صفحه 185 از 211 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 2109

موضوع: مهاجرت استانی به کانادا (Provincial Nominee)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in finance from the Karlsruhe Institute of Technology, Germany

پیش فرض پاسخ : مهاجرت استانی به کانادا (Provincial Nominee)

سلام
    من سیستم امتیازی Occupation in-demand برای Saskachewan رو درست متوجه نمی شوم. این روش به این معنی هست که اگر تجربیات شغلی کسی در لیست اعلام شده باشه امتیاز می گیره؟ راستش چندبار خوندم مطالب رو اما چون امتیازها با روشهای مهاجرتی دیگه قاطی اعلام شده متوجه نمی شوم که کسیکه می خواد از این روش استفاده کنه چطوری میتونه و چند امتیاز میتونه بگیره؟

Junior Member

سلام.
    شاید بدنباشه دوستانی که سوال می‌کنند یا پستها رو مطالعه و اطلاعات مفید کسب میکنند،بعدا خودشون هم تجربیات عملی خودشونو بزارن که زکات علمی که یاد گرفتند رو پرداختهباشند. شاید این پست پاسخ برخی از پرسشهایدوستان داخلش باشه. تجربیات منه که لزوما نباید با همه جاش موافق باشین. مربوط به چیزهایکه خودم دز طول پروسهمهاجرت و تلکه شدن توسط برخی وکلای نامحترم یاد گرفتم (از فرم پر کردن و مدارک تابقیه موارد) و نهایتا خودم تصمیم گرفتم اینکارو بکنم. مخصوصا کانادا مراحل کار رو راحت کرده و تاکید میکنه بهتره خودتون انجام بدین. یکی از شارلاتان بازیهای برخی وکلا اینه که خیلی راحت میگن میشه، زود باش بدو تا امتیاز سنت نگذشتهقرارداد ببند جیب منو پر کن! بعد در حین کار تو هم برو دنبال مثلاًآیلتس! درحالیکه کسیکه مدرک زبان نداره اصلا نباید کارشو شروع بکنه! مخصوصا برایاسترالیا که در خیلی از رشته ها نمره زبان اولش نمیخواد و همین بهانه و فرصتی داده دست برخی وکلا که شمارو وارد منجلاببکنند. درحالیکه علیرغم اینکه زبان خوبی داشتم و میانگین نمره 7.5 هم تونستم بگیرم اما استرالیا برای مهاجرت در هرچهار مهارت نمره هفت میخواد در غیر اینصورت حتی اگه امتیازتون هم برسه بازم سنگقلابتون میکنند. این بود که سوئیچ کردم کانادا چون از این اداها ندارند ونمره میانگین 6.5 یا هفت امتیاز خوبی طبق جدولشون داره. خلاصه بهترین وکیلوکیلیه که بهت رایگان مشاوره میده و بعد برای همیشه ازش خدافظی میکنی و برمیگردیخودت کارو انجام میدی. ولی اگه بازم میترسی خودت در ادامه نتونی، پس اول ببین تماممدارک رو داری بعد قرارداد ببند. یعنی تمام تمام مدارک!

اول ژانویه2018 یعنی 4 ماه و نیم پیش بالاخره تونستم مدارکم رو برای استانسَسکچوان و از طریق برنامه OID سابمیت (ارسال) بکنم و الان در مرحله مکاتبه باآفیسر و تکمیل مدارک اضافی هستم.. اونهایی که اینکارو کردند میدونند که چه کارطاقت فرسا و حساسیه پس لازمه کمی توضیح بدیم برای دوستانی که در آینده قراره اینکاروبکنند:

اولین کار درستکردن اکانت در سایت https://immigration.saskatchewan.ca که کار پیچیده‌ای نیست. میتونید از فایلراهنمای رسمی استفاده بکنید که من همینجا ضمیمه کردم. دانلود و مطالعه بکنید(البته به انگلیسیه و صد البته شما زبانتون خوبه چون یرای مهاجرت نمره زبان دارین!) یه سری راهنما هم مخصوص پر کردن فرمها قبلا تو اینترنت پیدا کرده بودم کهضمیمه کردم و بسیار بسیار کاربردیه. خوب مطالعه بکنید و فرمها رو همونطور پر کنید.فرایند تکمیل فرمها و ترجمه مدارک و آپلود میتونه روزها و هفته ها وقت بگیره.
    دانلود فایلهایراهنما از این لینک:
    http://www.mediafire.com/file/glnmd5ffrjpl2vv/Saskatchewan_GuidDOCs_APP_and_FORMS.zip
    مدیران محترماگر میشه این فایل رو در همین پست هم ضمیمه کنند چون من دسترسی ندارم. ممنون

یک نرم افزارادیت فایل های PDF همدم دستتون باشه که خیلی لازم میشه. من Foxit PhantomPDF رواستفاده میکنم که اجازه میده هر بلایی سر فایل PDF بیاری. ترجیحا فرمها رو از طریق نرم افزار تایپ و پر کنید که مشکلدست خط و ناخوانا بودن پیش نیاد. البته بجز امضا و تاریخ ها. روال کار برای پرکردن فرمها اینطوریه که:

1- فرم مربوطه رو دانلود میکنید، معمولا در هر صفحه ازاکانتتون بهتون میگه که این مرحله چه فرمی رو (همشون pdfهستند) باید دانلود و پر کرده و نهایتا دوباره آپلود بکنید. پس نگرانی نداره.مخصوصا که راهنمای پر کردن فرمهای حساس رو هم براتون ضمیمه کردم.
    2- بعد ازدانلود فرم، اونو با نرم افزار ادیت PDFکامپیوتر باز کرده و دقیق پر میکنید.بعضیاز فرمها هوشمند هستند و بر اساس پاسخ شما بصورت خودکار برخی خونه ها خاکستری وغیر قابل پر کردن میشه تا از گیج شدن شماجلوگیری بکنه چون نیازی به پاسخ دادن شما نبوده. مثلا وقتی میگی من آشنای درجه یکدر کانادا ندارم، خوب یعنی سوالات بعدی مربوط به اون آشنا هم برای من کاربرد نداره. یکی از فرمهامربوط به settlement plan یعنیبرنامه اقامتتون هستش که بعضی ها میپرسند یعنی چی. یعنی تصمیم دارین اومدینسسکچوان چیکار بکنید؟ میخواین بتروکنید؟یه لینک وبسایتیه که خودش میده که خودتون میرین و اطلاعات و پرسشها رو اینترنتی پرمیکنید. یه سری سوالات آسونه مثلا کدوم شهر ایالت در نظر دارین برین. سسکتون،رجاینا، ... میخواین درس هم بخونین یا خیر ... (من گفتم بعله که بدونن واقعامیخوام سسکچوان زندگی بکنم) درنهایت هم بر اساس پاسخ های شما یه فایلی درست میکنهکه دانلودش میکنید و بعد در اکانتتون آپلود بکنید. این فایل مثلا میگه خونه روچطور در کانادا باید اجاره یا بخرین، از کدوم سایت دنبالش برین و از این جور چیزهاکه خیلی خوبه بعدا بشینین حسابی مطالعه کنید تا درآینده اگه قرار شد برین اطلاعاتخوبی داشته باشین. این فرم پرینت نمیخواد و صرفا باید آپلود بشه.
    3- بعد از پر کردن فرمها در کامپیوتر و ذخیره کردن،ازشون پرینت میگیرین. اکثر فرمها چند صفحه ای هستند، پس از همه صفحات پرینت گرفتهو با خودکار جاهای لازم رو امضا میکنید (تاریخ یادتون نره) بعضی جاهاخودتون و بعضی جاها همسرتون. نهایتا اینفرم امضا شده را به عنوان فرم اوریجینالبایگانی میکنید تا روزی که اداره مهاجرت ازتون اصل فرمها و مدارک رو بخواد. امافعلا اونها اصلشو نمیخوان و باید این فرمهای پرینت و امضا شده رو اسکن کرده ودوباره درقالب فایل PDF در اکانتتون در جای مربوطه آپلود بکنید.درواقع بیشتر مراحل بررسی پرونده شما بر اساس همین اسکن دیجیتالی مدارک اصلیه کهتوسط شما آپلود شده، و تصمیمات بر اساس همینها گرفته میشه. پس خیلی روی این فرایند7 مرحله ای: «دانلودPDF—پرکردن در کامپیوتر--پرینت—امضا با خودکار--اسکناز تک تک صفحات--تبدیل و تجمیع صفحات اسکن شده در قالب یک فایل PDF-- آپلود در اکانت» دقت بکنید چون آفیسر براساس اینها در مورد شما قضاوت میکنه.

