صفحه 42 از 60 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh_gh نمایش پست ها
    احسان عزیز سلام
    من لیسانس حسابداری دارم ولی با معدل پایین ، در نتیجه برای فوق لیسانس اغلب کشورها بورسیه نمیتونم بگیرم در نتیجه با این هزینه دلار و یورو نمیتونم برای مثلا اروپا اقدامی بکنم ، و ضمن اینکه من کشوری رو نمیخام که بعد تحصیل مجبور به بازگشت بشم ، مثل مالزی و ترکیه و ارمنستان و .... !! کشوری مد نظرم هستش که بعد تحصیل اجازه کار و اقامت بده بهم ، در مورد مکزیک من قبل اینکه با فروم آشنا بشم و صحبتهای ونوس جان رو بخونم از طریق دوست صمیمیم که اونجا درس خوند آشنا شدم با مکزیک ، ایشون دانشگاه دولتی مکزیکوسیتی بودن و بسیار راضی بودن ...
    و حالا برگردیم به هدف من در مکزیک ، تلاشمو میکنم برای اسکالرشیپ فوق لیسانس اما اگر نتونم بگیرم برای لیسانس اقدام میکنم ، حسنی که مکزیک داره به نسبت اروپا و کانادا اینه که برای کار همراه تحصیل محدودیت ساعتی نداره ، و هزینه تحصیل و زندگی پایینه ...خب معایب خودشو هم دارهاز جمله مسیله امنیت که خب من شهرهای مکزیکوسیتی و گوادالاخارا رو انتخاب میکنم که مطمین هستم از بابتشون ، در ضمن دوست عزیز اگر بخایم امنیت رو کلی مقایسه کنیم من تو همین تهران خودمون ساعت 9 شب به بعد تو نیمه دوم سال واقعا تو خیابون حس امنیت ندارم ،بارها کیفم زده شده ، منزلمون رو دزد زده و ماشینمونو بردن... توی تهران و منطقه بالای شهر...
    بهمین دلایل من همچین تصمیمی گرفتم اما باز هم دارم تحقیق میکنم ، و نمیخوام بی گدار به آب بزنم ... اگر شما از دوستانی که رفتن خبری دارین ممنون میشم کمکم کنید .
    هنوز خيلي جاها هست كه ميتونيد اقدام كنيد:
    اگه ميخاين مجاني تحصيل كنيد، فنلاند يه گزينه عاليست و اتفاقا بهتون پيشنهاد مي كنم يه نگاهي به دانشگاه Hanken بندازيد كه از معروفهاي حسابداري اروپاست بندازيد.
    كشورهاي بسيار بهتر و دانشگاه هاي با رنك بالاتري مثل كره جنوبي، تايوان در اسيا، لهستان، ايتاليا، اسپانيا،پرتغال در اروپا ميتونند گزينه هاي قابل تاملي براتون باشن.
    من نميدونم معدلتون چنده اما مطمئن باشيد بغير از چند دانشگاه تاپ دنيا، بقيه به معدل و نام دانشگاه شما در ايران اهميت نميدن.
    و نهايتا اگه واقعا قصدتون رفتنه با بهترين شرايطه، ميتونيد با صبر و بردباري شروع به استاد پيداكردن و ايميل زدن كنيد...نگيد نميشه چون همين الان دارم مستو با فاند تو كانادا مي خونم.
    غير از اون خانم، منابع ديگر تحقيقتون چيه؟ چقدر تونستيد يه تصويري از اينده خودتون اونجا بسازيد؟ايا حتي اگه اجازه كار داشته باشيد، چقدر مطمئنيد كه بعد مدتي معيارهايتان با انجا سازگاري نداشته باشد و برگرديد؟ چقدر مطمئنيد كه در حين تحصيل بتونيد كار بكنيد(منظورم اينه تجربه من ميگه حدتقل براي يكسال اول كه نميتونيد و سال دوم در كنار درساتون همين كه بتونيد كاراي منزلو انجام بديد وقتتون تمومه؟و....
