صفحه 46 از 96 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliof نمایش پست ها
    بله. مطمعن هستم و ما باهم همكار بوديم. خودشون f1 همسرشون f2 درجا گرفتن. بله همه چيزو به سفارت گفتن. به قول خودشون مصاحبشون حالت گپ و گفت داشته تا مصاحبه. به زبان فارسي هم بوده يعني افيسر فارسي شروع كرده و ايشونم سويچ نكردن رو انگليسي.
    حتي آفيسر پرسيدن شما بري امريكا كارت تو شركت نفت چي ميشه و ايشون گفتن مرخصي تحصيلي ميگيرم. يعني عملا گفته باز با شركت نفت كار ميكنم(مشمول بند 501).

يچيز براي من خيلي جالبه كه اينجا خيلي وقتها سوال با سوال جواب داده ميشه و كسي به سوالت جوابي نميده و بعد دوستان ميان كامنت ميزارن كه بي گدار به آب نزنيد و از بچه ها راهنمايي بگيرين درصورتي كه كسي راهنمايي نميكنه،
    راستش منم با نظر دوستان موافقم و مورد دوستتون رو باور نمی کنم. عجیبه که حتی مصاحبه فارسی یوده که این در مورد F1 اصلا صادق نیست.
    اما در مورد خودتون با توجه به شرایط اگر سفارت در جریان سابقتون هست می تونید بگید که دیگه قرار نیس اونجا کار کنید و ریسرچ آیندتون هم هیچ ربطی به انرژی نداشته باشه. و اگه می تونید صبر کنید شاید توافق شرایط رو بهتر کنه

Junior Member GitaMehr آواتار ها

سلام،

من هم از آنکارا با بند 501 ریجکت شدم اخیرا!

متاسفانه اسم هر دو مقطعم حساس هستند و زیرمجموعه بند 501. ولی هیچ زمینه ی تحقیقاتی و کاری ای در این موارد ندارم. زمینه تحقیقاتیم خیلی safe و بیخطر هست. و برای دکترا در رشته ای پذیرش گرفتم که کاملا Safe هست و کاملا متفاوت!

من هم بنا رو بر صداقت گذاشتم و DS رو کامل پر کردم و به ناچار اسم هر دو مقطع رو هم نوشتم و مقالاتم هم که دال بر بیخطر بودن من هست در رزومه وارد کردم.
    ولی متاسفانه برای سفارت بدترین کار و به قول دوستان خود زنی، صداقت هست.

الان دوباره میخوام برم آنکارا، ولی واقعا سردرگم هستم به شدت.

که یکی مثل من که سابقه ی صادقانه ای از خودش جا گذاشته و دیگه امکان تغییری هم در رزومه، دی اس و غیره نداره، آیا تمام این تلاشها و هزینه ها برای مصاحبه های مجدد، آب در هاون کوبیدن هست؟؟! یا امیدی هم هست؟

من تحملش رو دارم، لطفا یکی جواب روراستی بده و اگه چیزی به ذهنش میرسه برای بیشتر کردن شانس، با ما هم درمیون بذاره.
    ممنون.

فعلا تا توافق صبر کنید. چیزی نمونده دو هفته دیگه اس. انشالا فرجی حاصل بشه.

Junior Member GitaMehr آواتار ها

فعلا تا توافق صبر کنید. چیزی نمونده دو هفته دیگه اس. انشالا فرجی حاصل بشه.
    درست میگید. ولی بالاخره از الان باید برای گرفتن وقت برای همون بعد مذاکرات (تاریخ بعد از 1 جولای) اقدام کرد یا نه؟!

چون الان همه منتظر همون مذاکرات هستن و احتمالش زیاد هست که بعد مذاکرات ترافیک زیاد شه و اصلا نشه وقتی گرفت.

از طرفی این مذاکرات با توجه به سوابق گذشته معلوم نیست نتیجش مثبت باشه یا منفی. حتی اگه مثبت هم باشه، تا بیاد تاثیرش رو بر روی روند ویزا و بندها بذاره زمانبر خواهد بود. درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط GitaMehr نمایش پست ها
    درست میگید. ولی بالاخره از الان باید برای گرفتن وقت برای همون بعد مذاکرات (تاریخ بعد از 1 جولای) اقدام کرد یا نه؟!

چون الان همه منتظر همون مذاکرات هستن و احتمالش زیاد هست که بعد مذاکرات ترافیک زیاد شه و اصلا نشه وقتی گرفت.

از طرفی این مذاکرات با توجه به سوابق گذشته معلوم نیست نتیجش مثبت باشه یا منفی. حتی اگه مثبت هم باشه، تا بیاد تاثیرش رو بر روی روند ویزا و بندها بذاره زمانبر خواهد بود. درسته؟
    بستگی به سیاست آمریکا داره. اگه توافق بشه درسته طول میکشه تحریما رو بردارن ولی ممکنه تاثیر مثبتی بزاره و یه مقدار تسامح بیشتری به خرج بدن. اگه 501 اول از دوبی خورده بودین میگفتم برید آنکارا. شاید بد نباشه ارمنستان رو امتحان کنید. شاید هم باید برگردید انکارا تا همونجایی که ریجکتتون کرده رو متقاعد کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    بستگی به سیاست آمریکا داره. اگه توافق بشه درسته طول میکشه تحریما رو بردارن ولی ممکنه تاثیر مثبتی بزاره و یه مقدار تسامح بیشتری به خرج بدن. اگه 501 اول از دوبی خورده بودین میگفتم برید آنکارا. شاید بد نباشه ارمنستان رو امتحان کنید. شاید هم باید برگردید انکارا تا همونجایی که ریجکتتون کرده رو متقاعد کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط GitaMehr نمایش پست ها
    سلام،

من هم از آنکارا با بند 501 ریجکت شدم اخیرا!

