴ % گرفتم و قبول شدم .ولی‌ مثلا همکار من که برزیلی هست و توی کشور خودش مهندس برق بوده با ۱۵ سال سابقه بهم گفت red seal رو ۲ بار رد شده (انگار فقط ۲ بار میتونید امتحان بدید، البته مطمئن نیستم ) و به نظر من این همکارم مشکل زبان داره وگرنه از نظر علمی‌ سطحش خیلی‌ بالاست.

نمی‌خوام ناامید شید ولی‌ تا جائی‌ که میتونید زبان صنعتیتون رو قوی کنید قبل از اومدن.

واسه دوستی که پرسیدند چجوری باید زبان صنعتی رو قوی کنید متأسفانه راهنمائی به خصوصی ندارم چون من همهٔ مدرک تحصیلی‌ و تجربه کارم از اینجاست و ایران حتا ۵ دقیقه هم کار نکردم و استاندارد برق و instrumentation ایران رو اصلا نمیدونم و اصلا زبان صنعتی رو به فارسی‌ بلد نیستم!!! یعنی‌ حتا نمیدونم transmitter, tubing, conduit, یا حتی valve به فارسی چی‌ می‌شه! واسه همین این قسمت رو آقای امیرحسین میتونند بهتون راهنمائی بدند.

Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical engineer

از پاسختون سپاسگزارم
    از اینکه راهنمایی می فرمایید و تجربیاتتون رو در اختیار ما می گذارید ممنونم.من 18 سال سابقه کار دارم مهندس پایه یک برق هستم.مشکل سابقه ندارم.ولی چون دوستان می فرمایند برای کار حتما باید مدرک فنی داشت از موسسه ای و امتحان p.eng و عضویت apega هم خیلی زمان می بره. پس امتحان دادن مثل اون اینکه امیرحسین جان در تورنتو گفت اند برای کلگری و گرفتن read seal هست ک با راهنمایی شما می رشه اقدام کرد. قیمت دوره های sait رو هم که دیدم خیلی نسبت به ایران گرونه .و با 5000 دلار میشه تمومه دوره های برق رو گذروند و آماده شده برای امتحان.

اگه عرایضم اشتباه هست بفرمایید.
    PR 2014 در جستجوي كار ،نيازمند ياري سبزتان هستيم

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

از پاسختون سپاسگزارم
    از اینکه راهنمایی می فرمایید و تجربیاتتون رو در اختیار ما می گذارید ممنونم.من 18 سال سابقه کار دارم مهندس پایه یک برق هستم.مشکل سابقه ندارم.ولی چون دوستان می فرمایند برای کار حتما باید مدرک فنی داشت از موسسه ای و امتحان p.eng و عضویت apega هم خیلی زمان می بره. پس امتحان دادن مثل اون اینکه امیرحسین جان در تورنتو گفت اند برای کلگری و گرفتن read seal هست ک با راهنمایی شما می رشه اقدام کرد. قیمت دوره های sait رو هم که دیدم خیلی نسبت به ایران گرونه .و با 5000 دلار میشه تمومه دوره های برق رو گذروند و آماده شده برای امتحان.

اگه عرایضم اشتباه هست بفرمایید.

شما حتما قبل از اینکه بیاید آدرس ایمیل و تلفن و کل اطلاعات کارفرما های قبلی رو لیست کنید و با همشون هم صحبت کنید که قراره سابقه اتون رو استعلام بگیرند. مشکل مهم طول کشیدن APEGA و ASETو apprentice board ، اینکه استعلام سابقه کار طول میکشه.( miss communication(
    قیمت SAIT بستگی به نوع دوره داره و انگار ( باز مطمئن نیستم) آپگرید کردن که به درد مهاجر‌ها میخوره از طرف دولت برای نیوکامر ها شهریه اش سوبسید میشه. نظر من اینکه (شرمنده من واقعا دوست ندارم یه همچین نظری به کسی که 18 سال سابقه داره بدم) شما از الان روی رزومه کار کنید و شروع کنید به اپلای کردن برای کارهایی که به نظرتون به رزومه کاری میخوره. اگه کار گیرتون اومد که هیچ اگر نه خیلی جاهایی که دنبال Journeyman و red seal هستند حتما سال اولی هم میگیرند. (first year apprentice) . میدونم سخته با 18 سال سابقه کار سال اولی شدن ولی به قولی فقط به شکل استارت نگاه کنید که یه کم سابقه کار کانادایی جمع کنید تا اپگاتون درست بشه. کلاس های SAIT هم شبانه و آخر هفته میتونید بگیرید.
    یه سایت خوب که راحتتر توش کار گیر میاد چون لوکال هست kIJIJI هست این لینک رو نگاه کنید دستتون میاد:

