صفحه 95 از 96 نخستنخست ... 45858687888990919293949596 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Health economics, University of Groningen

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

دوستان عزیز واقعا متاسفم با این یند رد شدین. منم 3 بار (سفارت های ایروان، آنکارا و دوبی) با 501 رد شدم. بار آخر آفیسره بهم گفت "خیالتو راحت کنم دانشجویی به هیچ وجه نمیتونی وارد آمریکا بشی جاهای دیگه اقدام کن". شاید این جمله برای همه صادق نباشه و باشن کسایی که مجدد اقدام کردن و موفق شدن ولی درصدشون خیلی کمه و من کسی رو ندیدم تونسته باشه بگیره.
    من خودم الان هلندم و ویزام 7 روزه! اومد. دوستایی هم داشتم با این بند رد شدن کانادا و استرالیا و اروپا گرفتن و الان اونجا هستن.
    میدونم که خیلی سخته دوباره اپلای کردن و بی خیال شدن آمریکا، اما ازتون میخام که بیخیال آمریکا شین و هزینه و وقت رو تلف نکنین اپلای کنین جاهای دیگه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iengineer04 نمایش پست ها
    دوستان عزیز واقعا متاسفم با این یند رد شدین. منم 3 بار (سفارت های ایروان، آنکارا و دوبی) با 501 رد شدم. بار آخر آفیسره بهم گفت "خیالتو راحت کنم دانشجویی به هیچ وجه نمیتونی وارد آمریکا بشی جاهای دیگه اقدام کن". شاید این جمله برای همه صادق نباشه و باشن کسایی که مجدد اقدام کردن و موفق شدن ولی درصدشون خیلی کمه و من کسی رو ندیدم تونسته باشه بگیره.
    من خودم الان هلندم و ویزام 7 روزه! اومد. دوستایی هم داشتم با این بند رد شدن کانادا و استرالیا و اروپا گرفتن و الان اونجا هستن.
    میدونم که خیلی سخته دوباره اپلای کردن و بی خیال شدن آمریکا، اما ازتون میخام که بیخیال آمریکا شین و هزینه و وقت رو تلف نکنین اپلای کنین جاهای دیگه.
    یه سوال داشتم؛
    فعالیت داشتن توی بورس انرژی یا تامین سرمایه شرکت های نفتی هم مشمول بند ۵۰۱ میشه؟
    یا این بن فقط مربوط به اپلای در رشته های مهندسی هست و به بخش مالی کاری ندارن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Health economics, University of Groningen

والا دقیق نمیدونم چون از طرفی تو این حوزه هست که به صنعت انرژی ایران مرتبط میشه از طرفی حوزه مالی خیلی دوره از بحث های مربوط به مهندسی.
    به نظرم اگه ریسرچ پلن رو یه جوری استاد بنویسه که کلا خارج از حوزه انرژی باشه ایشالا که مشکلی پیش نیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط manitl نمایش پست ها
    یه سوال داشتم؛
    فعالیت داشتن توی بورس انرژی یا تامین سرمایه شرکت های نفتی هم مشمول بند ۵۰۱ میشه؟
    یا این بن فقط مربوط به اپلای در رشته های مهندسی هست و به بخش مالی کاری ندارن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    تجربه من چیز دیگه ای رو میگه:

تعدادی از دوستانی که ریجکت های آمریکاشون رو از کانادا مخفی کردند با مشکل رو برو شدند. این ریجکت ها در بندهای مختلف بوده مثل 214 212 501 و 306. نمونش رو میتونید ببینید:

اینجا و اینجا.

نمونه یک نامه ریجکت دیگه:

you failed to declare your visa refusal from a
    friendly
    country

نمونه دیگه هم بوده که گفتن ریجکت از یک democratic country رو اعلام نکردید!

مورد دیگه هم بوده که تو مصاحبه (زمانی که مصاحبه میشدند دوستان برای ویزا) پرسیده از اپلیکنت ویزای کانادا که آیا تا به حال لاتاری شرکت کردی؟ و اون هم میگه نه. آفیسر مانیتور رو بر می گردونه و نشون میده که شرکت کرده و ردش می کنه! این خیلی هم قدیمیه! الان که باید راحت تر دسترسی داشته باشند:

این فقط یک نقل قول ساده نیست بلکه چند مورد دیده شده.

