صفحه 45 از 60 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط homana نمایش پست ها
    سلام ونوس عزیز

من تمام 44 صفحه ی این فروم رو خوندم،وعلاقه زیادی به مکزیک پیدا کردم. ولی چون جوابم توشون نبود خواستم از شما بپرسم.
    من فوق دیپلم نقاشی هستم و شوهرم مهندسی مکانیک هواپیما. ما بیشتر قصد مهاجرت به مکزیک رو داریم ولی چون با این شرایط نمی تونیم وارد بشیم و کار خوبی گیر بیاریم. تصمیم گرفتیم که با ویزای دانشجویی اقدام کنیم. من 23 و شوهرم 28 سال داریم شما فکر می کنی با این شرایطی که توصیف کردم شانسی برای مکزیک داریم؟
    من دوست دارم اونجا همون نقاشی رو بخونم و همرمان کار کنم که خرجمون در بیاید و شوهرم هم هر چیزی مربوط به کامپیوتر رو مثل تدوین، برنامه نویسی، سئو و ... را بلده و در حال خاضر در این بخش کار می کنه و می خواد که در همین زمینه کار کنه و درس بخونه.
    داشت یادم می رفت من زبان اسپانیایی بلدم و شوهرم هم انگلیسی.
    یک مورد دیگه اینکه من می خوام شروع کنم نقاشی ایرانی یا همون نگارگری رو هم یاد بگیرم که شاید این باعث بشه من اونجا زودتر کار پیدا کنم و سبک جدیدی هم برای اون ها باشه.

ممنون میشم جواب من رو بدید تا ما بتونیم از یکجا شروع کنیم.
    باسپاس
    سلام
    ببینید،از اونجایی که وضعیت شما بسیار حساسه و پاسخی که به شما داده میشه باید کاملاً درست باشه من بهتون توصیه می کنم در یاهو از خود مکزیکی ها این سوال رو بپرسید.کاملاً توضیح بدین که رشته ی خودتون و همسرتون چی هست و چه مهارت های دیگه ای دارید.ولی شخصاً می گم که شما مهمترین چیز را دارید:زبان اسپانیایی.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hs58ir نمایش پست ها
    سلام به همگی مخصوصا ونوس خانم که اینقدر زحمت کشیدن.
    من یکی از دوستانم اوکراینیم به دوستشون که استادن در مکزیک تماس گرفته و منو معرفی کردن که میخوام در دانشگاه مکزیک درس بخونم. حالا اون دانشگاه به من ایمیل زده و حدود جند هفته دیگه رو به من معرفی کردن که قصد دارن اگزمینیشن از طریق اسکایپ از من بگیرن. کسی میدونه این اگزمینیشن در مورد چیه و چطور برگزار میشه. ضمننا من این دانشگاه را نتونستم در لیست دانشگاههای مورد تایید ایران ببینم از دوستان ممنون میشم کمکم کنند. با تشکر. این هم متن ایمیل کووردینیتور دانشگاه

I am writing in response to the interest you have shown in the PhD Physics
    program in the Luis Terraza Physics Institute in the Universidad Benemérita
    Autónoma de Puebla.
    To be considered as a candidate for our PhD program it is necessary that the
    academic committee in our Institute verify that your previous academic degrees
    are equivalent to the B.Sc, and M.Sc. offered by Mexican Universities. If that
    is the case, then the first step will be to present an admission examination.
    This examination is carried out in front of an admission committee formed by a
    small group of Professors. Students already holding a M. Sc. Degree, once
    admitted into our program, will start to prepare for the qualifying examination
    (or General Examination). The content of this general examination includes,
    Classical Mechanics, Quantum Mechanics, Electrodynamics and Statistical Physics.
    More detailed information about the content of this examination can be found in
    the Spanish version of our webpage www.ifuap.buap.mx.

