صفحه 74 از 84 نخستنخست ... 246465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 831

موضوع: بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

Member PARYA M آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSN

پیش فرض پاسخ : بازارکار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mdaresi89 نمایش پست ها
    سلام یک سوال کل بحثهایی که من تا الان دیدم مربوط به انتاریو هست آیا کسی خبر داره تو آلبرتا باید به چه صورت عمل کرد چون میدونم به سخت گیری انتاریو نیست!
    آلبرتا سخت تره بهت توصیه میکنم اصلا اونجا نری علاوه بر امتحان کتبی عملی هم باید امتحان بدی. در ضمن زندگی تو اونتاریو به مزاق ما ایرانی ها خوشتره
    cio on march 2010

سلام
    دوست عزیز از ایران میشه تو سایتهای کاریابی کانادا اپلای کرد.منظورم اینه که اگه اپلای کنی چون کانادا نیستی کارفرما قبول میکنه تا پروسه ویزا رو طی کنی برسی اونجا
    من رشتم برقه 10 سال هست که کار میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط PARYA M نمایش پست ها
    1-شرکت بمباردیر برای سیم کشی داخلی هواپیما ساعتی سی تا میده لایسنس هم نمیخواد.
    2- دوستانی که دنبال کار دایم هستند CN الکتریشن میگیره از سایتش میتونن اپلای کنن.
    دوستان پیام بزارن راهنمایی کنم
    میشه از ایران اپلای کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران،ٱزاد

این کتاب برای تشریح و پشتیبانی کد بوک هست. بنظرم اگر فرصت داشتید بهش نگاهی بندازید.
    www.wildbillretail.com/files/118149966.pdf

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران،ٱزاد

بنظرم دوستانی که مشغول کار شدند تجربیات حرفه ای خودشان قبل و حین پیداکردن کار و خلاصه یه دید کلی به بقیه دوستان بدهند ، خیلی بدرد ما میخوره که هنوز اینور هستیم.

Moderator
    alifasihy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - ساخت و تولید-Real esatate Orea Collage