مورد بر عکسش که آمریکا به کسی که ریجکت کاناداش رو مخفی کرده باشه ندیدم چون بچه های کانادا با من در تماس نیستند. دلیل نمیشه که نبوده باشند. همچنین استرالیا و غیره.

به طور کلی بررسی اجمالی این رو نشون میده:

1. ریجکت 214 اصلا برای کشورهای مختلف مهم نیست!

2. ریجکت های 212 306 و 501 الزاما منجر به ریجکت از کشورهای دیگه نمیشه. تعداد زیادی بودند که با این بند ها ریجکت شدند و به خصوص از کانادا گرفتند! فقط ممکنه پروسه بیشتر طول بکشه.

3. بودند کسایی که مخفی کردند ریجکت های 212 306 و 501 رو از کانادا و ویزا رو گرفتند. ولی توصیه نمیشه.

4. دیده شده که در توضیحات ریجکت حتی توضیحات مفصل دادند که چرا ریجکت شدند و در نهایت ویزا رو هم گرفتند. ولی توصیه میشه اگر سوالی در فرم های ویزا بود که پرسیده بود آیا ریجکت شدید یا خیر توضیحات مختصر بدید و بگید ریجکت داشتید! دیگه لازم نیست حساسیت رو خودتون زیاد تر کنید! مثلا لازم نیست بگید به خاطر سربازی، کار در حوزه انرژی یا زمینه تحقیقاتی حساس ریجکت شدید. بزنید ویزای توریستی یا تحصیلی آمریکام ریجکت شد و امیدوار باشید که آفیسر هم خیلی حوصله کنکاش نداشته باشه.

5. بودند کسایی که گفتند یا نگفتند و به دلیل مشابهی از کانادا یا استرالیا هم ریجکت شدند. در واقع زمینه کاری از نظر اون دو کشور هم حساس بوده.

6. موارد نقض و عجیب غریب هم دیده میشه. مثلا موردی بود رشته موادی که از اینگلیس، کانادا و استرالیا و نیوزلند ریجکت شده بود و من هم بهش گفتم با توجه به رزومه 100% از آمریکا ریجکت میشی. با این وجود خوشبختانه از عشق آباد خیلی راحت کلیر شد!!!

توصیه می کنم برای اینکه بهتر با وضعیت امنیتی این روزهای دنیا آشنا بشید به این صفحه سر بزنید:

Five Eyes

6 ... 9... 14... eyes هم داریم

در نهایت نتیجه اخلاقی: با هر کسی خواستید از این شوخی ها بکنید، حداقل با کانادا که ثابت شده دیتابیس آمریکا و استرالیا رو چک می کنه شوخی نکنید.

سلام دوست عزیز ممنون از توضیح کاملتون

من پارسال بورس اراسموس قبول شدم (فول فاند) کامل که کشور اولش انگلیس بود با اینکه فقط ترم اولم اونجا بود ولی گفتن رشته ای که قبول شدی نیاز به گرفتن مدرک ATAS ( یه حالت چک امنیتی هستش) دارم که متاسفانه مدرک برام صادر نشد و نتونستم به مرحله ویزا ورود کنم چ.ن یکی از مدارک مورد نیاز ویزا بود، رفتم سراغ پذیرش دومم که شبیه اراسموس بود یعنی فقط ترم اول فرانسه ولی بدون بورس (سلف فاند) که متاسفانه ویزام به دلیل امنیتی ریجکت شد (توی فرم گزینه مربوطه تیک خورده بود که معنیش این بود که شما برای جامعه فرانسه خطرناک هستین) امسال مجدد بورس اراسموس قبول شدم که کشور اولش انگلیس هست و خوشبختانه دانشگاه گفته نیاز به ATAS ندارم (رشته قبولی انرژی نو) الان میخوام ویزا اقدام کنم ولی میترسم این ریجکت امنیتی تاثیر منفی روی پروسه ویزای شورت ترم استادی انگلیس داشته باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    لازم به ذکر هستش رشته لیسانسم مهندسی هواپیما و رشته فوق لیسانسم هوافضا- ایرودینامیک. 3مقاله ISI در زمینه سوپرسونیک و هایپرسونیک و دو مقاله کنفرانس داخلی که یکیش انرژی نو هستش. همه این موارد هم متاسفانه برای ATAS و سفارت فرانسه اعلام کرده بودم.

