نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    ونوس جان چه کردی! ممون از این همه بخشندگی . اطلاعاتی که ما اینجا سهیم میشیم واقعا میتونه مسیر زندگی آدما رو تغییر بده.و تبریک میگم بهت اگه از زندگی لذت میبری چون این واقعا یه هنره . آدمه هنرمندم هنرشو همه جا بره با خورش میبره .تو ایرانش لذت میبره ،مکزیک ،ناف LA یا هرجای دیگه.بگذریم.

من والا هنوز نرفتم . ولی کلی گشتم و مکاتبه کردم برای بورس دوره لیسانس. همونطوری که گفتی بورس دولتی لیسانس فقط واسه 1 تا 2 ترمه هستن اون هم به صورت اکسچنج. ولی من میون همه ی اینا دانشگاه گواناخواتا رو پیدا کردم که ظاهرا برای کل دوره تحصیلی لیسانس بورس میده . اینم فایلش :
    http://amexcid.gob.mx/images/stories...g/ugto-eng.pdf

که اگه یادت باشه ازت پرسیدم راجع بهش.
    آقا ولی ما به هر کی تو این دانشگاه ایمیل زدیم انگار که نه انگار .به 7،8 تا از استاداش به قسمت اینترنشنالش .حتی من یه جایی عضوم که اونجا از مردمی که توی خود گواناخواتا زندگی میکردن پرسیدم نمی دونستن . حالا نمیدونم انقد زباناشون تعطیله یا کلا ایمیل مربوط به بورس و اینارو راغب نیستن جواب بدن .(برعکس اون دوره های زبان یا دانشگاههای خصوصی)

یه بخشی هم که برخوردم امتحان ورودی دانشگاههای دولتی بود، که هر چی گشتم دستم نیومد سختیش و سطحش در چه حده ؟ آیا یکی با اسپانیایی متوسط رو به بالا میتونه از پسش بر بیاد یا نه ؟

ونوس جان ممنون میشم این فایلی که گذاشتمو یه نیگا بنداری شاید تو سر در بیاری.
    سپهر عزیز ممنون از لطفت

این دانشگاه گوانا خواتو در شهر بسیار بسیاز زیبای هست به بزرگی شهرهای قبلی که معرفی کردم نیست اما تا اونا مثلا تا گوادالاخار دو سه ساعت رانندگی فاصله داره.

فایل خیلی روشن واضح همه چیز رو توضیح داده

این لینکی که گذاشتید مربوط بهsecretaria de relaciones exteriores SRE اداره روابط بین الملل یا همون وزارت امور خارجه کشور مکزیکه

اطلاعاتش رو چک کردم به روز و دقیق بود یعنی لینک توی سایت وزارت اومور خارجه همونی که بالا گذاشتم بود .خیلی جالبه که این دانشگاه ختی دوره های لیسانس رو هم بورس می کنه .حتمی این فایل رو بخونید به زبان اینگلیسی نوشته شده خیلی واضح و روشن بر اساس رشته ها و دوره ها تقسیم بندی شده به تمام مورادی هم که در این فایل اومده بورس تعلق می گیره.آخر فایل هم نوشته که از پرداخت بیمه و شهریه و هزینه کلاس یادگیری اسپانیای قبل دوره معاف هستید.

توی خود فایل نوشته که چه مدارکی نیاز هست و نوشته که باید همه مدارک رو به اونها ارسال کنید .باید مدارکتون رو از شش ماه قبل ارسال کنید تا بررسی بشن.

سپهر عزیز شما به کی ایمیل زدی و چه موقع ایمیل زدی دیروز؟ چون الان دانشگاه ها توی مکزیک تعطیل شده و باید صبر کنی بعد از تعطیلات ژانویه و من خیلی بعید می دونم که جواب ندن به این آقای Erick Sanchez ایمیل زدی ؟رئیس قسمت اینترنشال دانشگاه هست ایمیلشم اینه erick@ugto.mx

من فایل رو دقیق خوندم حتما پیگیری کن منم الان یک ایمیل می زنم ازش می خوام به بچه های ایرانی دقیق جواب بده توضیح بده باید چی کار کنن هر چند همه چیز واضح توی اون قایل پی دی اف نوشته شده .شاید برای همینم به شما جواب ندادن .اگر جواب ایمیل من رو داد اینجا می زارم براتون

توی چه سایتی عضو بودی و چی سوال کردی از مردم ؟ واقعا فکر می کنی مردم عادی باید از بورس دانشگاه اطلاع داشته باشند اونم بورسی برای دانشجویان خارجی اونم بورسی که تازه قرار برای سال 2014 شروع بشه.

مکزیکی ها اغلب اینگلیسی حالیوشن میشه هرچند دوست ندارند اینگلیسی حرف بزنن اما به علت شباهات این دو زبان به هم متوجه میشن بخصوص بخش اینترنشال یک دانشگاه اینگلیسی ندونه من یکم بعید می دونم .

