صفحه 12 از 60 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

دوستان دولت مکزیک ساپورت ملی هم میخواد؟؟ (از همون حسابهایی که بعضی کشورها با یه مبلغ خاص از دانشجوهای خارجی مطالبه میکنن)
    اگر میخوان چه مبلغی باید تو حساب باشه؟؟؟قابل برداشت هست؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط venoous نمایش پست ها
    علی جان از ساپورتت ممنونم خیلی خوب اطلاعات رو داری جمع آوری می کنی
    باید به رایزن فرهنگی سفارت حتما ایمیل بزنیم این همه دانشگاه به ایرانی ها فاند می ده فقط وزارت علوم در سال جدید دوتاش رو توی لیست قبول می کنه ؟؟
    درصورتی که لیست سالهای قبل باز حداقل بیشتر بود
    برای دوستان مجدد لینک های سال جدید 2014 رو می زارم

این لیست دانشگاه ها و مراکزی که بورسه می دن و دانشجو می خوان
    این لیست کشورهای که بهشون بورس دولتی داده میشه ایران توی لیست خاور میانه هست
    این فرم ها و اطلاعات کامل به اینگلیسی

ونوس جان جواب ایمیل آقای کاشانی رو این پائین میذارم:
    سلام
    بله متاسفانه عدم شناخت نسبت به دانشگاههای مکزیک باعث عدم درح اسامی نام دانشگاههای معتبر مورد تائید شده است. در بخش پزشکی و رشته های تابعه هم اسمی از دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیست. یک دلیل عمده آن این است که تعداد قلیلی دانشجوی ایرانی در مکزیک تحصیل می کنند و بخش قابل توجهی از آنان هم از آمریکا به این کشور می آیند و عمدتا هم در دانشگاه خصوصی مونتری هستند. دانشجویانی هم که از ایران می آیند تعدادی در قالب بورس دولت مکزیک و بواسطه هماهنگی سفارت آن کشور می آیند. تحصیل در این کشور برای خارجیان چندان ساده نیست. درعین حال دانشگاههای دولتی و معتبر این کشور دانشگاه اونم ، متروپلیتانا و ای پی ان هستند.
    سفارت در تلاش است با ارسال اطلاعات زمینه ارزیابی آنها را در ایران فراهم آورد.
    موفق باشید
    سفارت جمهوری اسلامی ایران
    مکزیکو مسیتی

Junior Member

بچه ها منم هر چی گشتم ددلاینو زده آگوست 2013.
    Scholarship Application Deadline:The application deadline is August 30, 2013.

یعنی دیگه رفت تا 2015 ؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Heriot-Watt University, Chemical Innovation and Regulation

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed059 نمایش پست ها
    دوست عزیز مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من چند روز پیش از سفارت مکزیک در تهران پرسیدم گفت باید هر کاری میخواید بکنید واسه سال بعد باید از خرداد تا شهریور آینده اقدام کنید!!!و از دادن هرگونه اطلاعی تا اون موقع طفره رفت!!!!!!!!!!
    چجوری ددلاینشون تموم شده؟؟؟؟؟؟؟؟
    اون دوتا متنی که بالا گذاشتم دقیقا جوابی بود که از خود سفارت مکزیک تو ایران از طریق ایمیل گرفتم در واقع اول تماس گرفتم اما گفتن با ایمیل کارت زود راه می افته که ... به نظر می رسه که واقعا گذشته اما شما باز هم میل بزن و مارو هم در جریان بذار.

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    سلام ونوس خانم . این که شهر و دانشگاهش گرمه میشه لباس کمتری پوشید یا حتما باید کفش و جوراب پوشید . تجربه خود شما چیه
    من توی شهر های شمالی و هم شهرهای جنوب غربی و پایتخت زندگی کردم
    سلیقه من شهرهای شمالی مکزیک اصلا و ابدا نیست گرماش واقعا آزارم می داد حتی زندگی روزمره آدم رو مختل می کنه.
    اما شهرهای جنوب غربی بقدری هوای زیبا و قشنگی داره که ادم احساس توی بهشت بودن بهش دست می ده ضمن اینکه مهاجر و توریست زیاد تری هم توی اون شهرها هستند.بقول یک ایرانی که اومده بود اونجا می گفت شبیه خزر سر ایرانه فقط دم و رطوبت نداره.
    هر وقت روز بخوای از خونه بری بیرون می تونی نه کولر می خوای نه بخاری هوا همیشه خوبه شهر های کویری خودتون می دونید تفریح زیادی هم درش نیست مثل کرمان خودمون
    ولی اون شهرها تا دریا فقط دو سه ساعت رانندگی

