صفحه 85 از 96 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    صادقانه بهت عرض میکنم شانست فوق العاده پایینه،

جهت اطلاع: شما سفارت آمریکا در اوتاوا کانادا هم که برید با پاسپورت کانادایی ریجکت میشید
    راهکار: بهت ویزای دانشجویی توی این رشته نمیدن
    یک چیز دیگه اگر یک دنده ای و میخوای برای همین پذیرش و همین رشته بری مصاحبه، شانست رو اینجوری امتحان کن بگو میخوام بیام بمونم کار پیدا کنم بعد از دوره دکتری و پست داک بشم، شاید شد اینجوری
    سلام
    من این پست رو برای این مینویسم که از دوستانی که اطلاعات کافی ندارن خواهش کنم نیان و جوابی ندن که ازش اطلاع کافی ندارن و فقط باعث استرس سوال کننده و بقیه افراد در آینده میشن. من همونی هستم که این سوال را پرسیدم و involvment در جواب من صادقانه گفتن من تو کانادا هم بهم ویزا نمیدن.
    من 12 آپریل به سفارت آنکارا رفتم و دقیقا بعد از 7 هفته کلیر شدم و الان هم ویزام تو دستم هست. پس لطفا با قطعیت جواب ندین که همین جواب شما خیلی من رو الکی مضطرب کرد.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo_a22767 نمایش پست ها
    سلام
    من این پست رو برای این مینویسم که از دوستانی که اطلاعات کافی ندارن خواهش کنم نیان و جوابی ندن که ازش اطلاع کافی ندارن و فقط باعث استرس سوال کننده و بقیه افراد در آینده میشن. من همونی هستم که این سوال را پرسیدم و involvment در جواب من صادقانه گفتن من تو کانادا هم بهم ویزا نمیدن.
    من 12 آپریل به سفارت آنکارا رفتم و دقیقا بعد از 7 هفته کلیر شدم و الان هم ویزام تو دستم هست. پس لطفا با قطعیت جواب ندین که همین جواب شما خیلی من رو الکی مضطرب کرد.
    ممنون
    چقدر خوب
    می تونم بپرسم رشتتون چی بود؟ مهندسی نفت بود؟
    من برای فوق نفت با ۵۰۱ ریجکت شدم...به نظرتون آنکارا خوبه دوباره برم؟

میشه بگید کدوم سفارت رفتید؟ من لیسانس و ارشد مهندسی شیمی خوندم و پروژه ارشدم درباره ساخت غشا برای تصفیه است در پ ژ و ه ش گ ا ه، ص ن ع ت، ن ف ت انجام شد ( ارشد دانشگاه شریف بودم). از کارم یه مقاله چاپ شده و یه مقاله آندر ریووو دارم. برای دکترا فول فاند برای مهندسی محیط زیست پذیرش گرفتم ( قراره روی fate and transport containment کنم). من متاهلم و شوهرم به خاطر سربازی بعدا اقدام میکنن واسه f2. ممکن کمک کنید که چیکار کنم و کدوم سفارت برم که شانسم برا بالا و از این بند نجات پیدا کنم.
    در جواب این سوال جواب بالا بهم داده شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    آره متاسفانه بعضی ها جوری نظر میدن انگار کارمند وزارت خارجه امریکا هستند. به چند تا پست قبل هم مراجعه کنید میبینید یه سری چطور حکم قطعی صادر میکنند و فکر میکنن همه ی کیس ها شبیه خودشون هست و باید ریجکت بشن. درک و فهم این رو هم ندارند که شاید این پاسخ بی منطقشون استرس شدیدی به دانشجوها وارد کنه و حتی خواب شب رو ازشون بگیره. واقعا من متاسفم برای این گونه افراد که با این سطح درک امریکا هم میخوان برن درس بخونن!
    آره...خب این خانم رشتش اصلا نفت نبوده که بخواد ریجکت بشه...اون دفعه اولم یکم سخت گیری کردن ولی اونایی که رشتشون مهندسی نفت و بخوان تو آمریکا هم مهندسی نفت بخونن تقریبا غیر ممکنه ویرا بگیرن...من یکی از بچه های دانشگاه مون سه بار با همین 501 ریجکت شده تو آنکارا دبی و ارمنستان...خیلی ها هم می شناسم که دو سه بار ریجکت شدن....صراحتا تو قانون نوشته به اونایی که نفت می خونن ویزا نمی دن...من خودم هم تو قبرس متاسفانه ریجکت شدم...حالا نمی خوام بگم که این آقا راست می گه اما بی ربط هم نمی گه...شما اگه تونستید فقط یک نفر رو به من معرفی کنید که با پاسپورت ایرانی تونسته ویزای دانشجویی آمریکا برای رشته مهندسی نفت نه رشته های دیگه رو بگیره من همین الان دوباره می رم سفارت آمریکا برای ویزا...حالا امیدوارم شما ویزا بگیرید چون شرایطتون هم یک مقدار فرق داره ولی بازم اونا به tie بودن به ی کشور دیگه اصلا توجه نمی کنن حداقل برای من که اصلا نگاه نکردن چون من ی مدرک برده بودم که بعد از فارغ التحصیلی می رم تو امارات کار می کنم ولی انگار نه انگار....در جا ریجکت...حالا بازم ویزای j1 قضیش فرق داره...شما با سفارت تازگی ها تماس گرفتید؟