    بحث امنيت مكزيك يك طرف و اون ايده اي كه داشتيد يعني زندگي در اونجا منو به تامل فرو مي بره! ايا تا حالا تجربه سفر تنهايي داشتيد؟ يه چيزيو رك بگم، در كشورهاي مهاجرپذيري مقل استراليا و كانادا(كه اينو خودم شاهدشم)، با وجود اينكه مهاجرت در انها يه امر طبيعيه ولي بازم صدها مشكل وجود داره....مطمئن باشيد جايي كه مهاجرپذير نباشه اين مشكلات صدها برابر بيشتر خواهد شد. عرض كردم قصد دخالت در تصميم شما رو ندارم اما واقعا دلم ميسوزه اگه نكاتي رو نگم...اگه بتونيد يه سفر چندروزه بريد از نزديك اونجارو ببينيد خيلي بهتره
    ولي نهايتا من با نجربه ٥ ساله ام در راه اپلاي براي تقريبا تمام كشورهاي دنيا و ارتباط و كانكشن هاي بيشمار با افراد مختلف، فكر مي كنم اگه عجله نكنيد و تصميم عاقلانه تري بگيريد بيشتر به نفعتان خواهد بود.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    هنوز خيلي جاها هست كه ميتونيد اقدام كنيد:
    اگه ميخاين مجاني تحصيل كنيد، فنلاند يه گزينه عاليست و اتفاقا بهتون پيشنهاد مي كنم يه نگاهي به دانشگاه Hanken بندازيد كه از معروفهاي حسابداري اروپاست بندازيد.
    كشورهاي بسيار بهتر و دانشگاه هاي با رنك بالاتري مثل كره جنوبي، تايوان در اسيا، لهستان، ايتاليا، اسپانيا،پرتغال در اروپا ميتونند گزينه هاي قابل تاملي براتون باشن.
    من نميدونم معدلتون چنده اما مطمئن باشيد بغير از چند دانشگاه تاپ دنيا، بقيه به معدل و نام دانشگاه شما در ايران اهميت نميدن.
    و نهايتا اگه واقعا قصدتون رفتنه با بهترين شرايطه، ميتونيد با صبر و بردباري شروع به استاد پيداكردن و ايميل زدن كنيد...نگيد نميشه چون همين الان دارم مستو با فاند تو كانادا مي خونم.
    غير از اون خانم، منابع ديگر تحقيقتون چيه؟ چقدر تونستيد يه تصويري از اينده خودتون اونجا بسازيد؟ايا حتي اگه اجازه كار داشته باشيد، چقدر مطمئنيد كه بعد مدتي معيارهايتان با انجا سازگاري نداشته باشد و برگرديد؟ چقدر مطمئنيد كه در حين تحصيل بتونيد كار بكنيد(منظورم اينه تجربه من ميگه حدتقل براي يكسال اول كه نميتونيد و سال دوم در كنار درساتون همين كه بتونيد كاراي منزلو انجام بديد وقتتون تمومه؟و....
    بحث امنيت مكزيك يك طرف و اون ايده اي كه داشتيد يعني زندگي در اونجا منو به تامل فرو مي بره! ايا تا حالا تجربه سفر تنهايي داشتيد؟ يه چيزيو رك بگم، در كشورهاي مهاجرپذيري مقل استراليا و كانادا(كه اينو خودم شاهدشم)، با وجود اينكه مهاجرت در انها يه امر طبيعيه ولي بازم صدها مشكل وجود داره....مطمئن باشيد جايي كه مهاجرپذير نباشه اين مشكلات صدها برابر بيشتر خواهد شد. عرض كردم قصد دخالت در تصميم شما رو ندارم اما واقعا دلم ميسوزه اگه نكاتي رو نگم...اگه بتونيد يه سفر چندروزه بريد از نزديك اونجارو ببينيد خيلي بهتره
    ولي نهايتا من با نجربه ٥ ساله ام در راه اپلاي براي تقريبا تمام كشورهاي دنيا و ارتباط و كانكشن هاي بيشمار با افراد مختلف، فكر مي كنم اگه عجله نكنيد و تصميم عاقلانه تري بگيريد بيشتر به نفعتان خواهد بود.