نکتهمهم: خیلی ها دقیقا همینجا هست که کار رو شلخته میکنند. یعنی نه تنها باید با دقتفرمها پر بشه، بلکه فرایند هفت مرحله ایدقیق و با کیفیت انجام بشه. طرف میبینی فرم pdf رو پر کرده اما مثلا فرم 5 صفحه ای رو در قالب 5 تا فایل مجزاآپلود کرده! خوب آفیسر چه خاکی باید تو سرش بریزه؟ مگه فرمها و مدارک یکی دوتاستکه انتظار دارین دونه دونه باز بکنه پیدا بکنه و بررسی بکنه؟ این مشکلبویژه در آپلود مدارک شخصی شما اهمیت زیادی داره. یعنی فرضا مدرک دانشگاهی شما اگهقرار باشه آپلود بشه به نظرتون چطوری باید باشه؟ اینجوری:
    1-اصلمدرک(فارسی)+ 2-ترجمه مدرک+ 3-اصل ریز نمرات(فارسی)+ 4-ترجمه ریز نمرات. که همهاینها باید اسکن شده، بعد تبدیل به PDF شده و نهایتا همشون در قالب یک فایل واحد چند صفحه‌ای PDF با نام مدرک دانشگاهی مثلا لیسانس آپلودبشه! حالا اگه اینهارو پخش و پلا بفرستین میتونید حدس بزنید که چقدر پروسه بررسی پرونده به دلیل عملکرد خودتون طولانی تر بشه.
    اگهاسکنر دارین اونها رو با 200 DPI اسکن کنید.بعد اسکن هارو اگر بصورت عکس ذخیرهشده، با نرم افزاری که گفتم همشو تبدیل به PDF بکنید و همه رو داخل یک فایل بکنید. نرم افزار مذکور یه قابلیتخوبی هم داره که گزینه هائی در تنظیماتداره که حجم فایل رو بدون از دادن کیفیت پائین میاره تا آپلودش هم راحت تر بشه.

نکتهبعدی در مورد ترجمه مدارکه:
    فرمهایموجود در سایت که به هیچ چیزی نیاز نداره و همونطور که بالا کاملا توضیح دادم پربشه و ارسال. اما مدارک شما نیاز به ترجمه و مهر کپی برابر اصل داره که خود دارالترجمهمهرش رو در ازای مبلغ ناچیزی میزنه. اصلا خودتون رو مثلا با نامه سربرگ انگلیسی شرکتی که کار میکنیدو نوشتن نامه به زبان انگلیسی درگیرنکنید. بجاش فارسیشو بدین مترجم در سربرگقوه قضائیه براتون ترجمه و مهر کنه که اعتبار کارتون رو خیلی بالا میبره. بعضی هامیگن که بهتره مهر دادگستری یا حتی وزارت خارجه هم بخوره! اما من میگم نه لزومینداره. همینکه سربرگ قوه قضادیه و مهر مترجم رسمی داشته باشه کافیه ولی اگه بیشتراز من حساسیت دارین صرفا برای مدارک دانشگاهی اینکارو بکنید نه برای بقیه چیزها.چون هزینه مهر دادگستری به ازای هر صفحه خیلی بالاست. من که نکردم و مشکلی همنداشتم، وکلا هم همینو میگن. برای پاسپورت هم باید از تمام صفحاتی که ورود و خروج از کشو ر داشتین اسکن بگیرین وارسال کنید. و باید با فرمی که مربوط به مسافرتهای خارج از کشوره و قبلا دراکانتتون پر کردین مطابقت داشته باشه.
    نکته:اگه مثلا مدرک لیسانس یا فوق لیسانس عمران دارین اما برای ناک تکنسین عمران اقداممیکنید اشکالی داره؟ نمیگن چرا فوق داری اما تکنسین هستی؟ در جواب باید بگم هیچ مشکلی نداره. شما مثلا امتیاز لیسانس روکامل میگیرن و میتونید در گواهی سابقه کار اعلام کنین که مثلا دستیار مهندس عمرانهستین و به عنوان تکنسین یا نقشه کش مشغول به کار در اون شرکت هستین. واقعیت همهمینه. خیلی ها هستند که مدیر شمان اما شاید مدرکشون از شما هم پائینتر باشه اماجایگاه شغلیشون به واسطه سابقه و تجربه بالاتر از شماست.

تعدادسالهای سابقه کار مرتبط با رشته و ناک امتیاز داره که شامل 5 سال اخیر و ده سالاخیره. که به تعداد سالها امتیاز مربوطه رو میگیرین.دقیقا توضیحات ناک رشته خودتونرو کپی نکنید. کمی طبیعی و واقعی سابقه بدین. در توضیحات وظایفتون کمی شبیه ناک وکمی مخصوص شرکت خودتون توضیحات بدین. چنتا پروژه اگر در شرکت انجام شده و شما همگوشه ای از کار رو گرفتین با ذکر وظایف توضیح بدین. مثلا پروژه 20 واحدی مسکن مهرنیاوران! به عنوان دستیار مهندس ناظر، مشارکت در بررسی نقشه های پروژه، نظارت برکارگاه، مطابقت نقشه ها با مقررات ساختمان و ... چند تا پروژه باشه کفایت میکنه.اما اگر شغلتون اینطوری نیست در چند خط وظایفتون رو شرح بدین.

