صفحه 44 از 60 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member RahAAA17 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical engineering, Université de Nantes

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

سلام دوستان من میخواستم برای دوره ی لیسانس از مکزیک بورس بگیرم این امکان بذیره ؟رزومم خوبه مقاله هم دارم

ممنون از کمکتون

سلام من چطور پولی که در حساب ایران دارم را به مکزیک انتقال بدم؟

Junior Member

سلام به همگی مخصوصا ونوس خانم که اینقدر زحمت کشیدن.
    من یکی از دوستانم اوکراینیم به دوستشون که استادن در مکزیک تماس گرفته و منو معرفی کردن که میخوام در دانشگاه مکزیک درس بخونم. حالا اون دانشگاه به من ایمیل زده و حدود جند هفته دیگه رو به من معرفی کردن که قصد دارن اگزمینیشن از طریق اسکایپ از من بگیرن. کسی میدونه این اگزمینیشن در مورد چیه و چطور برگزار میشه. ضمننا من این دانشگاه را نتونستم در لیست دانشگاههای مورد تایید ایران ببینم از دوستان ممنون میشم کمکم کنند. با تشکر. این هم متن ایمیل کووردینیتور دانشگاه

I am writing in response to the interest you have shown in the PhD Physics
    program in the Luis Terraza Physics Institute in the Universidad Benemérita
    Autónoma de Puebla.
    To be considered as a candidate for our PhD program it is necessary that the
    academic committee in our Institute verify that your previous academic degrees
    are equivalent to the B.Sc, and M.Sc. offered by Mexican Universities. If that
    is the case, then the first step will be to present an admission examination.
    This examination is carried out in front of an admission committee formed by a
    small group of Professors. Students already holding a M. Sc. Degree, once
    admitted into our program, will start to prepare for the qualifying examination
    (or General Examination). The content of this general examination includes,
    Classical Mechanics, Quantum Mechanics, Electrodynamics and Statistical Physics.
    More detailed information about the content of this examination can be found in
    the Spanish version of our webpage www.ifuap.buap.mx.

Due to the fact that our programs belong to the Graduate Excellence Degree
    Programs of CONACyT, Mexico, all candidates that are accepted are legitimate to
    apply for and obtain a scholarship.
    You can check our specific areas of research in the Luis Terraza Physics
    Institute directly on our webpage as well as on the BUAP Physics Faculty
    webpage.

نقل قول نوشته اصلی توسط jonsmit نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید گرامی
    کسی میدونه برای شرکت در کلاس های آموزش اسپانیایی که در کالج ها و یا موسسات زبان مکزیک برگذار میشه چه نوع ویزایی میدن؟ و آیا سخت گیری می کنن یا نه؟ و چه مدارکی برای اخذ این نوع ویزا نیازه؟
    با تشکر
    سفارت مکزیک برای دادن ویزا سخت گیری نمیکنه ولی هنگام ورود به کشورشون به خاطر هم مرز بودن با آمریکا سخت گیری بیشتری هست و ممکنه اجازه ورود ندن.

نقل قول نوشته اصلی توسط RahAAA17 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخواستم برای دوره ی لیسانس از مکزیک بورس بگیرم این امکان بذیره ؟رزومم خوبه مقاله هم دارم

ممنون از کمکتون
    تا جایی که من اطلاع دارم بورسیه های مکزیک برای دوره لیسانس نیست ولی دانشگاههای مکزیکوسیتی شهریه ناچیزی دارن.

[QUOTE=hs58ir;1911761]سلام به همگی مخصوصا ونوس خانم که اینقدر زحمت کشیدن.
    من یکی از دوستانم اوکراینیم به دوستشون که استادن در مکزیک تماس گرفته و منو معرفی کردن که میخوام در دانشگاه مکزیک درس بخونم. حالا اون دانشگاه به من ایمیل زده و حدود جند هفته دیگه رو به من معرفی کردن که قصد دارن اگزمینیشن از طریق اسکایپ از من بگیرن. کسی میدونه این اگزمینیشن در مورد چیه و چطور برگزار میشه. ضمننا من این دانشگاه را نتونستم در لیست دانشگاههای مورد تایید ایران ببینم از دوستان ممنون میشم کمکم کنند. با تشکر. این هم متن ایمیل کووردینیتور دانشگاه