نقل قول نوشته اصلی توسط aryairanzamin نمایش پست ها
    بنظرم دوستانی که مشغول کار شدند تجربیات حرفه ای خودشان قبل و حین پیداکردن کار و خلاصه یه دید کلی به بقیه دوستان بدهند ، خیلی بدرد ما میخوره که هنوز اینور هستیم.
    ببینید دوست عزیز کلا اگر بخوایم بازار کار برق رو یه برسی سریع کنیم ، اگر بخواین وارد بخش ساختمان بشید اولش باید به عنوان هلپر و مدتی حدود حداقل دو سال کار کنید که تازه دستتون بیاد چه خبره و یک پروژه رو از کجا باید شروع کرد و کجا تمومش کرد هر قدر هم که از قبل و در ایران سابقه کار برق داشته باشید تو برقکاری ساختمان اینجا به کارتون نمیاد چون اساسا داستان فرق داره دستمزدی هم که عملا به شما پرداخت میشه حتی با لایسنس برق تفاوت چندانی با سایر مشاغل نداره هلپر نقاش و نجار و درایوال کار هم همینقدر میگیرند که برقکار با لایسنس میگیره (البته برقکار با لایسنسی که از ابتدا اینجا با سیستم کانادایی شروع کرده و5 سال کاراموزی رو گذرونده به کار تسلط کامل داره و تو یه شرکت کانادایی بزرگ کار میکنه بحثش فرق داره ) بعد از دو سه سال هم که کمی به کار مسلط شدید اگر بخواین برای خودتون کار کنید (البته باز هم باید زیر نظر مستر الکتریشن قانونا کار کنید )باید انقدر کانکشن و دوست و اشنا داشته باشید که تو این بازار رقابتی بتونین کار بگیرید از سازنده ها و عملا به نظر من گزینه خوبی نیست برای سرمایه گذاری شغلی.
    فیلد بعدی فیلد کامرشیال هست ساخمان های تجاری ساختمان های بلند و غیره برای کار کردن تو این قسمت باید عموما تو شرکت های بزرگ استخدام بشید که عملا با توجه به اینکه تجربه کسب کردن در بخش کامرشیال تنها با کار کردن تو همچین شرکت هایی مقدور هست میفتین تو دور قضیه مرغ و تخم مرغ و استخدام و کسب تجربه خیلی خیلی سخت میشه (که اینجا هم برقکار کانادایی چون دوره پنج ساله کاراموزی رو همین جاها گذرونده تسلط و تجربه واقعی داره و جاب رو به راحتی تصاحب میکنه ) حقوق برقکار کامرشیال البته چون عمداتا تو شرکت های بزرگ هست قابل قبوله و بد نیست ولی به دلایلی که عرض کردم نمیشه روش حساب کرد و ورود بهش سخته
    بخش دیگه صنعت هست و برق صنعتی ، اینجا تجربه برق صنعتی ایران یا هر جای دیگه به کارتون میاد و کمک میکنه الکتروموتور و کنترل و ابزار دقیق تقریبا مشابه ایران هست ، اما در بخش برقکار صنعتی اینجا چیزی که متقاضی زیاد داره برقکار تعمیر و نگهداری هست که عملا باید علاوه بر برق به کار مکانیکی و جوشکاری و برشکاری و ..... و دستی داشته باشید خیلی وقت ها هم کسی رو میخوان که هر دو لایسنس برق و مکانیکی رو داشته باشه ، عمدتا هم تجربه کاری زیاد چهار پنج سال به بالا و تو همون فیلد کاری خودشون رو ترجیح میدن مثلا کارخونه بسته بندی مواد غذایی کسی رو میخواد که پنج سال تو یه کارخونه بسته بندی مواد غذایی تکنسین تعمیر نگهداری بوده و با اون دستگاهها اشنایی خاص داره باز هم سیکل مرغ و تخم مرغ وارد میشه ، حقوق این بخش هم مثل کامرشیال خوب و قابل قبوله و تجربه کاری بیشتر افزایش پیدا میکنه ولی یاز هم ورود بهش سخت هست .
    در مجموع به نظر من لایسنس برق گرفتن تضمینی برای یک کار خوب و پردرامد نیست و در عمل با این امار ها و اگهی های کاریابی تفاوت داره و بیشتر به درد کسی میخوره که پروسه لایسنس گرفتن رو مثل خود کانادایی هااز سن کم و با کارموزی طی کرده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط alifasihy نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز کلا اگر بخوایم بازار کار برق رو یه برسی سریع کنیم ، اگر بخواین وارد بخش ساختمان بشید اولش باید به عنوان هلپر و مدتی حدود حداقل دو سال کار کنید که تازه دستتون بیاد چه خبره و یک پروژه رو از کجا باید شروع کرد و کجا تمومش کرد هر قدر هم که از قبل و در ایران سابقه کار برق داشته باشید تو برقکاری ساختمان اینجا به کارتون نمیاد