اگر شرکتتون با توضیحات و شرح وظایف نامه نمیدن، پس در یک صفحه مجزا بنویسین و مهر و ضمیمه بکنید.خلاصه خیلی راه داره. یادتون نره نهایتا چیزی که آفیسر میخونه و نگاه میکنه نامهمترجم رسمی در سربرگ قوه قضائیه هستش نه اینکه آیا نامه سابقه کار فارسی در یکصفحه بوده یا دو صفحه و امثالهم.

اگرشرکتتون وبسایت داره، و ایمیل داره احتمالا در سربرگ شرکت هم وجود داره و دقت کنیدمترجم هم در ترجمه ذکر بکنه. اگر هم در سربرگ ذکر نشده، در ذیل نامه تایپ بشه.اینجوری بررسی سوابق برای آفسر راحت تره و میتونه با یه بررسی وبسایت یا ایمیل بهشرکت درصورت نیاز اطمینان حاصل کنه. ولی حواستون باشه ایمیل شرکت آیا کار میکنه یانه.مسئولی برای رسیدگی داره یا نه. اما از نظر من احتمال تلفن زدن کمی بعیده( به چند دلیل: اونها با توجه به این همه متقاضی از کشورهای مختلف آفیسر آشنا به این همه زبان ندارند که تلفنی بپرسند، 2-ساعات کاری کانادادقیقا برعکسه ایرانه و طرف باید نصف شب خودشون به ما زنگ بزنه!) البته اینا نظرمنه ولی به هرحال تلفن هم هست دیگه خواستن زنگ بزنن! فقط خواستم اولویتها و نحوه کنترل رو بگم.

ادامه دارد ...

Junior Member

ادامه...

بعد از اینکهپرونده شما با موفقیت ارسال میشه اصطلاحا اکانت شما تبدیل به ApplicationReceived تبدیل میشه. یعنی پرداخت 300 دلاری شما تائید وپرونده با موفقیت ثبت و دریافت شده. و بعد از گذشت مدتی وارد مرحله‌ای به نام دردست بررسی (in process) میشهاین مدت برای ما ایرانی ها فعلا حدود دوالی چند ماهه! پیشنهاد میکنم اگر این مدت بیشتر از سه چهار ماه شد یه ایمیل کوتاهو محترمانه با ذکر شماره پرونده برای پیگیری بزنید. فراموش نکنید که اینکار خیلیخوب نیست مگر اینکه واقعا خیلی طولانی شده باشه. یادتون باشه شما هیچ حقی به گردناونها ندارید و اونها مختار هستند که هروقت تونستند اینکارو بکنند. مخصوصا کهپرونده‌ها بسیار زیاده. برای ایمیل زدن کافیه به این لینک برین و از اونجا مستقیمافرم رو پر بکنید و ارسال بکنید. ( http://www.saskatchewan.ca/contact-us )

سایت ساسکاچوانسالی چندبار آماده پذیرش پرونده ها هستش و اصطلاحا باز میشه! اون موقع شما بایدهمه کارهاتون رو انجام داده باشین و فقط مساله پرداخت پول و زدن دکمه سابمیت موندهباشه! چون سریعا ظرف چند ساعت پر میشه. ولی نگران نباشین مثل ایرانخودرو نیست کهموقع باز شدن نشه سابمیت کرد و سایت هنگ بکنه! لحظه ای که سایت مهاجرت باز میشه شما باید وارداکانتتون بشین و فقط میمونه پرداخت 300 دلار که توسط کارت اعتباری انجام میشه.اکثر ما که کارت اعتباری نداریم. یا باید شرکتهائی مثل تهران پرداخت اینکارو بکنندکه ریسک داره چون ممکنه نتونند و یا بگن نشد. یا یه فامیل و دوستی اونور آب باشهکه تازه اونم باید همیشه در دسترس باشه و همیشه متصل به اینترنت و کامپیوتر که تا سایتباز شد و بهش گفتین بتونه از اکانتتون برهپرداخت بکنه. یا یه راه دیگه هم هست که منخودم اونو خیلی مطمئن تر میدونم هرچند کمیگرونتر درمیاد اما اهمیتی نداره 300 دلار که بیشتر نیست! و ما قراره خیلی بیشتر ازاینهارو خرج کنیم. و اونم خرید کارتهایاعتباری مجازی مستر کارت یا ویزا ازشرکتهائی مثل تهران پرداخت، یا ویژن کارت ایرانیان (مورد من) و یا غیره هستش. منیه کارت مجازی یکساله خریدم و مبلغ 270 یا 280 دلار آمریکا شارژ کردم (که معادلکانادا کمی بیشتر از 300 دلار میشه که باید هم کمی بیشتر باشه) چون هنگام پرداخت از سایت سسکچوان خود مسترکارت تبدیلارز رو انجام و یه درصدی رو کارمزد کم میکنه. اینجوری دیگه نگرانی و استرس ندارینو راحت میتونین پرداخت بکنین. وقتی هم که پرداخت شد خود سایت بهتون خبر میده که باموفقیت انجام شده و بعد یه مدت کوتاهی وضعیت پرونده شما میشه ApplicationReceived .

من برایاطمینان پیدا کردن از کارت مجازی که خریده بودم، رفتم به سایت آمازون انگلیس بهآدرس Amazon.co.uk و بعد اینکه ثبتنام کردم و اطلاعات کارتاعتباری مجازی رو در قسمت تنظیمات وارد کردم، رفتم یه کتاب pdf که نیاز به پست نداره ومیشه دانلودش کرد رو خریدم. یه کتاب یک پوندی! هدفم این بود که ببینم کارتم کارمیکنه؟ آیا تبدیل ارز پوند به دلار کانادا صورت میگیره؟ و نهایتا از لحاظ روانی یکبار از کارتم استفاده کرده باشم و آماده انجامش در روز موعود باشم. که خوشبختانهبدون مشکل انجام شد.

حالا برگردیمبه ادامه کار، شما انشا... پرونده رو فرستادین و بعد یه مدت از حالت ApplicationReceived به حالت درحال بررسی تغییر پیدا کرده. (یادتون باشه بعد از اینکه پرونده ارسال میشه دیگهنمیتونید هیچ تغییری در فایلها بدین یا چیزی اضافه بکنید مگر خودشون بعدا بخوان .فقط میتونید ببینید یا دانلود بکنید! پس دقت داشته باشین.