موفق باشيد.

خیلی ممنونم بابت اینکه وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین ، راجع به فنلاند و شاید بهتر بگم کشورهای اروپایی خوب ماهی 700 تا 900 یورو هزینه زندگی هست ، بله داشنگاه رایگانه اما با ماهی سه میلیون هزینه زندگی چه کنم؟ خب حسن مکزیک همه هزینه پایینشه که تقریبا ماهی 500 دلار هستش تازه اگه یه هم خونه پیدا بشه هزینه ها کمتر هم میشه... راجع به منابعم خب بغیر ازین فروم و دوستم که مکزیک بوده هیچکس.. راجع به امنیت و بحث جهان سومی بودن مکزیک حق با شماست اما راجع به تصویر من از آینده میتونم بگم که تا جایی زندگی نکنم تصویری ندارم اگر بخوام به کشورهایی مثل اسکاندیناوی فکر کنم جز افسردگی و کوتاه و بلند بودن شب و روز و کلا اذیت شدن روحی چیزی به ذهنم نمیرسه.. تجربه سفر تنهایی داشتم اما به کشورهای همسایه تقریبا 10 روز نه بیشتر..مشکل خاصی نداشتم ...
    اگر بخوام بحث مالی رو در نظر نگیرم برای من کانادا الویت اوله چون همه خانواده ام اونجان ولی هزینه تحصیل بالاست و معدل من 12.77 یعنی فاجعه !!!
    ممنون میشم اگه برای کانادا بهم کمک کنید راهی برای فاند هست؟ آیا میشه حتی برای یه کاردانی اومد اونجا و بعدا ویزای اقامت گرفت؟ میشه کمکم کنید لطفا؟؟ من همه خانواده ام تورنتو هستن و میتونن همزمان با تحصیل بهم کار بدن ولی قدم اول اپلای کردنه ... که بلد نیستم برای کانادا چه کنم...
    بازم ممنون

راستی من مدرک کاردانی با معدل 16 دارم ، آیا ازون طریق میشه کاری کرد؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh_gh نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت اینکه وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین ، راجع به فنلاند و شاید بهتر بگم کشورهای اروپایی خوب ماهی 700 تا 900 یورو هزینه زندگی هست ، بله داشنگاه رایگانه اما با ماهی سه میلیون هزینه زندگی چه کنم؟ خب حسن مکزیک همه هزینه پایینشه که تقریبا ماهی 500 دلار هستش تازه اگه یه هم خونه پیدا بشه هزینه ها کمتر هم میشه... راجع به منابعم خب بغیر ازین فروم و دوستم که مکزیک بوده هیچکس.. راجع به امنیت و بحث جهان سومی بودن مکزیک حق با شماست اما راجع به تصویر من از آینده میتونم بگم که تا جایی زندگی نکنم تصویری ندارم اگر بخوام به کشورهایی مثل اسکاندیناوی فکر کنم جز افسردگی و کوتاه و بلند بودن شب و روز و کلا اذیت شدن روحی چیزی به ذهنم نمیرسه.. تجربه سفر تنهایی داشتم اما به کشورهای همسایه تقریبا 10 روز نه بیشتر..مشکل خاصی نداشتم ...
    اگر بخوام بحث مالی رو در نظر نگیرم برای من کانادا الویت اوله چون همه خانواده ام اونجان ولی هزینه تحصیل بالاست و معدل من 12.77 یعنی فاجعه !!!
    ممنون میشم اگه برای کانادا بهم کمک کنید راهی برای فاند هست؟ آیا میشه حتی برای یه کاردانی اومد اونجا و بعدا ویزای اقامت گرفت؟ میشه کمکم کنید لطفا؟؟ من همه خانواده ام تورنتو هستن و میتونن همزمان با تحصیل بهم کار بدن ولی قدم اول اپلای کردنه ... که بلد نیستم برای کانادا چه کنم...
    بازم ممنون
    چون ادامه بحث نامرتبط با تاپيكه، پيام خصوصي بديد.
    کربلایم آرزوست...