اگر پایتخت رفتید اونجا پر از پارک و موزه و فضای سبز و تاتر و غیره است گواداخارا هم همینطور یک ساعت رانندگی بعد از مکزیک و سیتی می رسید شهر کورناواکا که پر از قلعه های قدیمی تبدیل شده به رستوران هست که بهشون می گن اسیندا

من توی دانشگاه مونتری درس نخوندم اما شنیدم سطح علمی خیلی خوبی داره دانشجوهاش مسابقه سالانه سیسکو رو یک سال برنده شدند

قبلا هم گفتم بین شهرهای بزرگ مکزیک انتخاب اول من همیشه گوادالاخارا هست بعد مکزیک و سیتی و بعد مونتری

در مورد نوع پوشش توی دانشگاه های مکزیک شما هیچ گونه محدودیتی ندارید من دیدم دختر از ایران و کشور عربی با روسری مانتو می اد کسی دیگه هم با تاپ و شلوارک

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed059 نمایش پست ها
    دوستان دولت مکزیک ساپورت ملی هم میخواد؟؟ (از همون حسابهایی که بعضی کشورها با یه مبلغ خاص از دانشجوهای خارجی مطالبه میکنن)
    اگر میخوان چه مبلغی باید تو حساب باشه؟؟؟قابل برداشت هست؟؟؟
    اگر بورسیه بشید ساپورت مالی لازم ندارید.چون بورس شامل هزینه زندگی و شهریه دانشگاه است.

اگر با هزینه خودتون می خواید درس بخونید بله اسپانسر لازم دارید.اما پولی برای ساپورت ازتون نمی گیرن همون ریز حساب بانکی والدین یا خودتون کافیه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    بچه ها منم هر چی گشتم ددلاینو زده آگوست 2013.
    Scholarship Application Deadline:The application deadline is August 30, 2013.

یعنی دیگه رفت تا 2015 ؟!
    یعنی باید 2014 اقدام کنید برای سال 2015 یعنی همین امسال باید شروع کنید به مکاتبه و جمع آوری و ارسال مدارک البته این برای بورس دولتی هست

اگر بورس های خود دانشگاه ها رو می خواید یا احیانا با هزینه شخصی می خواید تشریف ببرید هنوز برای پاییز 2014 یعنی ترم آتی فرصت دارید فقط سریعتر اقدام کنید لطفا

برای فوق و دکترا می تونید از بورس های خود موسسات و دانشگاه ها استفاده کنید که مبلغش بیشتر هم هست

با دانشگاه ها و اساتید مکاتبه کنید و جزئیات رو بپرسید هر دانشگاه و موسسه شرایط متفاوتی داره

نقل قول نوشته اصلی توسط abi110 نمایش پست ها
    ونوس جان جواب ایمیل آقای کاشانی رو این پائین میذارم:
    سلام
    بله متاسفانه عدم شناخت نسبت به دانشگاههای مکزیک باعث عدم درح اسامی نام دانشگاههای معتبر مورد تائید شده است. در بخش پزشکی و رشته های تابعه هم اسمی از دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیست. یک دلیل عمده آن این است که تعداد قلیلی دانشجوی ایرانی در مکزیک تحصیل می کنند و بخش قابل توجهی از آنان هم از آمریکا به این کشور می آیند و عمدتا هم در دانشگاه خصوصی مونتری هستند. دانشجویانی هم که از ایران می آیند تعدادی در قالب بورس دولت مکزیک و بواسطه هماهنگی سفارت آن کشور می آیند. تحصیل در این کشور برای خارجیان چندان ساده نیست. درعین حال دانشگاههای دولتی و معتبر این کشور دانشگاه اونم ، متروپلیتانا و ای پی ان هستند.
    سفارت در تلاش است با ارسال اطلاعات زمینه ارزیابی آنها را در ایران فراهم آورد.
    موفق باشید
    سفارت جمهوری اسلامی ایران
    مکزیکو مسیتی
    ممنون علی جان
    خوب خدا رو شکر که جواب می دن و می خوان یک حرکتی انجام بدن.