وقتی پروندهوارد مرحله بررسی میشه معنیش این نیست که آفیسر الان خیمه زده روی پرونده شما.بلکه یعنی یه بررسی اولیه انجام میشه تا پرونده از لحاظ تکمیل بودن مدارک درست باشه.حالا نکته من همینجاست! اگر پرونده شما مرتب باشه احتمالا سریعتر از بقیه پروندههای شلخته پلخته، گنگ و پخش و پلا، آفیسر خیمه رو شروع میکنه! و اگر خدای نکردهپرونده نواقص جدی یا اشتباهات محرز داشته باشه ریجکت میکنه چون اعصاب ندارند کلا.مثلا طرف فرم اشتباهی رو جای یه فرم دیگه فرستاده. درسته شاید ریجکت نشه اما مطمئنباشین میره ته صف!
    در مورد من بعداز گذشت نزدیک به 4 ماه پرونده همینطور درحال received باقی مونده بود. خدایا یعنی هیشکی یه نگاه هم بهش ننداخته چرا؟.خلاصه ایمیلی که قبلا گفتم رو علیرغم میلم زدم اما خیلی خلاصه در 2خط و محترمانهکه میدونم سرتون شلوغه اما اگه میشه با توجه یه گذشت این مدت لطفا منو در اینبارهآپدیت بکنید. که چند روز بعد ایمیل زدند که آره فقط میتونیم تائید کنیم که پروندهشما رسیده و در آینده یه بررسی اولیه انجام میشه (یعنی میره به حالت in process )، ولی دیگه نامه نزن وگرنه پرونده ت دچار تاخیر میشه! خلاصه گفتم با ایننامه کارم تموم شد دیگه ! ولی در کمال تعجب یک هفته بعد این اتفاق افتاد و رفتم بهمرحله در دست بررسی.

این مرحله in process میتونه 6 ماه و حتی خیلی بیشتر طول بکشهو شاید کسی هم تو این مدت حالی ازت نپرسهو سراغ رنگ چشات رو نگیره! دوستی دارم که7 ماهه در این مرحله مونده و آفیسر هنوز بررسی (همون خیمه زدن) رو شروع نکرده! البتهمیدونم پرونده شو کمی سرسری و شلخته و اشکال دار پر کرده بود و میتونه علتش همینباشه. اما در مورد من، بازم معجزه شد و یک هفته بعد آفیسر بررسی پرونده منو شروع وبا من مکاتبه کرد! بعله! وقتی آفیسر مکاتبه میکنه ایمیلی براتون میاد. و پروندهشما از حالت in process تبدیلبه حالت منتظر برای متقاضی waiting on Applicant میره. یعنی یه سری چیزها هست که متقاضی باید تهیه و ارسال کنه ومنتظر پاسخ هستند. که همیشه هم مدت زمان مشخصی داره و نباید دیرتر بشه. مثلا درمورد من 45 روز وقت داده. و در این مکاتبه 3 چیز رو از من خواسته:

اول اینکه ظاهرا کل فرمهاو مدارک پرونده من تماما بدون اشکال بوده و فقط علیرغم این همه دقت و وسواس یکی ازفرمهای 4 صفحه ای رو صفحه دومش رو امضا نزده بودم (آخه چرا مگه کور بودی؟) که ازمخواست اون صفحه رو هم امضا کنم و دوباره بفرستم که منم همون فرداش درست کردم وفرستادم تا حال خوبشو خراب نکنم!

ادامه دارد ...

Junior Member

سلام. شاید این پست پاسخ برخی از پرسشهای دوستان داخلش باشه. مربوط به چیزهایی که خودم در طول پروسه مهاجرت و تلکه شدن توسط برخی وکلای نامحترم یاد گرفتم (از فرم پر کردن و مدارک تا بقیه موارد) و نهایتا خودم تصمیم گرفتم اینکارو بکنم. مخصوصا کانادا مراحل کار رو خیلی راحت کرده و تاکید داره حدالامکان خودتون انجام بدین. بهترین وکیل وکیلیه که بهت رایگان مشاوره میده و بعد برای همیشه ازش خدافظی میکنی و برمیگردی خودت کارو انجام میدی. ولی اگه بازم میترسی خودت در ادامه نتونی کار رو جمع کنی، پس اول ببین تمام مدارک رو داری بعد قرارداد ببند. یعنی تمام تمام مدارک! مثل نمره زبان.

اول ژانویه 2018 یعنی 4 ماه و نیم قبل بالاخره مدارکم رو برای استان سَسکچوان و از طریق برنامه OID سابمیت (ارسال) کردم و الان در مرحله مکاتبه با آفیسر و تکمیل مدارک اضافی هستم. اونهایی که اینکارو کردند میدونند چه کار طاقت فرسا و حساسی هستش پس لازمه کمی توضیح بدیم برای دوستانی که در آینده قراره اینکارو بکنند.
    اولین کار درست کردن اکانت در سایت https://immigration.saskatchewan.ca که کار پیچیده‌ای نیست. میتونید از فایل راهنمای رسمی استفاده بکنید که همینجا ضمیمه کردم. دانلود و مطالعه بکنید (البته به انگلیسیه و صد البته شما زبانتون خوبه چون یرای مهاجرت نمره آیلتس دارین!) یه سری راهنما هم مخصوص پر کردن فرمها قبلا تو اینترنت پیدا کرده بودم که ضمیمه کردم و بسیار کاربردیه. به دقت مطالعه و فرمها رو همونطور پر کنید. فرایند تکمیل فرمها و ترجمه مدارک و آپلود میتونه هفته ها وقت بگیره. پس زود شروع کنید.
    تا زمانیکه اکانتی که ساختید رو سابمیت نکردین بررسی نمیشه. پس نگران نباشید و یه اکانت آزمایشی درست کرده و خم و چم کارو یاد بگیرید.
    دانلود فایلهای راهنما از این لینک

ادامه دارد...

Junior Member

بخش دوم: ادامه پست قبل درخصوص مهاحرت به سسکچوان از طریق OID ....

یک نرم افزار ادیت فایل های PDF هم دم دستتون باشه که خیلی لازم میشه. من Foxit PhantomPDF رو استفاده میکنم که اجازه میده هر بلایی سر فایل PDF بیاری. ترجیحا فرمها رو از طریق نرم افزار تایپ و پر کنید که مشکل دست خط و ناخوانا بودن پیش نیاد. البته بجز امضا و تاریخ ها. روال کار برای پر کردن فرمها اینطوریه:

