صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: رشته تاریخ

Junior Member asdali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ و تمدن ملل اسلامی-علوم و تحقیقات تهران

پیش فرض رشته تاریخ

با سلام. چقدر رشته های انسانی مظلوم هستن. بخصوص رشته تاریخ. تقریباً هیچی تو سایت دربارش ندیدم. اگر کسی از دوستان درباره ادامه تحصیل در رشته تاریخ اسلام یا هر گرایش دیگه تاریخ (جهان، اروپا و ...) اطلاع خاصی داره بخصوص دکترا یا حتی فوق لیسانس دوم خوشحال میشم بدونم. کدوم کشورا بهترن؟ اروپا یا امریکا و کانادا؟ هر اطلاعی بدید ممنون می شم.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : آشنایی با اعضای انجمن علوم انسانی و فلسفه

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال چهارم رشته مطالعات خاورمیانه در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک.( این یک رشته میان رشته ای است و تقریبا ربطی به مطالعات بین الملل و علوم سیاسی ندارد و مجموعه ای است از جامعه شناسی انسان شناسی تاریخ هنر ادبیات دین مطالعات زنان و ...). خوشحال میشوم اگر سوالی باشد و بتوانم جواب بدهم.
    موفق باشید.
    سلام دوست گرامی. من فوق لیسانس تاریخ و تمدن ملل اسلامی از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران دارم و لیسانس هم حسابداری. به اکثر رشته های انسانی علاقه دارم بخصوص به حوزه های مختلف تاریخ. رشته شما هم برام جذاب بود. می خواستم از شما راهنمایی بگیرم برای ادامه تحصیل در اروپا یا هرجای دیگه فارغ از بحث زبان و مقاله.(منظورم اینه که راهنمایی کلی می خوام). پیشنهاد شما چیه؟ فوق لیسانس دوم بهتره یا دکترا؟ اروپا یا آمریکا؟ اصلا چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید؟ همسرم هم فوق لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی داره. از فردوسی مشهد و فوق هم داره لرستان می خونه. از دوستان دیگه هم اگر کسی اطلاعات داره و تجربه در رشته های انسانی خوشحال می شم نطراتتون رو بدونم. کلا در این سایت رشته های انسانی خیلی مظلومن و شاید این بحث باعث خیر بشه. همه شاد و موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط asdali نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی. من فوق لیسانس تاریخ و تمدن ملل اسلامی از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران دارم و لیسانس هم حسابداری. به اکثر رشته های انسانی علاقه دارم بخصوص به حوزه های مختلف تاریخ. رشته شما هم برام جذاب بود. می خواستم از شما راهنمایی بگیرم برای ادامه تحصیل در اروپا یا هرجای دیگه فارغ از بحث زبان و مقاله.(منظورم اینه که راهنمایی کلی می خوام). پیشنهاد شما چیه؟ فوق لیسانس دوم بهتره یا دکترا؟ اروپا یا آمریکا؟ اصلا چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید؟ همسرم هم فوق لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی داره. از فردوسی مشهد و فوق هم داره لرستان می خونه. از دوستان دیگه هم اگر کسی اطلاعات داره و تجربه در رشته های انسانی خوشحال می شم نطراتتون رو بدونم. کلا در این سایت رشته های انسانی خیلی مظلومن و شاید این بحث باعث خیر بشه. همه شاد و موفق باشید.
    دوست عزیز شما می تویند برای رشته تاریخ در دانشگاه های اروپا یا آمریکا اقدام کنید. ابتدا به فکر تقویت زبان باشید. مثلا دانشگاه لایدن رشته مطالعات خاورمیانه دارد که برای شما بسیار عالی است.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما می تویند برای رشته تاریخ در دانشگاه های اروپا یا آمریکا اقدام کنید. ابتدا به فکر تقویت زبان باشید. مثلا دانشگاه لایدن رشته مطالعات خاورمیانه دارد که برای شما بسیار عالی است.
    خیلی ممنون. لایدن که درحد رویاست ولی خب قضیه زبان که کلا لازمه حتی اگر برای خارج هم نباشه. دیگه چه دانشگاه هایی این رشته رو دارن؟(مطالعات خاورمیانه)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط asdali نمایش پست ها
    خیلی ممنون. لایدن که درحد رویاست ولی خب قضیه زبان که کلا لازمه حتی اگر برای خارج هم نباشه. دیگه چه دانشگاه هایی این رشته رو دارن؟(مطالعات خاورمیانه)
    در داخل منظورتونه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    در داخل منظورتونه؟
    سلام. نه خارج از کشور. اصولا این رشته های بین رشته ای موردای جذابین که متاسفانه ما اطلاعات کمی ازشون داریم. اگر رشته دیگه ای هم می شناسید بگید. یا مورد خاصی که سابقه اپلای ازش دارین.

پیش فرض پاسخ : رشته تاریخ

سلام دوستان راجع اپلای توی رشته های انسانی تقریبا تو سایت ها هیچی نیست نمیدونم شاید علتش این باشه که بچه های انسانی کمتر برای هپلای اقدام میکنن یا اونطرف کمتر پذیرش میشن رشته هایی مثل تاریخ هم که تقریبا هیچی توی دانشگاه تهران معدود استادانی هستند که ازطریق بورس تدر رشته تاریخ تحصیل کردن اما تعدادشون شاید 2 نفر بیشتر نیست در هر صورت رشته هایی مثل تاریخ که علوم نظری هستند و جهت گیری و گرایششون معمولا منطقه ای و روش وگرایشهای ثابتی تو همه جای دنیا نداره میتونه در این مسایل دخیل باشه و میشه اعتراف کرد که اپلای در رشته های علوم انسانی نسبت به علوم مهندسی پایه و پزشکی بسیار کمتره شاید خود بچه هام البته بی اهمیت باشن والا میتونن جایگاهشون رو تقویت کنن لطفا راجع به تاریخ حرف بزنید جزییات بورس شدن تو این رشته اگه اطلاعاتی داریدمرسی

سلام دوستان
    من رشته مهندسی مکانیک لیسانس دارم ولی علاقه ی زیادی به علوم انسانی به خصوص تاریخ دارم.
    به نظر شما امکانش هست بتونم در رشته تاریخ کنکور ارشد قبول بشم؟ باید چی کار کنم؟ راهنمایی لطفا

Junior Member

کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد اخذ پذیرش تو رشته تاریخ مقطع کارشناسی تو اتریش داره ؟ میخام اقدام کنم

Junior Member

سلام. من به رشته ی تاریخ و بخش تاریخ ایران علاقمندم.میخام ببینم که آیا فوایدی دارد که در دانشگاه های غربی در این رشته تحصیل کنیم یا اینکه اگر در دانشگاهی در ایران مثل تهران این رشته را بخوانیم از نظر سطح علمی و موفقیت شاید بهتر از انجا باشد؟ (با توجه به اینکه تاریخ ایران در خود ایران منابع مطالعاتی زیادی دارد و اساسا درباره ی ایران میخام مطالعه و تحقیق کنم؟

2-اصلا چه تفاوتی بین رشته ی تاریخ ایران (به ویژه معاصر)وجود دارد با این رشته در یک دانشگاه سطح بالای غربی؟

3-چه عاملی باعث میشود که خواندن رشته ی تاریخ کلا در دانشگاه غربی بهتر از ایران باشد؟ اصلا اینجور هست؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)