صفحه 87 از 96 نخستنخست ... 377778798081828384858687888990919293949596 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

نقل قول نوشته اصلی توسط Parabeh نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من حدود ٤ ماه پيش سوالي پرسيدم در مورد شرايط و موقعيت خودم براي سفر به ايران ، حالا كه به ايران سفر كردم و دوباره به آمريكا برگشتم ميخواستم تجربياتم رو در اختيار ديگر دوستان بگذارم

من روي ويزاي F2 هستم و همسرم رشته نفت در مقطع دكترا ميخونه و سه سال بود كه ايران نرفته بودم
    با وجود اين تحريم ها و حساسيت روي رشته نفت بالاخره رفتم و براي گرفتن ويزاي مجدد به ارمنستان رفتم و خوشبختانه همون موقع تونستم ويزا بگيرم .
    آفيسر از من سوالاتي از قبيل اينكه:
    چه رشته اي خوندي؟
    براي چي اومدي ايران؟
    دوست داري مجدد كي برگردي آمريكا؟

رو پرسيد، و در آخر بهم گفت شما ويزا گرفتي .
    دوست من خوب همسر شما نفت میخونه دیگه شما که نه؟ این مساله به حساسیت و تحریم مرتبط نیست که!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    دوست من خوب همسر شما نفت میخونه دیگه شما که نه؟ این مساله به حساسیت و تحریم مرتبط نیست که!
    اگر صفحات قبل رو و مطالب رو خونده باشيد وقتي من اين سوال پرسيدم اكثر دوستان نوشته بودن كه ريسكش بالاست و كسايي رو هم ميشناسن با شرايط من كه نتونستن بخاطر اين مساله ويزا بگيرن
    چون تو I 20 اومده كه هميرم دانشجوي نفت هست

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Parabeh نمایش پست ها
    اگر صفحات قبل رو و مطالب رو خونده باشيد وقتي من اين سوال پرسيدم اكثر دوستان نوشته بودن كه ريسكش بالاست و كسايي رو هم ميشناسن با شرايط من كه نتونستن بخاطر اين مساله ويزا بگيرن
    چون تو I 20 اومده كه هميرم دانشجوي نفت هست
    شما خودتون کسی رو میشناسید اینطوری بوده باشه؟!
    دوستان هم بهتره الکی مسایل رو بزرگ نکنن و به مردم بیچاره استرس ندن. نمونه های نسبتا زیادی مثل شما هستن که در جا ویزا گرفتن اونایی هم که نگرفتن علتش نفتی بودن همسرش نبوده هرچند همسرش تو امریکا در حال خوندن رشته نفت بوده باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Health economics, University of Groningen

سلام بر دوستان عزيز،

من پارسال از ارمنستان (نوامبر 2015) با بند 501 ريجكت شدم. ميخام آخر شهريور برم مصاحبه. به نظرتون با شرايطي كه براي تركيه پيش اومده، دوبي مناسبتره يا آنكارا؟
    رشتم صنايع هست. سابقه كارم حساس بود كه چند ماهي ميشه كارمو عوض كردم و نامه جاب افر هم از يه دانشگاه گرفتم.

با تشكر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام. من در حدی که می دونم جواب شمارو می دم. بقیه قسمتارو بچه ها بیان بگن.
    اگر چیزی رو پنهان کنید و بعدش مشخص بشه؛ دیگه باید بالکل قید امریکا رو بزنید. کلا همیشه تاکید بر این هست که توی سفارت امریکا چیزی رو پنهان نکنید، چون بفهمن خیلی بد می شه.

در مورد سوال دوم، هم از دانشگاه می تونن رزومه شما رو استعلام کنن، هم از اداره مهاجرت استرالیا. ولی اونا معمولا از شما اجازه می گیرن و دسترسی می دن بهشون.
    در مورد سوال سومم هم ایده ای دارید؟
    اینکه پی آر استرالیا هستم تاثیری داره؟ فرض کنید همه اطلاعات رو بهشون بگم خودم که سابقه نفتی دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

آقای تخت روانچی معاون وزیر امور خارجه اخبار خوشی در مورد تسهیل صدور ویزا برای دانشجوهای ایرانی داشتن. (اینجا) هرچند در به صورت مستقیم به دانشجوهای متقاضی ویزای آمریکا اشاره نکرده بودن ولی امیدوارم شامل حالشون بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    شما خودتون کسی رو میشناسید اینطوری بوده باشه؟!
    دوستان هم بهتره الکی مسایل رو بزرگ نکنن و به مردم بیچاره استرس ندن. نمونه های نسبتا زیادی مثل شما هستن که در جا ویزا گرفتن اونایی هم که نگرفتن علتش نفتی بودن همسرش نبوده هرچند همسرش تو امریکا در حال خوندن رشته نفت بوده باشه
    اصلا بحث بزرك كردن مسائل نيست. مضوع ريسكي هست كه ايشون انجام دادن و با وجود اطلاع از كيس هاي مشابه خودشون كه نتونستن ويزا بگيرن باز اين سفر رو انجام دادن و خوشبختانه تونستن ويزا بگيرن. حالا بياين در نظر بگبريم كه اگه ايشون جزو اون 5% افراد خوش شانس نبودن و مشابه با كيس هايي كه من و ساير دوستان ميشناسيم دقيقا به خاط شرايط تحصيلي همسشون كه به نظر كاملا با ويزا F2 بي ربط به نظر ميان، ريجكت 501 گرفته بودن چه اتفاقي ميفتاد!!!!!!!!! قطعا الان كاسه چه كنك چه كنم دست مي گرفت و تا چند سال (احتمالا 7 8 سال آينده) بايد از اين سفارت به اون سفارت دنبال ويزا مي دويد.
    بنابراين بهتره از تجربه بقيه درس بگيريم. حتي اگه يك كيس ياشه. و رو چيزاي به اين مهمي به راحتي ريسك نكنيم. با وجود وضعيت فعلي ايشون من كماكان به بقيه افرادي كه شرايط مشابه دارن و مي خوان همچين سفري انجام بدن توصيه مي كنم اين كار رو حداقل در مقطع زماني فعلي انجام ندن.