1. فرم مربوطه رو دانلود میکنید(همشون pdf هستند)، معمولا در هر صفحه از اکانتی که ساختید بهتون میگه این مرحله چه فرمی رو باید دانلود و پر کرده و دوباره آپلود بکنید. پس نگرانی نداره. مخصوصا که راهنمای پر کردن فرمهای حساس رو هم براتون گزاشتم.
    2. بعد از دانلود فرم، با نرم افزار ادیت PDF کامپیوتر باز کرده و دقیق تکمیل کنید.بعضی از فرمها هوشمند هستند و بر اساس پاسخ شما بصورت خودکار برخی خونه ها خاکستری و غیر قابل پر کردن میشه تا از گیج شدن شما جلوگیری بکنه چون نیازی به پاسخ دادن شما نبوده. مثلا وقتی میگی من آشنای درجه یک در کانادا ندارم، خوب یعنی سوالات بعدی مربوط به اون آشنا هم برای شما کاربرد نداره. یکی از فرمها مربوط به settlement plan یعنی برنامه اقامتتونه که بعضی ها میپرسند یعنی چی. یعنی تصمیم دارین اومدین سسکچوان چیکار بکنید؟ میخواین بتروکنید؟ یه لینک وبسایته که خودتون میرین و اطلاعات و پرسشها رو اینترنتی پر میکنید. یه سری سواله مثلا کدوم شهر ایالت در نظر دارین اقامت کنید. سسکتون، رجاینا، ... آیا میخواین درس هم بخونین یا خیر ... (من گفتم بعله که بدونن واقعا میخوام سسکچوان زندگی بکنم) درنهایت هم بر اساس پاسخ های شما یه فایلی درست میکنه که دانلود کرده و بعد در اکانتتون آپلود می‌کنید. این فایلی که اتومات بر اساس پاسخهای شما درست میشه، حاوی اطلاعاتیه که میگه خونه رو چطور در کانادا باید اجاره یا بخرین، از کدوم سایت دنبالش بگردید و از این جور چیزها که خیلی خوبه بعدا مطالعه کنید تا درآینده اگه قرار شد مهاجرت بکنید اطلاعات خوبی داشته باشین. این فرم پرینت نمیخواد و صرفا جای مخصوصش باید آپلود بشه.

1. بعد از پر کردن فرمها در کامپیوتر و ذخیره کردن، ازشون پرینت میگیرین. اکثر فرمها چند صفحه ای هستند، پس از همه صفحات پرینت گرفته و با خودکار جاهای لازم رو امضا میکنید (تاریخ یادتون نره) بعضی جاها خودتون و بعضی جاها همسرتون. نهایتا این فرم امضا شده را به عنوان فرم اوریجینال بایگانی میکنید تا روزی که اداره مهاجرت ازتون اصل فرمها و مدارک رو بخواد. اما فعلا اونها اصلشو نمیخوان و باید این فرمهای پرینت و امضا شده رو اسکن کرده و دوباره درقالب فایل PDF در اکانتتون در جای مربوطه آپلود بکنید. درواقع بیشتر مراحل بررسی پرونده شما بر اساس همین اسکن دیجیتالی مدارک اصلیه که توسط شما آپلود شده، و تصمیمات بر اساس همینها گرفته میشه. پس خیلی روی این فرایند 7 مرحله ای: «دانلودPDF—پرکردن در کامپیوتر--پرینت—امضا با خودکار--اسکن از تک تک صفحات--تبدیل و تجمیع صفحات اسکن شده در قالب یک فایل PDF-- آپلود در اکانت» دقت بکنید چون آفیسر بر اساس اینها در مورد شما قضاوت میکنه.

نکته مهم: خیلی ها دقیقا همینجا کار رو شلخته میکنند. یعنی نه تنها باید با دقت فرمها پر بشه، بلکه فرایند هفت مرحله ای دقیق و با کیفیت انجام بشه. طرف میبینی فرم pdf رو پر کرده اما مثلا فرم 5 صفحه ای رو در قالب 5 فایل مجزا آپلود کرده! خوب آفیسر چه خاکی باید تو سرش بریزه؟ مگه فرمها و مدارک یکی دوتاست که انتظار دارین براتون دونه دونه باز بکنه پیدا بکنه و بررسی بکنه؟ این مشکل بویژه در آپلود مدارک شخصی اهمیت زیادی داره. یعنی فرضا مدرک دانشگاهی شما اگه قرار باشه آپلود بشه به نظرتون چطوری باید باشه؟ اینجوری:
    1-اصل مدرک(فارسی)+ 2-ترجمه مدرک+ 3-اصل ریز نمرات(فارسی)+ 4-ترجمه ریز نمرات. که همه اینها باید اسکن شده، بعد تبدیل به PDF شده و نهایتا همشون در قالب یک فایل چند صفحه‌ای PDF با نام مدرک دانشگاهی مثلا لیسانس آپلود بشه!
    اگه اسکنر دارین فرمها رو با 200 DPI اسکن کنید. بعد اسکن ها رو اگر بصورت عکس ذخیره شده، با نرم افزاری که گفتم همشو تبدیل به PDF بکنید و همه رو داخل یک فایل بکنید. نرم افزار مذکور یه قابلیت خوبی هم داره که گزینه هائی در تنظیمات داره که حجم فایل رو بدون از دادن کیفیت پائین میاره تا آپلودش هم راحت تر بشه.

نکته بعدی در مورد ترجمه مدارکه:
    فرمهای موجود در سایت که چیزی نیاز نداره و همونطور که بالا کاملا توضیح دادم تکمیل و آپلود بشه. اما مدارک شما نیاز به ترجمه و مهر کپی برابر اصل داره که خود دارالترجمه مهرش رو در ازای مبلغ ناچیزی میزنه. اصلا خودتون رو مثلا با نامه سربرگ انگلیسی شرکتی که کار میکنید و نوشتن نامه به زبان انگلیسی درگیر نکنید. بجاش فارسیشو بدین مترجم در سربرگ قوه قضائیه براتون ترجمه و مهر بکنه که اعتبار کارتون رو بالاتر میبره. بعضی ها میگن بهتره مهر دادگستری یا حتی وزارت خارجه هم بخوره! اما من میگم لزومی نداره. همینکه سربرگ قوه قضادیه و مهر مترجم رسمی داشته باشه کافیه ولی اگه بیشتر از من حساسیت دارید صرفا برای مدارک دانشگاهی اینکارو بکنید نه برای بقیه چیزها. چون هزینه مهر دادگستری به ازای هر صفحه خیلی بالاست. من که نکردم و مشکلی هم نداشتم، وکلا هم همینو میگن. برای پاسپورت هم باید از تمام صفحاتی که ورود و خروج از کشور داشتین اسکن بگیرید و ارسال کنید. و باید با فرمی که مربوط به مسافرتهای خارج از کشوره و قبلا در اکانتتون پر کردین مطابقت داشته باشه.

ادامه دارد ...