چون اساسا داستان فرق داره دستمزدی هم که عملا به شما پرداخت میشه حتی با لایسنس برق تفاوت چندانی با سایر مشاغل نداره هلپر نقاش و نجار و درایوال کار هم همینقدر میگیرند که برقکار با لایسنس میگیره (البته برقکار با لایسنسی که از ابتدا اینجا با سیستم کانادایی شروع کرده و5 سال کاراموزی رو گذرونده به کار تسلط کامل داره و تو یه شرکت کانادایی بزرگ کار میکنه بحثش فرق داره ) بعد از دو سه سال هم که کمی به کار مسلط شدید اگر بخواین برای خودتون کار کنید (البته باز هم باید زیر نظر مستر الکتریشن قانونا کار کنید )باید انقدر کانکشن و دوست و اشنا داشته باشید که تو این بازار رقابتی بتونین کار بگیرید از سازنده ها و عملا به نظر من گزینه خوبی نیست برای سرمایه گذاری شغلی.
    فیلد بعدی فیلد کامرشیال هست ساخمان های تجاری ساختمان های بلند و غیره برای کار کردن تو این قسمت باید عموما تو شرکت های بزرگ استخدام بشید که عملا با توجه به اینکه تجربه کسب کردن در بخش کامرشیال تنها با کار کردن تو همچین شرکت هایی مقدور هست میفتین تو دور قضیه مرغ و تخم مرغ و استخدام و کسب تجربه خیلی خیلی سخت میشه (که اینجا هم برقکار کانادایی چون دوره پنج ساله کاراموزی رو همین جاها گذرونده تسلط و تجربه واقعی داره و جاب رو به راحتی تصاحب میکنه ) حقوق برقکار کامرشیال البته چون عمداتا تو شرکت های بزرگ هست قابل قبوله و بد نیست ولی به دلایلی که عرض کردم نمیشه روش حساب کرد و ورود بهش سخته
    بخش دیگه صنعت هست و برق صنعتی ، اینجا تجربه برق صنعتی ایران یا هر جای دیگه به کارتون میاد و کمک میکنه الکتروموتور و کنترل و ابزار دقیق تقریبا مشابه ایران هست ، اما در بخش برقکار صنعتی اینجا چیزی که متقاضی زیاد داره برقکار تعمیر و نگهداری هست که عملا باید علاوه بر برق به کار مکانیکی و جوشکاری و برشکاری و ..... و دستی داشته باشید خیلی وقت ها هم کسی رو میخوان که هر دو لایسنس برق و مکانیکی رو داشته باشه ، عمدتا هم تجربه کاری زیاد چهار پنج سال به بالا و تو همون فیلد کاری خودشون رو ترجیح میدن مثلا کارخونه بسته بندی مواد غذایی کسی رو میخواد که پنج سال تو یه کارخونه بسته بندی مواد غذایی تکنسین تعمیر نگهداری بوده و با اون دستگاهها اشنایی خاص داره باز هم سیکل مرغ و تخم مرغ وارد میشه ، حقوق این بخش هم مثل کامرشیال خوب و قابل قبوله و تجربه کاری بیشتر افزایش پیدا میکنه ولی یاز هم ورود بهش سخت هست .
    در مجموع به نظر من لایسنس برق گرفتن تضمینی برای یک کار خوب و پردرامد نیست و در عمل با این امار ها و اگهی های کاریابی تفاوت داره و بیشتر به درد کسی میخوره که پروسه لایسنس گرفتن رو مثل خود کانادایی هااز سن کم و با کارموزی طی کرده باشه
    در تکمیل صحبت‌های شما این روهم اضافه کنم که چون همیشه عده زیادی از الکتریشن ها با وجود داشتن لایسنس و سابقه کار دقیقا به محض اتمام پروژه های بزرگ از کار بیکار میشن بازار شغلی وضعیت بسیار رقابتی داره و الزاما داشتن سابقه و لایسنس کافی نیست.طبیعتا در بخش تعمیر و نگهداری امنیت شغلی بسیار بیشتر است ولی به دلیل همین امنیت شغلی بسیاری افراد حاضر به ترک جایگاه خود نیستند و از این جهت یافتن موقعیت شغلی دایم عنوان الکتریشن بسیار چالش برانگیز است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط extremeboy نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من نامه تایید مدارکم رو تازه از اونتاریو کالج گرفتم (۳۰۹).اول خواستم از راهنمایی آقا امیر حسین تشکر کنم که مطالب ایشون خیلی کمک کرد دوم هم خواستم پروسه خودم رو بگم
    کل پروسه نزدیک ۶ هفته طول کشید،مدارکی که من دادم شامل نامه شرکت،سابقه بیمه،آگهی تغییرات روزنامه شرکت بود
    مدارک تحصیلی من فقط مدرک دیپلم رو با ریز نمرات دادم که کلشو بهم برگردوند و گفت نیازی نیست.فقط دو تا مدرک پی ال سی داشتم که نگه داشت