سلام به همه دوستان
    من میخاستم در یک فرصت مناسب اطلاعاتمو درباره مکزیک بگم و به مدیر بخش آقا داریوش هم در پیام خصوصی گفتم که من در یک فرصت که زمان بیشتری داشته باشم اطلاعاتمو میذارم ولی امروز یه نفر اومد و ایمیل منو برا یه ایرانی که میخاست بیاد مکزیک بگیره ولی من آدرس این سایتو بهش دادم و ترجیح دادم اطلاعاتمو برا همه اینجا زوتر بذارم. در ابتدا میگم من کل این فرومو در ایران که بودم با دقت خوندم حتی میتونم بگم بعضی از پستها رو چندبار چون برا اومدن به مکزیک احتیاج به اطلاعات داشتم و اطلاعاتی که افرادی مثل llmoh, abli,... گذاشته بودن برا من خیلی مفید بود. هرچیزی که من اینجا میگم دلیل بر تایید یا رد هیچ کدوم از چیزایی که در این فروم گفته شده نیست مخصوصا من مطالبی که خانم llmoh گفتنو اصلا رد نمیکنم

من حدود سه هفته هست که برا تحصیل در مقطع دکترا به مکزیک شهر مونتری اومدم و هنوز اطلاعات خیلی زیادی از اینجا ندارم ولی یه توصیف کلی از چیزایی که دیدم و میدونمو اینجا میذارم وبعد از اون روندی که در ایران برا اومدن به اینجا گذروندمو میگم، البته خیلی از اینها نظر شخصیه و روحیات و ایده آلها با هم خیلی متفاوته بنابراین یه چیز ممکنه از نظر من ایده آل و خوب باشه ولی برا بقیه نه ولی من سعی میکنم به صورت کلی به مسائل نگاه کنم و اونا رو با توجه به ایران مقایسه کنم، دقت کنید که فقط با توجه به ایران چون من در کشورای دیگه زندگی نکردم و نمیدونم مثلا وضعیت شهرنشینی المان به چه صورته و از طرفی شما بنارو براین بذارید که من بی سوادترین ، بی فرهنگ ترین و بی کلاس ترین ایرانی هستم که در یک روستای دور افتاده در ایران زندگی میکردم و لطفا با توجه به این، توهین هایی که به خانم llmoh کردید و تکرار نکنید و به خودتون این اجازه رو ندید که هرچی دوست دارید در مورد بقیه بگید و به علاوه من هرچی میدونمو به صورت کلی میذارم دیگه فلان دانشگا چی داره و فلان شهر چطوره و شرایط من اینجوریه من میتونم بیام یا نه و... من اطلاعی ندارم.

امنیت: از نظر امنیت که فک کنم برا مکزیک در درجه اول قرار داره در شهر مونتری که من زندگی میکنم تا الان من هیج ناامنی ندیدم و از نظر من برا یه خانم امن تر از ایرانه، در مکزیک چون قیمت ماشین ارزونه افراد متوسط رو به بالا با ماشین شخصی رفت و آمد میکنند وافراد متوسط و رو به پایین با مترو و اتوبوس، ولی با این وجود با اینکه من هر روز با اتوبوس و مترو از خونه به دانشگا میام ولی اصلا اهانتی از طرف مردم ندیدم و اصلا هیچ کس به دیگری نگا هم نمیکنه. روز اول که سوار مترو شدم برا برگشتن از دانشگا بود وبیشتر آقایونی بودن که معلوم بود دارن از سر کار برمیگردن و به نظر بیشتر کارگر میومدن و من یه لحظه جا خوردم که این کجا بود من اومدم ولی وقتی با مترو رفت وآمد کردم دیدم نه حتی با اینکه خیلی ساده هستن ولی اصلا هیچ توهین و جسارتی به یک خانم نمیکنند و الان با خیال راحت با مترو رفت و آمد میکنم. البته من همیشه قبل از تاریکی هوا خونه هستم وشب اصلا بیرون نبودم که بدونم امنیتش در شب چطوره و این چیزایی که من گفتم اصلا دلیل براین نمیشه که اینجا کاملا امنه و هرکس بیاد هیچ اتفاقی براش نمیفته. صددر صد ناامنی هم داره و باید با مراقبت رفت و آمد کرد و مکانهایی که خود مکزیکی ها میگن ناامن هست و نرفت، صاحب خونه من خودش میگه مراقب باشید وشب دیر نیاید خونه. بازم تاکید میکنم اینها نظر شخصیه مثلا اون ماشینهای گشتی که خانم LLmoh دربارشون گفتن و باعث ترسشون شده بود،من اینجا دیدم و خوشم اومد ازشون، برا من جالب بود. یا اگه نصفه شب هرصدایی بیاد من اصلا بلند نمیشم ببینم صدای چیه و راحت میخابم اینا رو گفتم که بدونید روحیات متفاوته و من با توجه به روحیه خودم میگم از نظر امنیت برا من خوبه.