http://www.kijiji.ca/b-construction-.../k0c50l1700199

ضمنا اگر خانم هستید از طریق برنامه woman in non-traditional field/ trades اقدام کنید هم از نظر شهریه (کلی بورسیه دارند) و از نظر مالی و کلاس های آمادگی حتی لوازم موزد نیاز و خیلی چیزهای دیگه کمکتون میکنند:
    http://www.womenbuildingfutures.com/

Member
    رشته و دانشگاه

دوست عزيز از پاسختون سپاسگزارم

نه متاسفانه خانوم نيستم،سوال اينكه براي اين كارهاي سال اولي مدرك نمي خوان ؟ يعني با همين سوابق و مدارك ايران مي تونم اونجا مشغول شم تا مدرك apega و p.eng درست شه يا برم اون امتحان مدرك تكنسيني رو بدم؟
    بهر حال مني كه دارم همه اين چهل سالمو ميزارم اينجا و ميرم هيچ برام مهم نيست كه از چه سطحي شروع كنم. من پي همه چي رو به تنم ماليدم و مي خوام از صفر شروع كنم ولي خب درست اينكه درست ترين راه رو بتونم انتخاب كنم.
    شاد باشيد و تندرست

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوست عزيز از پاسختون سپاسگزارم

نه متاسفانه خانوم نيستم،سوال اينكه براي اين كارهاي سال اولي مدرك نمي خوان ؟ يعني با همين سوابق و مدارك ايران مي تونم اونجا مشغول شم تا مدرك apega و p.eng درست شه يا برم اون امتحان مدرك تكنسيني رو بدم؟
    بهر حال مني كه دارم همه اين چهل سالمو ميزارم اينجا و ميرم هيچ برام مهم نيست كه از چه سطحي شروع كنم. من پي همه چي رو به تنم ماليدم و مي خوام از صفر شروع كنم ولي خب درست اينكه درست ترين راه رو بتونم انتخاب كنم.
    شاد باشيد و تندرست
    برای ساله اول شدن فقط باید “indenture” بشید. یعنی‌ یه صاحب کار شما رو به کار آموزی قبول کنه و اونوقت بهتون کتاب آبی “ blue book” میدن که تمام تجربه کاری و ساعت کاریتون رو توش ثبت می‌کنن به عنوان تجربه کاری. برای سال اول شدن کافیه که دبیرستان رو تموم کرده باشید. شما یه کپی‌ از ترجمه مدرک تحصیل و ریز نمرات بهشون بدید ( بر خلاف آپگا لازم نیست حتا رسمی‌ باشه! ) و کافی‌ هست.

کلا به هر جایی که “ accepting apprentices” توی آگهی‌ زدن اپلای‌ کنید؛ توی cover letter هم حتما ذکر کنید که اولا “ permanent resident of Canada “ هستید چون شرط کار آموز شدن PR بودن هست و دوم اینکه ذکر کنید سابقه کار برق توی کشور خودتون دارید ولی‌ میخواهید مدارک کانادایی بگیرید. و سعی‌ کنید برای industrial electrician اقدام کنید. (هم حقوقش از commercial و residential بالاتر هست ضمن اینکه آلبرتا هستید مرکز گاز و نفت و صنعت! )