    توی فرمی که شما برای استرلینگ پر میکنین فقط شماره تماس ازتون میخواد و حتما ۱۰۰ درصد با اون شماره تماس میگیرن و اگر به هر نحوی نتونن تماس بگیرن ریجکت میکنن ( این اتفاق برای یکی از دوستان من افتاد) پس حواستون باشه
    استرلینگ با مدیر عامل من صحبت کرد و به زبان انگلیسی که خوشبختانه مدیر عامل من به انگلیسی تسلط داشت با اینکه تو فرمها نوشته شده بود به زبان فارسی باشه !!
    جدول هم که همونطوری که قبلا تو این فروم اشاره شد باید ۸۰ـ۹۰ درصد تیک زده باشین به همراه مهر رسمی شرکت
    اگر استرلینگ به مدارک شک کنه معرف رو خیلی سوال پیچ میکنه تا مطمین بشه
    باز هم تایید میکنم توی فرم استرلینگ فقط بلید شماره تماس بدید پس شماره کسی رو بدید تو شرکت که با شما آشنایی کامل داره
    نکته دیگه حتما حتما حداقل هر دو هفته یاحضوری برید اونجا پیگیر باشید یا تماس بگیرید که من پیشنهاد میکنم حضوری برید چون اگه مشکلی باشه بهتون میگن
    الان هم که باید آماده شم واسه امتحان،کسی از دوستان اطلاع داره که کدوم دوره آماده سازی خوبه الان؟؟من از چندنفر جورج براون روشنیدم که میگن خوب هستش
    کسیاز دوستان اگه نظری داره ممنون میشم
    سلام
    من حدود 2 ماه پیش برای لایسنس 442 اقدام کردم. پس از پشت سر گذاشتن دردسرهای برقرار کردن تماس کارفرماهای قبلی با استرلینگ و گذر از این مرحله، اخیرا یک ایمیل از شخص بررسی کننده دریافت کردم که گفته داشتن اطلاعات در مورد کدهای ایمنی و کدهای برق کانادا برای اقدام برای لایسنس برق اجباریه و اگر اطلاعات و سابقه ای در این زمینه دارید و یا آموزشی دیده اید مدارک و تاییدیه های مربوطه رو ارسال کنید و اگر اطلاعات و سابقه ای ندارید بگویید که ندارم. خواستم ببینم این ایمیل برای شما هم اومده و چه پاسخی باید داد.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط PouriyaS نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 2 ماه پیش برای لایسنس 442 اقدام کردم. پس از پشت سر گذاشتن دردسرهای برقرار کردن تماس کارفرماهای قبلی با استرلینگ و گذر از این مرحله، اخیرا یک ایمیل از شخص بررسی کننده دریافت کردم که گفته داشتن اطلاعات در مورد کدهای ایمنی و کدهای برق کانادا برای اقدام برای لایسنس برق اجباریه و اگر اطلاعات و سابقه ای در این زمینه دارید و یا آموزشی دیده اید مدارک و تاییدیه های مربوطه رو ارسال کنید و اگر اطلاعات و سابقه ای ندارید بگویید که ندارم. خواستم ببینم این ایمیل برای شما هم اومده و چه پاسخی باید داد.
    ممنون
    سلام،
    من آنالیزورم یکبار به من ایمیل زد که اونم راجب شرح کار شرکتهایی بود که توش مشغول بودم،چون من دوتا شرکت مشغول بودم
    تنها مدرکی هم که بهشون دادم دوتا مدرک پی ال سی بود زیمنس که گرفته بودم
    به نظر من اول برید اینجا سوال کنید که منظورشون چیه؟؟چون این سوال یک مقداری عجیبه!! این که شما راجب کدها اطلاعات دارید یانه رو امتحان مشخص میکنه و اصلا امتحان رو برای همین میگیرن
    مورد دیگه اینکه شما جدول کپ رو بین ۸۰ـ۹۰ درصد تیک زدید؟؟چون آنالیزور چک میکنه و اگر توی یک بخش ببینه درصدش پایینه ممکنه این سوال رو پرسیده باشه که مطمین نیستم
    باز به نظرم قبل از اینکه جوابشونو بدین یک سر برید اینجا و مشخصا ازشون سوال کنید

Junior Member

سلام دوستان. لطفا راهنمایی بفرمایید. من چند ماه دیگه عازم ساسکاتون هستم.
    کسی تجربه
    دوره کاراموزی در شهر ساسکاتون رو داره؟
    وضعیت بازار کار برق ساختمان یا صنعتی چطوره اونجا؟ میشه یکی دو ماهه برای دوره کارآموزی جایی رو پیدا کرد؟
    ضمنا یه سوال دیگه، من اگه بتونم برای 2 سال سابقه ارائه کنم، قاعدتا میشم کارآموز سال سوم. امتحانی چیزی میگیرن از من دوباره بابت این 2 سال؟ چون شنیدم وقتی از صفر شروع کنی کارآموزی رو، هر سال باید یه امتحان بدی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)