صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: گواهینامه در مالزی | ترجمه گواهینامه ایرانی | دریافت گواهینامه جدید و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : گواهینامه در مالزی (ترجمه گواهینامه ایرانی و گرفتن گواهینامه جدید)

عكس هم نياز داره
    ويزا دانشجويي داشته باشيم . نيازي به گواهي اشتغال به تحصيل هست ?

ApplyAbroad Editor rupking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maser of Science(Computer Science) UTM University

پیش فرض پاسخ : گواهینامه در مالزی (ترجمه گواهینامه ایرانی و گرفتن گواهینامه جدید)

سلام
    من گواهینامه ایرانمو بدون ترجمه آوردم!(که بین المللی نیست)

الان هم می خوام اینجا گواهی نامه داشته باشم
    کسی می دونه که چطور باید اقدام کنم؟(برای گرفتن گواهی نامه موتور)

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    عكس هم نياز داره
    ويزا دانشجويي داشته باشيم . نيازي به گواهي اشتغال به تحصيل هست ?
    2 قطعه عکس 3در4 لازمه، ویزای دانشجویی باید داشته باشید. یکی از مدارکی که لازمه پاسپورتیه که توش ویزای دانشجویی خورده باشه. نیازی به گواهی اشتغال به تحصیل نیست. اغلب دانشگاه‌های مالزی یه کارت دانشجویی به دانشجو میدن همون رو ببرید هرچند از من فقط ویزای دانشجویی رو خواستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط rupking نمایش پست ها
    سلام
    اول باید گواهینامه‌تون رو ببرید سفارت ایران در کوالالامپور نزدیکای Ampang Park با مدارکی که لازمه و خودتون میدونید مثل پاسپورت دو سه تا عکس و اصل گواهینامه.
    بعدش اصل و ترجمه‌ی گواهینامه رو باید ببرید به یکی از شعب JPJ که امور گواهینامه و خلاف رانندگی در اونجا بررسی میشه. گواهینامه‌ی موتور و ماشین هیچ فرقی نداره حتی اگه بخواید هردوتاشون رو هم داشته باشید همون مراحل رو می‌گذرونید و همون مبلغ 60 رینگیت برای 2 سال رو می‌پردازید.
    توجه کنید که کاراتون توی JPJ به سرعت و در عرض نیم ساعت (بستگی به تعداد مشتری که معمولاً نرماله) طول می‌کشه و اصلاً کار مشکلی نیست. من با این پیش‌زمینه‌ی فکری رفتم که الان یه جای شلوغه باید کلی سوال کنم و پرونده باز کنم و بعد از چند روز برم گواهینامه‌هامو بگیرم. ولی در عین ناباوری کارم به سادگی با پر کردن فرم، انتظار چند دقیقه‌ای، پرداخت هزینه و 5 دقیقه صحبت با کارمند انجام شد و بهتر از اون گواهینامه‌ي موتور و ماشینمو همون لحظه پرینت گرفتن، اسممو توی سیستم ثبت کردن، و کارت گواهینامه با اسم و عکس و پرس‌شده رو به من دادن.
    توجه کنید که قبل ساعت 2 اونجا باشید و در روزهای تعطیل مراجعه نکنید. اول یه فرم رو پر میکنید (مالزیاییه ولی از یکی کمک بگیرید یا بگید کارمند براتون پر کنه)، بعد شماره می‌گیرید و جهت طبقه‌ یا کانتر مورد نظر منتظر می‌مونید تا شماره‌تون خونده بشه، بعد مدارک رو میدید و یکی به دقت مدارک رو بررسی میکنه جلوی روتون و به کارمند دستور میده که کارتون رو پیش ببره. اون وقت از شما آدرس و نام و مشخصات رو میخواد و توی سیستم میزنه، یه بار مشخصات رو بهتون نشون میده و با تایید شما کارت شما پرینت میشه. قبلش هم یکی دوتا مورد رو براتون توضیح میده که مثلاً مواظب باشید، با فرمون راست تمرین کنید و ... این گواهینامه 2 سال اعتبار داره و بعد 2 سال اگه تصادف منجر به مرگ نداشته باشید یا مالزی رو ترک نکنید به شما گواهینامه‌ی مالزیایی هوشمند میدن که یه نوع سند رسمی شناخته میشه.