وضعیت شهری: مکزیک ار نظر وضعیت شهرنشینی بهتر از ایران نیست یعنی با یه دنیای پیشرفته تر از ایران اصلا مواجه نمیشید مخصوصا جاده هاش که کاملا وضعیت بدتر از ایران داره، به نظر من مونتری هنوز در حد شهرهای بزرگ ایران مثل تهران و اصفهان و شیراز و مشهد نیست یه چیزی بین برای مثال اهواز و اصفهان هست یعنی از اهواز بهتر و از اصفهان بدتر. احتمالا مکزیکوسیتی باید بهتر باشه ولی باز فک نمیکنم مثل تهران باشه چون فرودگاه مکزیکوسیتی که من رفتم به تمیزی فرودگاههای تهران نبود ولی شهرشو نمیدونم و اگه کسی قصد اومدن به مکزیک داره روی همون سه شهر اصلی مکزیک یعنی مکزیکوسیتی، گوادالاخارا و مونتری تمرکز کنه چون هم وضعیت شهریشون بهتر از بقیه جاهای مکزیک هست و هم دانشگاهاشون.

آب و هوا: از نظر آب و هوا خیلی به ایران نزدیکه مثل ایران شهرهای سردتر و گرم تر داره ولی در کل وضعیت آب وهوایی نزدیک به ایران داره. در مونتری رطوبت هوا بالا هست، از نظر رطوبت هوا مثل شهرهای جنوبی ایران هست و حتی زمانی که هوا به نسبت گرمه مثل شمال ایران بارندگی داره و بارونهای خیلی بد وتندی داره. در کل هوای مونتری تا الان منو اذیت نکرده ولی احتمالا تابستون باید خیلی گرم باشه ولی مکزیکوسیتی هوای خنک تر با رطوبت کمتری داره

زبان: اینجا مردم و ادارات همه با زبان اسپانیایی صحبت میکنند و اصلا انگلیسی نمیفهمند و در دانشگاهها هم در تمام مقاطع اسپانیایی تدریس میشه و حتی روی تابلو هم اسپانیایی مینویسند. در ایران حداقل در مقطع ارشد به بالا اساتید روی تابلو انگلیسی مینویسند ولی اینجا نه. اساتید همه انگلیسی میتونند صحبت کنند(در این دانشگاه و در این بخشی که من هستم بقیه دانشگاهها رو نمیدونم) دانشجوهای ارشد و دکتراشون هم دست و پا شکسته انگلیسی میفهمند و صحبت میکنند ولی دانشجوهای لیسانس بعضی انگلیسی میفهمند وبعضی نه، ولی بقیه کارکنان دانشگا نمیتونند انگلیسی صحبت کنند. من هر کار اداری که دارم استادم یا یکی از دانشجوها همرام میان و اونا برام انجام میدن، برا خرید هم هر منطقه یکی دوتا فروشگاه بزرگ داره که همه چی پیدا میشه از مواد خوراکی و گوشت و شیرینی و سبزیجات و ظروف و لباس و... همه چی با هم میگیرم میذارم روی دستگا قیمتشو داخل کامپیوتر میزنه، پولشو میدم و نیازی به اسپانیایی برا خرید پیدا نمیکنم. اینو هم اضافه کنم من در مقطع دکترا بیشتر کار علمی دارم و هردو استادم در کانادا تحصیل کردن و به خوبی انگلیسی صحبت میکنن فقط دوتا درس این ترم دارم که این دو درسو در مقطع لیسانس در ایران گذروندم درنتیجه اگه سرکلاس چیزی نمیفهمم مشکلی ندارم ولی قطعا برا یه دانشجوی لیسانس اگه اسپانیایی ندونه خیلی مشکل ساز میشه.