متاسفانه اسم هر دو مقطعم حساس هستند و زیرمجموعه بند 501. ولی هیچ زمینه ی تحقیقاتی و کاری ای در این موارد ندارم. زمینه تحقیقاتیم خیلی safe و بیخطر هست. و برای دکترا در رشته ای پذیرش گرفتم که کاملا Safe هست و کاملا متفاوت!

من هم بنا رو بر صداقت گذاشتم و DS رو کامل پر کردم و به ناچار اسم هر دو مقطع رو هم نوشتم و مقالاتم هم که دال بر بیخطر بودن من هست در رزومه وارد کردم.
    ولی متاسفانه برای سفارت بدترین کار و به قول دوستان خود زنی، صداقت هست.

الان دوباره میخوام برم آنکارا، ولی واقعا سردرگم هستم به شدت.

که یکی مثل من که سابقه ی صادقانه ای از خودش جا گذاشته و دیگه امکان تغییری هم در رزومه، دی اس و غیره نداره، آیا تمام این تلاشها و هزینه ها برای مصاحبه های مجدد، آب در هاون کوبیدن هست؟؟! یا امیدی هم هست؟

من تحملش رو دارم، لطفا یکی جواب روراستی بده و اگه چیزی به ذهنش میرسه برای بیشتر کردن شانس، با ما هم درمیون بذاره.
    ممنون.
    سلام؛

بااجازتون من هم نظرمو خدمتتون عرض می کنم.
    مواردی رو خدمتتون عرض کردم...
    اگر اجازه دیفر کردن بهتون می دن الان برای سفارت وقت نگیرید و ترمتون رو دیفر کنید و اگر نه اشکالی نداره که اخرین شانستون رو هم امتحان کنید هرچند هم زمان کمه و هم شرایط...
    به نظر من برای بار مجدد از همون انکارا اقدام کنید البته با تغییر اساسی و منطقی در پروندتون چرا که طبق گفته های بعضی دوستان مثلا سفارت دبی خیلی سریع کیسهایی که از انکارا رد شده بودند رو بدون هیچ بررسی رد کرده و اعلام داشته که چون انکارا رد کرده ما هم قبولش داریم. و سفارت اول برای ایرانیها همون انکاراست و لااقل هم این مورد احتمالی رو که عرض کردم رو با مراجعه مجدد به انکارا برطرف می کنید و هم طبق سوابق 3سال گذشته تا به حال این سفارت انکارا بوده که کیس های غیرعادی تونستن ویزا بگیرن نسبت به سفارت های دیگه و مورد دیگه اینکه به سفارت انکارا این رو میرسونید که با اینکه ریجکتتون کردند ولی همچنان بر ادامه تحصیلات در امریکا اصرار دارید و رشته اتیتون هم طبق ریسرچ پلنی که استاد امریکایی براتون نوشته بیخطر هست (اونها یک بار کیس شما رو دیدند اخیرا)

دوست عزیز شما اگر واقعا اصرار بر این مورد دارید می تونید با جناب Simonهم در این مورد مشورتی داشته باشید.

ایشالله موفق باشید.

Junior Member

دوستان تا حالا مورد f2 داشتیم که با این بند رجکت شده باشه؟

می دونم این بند دقیقا جمله بندیش چی هست و اینکه میگه اونایی که برای درس خوندن میرن و اینا.....

Junior Member

سلام دوستان

من طی دوماه گذشته دوبار با بند 501 ریجکت شدم. بار اول از دبی و بار دوم از آنکارا. حالا میخوام بعد مذاکرات اقدام کنم به نظرتون ایندفه کجا برم؟ رشته ام مهندسی شیمی هست و سربازی نخبگان بودم.

ممنون

Junior Member

سلام.
    بنده سه سال در امریکا در رشته مهندسی شیمی تحصیل میکردم که به خاطر عروسی خواهرم به ایران سفر کردم. برای تمدید ویزا به سفارت دبی رفتم که به اشتباه با بند ۵۰۱ ریجکت شدم. ۴ روز بعد به ایروان رفتم تا بتونم افیسر رو در اونجا قانع کنم که به نظرم قانع هم شد ولی گفت چون دبی ریجکت کرده فعلا نمیتونه کاری کنه و مجدد ریجکت شدم. الان برای یک ماه دیگه انکارا وقت گرفتم چون باید حتما تا اول ترم پاییز برگردم. این سری از استاد و رییس دپارتمان هم نامه گرفتم در تایید زمینه تحقیقات و درسم در اونجا. حالا مزاحم شماها شدم که اگه اطلاعی در این زمینه دارین و یا چیزی به ذهنتون میرسه که میتونه کمکم کنه بینهایت ممنون میشم در اختیارم بذارین و منو راهنمایی کنین.

سپاسگزارم

من واقعا تعجب میکنم چرا امسال دارن مثل نقل و نبات 501 میزنن؟! حتی روز مصاحبه! مثلا میخوان بگن تحریما پابرجاست و دلتونو به مذاکرات خوش نکنید؟! اونوقت بعد تفاهنامه لوزان فرت و فرت گرین کارت دادن. اونم به آدمایی که تنها زحمتشون 5 دقیقه ثبت نام در لاتاری بوده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)