اطلاعی در مورد admission examination ندارم ولی احتمالا یه نوع مصاحبه و تخمین کلی در مورد نالجتون باشه ولی در مورد
    the qualifying examination سوالات تشریحی هست و امتحان احتمال زیاد اپن بوک، سوالات سخت نیست ولی سعی کنید تمام درسا رو در حد متوسط جواب بدید وگرنه مجبور میشید ترمهای بعد دوباره امتحان بدید تا نمره قبولی بیارید.
    در مورد دانشگاههای مکزیک، خیلی از دانشگاهها در وزارت علوم بررسی نشده باید یه درخاست به وزارت علوم بدید ببینید تایید میشه یا نه ولی این دانشگا جز دانشگاههای خوب مکزیک هست و احتمال زیاد تایید میشه.
    ویرایش توسط lkarimi86 : April 11th, 2015 در ساعت 09:10 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستای گلم
    بنده 28 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد سمنان در مقطع لیسانس با معدل 13/93 هستم ... قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک از کشور مکزیک را دارم
    نمرات زبانم:
    English: IELTS 5/5
    Spanish: A2

سابقه کاری:
    به مدت یکسال در شرکت خصوصی خوشگوار تهران همرا ه با بیمه

سوالاتی که دارم اینا هستن... ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید دوستان
    1-آیا برای شرکت در دوره های فوق لیسانس ، کنکور الزامی است؟ کنکور در چه سطحی برگزار می شود؟
    2- هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک در شهرهای( گوادالاخارا،مکزیکوسیتی،مونتری) تقریبا چقدر است؟
    3-آیا درحین تحصیل می شود کار هم کرد( آیا قوانین مکزیک مثله سایر کشورهای اروپایی و آمریکا،باید حتما از دانشگاه مجوز کار داشته باشی و 20ساعت در هفته اجاز کار وجوددارد) است؟ یا نه ،می شود در حین تحصیل بصورت فول تایم کار هم انجام داد؟؟
    4- به نظر شما چنددرصد احتمال دارد کاره دانشجویی ( درحین تحصیل ) یا کاری که مرتبط با رشته تحصیلی باشد در یکی از سه شهر (گوادالاخارا،مکزیکوسیتی،م نتری) پیدا شود؟؟؟
    5-میانگین هزینه های یکماه (اجاره یک سوئیت کوچک - خوردوخوراک-رفت و آمد ) چقدر می شود؟؟؟

توروخدا ببخشید که سوالام زیاد شدن...البته من کلی سوال داشتم که ضروریاش این پنج تا بودن

ممنون میشم اگه به سوالاتم جواب بدید
    با تــــــشکر...

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    بنده 28 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد سمنان در مقطع لیسانس با معدل 13/93 هستم ... قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک از کشور مکزیک را دارم
    نمرات زبانم:

سابقه کاری:

1-آیا برای شرکت در دوره های فوق لیسانس ، کنکور الزامی است؟ کنکور در چه سطحی برگزار می شود؟
    2- هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک در شهرهای( گوادالاخارا،مکزیکوسیتی،مونتری) تقریبا چقدر است؟
    3-آیا درحین تحصیل می شود کار هم کرد( آیا قوانین مکزیک مثله سایر کشورهای اروپایی و آمریکا،باید حتما از دانشگاه مجوز کار داشته باشی و 20ساعت در هفته اجاز کار وجوددارد) است؟ یا نه ،می شود در حین تحصیل بصورت فول تایم کار هم انجام داد؟؟
    4- به نظر شما چنددرصد احتمال دارد کاره دانشجویی ( درحین تحصیل ) یا کاری که مرتبط با رشته تحصیلی باشد در یکی از سه شهر (گوادالاخارا،مکزیکوسیتی،م نتری) پیدا شود؟؟؟
    5-میانگین هزینه های یکماه (اجاره یک سوئیت کوچک - خوردوخوراک-رفت و آمد ) چقدر می شود؟؟؟

توروخدا ببخشید که سوالام زیاد شدن...البته من کلی سوال داشتم که ضروریاش این پنج تا بودن

با تــــــشکر...
    سلام ، مکزیک رو در جریان نیستم ، با همین آیلتس 5.5 میتونستی برای مستر مکانیک دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا اپلای کنی و بودن بچه هایی که با معدل شما تونستن پذیرش بگیرن از این دانشگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    نمرات زبانم:

سابقه کاری:

با تــــــشکر...
    1.برای دانشگاههای عمومی یه امتحان دارن که نمیشه اسم کنکور رویه اون گذاشت یه امتحان نه چندان سخت از چند تا درس اصلی رشته ای که میخاید ادامه تحصیل بدید هست.