به آقای کاشانی هم ایمیل زدم منتظر جوابم. ونوس جان یه سوال: کسی که غیر از این دوتا دانشگاه که توی سایت وزارت علوم هست، پذیرش بگیره تنها مشکلش اینه که مدرکشو توی ایران قبول نمی کنن درسته؟ مشکل ویزا و این چیزا که نخواهد داشت؟
    ممنون پیگیری می کنی و به اشتراک می زاری

تا جای که من اطلاع دارم حتی اگر اسم دانشگاهی در لیس وزارت علوم در حال حاضر نباشه شما می تونید از طریق سفارت ایران در مکزیک اعتبار دانشگاهی رو که درش درس خوندید رو به وزارت علوم ابلاغ کنید و مدرکتون رو ارزش گذاری کنید.بخصوص اگر دانشگاهی که درس خوندید جز دانشگاههای معتبر و دولتی کشور مکزیک هستند.

شما برای گرفتن ویزای دانشجوی به کشور مکزیک در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه هیچ مشکلی نخواهید داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط LLmoh نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی شما . موفق شدم 10 صفحه بخونم و از اطلاعات دوستان استفاده کنم. سوالی دارم که یکی از کاربران دیگه هم مطرح کردند و بی پاسخ مونده. امتحان ورودی مربوط به رشته خودم هست . خیلی سخت هست؟ اگه من موفق نشدم باید چیکار کنم؟ ایا فرصت جبران دارم؟ و به چه زبانی برگزار می شه. مرسی.
    امتحان ورودی که من برگذار کردم به اسم امتحان EXENII هست.مثل کنکور سراسری در یک روز تعطیل عمدتا شنبه در سراسر کشور به طور همزمان برگذار میشه
    همنطور که توی لینک ها گذاشته شده توضیح داده سطح امتحان چیزی شبیه امتحان جی ار ای هست خیلی حتی از سطح امتحان کنکور ایران پایین تر
    ازمون به زبان اسپانیایی هست اما بخش ازمون زبان اینگلیسی هم داره
    سوالات کمی به سمت گرایش و رشته شما هم هست اما اونقدر تخصصی نیست بیشتر سوالات هوش و خلاقیت هست
    اگر سطح سواد اسپانیایی شما بقول سفارت بیسیک باشه در این ازمون رتبه می ارید
    در مقطع فوق و دکترا کسی رو ندیدم این آزمون رو رد بشه چون اکثرا تعداد داوطلب از ظرفیت کمتر یا برابره
    اما در مقطع لیسانس بله خیلی زیاد این آزمون رو رد میشن چون داوطلب خیلی زیادی داره و اونها مجدد امتحان می دن یا می رن دانشگاه خصوصی

دانشجو های خارجی در دانشگاه های مکزیک همیشه سهمیه دارن که این سهمیه به پذیریش و قبول شدنشون خیلی کمک می کنه.

دیروز بعد از پیگیری فراون با یک دانشجوی ایرانی که در مکزیک درس می خونه و از دانشگاه آزاد ایران برای دوره فوق به مکزیک رفته چت کردم و گفت اون این آزمون رو در ایران و در دفتر استاد راهنماش برگذار کرده به زبان اینگلیسی و استاد برگه هار رو اسکن کرده و فرستاده.
    من اصلا صحت این موضوع رو تایید و یا رد نمی کنم اما ازتون خواهش می کنم شرایط و نحوه این آزمون رو پیگیری کنید و اگر همچین چیزی ممکنه سعی کنید از طریق استادی در همون ایران آزمون رو برگذار کنید که خیالتون راحت بشه.

توصیه من مکاتبه مستقیم با دانشگاه مورد علاقه تون در مکزیک هست.هر رشته ای در هر دانشگاهی یک مدیر گروه داره اونو پیدا کنید و شروع کنید بهش ایمیل زدن و پرسو جو کردن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)