Due to the fact that our programs belong to the Graduate Excellence Degree
    Programs of CONACyT, Mexico, all candidates that are accepted are legitimate to
    apply for and obtain a scholarship.
    You can check our specific areas of research in the Luis Terraza Physics
    Institute directly on our webpage as well as on the BUAP Physics Faculty
    webpage.
    دوستان من به راحتی در مصاحبه ای برگزار شد با اسکایپ سر بلند بیرون اومدم و منتظر ایمیل اکسپتنس لترم. ولی فکر کنم این دانشگاه مورد تایید ایران نیست ولی در حدود ماهی 1000 دلار به من و 1000 دلار به خانمم گقتن میدن برای دوره دکترا. من قبل از این که این پروسه به اتمام برسه همزمان دارم برای سه تا از پنج دانشگاه تایید شده مکزیک اپلای میکنم یکی از دانشگاه هها هم خیلی خوشحال شد که اونجا را انتخاب کردم.
    لیست دانشگاهها مورد تایید مکزیک تویه سایت وزارت علوم اینها مطرح شده
    1. National Autonomous University of Mexico( UNAM)
    2. Universidad de Guadalajara (UDG)
    3. Universadad Autonoma Metropolitana (UAM)
    4. Tecnologico de Monterrey (ITESM)
    5. Instituto Politecnico National (IPN)
    من میخوام بدونم واقعا این دانشگاهها مورد تایید هستن و خدای نکرده نریم بعد از چهار سال اینا وبسایتشون را اپتید کنن و از لیست بیارن بیرون. چطور میشه همین العان نامه تاییده از وزارت علوم گرفت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LLmoh نمایش پست ها
    دوستان سلام:
    من یک مشکلی دارم . من به اساتید زیادی در رشته خودم ایمیل دادم ولی حتی یک نفر هم جواب منو نداده. نمی دونم مشکل از چی هستش. ایا اساتید مکزیک جواب ایمیل میدن ؟ حتی اگه دانشجو نیاز نداشته باشن و رد کنند .
    دوست من شما باید به کوردینیتور ایمیل بزنین. من ایمیل زدم خیلی هم خوشحال شدن از این که کشور مکزیک را انتخاب کردم . خیلی راحت جواب ایمبل میدن. به نطر من واسه مکزیک لزومی نداره به استاد ایمیل بزنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    سلام
    ببینید،از اونجایی که وضعیت شما بسیار حساسه و پاسخی که به شما داده میشه باید کاملاً درست باشه من بهتون توصیه می کنم در یاهو از خود مکزیکی ها این سوال رو بپرسید.کاملاً توضیح بدین که رشته ی خودتون و همسرتون چی هست و چه مهارت های دیگه ای دارید.ولی شخصاً می گم که شما مهمترین چیز را دارید:زبان اسپانیایی.
    موفق باشید
    ممنونم از راهنمایی شما، من در hellotalk با چند نفر مکزیکی دوست هستم نظر شما این هست که از اون ها بپرسم؟اون ها بیشتر می تونند کمک کنند؟

Junior Member

سلام
    موفق باشید
    دوست عزیز آقای derecho لطف میکنید بگید چطوری میشه یه سوال را تویه یاهو مطح کرد و از کشورهای خاصی و از مردم خاصی پرسید . ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

homana،بله.قطعاً جوابی بهتر به شما خواهند داد و اینکه میگم در یاهو بپرسید به خاطر این هست که علاوه بر خود مکزیکی ها،خارجی هایی که در مکزیک هستن یا سابقه ی اقامت در اونجارو دارن به شما پاسخ میدن.
    اینجا سوالاتتون رو بپرسید homana و hs58ir:
    mx.answers.yahoo.com
    و اگر نمی تونین اسپانیایی بنویسین از همون yahoo answers انگلیسی استفاده کنید؛اصلاً چرا از هر دوتاش استفاده نکنید؟!
    موفق باشید و اگر مایل بودین لینک سوالاتتون یا پاسخی که دریافت کردین رو با ما هم در میان بگذارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط lkarimi86 نمایش پست ها
    1.برای دانشگاههای عمومی یه امتحان دارن که نمیشه اسم کنکور رویه اون گذاشت یه امتحان نه چندان سخت از چند تا درس اصلی رشته ای که میخاید ادامه تحصیل بدید هست.

2.دانشگاههای عمومی این سه شهر برا مقطع ارشد مکانیک بورسیه دارن و همه دانشجوهای مکزیکی و غیرمکزیکی مشمول بورسیه میشن که نیازی به پرداخت هزینه نخاهند داشت ولی دانشگاههای خصوصی معمولا بورسیه کامل ندارن. ولی بدون بورسیه هزینه های تحصیل خیلی متفاوت هست، دانشگاههای مکزیکوسیتی تقریبا میشه گفت رایگانه دقیقا یادم نیست ترمی 5 پزو یا 50 پزو ولی مونتری گرونترین شهر مکزیک هست و هزینه دانشگاهاش بالاتر دانشگاه عمومی مونتری ترمی 30000 پزو هست و دانشگاه تکنولوژی که یک دانشگاه خصوصی هست و رنک جهانی بهتری نسبت به دانشگاه عمومی مونتری داره فک میکنم حدودا ترمی 5000 دلار. در مورد هزینه دانشگاههای گوادالاخارا اطلاعی ندارم.

3-در حین تحصیل میشه کار کرد ولی اطلاعی از قوانینش ندارم. البته اگه بورسیه داشته باشید که بیشتر بورسیه های مکزیک مربوط به conacyt هست این شرکت اجازه تحصیل با کار نمیده ولی خیلی از دانشجوهای اینجا رو دیدم کار نیمه وقت دارن ولی معمولا مراقب هستن که شرکت متوجه نشه و بورسیشون قطع نشه.

4- من مونتری هستم و اطلاعاتم بیشتر در حد این شهر هست . مونتری یه شهر صنعتی مکزیک هست که برا رشته های صنعتی مثل مکانیک میشه کار پیدا کرد، شهرهای دیگه فک نمیکنم به راحتی مونتری باشه.