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    2 قطعه عکس 3در4 لازمه، ویزای دانشجویی باید داشته باشید. یکی از مدارکی که لازمه پاسپورتیه که توش ویزای دانشجویی خورده باشه. نیازی به گواهی اشتغال به تحصیل نیست. اغلب دانشگاه‌های مالزی یه کارت دانشجویی به دانشجو میدن همون رو ببرید هرچند از من فقط ویزای دانشجویی رو خواستن.

اول باید گواهینامه‌تون رو ببرید سفارت ایران در کوالالامپور نزدیکای Ampang Park با مدارکی که لازمه و خودتون میدونید مثل پاسپورت دو سه تا عکس و اصل گواهینامه.
    بعدش اصل و ترجمه‌ی گواهینامه رو باید ببرید به یکی از شعب JPJ که امور گواهینامه و خلاف رانندگی در اونجا بررسی میشه. گواهینامه‌ی موتور و ماشین هیچ فرقی نداره حتی اگه بخواید هردوتاشون رو هم داشته باشید همون مراحل رو می‌گذرونید و همون مبلغ 60 رینگیت برای 2 سال رو می‌پردازید.
    توجه کنید که کاراتون توی JPJ به سرعت و در عرض نیم ساعت (بستگی به تعداد مشتری که معمولاً نرماله) طول می‌کشه و اصلاً کار مشکلی نیست. من با این پیش‌زمینه‌ی فکری رفتم که الان یه جای شلوغه باید کلی سوال کنم و پرونده باز کنم و بعد از چند روز برم گواهینامه‌هامو بگیرم. ولی در عین ناباوری کارم به سادگی با پر کردن فرم، انتظار چند دقیقه‌ای، پرداخت هزینه و 5 دقیقه صحبت با کارمند انجام شد و بهتر از اون گواهینامه‌ي موتور و ماشینمو همون لحظه پرینت گرفتن، اسممو توی سیستم ثبت کردن، و کارت گواهینامه با اسم و عکس و پرس‌شده رو به من دادن.
    توجه کنید که قبل ساعت 2 اونجا باشید و در روزهای تعطیل مراجعه نکنید. اول یه فرم رو پر میکنید (مالزیاییه ولی از یکی کمک بگیرید یا بگید کارمند براتون پر کنه)، بعد شماره می‌گیرید و جهت طبقه‌ یا کانتر مورد نظر منتظر می‌مونید تا شماره‌تون خونده بشه، بعد مدارک رو میدید و یکی به دقت مدارک رو بررسی میکنه جلوی روتون و به کارمند دستور میده که کارتون رو پیش ببره. اون وقت از شما آدرس و نام و مشخصات رو میخواد و توی سیستم میزنه، یه بار مشخصات رو بهتون نشون میده و با تایید شما کارت شما پرینت میشه. قبلش هم یکی دوتا مورد رو براتون توضیح میده که مثلاً مواظب باشید، با فرمون راست تمرین کنید و ... این گواهینامه 2 سال اعتبار داره و بعد 2 سال اگه تصادف منجر به مرگ نداشته باشید یا مالزی رو ترک نکنید به شما گواهینامه‌ی مالزیایی هوشمند میدن که یه نوع سند رسمی شناخته میشه.

دوست عزیز england اکثر اطلاعاتتون قدیمی و اشتباهه. نمیدونم از کجا برداشتید ولی به این شکل دوستان سردرگم میشن!
    -----------------------

God Knows The Best

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rupking نمایش پست ها
    سلام

ای کاش ایران ترجمه میکردین. با کمتر از ۲۰ هزار تومان و می آوردین،
    اینجا دارالترجمه هزینه حدود ۲۰۰ رینگت یعنی ۶۰ تومان ازتون میگیره و ترجمه رسمی میکنه.
    سفارت خودش هیچ کاری براتون نمیکنه جز اینکه شما رو به دارالترجمه معرفی کنه.
    گواهینامه ترجمه رسمی شدتون رو ببرید سفارت یه مهر تایید بزنه.
    با اون ترجمه گواهینامه که سفارت مهر زده. اصل گواهینامه، و اصل پاسپورت و ویزاتون برید جی پی جی . اگر وسط شهری برو خیابون سلطان اسماعیل. یکی از ایستگاههای مونوریله. از بوکیت ناناس که سوار بشی خلاف جهت بوکیت بینتانگ. ایستگاه بعدی. روبروی تیون هتل. داخل پاساژ. طبقه ۲. اعتبارش هم یکساله نه دو سال. راه دیگش این بود که ایران گواهینامه بین المللی میگرفتی.