Junior Member

‎با سلام خدمت دوستان عزيز، من رشته مهندسي برق و براي فرصت مطالعاتي درخواست ويزاي J دادم، مصاحبه اول دبي تاريخ ٢٨ سپتامبر ٢٠١٦ داشتم كه بعد ازينكه افيسر در خصوص كارم پرسيد گفتم شركت خصوصي در زمينه اجراي شبكه هاي توزيع برق دارم رفت با برگ ريجكت ٥٠- اومد و گفت شرمنده طبق قوانين كشور من نمي تونم به كسي كه در انرژي سكتور ايران كار مي كنه ويزا بدم. بعد از اينكه قانون رو خوندم فكر كردم اشتباه كرده چون اصلاً متن قانون نوشته كه اين انرژي سكتور شامل انرژي برق نميشه، دوباره اپلاي كردم انكارا ٢٤ اوكتوبر ٢٠١٦ و اين مطلب رو تو ds نوشتم، اونجا هم بدون اينكه افيسر مداركم رو كه رو ميزش گذاشتم ببينه بعد يه دقيقه سلام عليك گفت ريفيوز شدم. الان تو فرودگاه امام تا پروازم به شهره خودم فاصله بود گفتم بيام تجارب اين اپلاي كردنامو بدم شايد به كار كسي بياد در اينده،
    ‎١- تحت هر شرايطي هرچقدر هم احساس مي كنيد الكي ريجكت شدين در اپلاي بعدي در قسمت توضيحات ds تغيير در شرايط اعلام كنيد، در غير اينصورت افيسر قبل از مصاحبه شما با برگه سفيد منتظرتونه.
    ‎٢- بعضي ها احساس مي كنند براي اينكه سوشال تاي نخورن بايد خودشون رو خيلي تو ايران مهم جلوه بدن، مثلاً شركت داشتن و شغل مهم داشتن، اين شانس شما رو پايين مياره، تو دبي يكي تحصيلي رشته اي تي گفت شركت داره نرم افزار حسابداري و اينا مينويسه، با اين بند ريجكت شد!! توضيح افيسر اين بوده كه نمي تونه مطمئن باشه كه شركتش در اينده در رمينه انرژي ايران كار نكنه!!
    ‎٣- مصاحبه اول خيلي مهمه، در حال حاضر كه اين رو مينويسم اكثر ريجكت هاي ٥٠١ رو دبي ميزنه. با توجه به كيستون سفارت رو انتخاب كنيد، حتماً قبل از تعيين وقت از طريق كانال هاي تلگرامي شرايط سفارت مورد نظرتون رو در بياريد، مثلاً دبي رو شرايط كاري حساسه ولي براي كسايي كه فكر مي كنن سوشال تاي ضعيفن يا فاند ندارن خوبه، انكارا شرايط متفاوتي داره. البته تحقيق كنيد و شرايط به روز در زمان اپلاي رو در بياريد. رك بگم من تو حدود ٤٠ نفري كه تو اين بازه خودم با اين بند ريجكت شدن كسي رو نديدم كه دفعه دوم بگيره!! ٣ نفر روز مصاحبه خودم مجدد با اين بند ريجكت شدن.
    ‎من چون تصميم داشتم ديگه اگه ريفيوز شدم دوره امريكا رو خط بكشم اين جمله رو به افيسر از طرفه همتون گفتم و مداركمو برداشتمو رفتم از همونجا خريد 😂
    Your foreign policy system is new in its position and you dont even know how to use your own regulations, i am going back to my own country where Visas were issued before discovery of the united states 😁

Junior Member

سلام اگر مقاله تو ژورنال نفتی چاپ کنیم برامون دردسر میشه؟ من رو گل حفاری کار کردم که یک رشته بین رشته ایه مثلا خود من لیسانس و فوقم معدن بودم اومدم رو این کار کردم، یکی از استاداییم که ریکام مینویسه برام از انستیتو نفت دانشگاه تهرانه ، آیا اینا به ریکام و اینکه کی ریکامو نوشته نگاه میکنن؟
    من شاید برای شاخه محیط زیست - مهندسی عمران اقدام کنم ، 4 تا مقاله دارم تو ژورنالای شیمی و یکیشم نفته ، چیکار کنم این برام مسئله میشه آیا؟ کار من روی cement و drilling mud بوده اما میتونم سیفش کنم ربط بدم به مکانیک سنگو محیط زیستو زدودن آلایندهه ، هیچگونه سابقه کاریم تو حوزه نفت ندارم
    ممنون میشم میشم از نظر حرفه ایتون
    لطفا کسی که تجربه داره نظر بده

Junior Member

آیا عضو ستاد نانو باشیم مشکلی پیش میاد؟ از عضویتش خارج شیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)