Junior Member

قسمت سوم:
    ادامه پست قبل درخصوص مهاحرت به سسکچوان از طریق OID ....
    نکته: اگه مثلا مدرک لیسانس یا فوق لیسانس عمران دارین اما برای ناک تکنسین عمران اقدام کردید اشکالی داره؟ نمیگن چرا فوق داری اما تکنسین هستی؟ در جواب باید بگم مشکلی نداره. شما برای مثال امتیاز لیسانس رو کامل میگیرن و میتونید در گواهی سابقه کار اعلام بکنید که دستیار مهندس عمران هستین و به عنوان تکنسین یا نقشه کش مشغول به کار در اون شرکت هستین. واقعیت هم همینه. مدیر شما شاید مدرکش از شما هم پائینتره اما جایگاه شغلیش به واسطه سابقه و تجربه بالاتر از شماست.
    تعداد سالهای سابقه کار (مرتبط) با رشته و ناک هم امتیاز بالائی داره یعنی نمیتونید بگین من مدرکم مهندسی عمرانه، ناک تکنسین عمران رو انتخاب کردم اما سابقه کارم مربوط به کامپیوتره! اینجوری شما امتیاز سابقه کار نمیگیرید. این سوابق مربوط به 5 سال اخیر و ده سال اخیره. که به تعداد سالهائی که سابقه دارید امتیاز مربوطه رو میگیرین. برای گرفتن گواهی سابقه کار از شرکت دقیقا توضیحات ناک رشته خودتون رو کپی نکنید. کمی طبیعی و واقعی سابقه بدین. در توضیحات وظایفتون کمی شبیه ناک و کمی مخصوص شرکت خودتون توضیحات بدین. چنتا پروژه اگر در شرکت انجام شده و شما هم گوشه ای از کار رو گرفتین با ذکر وظایف توضیح بدین. مثلا پروژه 20 واحدی مسکن مهر نیاوران و فرهنگسرای لاس وگاس! به عنوان دستیار مهندس ناظر، مشارکت در بررسی نقشه های پروژه، نظارت بر کارگاه، مطابقت نقشه ها با مقررات ساختمان و ... چند تا پروژه باشه کفایت میکنه. اما اگر شغلتون اینطوری نیست در چند خط وظایفتون رو شرح بدین. اگر شرکت با توضیحات و شرح وظایف نامه نمیده و گیر داده به فرمت خودش، پس در یک صفحه مجزا شرح وظایف بنویسین و بدین یکی مهر بکنه و دوباره ضمیمه بکنید. خلاصه خیلی راه داره. یادتون نره نهایتا چیزی که آفیسر میخونه و نگاه میکنه نامه مترجم رسمی در سربرگ قوه قضائیه هستش نه اینکه آیا نامه سابقه کار فارسی در یک صفحه بوده یا دو صفحه و امثالهم.
    اگر شرکت وبسایت و ایمیل داره احتمالا در سربرگ شرکت هم وجود داره و دقت کنید مترجم در ترجمه ذکر کنه. اگر هم در سربرگ ذکر نشده، در ذیل نامه تایپ بشه. اینجوری تائید سوابق برای آفسر راحت تره و میتونه با یه بررسی وبسایت یا ایمیل به شرکت درصورت نیاز اطمینان حاصل کنه. ولی حواستون باشه ایمیل شرکت کار بکنه و مسئولی برای رسیدگی داشته باشه.

بعد از اینکه پرونده شما با موفقیت ارسال میشه اصطلاحا اکانت شما تبدیل به Application Received تبدیل میشه. یعنی پرداخت 300 دلاری شما تائید و پرونده با موفقیت ثبت و دریافت شده. و بعد از گذشت مدتی وارد مرحله‌ای به نام در دست بررسی (in process) میشه این مدت برای ما ایرانی ها فعلا حدود دو الی چند ماهه! پیشنهاد میکنم اگر این مدت بیشتر از سه چهار ماه شد یه ایمیل کوتاه و محترمانه با ذکر شماره پرونده برای پیگیری بزنید. فراموش نکنید که اینکار خیلی خوب نیست مگر اینکه واقعا خیلی طولانی شده باشه. یادتون باشه شما هیچ حقی به گردن اونها ندارید و اونها مختار هستند که هروقت تونستند اینکارو بکنند. مخصوصا که پرونده‌ها بسیار زیاده. برای ایمیل زدن کافیه به این لینک برین و از اونجا مستقیما فرم رو پر بکنید و ارسال بکنید. ( http://www.saskatchewan.ca/contact-us )

ادامه دارد...

Junior Member

بخش چهارم : ادامه پست قبل درخصوص مهاحرت به سسکچوان از طریق OID ....
    سایت ساسکاچوان سالی چندبار آماده پذیرش پرونده ها هستش و اصطلاحا باز میشه! اون موقع شما باید همه کارهاتون رو انجام داده باشین و فقط مساله پرداخت پول و زدن دکمه سابمیت مونده باشه! چون سریعا ظرف چند ساعت پر میشه. ولی نگران نباشین مثل ایرانخودرو نیست که موقع باز شدن نشه سابمیت کرد و سایت هنگ بکنه! لحظه ای که سایت مهاجرت باز میشه شما باید وارد اکانتتون بشین و فقط میمونه پرداخت 300 دلار که توسط کارت اعتباری انجام میشه. اکثر ما که کارت اعتباری نداریم. یا باید شرکتهائی مثل تهران پرداخت اینکارو بکنند که ریسک داره چون ممکنه نتونند و یا بگن نشد. یا یه فامیل و دوستی اونور آب باشه که تازه اونم باید همیشه در دسترس باشه و همیشه متصل به اینترنت و کامپیوتر که تا سایت باز شد و بهش گفتین بتونه از اکانتتون بره پرداخت بکنه. یا یه راه دیگه هم هست که من خودم اونو خیلی مطمئن تر میدونم هرچند کمی گرونتر درمیاد اما اهمیتی نداره 300 دلار که بیشتر نیست! و ما قراره خیلی بیشتر از اینهارو خرج کنیم. و اونم خرید کارتهای اعتباری مجازی مستر کارت یا ویزا از شرکتهائی مثل تهران پرداخت، یا ویژن کارت ایرانیان (مورد من) و یا غیره هستش. من یه کارت مجازی یکساله خریدم و مبلغ 270 یا 280 دلار آمریکا شارژ کردم (که معادل کانادا کمی بیشتر از 300 دلار میشه که باید هم کمی بیشتر باشه) چون هنگام پرداخت از سایت سسکچوان خود مسترکارت تبدیل ارز رو انجام و یه درصدی رو کارمزد کم میکنه. اینجوری دیگه نگرانی و استرس ندارین و راحت میتونین پرداخت بکنین. وقتی هم که پرداخت شد خود سایت بهتون خبر میده که با موفقیت انجام شده و بعد یه مدت کوتاهی وضعیت پرونده شما میشه Application Received . من برای اطمینان پیدا کردن از کارت مجازی که خریده بودم، رفتم به سایت آمازون انگلیس به آدرس Amazon.co.uk و بعد اینکه ثبتنام کردم و اطلاعات کارت اعتباری مجازی رو در قسمت تنظیمات وارد کردم، رفتم یه کتاب pdf که نیاز به پست نداره و میشه دانلودش کرد رو خریدم. یه کتاب یک پوندی! هدفم این بود که ببینم کارتم کار میکنه؟ آیا تبدیل ارز پوند به دلار کانادا صورت میگیره؟ و نهایتا از لحاظ روانی یک بار از کارتم استفاده کرده باشم و آماده انجامش در روز موعود باشم. که خوشبختانه بدون مشکل انجام شد.