Junior Member

Question پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

سلام به همه ی دوستان
    من روز 3 دسامبر 2020 در سفارت آمریکا واقع در کراچی مصاحبه شدم و با بند 501 ITRA رد شدم. بسیار برام شوکه کننده بود چون من رشته م industrial Eng. و روی بازارهای اقتصادی کار میکنم.
    بخشی از الگوریتم کارم اپلای شده بود به electricity market. فارغ ازینکه پلیرها از چه نوعی هستند بر اساس گیم تئوری آنالایز کرده بودم. حتی یک کلمه انرژی هم تو سی وی من نبود.
    به نظرم اشتباه برداشت کرده آفیسر.
    کسی اینجا نظری نداره که باید چیکار کنم؟ کسی با این بند ریجکت شده که بره و بتونه ویزا بگیره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nahd نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من روز 3 دسامبر 2020 در سفارت آمریکا واقع در کراچی مصاحبه شدم و با بند 501 ITRA رد شدم. بسیار برام شوکه کننده بود چون من رشته م industrial Eng. و روی بازارهای اقتصادی کار میکنم.
    بخشی از الگوریتم کارم اپلای شده بود به electricity market. فارغ ازینکه پلیرها از چه نوعی هستند بر اساس گیم تئوری آنالایز کرده بودم. حتی یک کلمه انرژی هم تو سی وی من نبود.
    به نظرم اشتباه برداشت کرده آفیسر.
    کسی اینجا نظری نداره که باید چیکار کنم؟ کسی با این بند ریجکت شده که بره و بتونه ویزا بگیره؟
    کلا بهتر هست که به سفارت هایی که خودشون مشخض کردن برید٬ دبی٬ آنکار٬ ایروان. من جای شما بودم یک بار دیگه به یکی از این سفارت ها میرفتم. چون رشته تون حساس نیست٬ مساله اینه که آفیسرهای کشورهای دیگه چون با مورد ایران آشنایی ندارن احتمال ریجکت کردنشون بالاتره.
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc of Reservoir Engineering-Sharif Uni of Tech

سلام خدمت همه دوستان
    من امسال از Texas Tech شانس پذیرش فول فاند دارم (با توجه به ادعای استاد) برای دکتری مهندسی نفت (بهار 2022) بنظر شما برای ویزا شانسی دارم که موضوع رو جدی بگیرم و پیگیر باشم؟

با سلام خدمت دوستان گرامی. بنده پذیرش دارم برای سپرینگ 2012 . من در دانشگاههای کردستان عراق مشغول به تدریس هستم. چند سال پیش مجبور به ندریس ریاضی عمومی گروه نفت شدم در یکی از دانشگاههای اربیل عراق. به نظر شما میتونه این موضوع مشکل افرین باشه برای ویزا. نوبت برای پاکستام گرفتن و این موضوع خیلی نگرانم کرده. در ضمن رشته من آمار هستش. به نظر شما این درس رو حذف کنم از سی وی یا مشکل افرین خواهد بود. ممنون

Senior Member

خوب ننویس گروه نفت٬ بنویس ریاضی عمومی در دانشگاه فلان اربیل عراق
    امضا نامرئی

Junior Member

دوستان دو سوال:

1. اگر در یکی از این شرکت ها (گاز) کارآموزی رفته باشیم، مشکل ساز خواهد شد؟

2. برای کسی که میخواد در رشته غیر مرتبط اپلای کنه، آیا سابقه کار در شرکت های دولتی یاعث ریجکت می شود؟

پیشاپیش سپاسگزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)