صفحه 14 از 60 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط venoous نمایش پست ها
    سپهر عزیز جواب جالبی دادند
    من هم فکر می کنم شما این تاپیک رو نخوندید برای همین خیلی خلاصه دلایل رو اینجا می ارم

چرا دانشگاه های مکزیک؟

دلایل کلی نوشتن و پیگیری ما برای دانشگاه های مکزیک این بود :

1) بورسیه دولت مکزیک برای ایرانی ها که شامل پرداخت کل شهریه دانشگاه و پرداخت حقوق ماهیانه دانشجوی برای هزینه های زندگی (تقریبا هیچ کشوری برای ایرانی ها این کار رو انجام نمی ده)

2)پایین بودن هزینه های زندگی در مکزیک و صرف جوی در اتلاف هزینه برای دانشگاهای دیگه ای که شما می فرماید

3)اهداء به مراتب ساده ویزای دانشجوی نسبت به کشور امریکا و دسترسی به سفارت اون کشور در خاک ایران

4)بالا بودن سطح علمی دانشگاه های مکزیک بخصوص در بعضی رشته های خاص که در دنیا حرفی برای گفتن دارند و مقام های علمی جهانی می ارن

5)یادگیری زبان اسپانیایی در کنار تحصیل ،زبانی که اولین زبان پر جمعیت دنیا هست

6)امکان کار کردن در کنار درس خوندن حتی اگر فاند دولتی داشته باشید

7)امکان گرفتن اقامت و کار دائم بعد از اتمام تحصیل (با داشتن فاند دولتی باید مدتی رو به ایران برید و بعد برگردید)

8)داشتن طبیعت بسیار بسیار زیبا و دسترسی به بهترین تفریح های محبوب ثروتمندان دنیا به هزینه ای خیلی پایین سواحل این کشور هر ساله میزبان میلیون ها توریست هست

9)دوستی مکزیکی ها با ایرانی و نداشتن هیچ گونه عناد و دشمنی و نژاد پرستی .نداشتن حس غربت و غریبی بینشون

10)با مدارک فارغ التحصیلی کشور مکزیک به مراتب بهتر و راحتر میشه به کشورهای دیگه برای مقاطع بالاتر اپلای کرد تا مدارک تحصیلی ایران

11)سفر کردن بدون دردسر به ایران و دعوت کردن خانواده های دانشجویان به مکزیک بدون داشتن قوانین دست و پاگیر مثل ویزای مالتی پل و یا رفتن پدر و مادر به یک کشور دیگه برای گرفتن ویزا و رد شدنشون اتلاف وقت و هزینه
    دانشجوی مکزیک کارت اقامت موقت می گیره و هر وقت دلش بخواد می ره کشورش و بر می گرده بدون هیچ دردسری

12) دار بودن پتانسیل خیلی بالای بازار کار برای رشته های مختلف دومین دره سلیکون جهان در کشور مکزیک قرار داره. شما الکترونیک خوندی می دونستی بزرگترین کارخانه آی بی ام در مکزیکه فلکستورنیک چطور؟

13) ارزان بودن و رایگان بودن خدمات در مانی برای دانشجویان خارجی (نگید که امریکا هم همینطوره که هاسپیتال بیل یک شب خوابیدن در بیمارستان یک دانشجوی ایرانی رو براتون ارسال می کنم دقیقا برابر مبلغ خرید یک آپارتمان در کرج )

14)داشتن نمونه های دانشجویی موفق ایرانی در مکزیک البته هر ایرانی تقریبا رفته اونجا دیگه بر نگشته می تونید یک بررسی بکنید ببیند فرزندان بعضی از کارکنان سفارت ایران در مکزیک با اینکه والدینشون به ایران رفتن کجا هستند.

15) داشتن اساتید بین المللی در دانشگاه ها مزایای مبادله شدن با دانشگاه های دیگر برای مدتی معین (برای دانشجویان ایرانی باید بررسی بشه بخاطر نوع پاسپورتشون)

اینها دلایل خیلی کلی بودن از ادامه پیدا کردن این تاپیک امیدوارم قانع شده باشید.
    مرسی خانم ونوس؛

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    دوستان؛اگه میشه در مورد بازار کار رشته های مهندسی (مهندسی شیمی)توی مکزیک برام توضیح بدید؟یعنی بعد تحصیلات میشه کار پیدا کرد و اقامت دائم گرفت؟در مورد وضعیت دستمزد متخصصان هم اگه میشه لطف کنین بگین؟چون توی ایران بزرگترین مشکل برابری حقوق یک دکترا با یک دیپلم و سیکل هست؟اونجا چطوره؟کسانی هستن اونجا که توی کار موفق شده باشن؟
    زمینه تخصصی شیمی
    مکزیک کارخانه جات زیادی داره براساس سیاست های خودخواهانه کشور امریکا تقریبا تمام کارخانه های برند امریکای در مکزیک هستند اگر دوستانی که در امریکا هستند محصولات شمییایی مثلا خمیر دندان رنگ مو و غیره رو بخرند و رو جعبه اش رو بخونن می بیند که نوشته ساخت مکزیک.