یه توصیه برای همه دوستان

اگر می خوای در این دانشگاه گواناخوتو Guanajuato ثبت نام کنید و بورس بگیرید همنطور که توی فایل پی دی اف نوشته دقت کنید به مراکز تحقیقاتی شهر های دیگه هم ارسال میشید توصیه من اینه فقط همین شهر رو برید یعنی گواناخواتو رو برید شهرهای سالامانکا سیولو رو نزنید حالا باز شهر لئون هم خوبه اما اون شهر های دیگه کوچیک هستن و حوصله تون به شدت سر می ره مثلا این سالامانکا که همون سلام علیک خودمونه هیچیییی نداشت باورکنید من که سه روز مهمون بودم اونجا حوصله ام سر رفت شما که می خواید چهار سال لیسانس یا دوسال فوق بخونید هیچی دیگه.مخصوصا بخواید خانواده هاتون رو دعوت کنید.
    اون شهر سیولو توی لیست بورس جاده فوق العاده رویایی و محشری داره چهار ماه پیش من رفتم یکی از دوستانم با همسرش کلینیک دارن اون شهر اما اینقدر شهر کوچیکی هست که متونید صبح تا ظهر کلش رو پیاده روی کنید بعد هم برید عصر وسط میدون شهر با این پیر مرد های کلاه کابوی چاقو تیز کنید .طبیعت فوق العاده زیبا و کارخونه های چاقو سازی عالی داره و تمام.مگن دخترای خیلی خوشگلی هم داره.

اون شهرا نرید بعد از مکزیک بدوتون بیاد منو نفرین کنید
    دوست من اخر هفته اش رو می اومد شهر گودلاخارا بچه هاش رو می بره سینما و پارک دیگه خود دانید اون شهرا برای عکاسی و استراحت مغزی و روحی خوبه برای زندگی و درس خیلی حوصله آدم سر می ره .اما دنیای بی غل و غش خاص خودش رو هم داره

اطلاعاتی در مورد شهر گوناخواتو Guanajuato

شهر تاریجی و قشنگی هست که جمعیتش 171709 شهری که به شهر مومیای هم مشهوره .در این شهر به علت وجود طلا در گذشته جویندگان طلا می اومدند و شهر رو حفاری می کردند نتیجه اون حفاری ها در دل کوه ها تونل های بسیار زیبای شده که که الان بخصوص در مرکز شهر جزی از خیابونها شده بخاطر وجود مینرال توی خاکش ظاهرا مردها با بدنی سالم بعد از سالینان سال ازتوی قبرستانی در میان و الان همون تبدیل شده به موزه در مورد نحوه مردن اینا و پیدا شدنشون خودتنون برید بخونید خیلی جالبه.

من این موزه رو رفتم تامل برانگیز بود حتی لباس های مرده ها روی تنشون بود بعد متوجه شدم کفش های که الان مد شده توی اون زمان مد بوده.

غذاهای خوشمزه ای داره مردمش مثل اغلب مردم مکزیک مذهبی هستن پارسال این پاپ اومده بود اونجا باید می دید مردم براش چی کار می کردن. البته مذهبی که می گم یعنی جلو در کلیسا می رقصن آبشنگولی هم می خورن.مذهبی اینا یعنی فقط یک شنبه برو کلیسا مجسمه حضرت مریم و مسیح رو ببوس دعا هم بخون و همش بگو توکل بخدا اگر خدا بخواد بعد برای هر مشکلی هم نذر یک از این سنتها بکن. اینجا جاش نیست اینا رو توضیح بدم ولی واقعا فرهنگ متفاوتی رو تجربه خواهید کرد.

می گفتم این شهر کلیساهای بزرگ و مراکز تفریحی خوبی داره توی این نقشه ببینید به گوادالاخارا نزدیک تره تا به خود مکزیک و سیتی .خونه هاش این شکلیه عین خونه های کارتون بارپاپاپا
    این جاده های زیر زمینش که گفتم تابستون ها اینقدر اون زیر خنک آدم کیف می کنه اینم مرکز شهر در شب
    هر سال توی این شهر یک فستیوال خیلی بزرگ برگزار میشه که واقعا زیباس فستیوال خودتون برید در موردش بیشتر بخونید.

این شهر به اون شهر های دیگه های که توی لیست بورس دانشگاها هست بهم چسبیده هستن مثلا شهر لئون شاید بیست دقیقه یا کمتر باشه تا گواناخواتو من زیاد یادم نمی اد چقدر بود چون توی جاده هی نگه می داشتم و عکاسی می کردم شهر لئون محصول چرم های خیلی مرغوبی هست و توریست ها برای خرید چرم می رن اونجا .یک جفت کفش خریدم اینقدر خراب نشد که لجم گرفت.شما رفتید حتما کاپشن چرم و کفش بخرید.

این شهر تقریبا شهر دانشگاهی محسوب میشه یعنی دانشجو خیلی داره دانشگاهش هم جز دانشگاه های قدیمی کشور مکزیک هست اینم عکسش هر کی می خواد لاغر شه اینجا پذیریش بگیره.
    البته این عکس مربوط به مرکز دانشگاه هست کمپس ها یا همون دانشکده ها جدا و در قسمت های مختلف شهر هستند
    این مثلا یک کمپس دیگه است. این ویدئو مربوط به همون فستیوال بزرگه که گفتن جلو دانشگاه توسط دانشجو ها اجرا شده ببیند تا با فضاش اشنا بشید
    اینم یک عکس در مورد همون فستیوال توسط دانشجوها توی توضیح نوشته بود محلش کتابخونه دانشگاه بوده امسال هم ظاهرا می خوان برای این فستیوال خود کشی کنن چون میشه 450 سالش

فرصت کردم یک سری اطلاعات جامع و علمی درمورد خود دانشگاه براتون می نویسم
    از سپهر عزیز ممنونم این لینک و این دانشگاه را اینجا به اشتراک گذاشت
    ویرایش توسط venoous : December 15th, 2013 در ساعت 03:09 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)