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member

درود به دوستان عزیز
    من درباره گواهینامه مالزی چند پرسش داشتم که بسیار برام مهم هست
    ممنون می شم راهنمائی بفرمائید
    آیا گواهینامه های صادره در مالزی به نسبت قدمت از نظر ظاهری تفاوت دارند ؟
    مثلا یکی سال 2005 گواهینامه گرفته باشه چند مدت یه بار باید تمدید کنه و ظاهر گواهینامه جدیدش با 2005 فرق داره ؟

من این پرسشها رو از این رو می پرسم که پی پال من مال مالزی هست و توی ایران بودم اصلا حواسم نبود با آی پی مالزی آن نشدم از داخل ای بی رفتم داخل پی پل و حسابم بسته شد و حالا گفته یا پاسپورت یا گواهینامه بده که خب پاسپورتم چون ایرانی هست نمی شه و باید یه گواهینامه مالزی درست کنم با فتوشاپ.
    از این رو این سوالها رو کردم.
    ممنون می شم دوستان اگه براشون ممکن بود یه اسکن با کیفیت از گواهینامه مالزی بفرستند که البته اگه مایل باشند با فتوشاپ جای اسم و مشخصات کاملشون رو پاک کنند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط managermd نمایش پست ها
    درود به دوستان عزیز
    من درباره گواهینامه مالزی چند پرسش داشتم که بسیار برام مهم هست
    ممنون می شم راهنمائی بفرمائید
    آیا گواهینامه های صادره در مالزی به نسبت قدمت از نظر ظاهری تفاوت دارند ؟
    مثلا یکی سال 2005 گواهینامه گرفته باشه چند مدت یه بار باید تمدید کنه و ظاهر گواهینامه جدیدش با 2005 فرق داره ؟

من این پرسشها رو از این رو می پرسم که پی پال من مال مالزی هست و توی ایران بودم اصلا حواسم نبود با آی پی مالزی آن نشدم از داخل ای بی رفتم داخل پی پل و حسابم بسته شد و حالا گفته یا پاسپورت یا گواهینامه بده که خب پاسپورتم چون ایرانی هست نمی شه و باید یه گواهینامه مالزی درست کنم با فتوشاپ.
    از این رو این سوالها رو کردم.
    ممنون می شم دوستان اگه براشون ممکن بود یه اسکن با کیفیت از گواهینامه مالزی بفرستند که البته اگه مایل باشند با فتوشاپ جای اسم و مشخصات کاملشون رو پاک کنند.
    نمونه گواهینامه امسال رو برای اطلاع کلیه دوستان در این تاپیک قرار میدم.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member

درودی دوباره و سپاس گزارم از وقتی که گذاشتید.
    براتون یک پیغام گذاشتم. ممنون می شم اگه ممکن بود بررسی بفرمائید.

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrefadaee نمایش پست ها
    نمونه گواهینامه امسال رو برای اطلاع کلیه دوستان در این تاپیک قرار میدم.

Junior Member

سلام دوستان،
    گرفتن گواهینامه در مالزی کار سختی نیست.
    من برای گواهینامه اقدام کردم و از طریق یه مالزیایی یک نفر رو پیدا کردم که تو یه آموزشگاه رانندگی هست و گفت که کار گواهینامه من رو با 950 رینگیت انجام میده و پروسه هم 3 هفته ای انجام میشه(البته اگه آزمونی رو رد نیشن و دوباره ندید) و شما گواهینامه P میگیرید و میتونید ماشین هم اجاره کنید.
    اینهایی که میگن 1500 رینگیت باید برای گرفتن گواهینامه بدید واسطه هستند و پول زیادی میگیرند.
    هیچ نیازی هم نیست که خودتون تا Putra Jaya برای اداره JPJ برید و طرف خودش همه ی کار های شما رو انجام میده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران- مهندسی کامپیوتر سخت افزار

میشه لطفا بگین با ویزای وابستگی هم میشه گواهینامه داشت یا نه؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)