2.دانشگاههای عمومی این سه شهر برا مقطع ارشد مکانیک بورسیه دارن و همه دانشجوهای مکزیکی و غیرمکزیکی مشمول بورسیه میشن که نیازی به پرداخت هزینه نخاهند داشت ولی دانشگاههای خصوصی معمولا بورسیه کامل ندارن. ولی بدون بورسیه هزینه های تحصیل خیلی متفاوت هست، دانشگاههای مکزیکوسیتی تقریبا میشه گفت رایگانه دقیقا یادم نیست ترمی 5 پزو یا 50 پزو ولی مونتری گرونترین شهر مکزیک هست و هزینه دانشگاهاش بالاتر دانشگاه عمومی مونتری ترمی 30000 پزو هست و دانشگاه تکنولوژی که یک دانشگاه خصوصی هست و رنک جهانی بهتری نسبت به دانشگاه عمومی مونتری داره فک میکنم حدودا ترمی 5000 دلار. در مورد هزینه دانشگاههای گوادالاخارا اطلاعی ندارم.

3-در حین تحصیل میشه کار کرد ولی اطلاعی از قوانینش ندارم. البته اگه بورسیه داشته باشید که بیشتر بورسیه های مکزیک مربوط به conacyt هست این شرکت اجازه تحصیل با کار نمیده ولی خیلی از دانشجوهای اینجا رو دیدم کار نیمه وقت دارن ولی معمولا مراقب هستن که شرکت متوجه نشه و بورسیشون قطع نشه.

4- من مونتری هستم و اطلاعاتم بیشتر در حد این شهر هست . مونتری یه شهر صنعتی مکزیک هست که برا رشته های صنعتی مثل مکانیک میشه کار پیدا کرد، شهرهای دیگه فک نمیکنم به راحتی مونتری باشه.

5-میانگین حدود 500 تا 600 دلار که حدودا 8000 پزو میشه، هست ولی باز میگم بستگی به شهر و نحوه زندگی داره مثلا مونتری بلیط اتوبوس 12 پزو هست ولی مکزیکوسیتی 6 پزو. این مقداری که من گفتم برا مونتری هست و البته نحوه زندگی هم خیلی مهم هست شما میتونید یه اتاق اجاره کنید ماهی 1500 پزو یا یه سوئیت بگیرید ماهی 3500 پزو که هزینه ها خیلی تغییر میکنه.

در صفحه برزیل اینو گفتم و بازم تاکید میکنم که زندگی در آمریکای لاتین راحت نیست و خیلی به روحیه شخص بستگی داره. زندگی در این کشورها روحیه خطرپذیر و ماجراجو رو میپذیره و کلید زندگی در این کشورها زبانشون هست مسئله زبانو اصلا دست کم نگیرید.
    و علاوه بر اینها اینو هم اضافه کنم که الان زمان پذیرش دانشگاهاشون برا ترم جدید هست و معمولا امتحان ورودیشون May برگزار میشه.
    ...ای کوه ها و ای پرندگان! با او هم آواز شوید و همراه او تسبیح خدا گویید...

Junior Member

سلام ونوس عزیز

من تمام 44 صفحه ی این فروم رو خوندم،وعلاقه زیادی به مکزیک پیدا کردم. ولی چون جوابم توشون نبود خواستم از شما بپرسم.
    من فوق دیپلم نقاشی هستم و شوهرم مهندسی مکانیک هواپیما. ما بیشتر قصد مهاجرت به مکزیک رو داریم ولی چون با این شرایط نمی تونیم وارد بشیم و کار خوبی گیر بیاریم. تصمیم گرفتیم که با ویزای دانشجویی اقدام کنیم. من 23 و شوهرم 28 سال داریم شما فکر می کنی با این شرایطی که توصیف کردم شانسی برای مکزیک داریم؟
    من دوست دارم اونجا همون نقاشی رو بخونم و همرمان کار کنم که خرجمون در بیاید و شوهرم هم هر چیزی مربوط به کامپیوتر رو مثل تدوین، برنامه نویسی، سئو و ... را بلده و در حال خاضر در این بخش کار می کنه و می خواد که در همین زمینه کار کنه و درس بخونه.
    داشت یادم می رفت من زبان اسپانیایی بلدم و شوهرم هم انگلیسی.
    یک مورد دیگه اینکه من می خوام شروع کنم نقاشی ایرانی یا همون نگارگری رو هم یاد بگیرم که شاید این باعث بشه من اونجا زودتر کار پیدا کنم و سبک جدیدی هم برای اون ها باشه.

ممنون میشم جواب من رو بدید تا ما بتونیم از یکجا شروع کنیم.
    باسپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)