حالا برگردیم به ادامه کار، شما انشا... پرونده رو فرستادین و بعد یه مدت از حالت Application Received به حالت در حال بررسی تغییر پیدا کرده. (یادتون باشه بعد از اینکه پرونده ارسال میشه دیگه نمیتونید هیچ تغییری در فایلها بدین یا چیزی اضافه بکنید مگر خودشون بعدا بخوان . فقط میتونید ببینید یا دانلود بکنید! پس دقت داشته باشین.

وقتی پرونده وارد مرحله بررسی میشه معنیش این نیست که آفیسر الان خیمه زده روی پرونده شما. بلکه یعنی یه بررسی اولیه انجام میشه تا پرونده از لحاظ تکمیل بودن مدارک درست باشه. حالا نکته من همینجاست! اگر پرونده شما مرتب باشه احتمالا سریعتر از بقیه پرونده های شلخته پلخته، گنگ و پخش و پلا، آفیسر خیمه رو شروع میکنه! و اگر خدای نکرده پرونده نواقص جدی یا اشتباهات محرز داشته باشه ریجکت میکنه چون اعصاب ندارند کلا. مثلا طرف فرم اشتباهی رو جای یه فرم دیگه فرستاده. درسته شاید ریجکت نشه اما مطمئن باشین میره ته صف!
    در مورد من بعد از گذشت نزدیک به 4 ماه پرونده همینطور درحال received باقی مونده بود. خدایا یعنی هیشکی یه نگاه هم بهش ننداخته چرا؟. خلاصه ایمیلی که قبلا گفتم رو علیرغم میلم زدم اما خیلی خلاصه در 2خط و محترمانه که میدونم سرتون شلوغه اما اگه میشه با توجه یه گذشت این مدت لطفا منو در اینباره آپدیت بکنید. که چند روز بعد ایمیل زدند که آره فقط میتونیم تائید کنیم که پرونده شما رسیده و در آینده یه بررسی اولیه انجام میشه (یعنی میره به حالت in process )، ولی دیگه نامه نزن وگرنه پرونده ت دچار تاخیر میشه! خلاصه گفتم با این نامه کارم تموم شد دیگه ! ولی در کمال تعجب یک هفته بعد این اتفاق افتاد و رفتم به مرحله در دست بررسی.

این مرحله in process میتونه 6 ماه و حتی خیلی بیشتر طول بکشه و شاید کسی هم تو این مدت حالی ازت نپرسه و سراغ رنگ چشات رو نگیره! دوستی دارم که 7 ماهه در این مرحله مونده و آفیسر هنوز بررسی (همون خیمه زدن) رو شروع نکرده! البته میدونم پرونده شو کمی سرسری و شلخته و اشکال دار پر کرده بود و میتونه علتش همین باشه. اما در مورد من، بازم معجزه شد و یک هفته بعد آفیسر بررسی پرونده منو شروع و با من مکاتبه کرد! بعله! وقتی آفیسر مکاتبه میکنه ایمیلی براتون میاد. و پرونده شما از حالت in process تبدیل به حالت منتظر برای متقاضی waiting on Applicant میره. یعنی یه سری چیزها هست که متقاضی باید تهیه و ارسال کنه و منتظر پاسخ هستند. که همیشه هم مدت زمان مشخصی داره و نباید دیرتر بشه. مثلا در مورد من 45 روز وقت داده. و در این مکاتبه 3 چیز رو از من خواسته:

ادامه دارد ...

Junior Member

بخش پنجم : ادامه پست قبل درخصوص مهاحرت به سسکچوان از طریق OID ....
    ظاهرا کل فرمها و مدارک پرونده من تماما بدون اشکال بوده و فقط علیرغم این همه دقت و وسواس یکی از فرمهای 4 صفحه ای رو صفحه دومش رو امضا نزده بودم (آخه چرا مگه کور بودی؟) که ازم خواست اون صفحه رو هم امضا کنم و دوباره بفرستم که منم همون فرداش درست کردم و فرستادم تا حال خوبشو خراب نکنم!

دومین چیزی که از من خواسته بود آپدیت مجدد تمکن مالی بود! ولی نکته داره و میخوام بدونید که اخیرا چقدر دارن سخت میگیرن! من نامه تمکن مالی 3 ماهه با گردش حساب رو با مقادیر کافی پول براشون فرستاده بودم اما آفیسر مهربون ازم خواست تا دقیقا از پایان بازه زمانی نامه تمکن مالی قبلی تا به امروز رو دوباره براشون گردش مالی بدم! یعنی رسما نمیشه به پول دست زد! اونم با این اوضاع وخیم بی ارزش شدن پولمون. ولی خوشبختانه چون مشکلی نداشتم جنگی پریدم در همون بازه زمانی مورد نظر آفیسر مهربون!، دوباره گواهی تمکن و گردش حساب گرفتم و همراه با اون فرمی که گفتم یه امضا کم داشت براشون فرستادم! پیشنهاد میکنم اگه براتون ممکنه توی بانکهای خصوصی حساب باز کنید چون دقیقا خواسته شمارو انجام میدند و مثل آدم تمکن میدند! اما بانکهای دولتی رسما فاجعه هستند، آفیسرهام که منتظر بهانه! اگه پول ندارید و میخواین دو روزه پول قرض کنید و بریزین حساب و دوباره برداشت کنید بدونید که احتمال زیاد اینجوری خفتتون میکنند! خوشبختانه خود اداره مهاجرت اعلام کرده که لزوما نباید حساب بانکی رو به عنوان تمکن مالی معرفی بکنید.