غذا:از نظر مواد غذایی غنی هستند و تقریبا هر چیزی که در ایران وجود داره اینجا با قیمت خوب پیدا میشه انواع میوه و سبزیجات حتی بیشتر از ایران، حبوبات، گوشت، ماهی، میگو، برنج(ولی خیلی بی مزه، بدتر از برنجای پاکستانی) و... تنها چیزی که من اینجا ندیدم نبات بود و فکر میکنم کیفیت شکرشون هم خوب نباشه و شکلاتای رنگارنگ ما رو هم ندارن بیشتر کاکائو دارن(شاید هم من هنوز ندیدم)، مغزها(مثل بادام زمینی، تخمه و...) رو دارن ولی پسته و گردو وبادام به شکل ایران نه زیاد بهتره اگه کسی میخاد بیاد این سه تا رو با خودش بیاره و یه نکته هم که اشاره کنم من در مونتری گوشت حلال پیدا نکردم و فک نمیکنم اصلا باشه ولی سرچ کردم در مکزیکوسیتی مراکز گوشت حلال بود ولی باز مطمئن نیستم.

مردم: فک کنم برا من بهترین گزینه مردمش هستن، مردم خیلی خوب و مهربون هستن و هرکاری بتونن برات انجام میدن و بر خلاف ایران اصلا عصبانی نمیشن، داد نمیزنن، دعوا نمیکنن، عجله ندارن و خیلی با حوصله و با احترام با همدیگه برخورد میکنن و فوق العاده شاد هستند، البته در کنار این شادی خیلی پرحرف و پرسرو صدا هستن، در مورد صدا اصلا مراعات نمیکنن حتی در سالن مطالعه دانشگا و در سایت.

هزینه زندگی: شهر مونتری گرون تر از شهرای دیگه برا زندگی هست مثلا بلیط اتوبوس اینجا 12 پزو هست ولی مکزیکو سیتی 6 پزو(اینو دقیق نمیدونم یکی از دانشجوها میگفت) من هنوز تخمین دقیقی برا هزینه زندگی ندارم، فک میکنم در مونتری ماهی 8000 پزو نیاز باشه. اجاره یه سویت حدود 3000 تا 3500 پزو هست ولی اجاره اتاق ارزون تره میشه با 2500 پزو هم اتاق پیدا کرد ولی با آشپزخونه و حمام مشترک.

سطح علمی دانشگاهها: تبادل علمی خوبی با دانشگاههای اروپا و آمریکا دارن و اصولا دانشجوهای دکترا رو برا کارای علمی به کشورهای مختلف میفرستن و پروژه هاشونو مستقیم روی شرکتها پیاده میکنن ولی به کیفیت آمریکا و کشورهای اول اروپا نمیرسه چون دانشجوهای خیلی سخت کوشی نداره.

مذهب: بیشتر مردم کاتولیک هستن و در مونتری من مسلمون تا الان ندیدم البته برا من که مهم نبوده گفتم شاید برا کسی بخاد بیاد مهم باشه. خبری از مسجد و این چیزا هم اصلا نیست، اینجا کلا مسجد ممنوع هست و مثلا مثل آمریکا نیست که بشه راحت حجاب کرد و همه مذاهب و قومیتها خیلی راحت کنار همدیگه زندگی کنن، به نظرم داشتن حجاب حتی میتونه خطر داشته باشه(حجاب ممنوع نیست) ولی من نماز ظهرو داخل سایت میخونم و مشکلی برا این ندارم و قرآنم روی میزم هست وهر روز میخونم. اونا کاری ندارن که این کتابی که دست من هست چیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)