5-میانگین حدود 500 تا 600 دلار که حدودا 8000 پزو میشه، هست ولی باز میگم بستگی به شهر و نحوه زندگی داره مثلا مونتری بلیط اتوبوس 12 پزو هست ولی مکزیکوسیتی 6 پزو. این مقداری که من گفتم برا مونتری هست و البته نحوه زندگی هم خیلی مهم هست شما میتونید یه اتاق اجاره کنید ماهی 1500 پزو یا یه سوئیت بگیرید ماهی 3500 پزو که هزینه ها خیلی تغییر میکنه.

در صفحه برزیل اینو گفتم و بازم تاکید میکنم که زندگی در آمریکای لاتین راحت نیست و خیلی به روحیه شخص بستگی داره. زندگی در این کشورها روحیه خطرپذیر و ماجراجو رو میپذیره و کلید زندگی در این کشورها زبانشون هست مسئله زبانو اصلا دست کم نگیرید.
    و علاوه بر اینها اینو هم اضافه کنم که الان زمان پذیرش دانشگاهاشون برا ترم جدید هست و معمولا امتحان ورودیشون May برگزار میشه.

واقعا دست شما درد نکنه ـ خیلی ممنون
    اطلاعات خوبی و کاملی رو در اختیارم گذاشتین

فقط یه سوال دیگه:
    چجور میتونم برای دانشگاههای مکزیک اپلای کنم؟؟؟
    من تو فروم که می خوندم دوستان نوشته بودن که باید با ویزای توریستی وارد خاک مکزیک بشی و بعد اقدام به ثبت نام دانشگاه و کنکور بکنی , به نظر شما راهشهمینه؟؟

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط hs58ir نمایش پست ها
    لیست دانشگاهها مورد تایید مکزیک تویه سایت وزارت علوم اینها مطرح شده
    1. National Autonomous University of Mexico( UNAM)
    2. Universidad de Guadalajara (UDG)
    3. Universadad Autonoma Metropolitana (UAM)
    4. Tecnologico de Monterrey (ITESM)
    5. Instituto Politecnico National (IPN)
    من میخوام بدونم واقعا این دانشگاهها مورد تایید هستن و خدای نکرده نریم بعد از چهار سال اینا وبسایتشون را اپتید کنن و از لیست بیارن بیرون. چطور میشه همین العان نامه تاییده از وزارت علوم گرفت؟
    ملاک مورد تایید بودن در واقع سال ورودی شما به همون دانشگاه ها هستش ( مورد تایید) ، بر فرض الان برج 4 سال 2015 دانشگاه های بالا مورد تایید هستن و شما زمانی که فارغ التحصیل میشین سال 2020 هست و اگه هیچ کدوم از دانشگاه های بالا مورد تایید نباشه ، مدرکتون مورد تایید وزارت علوم ایران هست.. چون اون سالی که شما دوره ی تحصیلیتون رو استارت زدید اون دانشگاه مورد تایید وزارت علوم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    واقعا دست شما درد نکنه ـ خیلی ممنون
    اطلاعات خوبی و کاملی رو در اختیارم گذاشتین

فقط یه سوال دیگه:
    چجور میتونم برای دانشگاههای مکزیک اپلای کنم؟؟؟
    من تو فروم که می خوندم دوستان نوشته بودن که باید با ویزای توریستی وارد خاک مکزیک بشی و بعد اقدام به ثبت نام دانشگاه و کنکور بکنی , به نظر شما راهشهمینه؟؟
    به اساتید یا به کوردینیتور بخش مربوطه ایمیل بزنید. هر دو رو انجام بدید ببینید کدوم زوتر جواب میگیرید ولی اگر استاد پیدا کنید برا روند اداری و کاغذ بازیها راحت تر هستید و استاد خودش بعضی کارها رو انجام میده. برای استاد، سعی کنید به استادهایی ایمیل بزنید که یک مقطع تحصیلی خارج از مکزیک تحصیل کرده باشن چون بهتر انگلیسی صحبت می کنند و راحت تر خاهید بود.
    این که بخاید با ویزای توریستی وارد بشید و بعد اقدام کنید ریسکش بالا هست، بهتره پذیرش بگیرید بعد اگر خاستید وارد مکزیک بشید.
    ...ای کوه ها و ای پرندگان! با او هم آواز شوید و همراه او تسبیح خدا گویید...

Junior Member

homana،بله.قطعاً جوابی بهتر به شما خواهند داد و اینکه میگم در یاهو بپرسید به خاطر این هست که علاوه بر خود مکزیکی ها،خارجی هایی که در مکزیک هستن یا سابقه ی اقامت در اونجارو دارن به شما پاسخ میدن.
    اینجا سوالاتتون رو بپرسید homana و hs58ir:
    mx.answers.yahoo.com
    و اگر نمی تونین اسپانیایی بنویسین از همون yahoo answers انگلیسی استفاده کنید؛اصلاً چرا از هر دوتاش استفاده نکنید؟!
    موفق باشید و اگر مایل بودین لینک سوالاتتون یا پاسخی که دریافت کردین رو با ما هم در میان بگذارید.

من رفتم تو یاهو سوال رو هم پرسیدم ولی روی صفحه سوال من نیومده، مدلش اینطوریه؟ باید تایید بشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)