اصلا قبلش بزارین توضیح بدم که چرا تمکن مالی میخواند و چقدر باید باشه:
    تمکن مالی دقیقا مبلغش معادل دلار کانادائی و به تعداد اعضا خانواده داوطلب مهاجرت در سایت اداره مهاجرت مشخص شده. مثلا برای دو نفر حدود 15 هزار دلار کاناداست (دقیقش یادم رفته اما جدول داره) اینو همینجور الکی نگفتن بلکه واقعا روزی که انشا... قرار شد تشریف ببرین اونجا قبلش خودشون براتون یه حساب بانکی در کانادا باز میکنند و میگن باید اون مبلغی رو که تعهد کرده بودین رو بریزین داخلش و تا وارد خاک کانادا نشدین و مراحل اداری بعدش رو انجام ندادین نمیتونین از این پول برداشت کنین! این پول واسه اینه که وقتی رسیدین حداقل برای یه مدتی پول داشته باشین زندگی بکنید تا اینکه بتونید کار پیدا بکنید و خرجتون رو در بیارین. پس اگه میخواین ریال در حساب داشته باشین باید نرخ رسمی بانک مرکزی (دلار جهانگیری) تبدیل ریال به دلار کانادا رو که الان حدود 3200 تومنه رو محاسبه کنید. بازار آزاد خوشبختانه ملاک نیست! ولی پیشنهاد میکنم اگه مثلا 15 هزار دلار کافیه، بکنیدش 20 هزارتا که بر اثر گذشت زمان و کاهش ارزش ریال بعدا دچار مشکل نشید چون هربار که تمکن مالی میخوان ازتون معادل کانادائیش رو هم خواهند خواست که در نامه تمکن باید ذکر بشه. خوشبختانه من همین پیش بینی رو انجام داده بودم و علیرغم اینکه ارزش دلار نسبت به چند ماه پیش خیلی سقوط کرده بود اما بازم سری دوم تمکن مالی ارزش دلاری حسابم بالاتر از حداقل مورد نظر اونها بود.نکته: تمکن مالی میتونه مربوط به خودتون یا حتی همسرتون باشه. اگه همسرتون پول رو داره مشکلی نیست و از اول مال اونو جای خودتون نشون بدین. حالا برگردیم به این جمله قبلیم که گفتم لزوما تمکن مالی به معنی حساب بانکی نیست! پس اگه نمیتونین مبلغی رو دائم در حسابتون نگه دارید برید سراغ گزینه های بعدی. تمکن مالی یعنی پول، طلا و جواهرات، سهام و هرچیز ارزشمند منقول دیگه که بتونید با نشون دادن اسناد و فاکتورهاش ثابت کنید در اختیارتونه و هروقت لازم شد میتونید فورا تبدیل به پول کانادا بکنید و با خودتون ببرید. پس وقتی میگیم منقول یعنی قابل حمل و نقل یعنی ملک و املاک شاملش نیست چون نمیشه فوری تبدیل به پولش کرد. من اطلاعاتم کامل نیست اما اگه میخواین سکه و طلا و سهام رو نشون بدین (که درحال حاضر برای آفیسرها هم مفهوم شده که در ایران مردم مجبور هستن پولشون رو به طلا و امثالهم تبدیل بکنند) اول یه تحقیق بکنید و بعد از همون اول اینجوری برین سراغش. چون شدنی و کاملا قانونی هستش.

ادامه دارد ...

Junior Member

بخش ششم : ادامه پست قبل درخصوص مهاحرت به سسکچوان از طریق OID ....
    سومین چیز و آخرین چیزی که ازم خواسته بازم باعث تعجب من شد! البته از قبل هم میدونستم که ازم خواهند خواست اما حداقل در این مرحله فکر نمیکردم.
    یعنی مدارک بیشتر برای اثبات سوابق کاری! (روی این سوابق کاری خیلی دقت کنید که یکی از مهمترین مدارکه) جالبه که من فقط به نامه سابقه کار از شرکت اکتفا نکرده بودم بلکه همراهش تمام قرارداد ها و فیش حقوقی ها رو هم مهر و ضمیمه کرده بودم. با این وجود برای اثبات از من 2 تا مدرک پشتیبان دیگه هم خواسته اونم در همین اول کار: 1- نامه سوابق بیمه 2- اثبات اینکه اون فیش حقوقی ها واقعا پولش توسط من دریافت شده. مخلص کلام یعنی یه گردش بانکی که توش واریز حقوق هام مشخص شده باشه یا اگه چکی بوده یا هرچی! خدائیش این هموطن های نازنین قبل من چیکارا کردند که اینا اخیراً اینطور گیر سه پیج دارن میدن؟ یه فرمانده در دوران سربازی داشتیم که میگفت سربازی که خلاف میکنه روی سر من جا داره، مثلا سیگار میکشه، ولی وقتی خلافش لو رفت زیر پامه! یعنی اگه دوستانی هستند که زیرآبی میرن و مدارک جعلی ردیف میکنند حداقل درست اینکارو بکنند و اگه نمیتونند، نکنید آقا جان!

با اینکه نامه سابقه کار درست و حسابی با سربرگ شرکت و آدرس وبسایت و ایمیل شرکت و شرح وظایف + تمام قراردادها + فیش حقوقی های مهر شده داده بودم بازم افاقه نکرده! تازه خوبه واحد اداری شرکت رفاقت دارن با من و هرچی خواستم بهم دادن!
    اینم نامه آفیسر جهت آشنائی با چیزهاوی که قراره سرتون بیاد:

Additional Information Required

Ethical Conduct Disclosure and Declaration Form-
    You must sign and date page two (2) of this form

Settlement Funds: xxxxx Bank / Account No. xxxxxxxxx-
    Please provide official bank statements showing detailed transaction history from October 1, 2017 to present including the type of currency, fund holder's name, contact information of the financial institution, account numbers, transactions and balances

Work Experience Credentials-
    To further verify the work experience submitted with this application, we require supporting evidence to show that you were employed with the company that you have disclosed in your application, during the time period stated on the reference letter. Please provide at least two of the following documents

Copy of your medical/social insurance with insured number showing your employer’s name and record of premium payment

Tax documentation that states your employers

Copy of your paystubs or cheques to show that you received payment from the
    employer including bank statements to show deposits of earnings from the employer

Copy of your pension contributions or personal old‐age insurance with record of payment from
    employer and applicant

ابهام من درخصوص مورد 3 یعنی سوابق کاریه: اگر از دوستان کسی میدونه راهنمائی بکنه. گفته از چهار مورد زیر حداقل دوتاشو برام تهیه کن. اولیش که سابقه بیمه ست و مشکلی نیست و تهیه میکنیم. دومیش که مربوط به اسناد مالیاتیه که نشون میده بابت حقوقمون مالیات دادیم که فکر نکنم در ایران همچین چیزی باشه. قاعدتا ما در فیش حقوقیمون بهش اشاره میشه!. علیرغم اینکه چندین فیش حقوقی هم برای چند سال مختلف براشون فرستاده بودم بازم گزینه سومش یعنی paystubs که به نظرم همون فیش حقوقی رو ازم خواسته! ولی همون رو هم منوط به مستندات بانکی دریافت پول کرده. کسی میتونه توضیح بده بجز مورد اول که سوابق بیمه هستش و کاملا روشنه، باید چه موردی رو تهیه کنم که راحت تره؟
    ویرایش توسط parsicola : May 13th, 2018 در ساعت 02:11 AM

Junior Member Mammy آواتار ها

سلام وقت بخير
    ميشه به من كمك كنيد
    من هيچي نميدونم
    با وجود دوتا بچه كوچك وقت نكردم تمام صفحات رو بخونم
    يكي از دوستان به من گفت براي مهاجرت خودت ميتوني بدون كمك وكيل اقدام كني و كافيه كه تمام مداركت رو براي سايت مهاجرت كانادا بفرستي،
    ي خواهشي دارم اگر كسي وقتشو داره بمن كمك كنه چ سايتي و كجاش برم
    ممنون ميشم كمك كنيد
    ویرایش توسط Mammy : May 15th, 2018 در ساعت 10:40 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)