دقیقا همون جور که متوجه شدید من منظورم اینکه تا کار آپگا یا RED SEAL درست بشه که شاید تا ۸ ماه طول بکشه، بعد تازه ممکن گیر بدن باید فعلا درس رو بگیرید و فعلا امتحان رو بدید کارآموزی انجام بدید. توی این ۸ ماه به جای کار جنرال، هم کار مربوط به رشتتون رو انجام میدید، هم زبان صنعتی تون بهتر میشه، هم سابقه کار کانادایی گیرتون میاد هم ساعت‌های کاری که توی کتاب آبی ثبت میشه خیلی‌ با ارزش هست. ضمن اینکه مزایا ( مثل ای، بیمه‌ ، بازنشستگی و غیره دارید). فقط بدیش اینه که سال اول کارش سخت هست، اکثر اpulling cable و conduit installation و این جوری چیزست. ولی‌ از نظر من توی مغازه و سوپرمارکت کار کردن بهتره!
    ویرایش توسط negnegy : March 10th, 2014 در ساعت 08:24 PM

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من ماه جون به کانادا میام , یک سوال داشتم
    آیا به محض ورود می تونم دوره شاگردی رو شروع کنم البته من لیسانس مکانیک دارم و کار برقکاری زیاد انجام دادم ولی از هیچ جا مدرک ندارم یک مدت هم به عنوان پیمانکار نصب کنتور در اداره برق کار کردم ( تقریبا دو سال) مدرک فنی حرفه ای برقکار ساختمان درجه 2 را هم دارم.
    آیا امتحان تعیین سطح برای شاگرد برقکار وجود داره ؟
    ممنون از وقتی که میگذارید و راهنمائی می کنید.
    تاریخ مصاحبه : 09/11/2010
    تاریخ فایل فدرال : 2011/01/12
    رشته : لیسانس مهندسی مکانیک

Member
    رشته و دانشگاه

سپاس گزار دوست عزيز
    واقعا" كمك بزرگي كرديد و دقيقا همون پاسخي بود كه دنبالش مي گشتم
    1-فقط آيا به اين كارآموزي پول هم ميدن؟
    2و در اين مدت اگه كار بهتري پيدا شد مي شه عوضش كرد؟
    3آيا طراحي هم كار آموزي داره؟

شاد باشيد و تندرست

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سپاس گزار دوست عزيز
    واقعا" كمك بزرگي كرديد و دقيقا همون پاسخي بود كه دنبالش مي گشتم
    1-فقط آيا به اين كارآموزي پول هم ميدن؟
    2و در اين مدت اگه كار بهتري پيدا شد مي شه عوضش كرد؟
    3آيا طراحي هم كار آموزي داره؟

شاد باشيد و تندرست
    تمام این اطلاعات فقط در مورد آلبرتا صدق می‌کنه، بقیه استان‌ها احتمال داره متفاوت باشند، مخصوصاً کبک.
    این اطلاعاتی‌ که اینجا میزارم تجربیات خودم و هست طبق:
    http://tradesecrets.alberta.ca/

لغات!

Journeyman = استاد کار

First year apprentice = سال اولی

Union = اتحادیه

Alberta Work culture = فرهنگ کار آلبرتا

۱- چرا که پول ندان! روالش طبق زیر هست:
    مینوموم:
    - سال اول ۵۰% حقوق استاد کار
    - سال دوم ۶۰ %
    - سال سوم ۷۰%
    - سال چهار ۸۰ %
    وقتی‌ هم سال ۴ رو پاس کنید میشید جورنیمن ۱۰۰ %.
    این چیزی که بالا نوشتم قانون apprentice board هست؛ توی دفتر آبی که بهتون میدن هم نوشته شده. اگه صاحبکاری کمتر از مقدار بالا بعده شما میتونید ازش شکایت کنید.

حقوق استاد کار در شهر کلگری و در شهر میانگین ۳۸ $ در ساعت هست + مزایا. اگه اتحادیه باشید بیشتر هست. کلا توی شهر کلگری بین ۳۶ $ تا ۵۶ $ بستگی به سابقه و مهره حقوق استاد کار هست.
    پس شما سال اول باید برای حدود ساعتی‌ حداقل ۱۹ $ حساب کنید که احتمال زیاد با توجه به رزومه و سابقه کار شما حدود ۲۲-۲۵$ بهتون پیشنهاد میدن. آن ۵۰% مال صفر کام هست.