Junior Member

سلام
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    خیلی براتون خوشحالم و ازتون ممنون که نتیجه کار رو اینجا ذکر کردید.
    میشه لطف کنید و کمی بیشتر از روز مصاحبه و سوالاتی که افیسر از شما پرسید رو هم برامون بگید.

Junior Member

سلام رشته مهندسی پلیمر مشکل داره زمینه مقاله هم روی پلیمر و دارو رسانی هست

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط faridtr72 نمایش پست ها
    سلام رشته مهندسی پلیمر مشکل داره زمینه مقاله هم روی پلیمر و دارو رسانی هست
    سلام. نه مشکلی ندارید. این بند شامل نفت و هسته ای میشه.

دوستان تا زمانی که با 501 ریجکت نشدین که حتما شانس دارین حتی اگر هسته ای خونده باشید!! و بستگی به همت خودتون داره که تا جایی که میتونید نباید هیچ اطلاعاتی از سابقه کار و مقاله و حتی اسم رشتتون ببرید. ولی اگر خوردید به هر بهانه!! اون زمانه که حتی اگر جلبک شناسیم خونده باشی 99% محاله که بتونین برین آمریکا. خواستم توضیح بدم که دوستان گمراه نشن.
    و البته این توضیح رو بدم خدمتتون که همچیز همون اطلاعاتیه که خودتون بهشون میدین، همونا علیه تون استفاده میشه هیچ منبع دیگه وجود نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirbordbar نمایش پست ها
    دوستان تا زمانی که با 501 ریجکت نشدین که حتما شانس دارین حتی اگر هسته ای خونده باشید!! و بستگی به همت خودتون داره که تا جایی که میتونید نباید هیچ اطلاعاتی از سابقه کار و مقاله و حتی اسم رشتتون ببرید. ولی اگر خوردید به هر بهانه!! اون زمانه که حتی اگر جلبک شناسیم خونده باشی 99% محاله که بتونین برین آمریکا. خواستم توضیح بدم که دوستان گمراه نشن.
    و البته این توضیح رو بدم خدمتتون که همچیز همون اطلاعاتیه که خودتون بهشون میدین، همونا علیه تون استفاده میشه هیچ منبع دیگه وجود نداره.
    سلام
    ممنون
    ولی خوب من برای ارشد نفت می خوام برم. وقتی ازم پرسید اونجا چی می خوای بخونی چی بهش بگم؟ باید بگم مهندسی نفت....به نظرتون چی به جاش بگم؟
    نمی دونم آقای
    arra_eng2000 کجا رفتن؟
    ایشون به من گفتن دو نفر رو می شناسه که برای نفت تونستن برن آمریکا....ایشون می تونن کمک کنن اگه بتون کیسشون به اشتراک بزارن اگر چیزی می دونن ازش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chempet نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    ولی خوب من برای ارشد نفت می خوام برم. وقتی ازم پرسید اونجا چی می خوای بخونی چی بهش بگم؟ باید بگم مهندسی نفت....به نظرتون چی به جاش بگم؟
    نمی دونم آقای
    arra_eng2000 کجا رفتن؟
    ایشون به من گفتن دو نفر رو می شناسه که برای نفت تونستن برن آمریکا....ایشون می تونن کمک کنن اگه بتون کیسشون به اشتراک بزارن اگر چیزی می دونن ازش؟
    دوست عزیز بالاتر خوندم که یکبار با 501 ریجکت شدی، واقعا الان هچ راهی نداره و اگر باز هم اقدام کنی با توجه به تجربه ی گروه بزرگی از 501 ها نتیجه جدیدی نخواهی گرفت (مگر اینکه اتفاق نادری بیوفته)، و فقط وقت با ارزشت رو ازدست دادی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)