میانگین کار توی هفته اینجا ۴۰ ساعت هست.
    اینم لینکش اگه خواستید بخونید.

https://tradesecrets.alberta.ca/trad.../profiles/003/

کلا جریان این کیه شما سال اولی‌ میشید، بعد باید حدود ۱۴۰۰ ساعت ( تقریبا ۸-۹ ماه ) کار کنید+ امتحان سال اول رو بدید و قبول شوید میشید سال دومی‌. میتونید جای امتحان دادند ۸ هفته برید سر کلاس ( که خیلی‌‌ها جای ۸ هفته ، ۴ هفته تموم می‌کنن، بستگی به خودتون و سطح علمی‌ خودتون داره) ولی‌ من توصیه نمیکنم به شما که مهندس برق هستید چون امتحان سال اول و دوم آب خوردنه! بد دوباره ساله دومی‌ باید ۱۴۰۰ ساعت پر کنه و امتحان سال دوم رو بده و به این منوال.احتمالا تا اون موقعه هم کار آپگا تون درست میشه.

یه توضیحی بدم در مورد فرهنگ کار آلبرتا؛
    اگه خودتون یه سرچ بزنید می‌بینید که سرعت پیشرفت گاز و نفتش به نسبت تعداد نیروی کار نمیخونه! کلا اینجا فرصت شغلی‌ اینقدر زیاد هست که فرهنگ کار فرق می‌کنه؛ میانگین توی یه کار ماندن حدود ۶ ماه هست که از کل کانادا کمتره! هر چی‌ شمالی تر میرید و به شهر‌های شمالی تر و مرکز نفت و حفاری نزدیک تر میشید بد ترره. چون پویا تر هست. برای مثال من خودم در ۶ سال گذشته بالای ۱۱ جا کار کردم چه در نقش کار آموز و چه در نقش استاد کار! و فقط برای کار اول رزومه فرستادم؛ بعد از آن مثلا توی فیلد دارم کار می‌کنم واسه مشتریم که میاد از من میپرسه اگه اینقدر بیشتر بدیم میائی‌ واسه ما کار کنی‌؟ منم همیشه میگم آره. شما هیچ تعهدی ندارید توی هیچ شرکتی بمونید چون این فرهنگ کار آلبرتا به خاطر اقتصادش هست. اگه شرکتی بخواد براش بیشتر بمونید باید حقوق و مزایا بیشتر بده به همین راحتی‌.جای چونه هم همیشه باز هست ! Money talks, B*s walks!!

و آخرین چیز در مورد فرهنگ صنعت گازو نفت آلبرتا اینکه بر خلاف استان‌های انتاریو و اکثر کانادا، اتحادیه خیلی‌ قدرت و عظمت نداره! ( بخاطر ذات سرمایه داری آلبرتا هست). حالا خودتون میأید و می‌بینید چه مدلی‌ هستی‌ اینجا.

این جواب سوال دومتون بود.
    در عین حال با اینکه آلبرتا به شدت کمبود نیروی کار توی صنعت داره،سیاستش اینکه مهاجرهارو مجبور می‌کنه استاندارد‌های آلبرتا رو قبول کنند جای اینکه شمارو با مدرکتون بپذیره. اینجوری استاندارهای خودش رو بالا نگاه می‌داره.در عین حال برنامه‌های تشویق و حمایت مالی زیادی داره.

مثلا شما سال اول رو که پاس کنید، بهتون دولت ۱۰۰۰$ تشویقی میده، سال دوم ۱۰۰۰$ دیگه، سال سوم هیچی‌ ساله چهارم ۲۰۰۰ $ دیگه میده.
    اینم لینکش:http://www.servicecanada.gc.ca/ENG/G...IP/INDEX.SHTML

کلی‌ هم بورسیه هست اگه حوصله‌‌ دنبال رفتنش رو داشته باشید:

http://tradesecrets.alberta.ca/financial-assistance/

۳-شرمنده من نمیدونم طراحی چی‌ هست ولی‌ فهرستtrade هایی که می‌شه کار آموز شد اینجا هست:

http://tradesecrets.alberta.ca/techn...ass-schedules/

Member
    رشته و دانشگاه

واقعا از وقتی که گذاشتید و جوابهای جامعی که دادید سپاس گزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)