بنابراین هرچند شیمی رشته تحصیلی من نیست اما حدس می زنم بازار کاری خوبی داشته باشه .

کار بعد از اتمام تحصیل
    بله شما می تونید بعد از تحصیل کار پیدا کنید اگر فاند دولتی برای تحصیل داشتید باید بر اساس قرار دادتون مدتی رو از کشورشون خارج بشید و بعد مجدد برگرید البته انواع فاند ها شرایط متفاوتی دارند.باید خودتون قبل از سفر بررسی کنید.

دستمزدها
    دستمزد مقاطع تحصیلی بسیار متفاوت هست بخصوص بین لیسانس و فوق لیسانس .کسی که دکترا می خونه اغلب جذب موسسه های تحقیقاتی میشه که یکیش رو توی همین تاپیک معرفی کردم.اما شرکت های خارجی بخصوص شرکت های امریکا کسانی که به قول خودشون های کوالیفای هستند رو در مکزیک بهتر استخدام می کنن درست برعکس امریکا
    دستمزد در مکزیک مثل همه جا به میزان تخصص و مهارت شما هم بستگی داره مثلا دانستن زبان اینگلیسی یکی از گزینه های حقوق بهتره.

مقایسه دستمزد ها
    دستمزد ها نسبت به ایران خیلی بیشتره اما نسبت به کشور امریکا خیلی کمتره برای همین هم تمام شرکت های بزرگ امریکای در مکزیک شعبه دارند حتی بانک هاشون.اگر برید مکزیک می بیند بانک آف امریکا هیچ شعبه ای برای دریافت مشتری در خیابون نداره اما می بیند که مساحت بسیار بزرگی رو یک شرکت زده که در اون کارهای بانکداری و حساب رسی با کارمند مکزیکی برای کشور امریکا انجام می دن.این بانک ایرانی های پاسپورت ایرانی رو استخدام نمی کنه. شما به عنوان یک متخصص در مکزیک با دستمزدتون زندگی بسیار بسیار خوب و راحتی خواهید داشت.و امکانات خوبی مثل خرید خونه و ماشین اقساط بلند مدت

شرکت های مثل دل ،اپل، گوگل ،آی بی ام،اچ پی،فلکسترونیک،سونی،تاتا، و غیره همگی کارخانه و شعبه های بزرگی در مکزیک دارند.
    شرکت های خارجی بزرگ نفتی محصولات شیمیایی پارچه اهن الات رو هم بهش اضافه کنید

کار و تحصیل باهم
    شما در حین تحصیل هم می تونید در یکی از این شرکت ها کار کنید فقط اگر فاند دارید قرار داد فاندتون رو باید برسی کنید.من با اینکه می تونستم فاند موسسات خصوصی روبگیرم اما ترجیح می دادم کار کنم چون خیلی پول بیشتری می گرفتم.

این گزارش بانک جهانی در مورد مکزیک رو بخونید شاید توی تصمیم گیری کمکتون کنه

اگر دوست داشتید بخش های رو که فکر می کنید مفید برای سایرین ترجمه کنید و اینجا به اشتراک بزارید
    اینم یک سایت کاریابی
    اینم بخون
    ویرایش توسط venoous : January 7th, 2014 در ساعت 05:44 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    دوستان،مکزیک بعد از اتمام تحصیلات کار و اقامت دائم میده؟مرسی اگه راهنماییم کنین
    دانشجویان خارجی در زمان تحصیل توی مکزیک کارت اقامت موقت خواهند داشت
    چیزی شبیه این

فایل پیوست 25065

اگر بازنشد این لینکشه

می تونید توضیحات بیشتر رو توی سایت وازرت امور خارجه شون بخونید اینجا

بعد از تحصیل می تونید کار پیدا کنید و همونجا مشغول به کار بشید (برای کسانی که فاند دولتی دارند شرایط رو خودشون بررسی کنند)

اگر شما کار پیدا کنید و استخدام بشید فقط وضعیت این کارت از تحصیلی به کار تغییر می کنه بعد از مدت خاصی(شرایط رو باید با وکیل بررسی کنید) می تونید شهروند مکزیک بشید و کارت اقامت دائم بگیرد و بعد از یک مدتی هم پاسپورت

از همون اول اقامت دائم نمی تونید بگیرید مگر اینکه با یک مکزیکی ازدواج کنید و یا از یک مکزیکی فرزندی داشته باشید.

کسانی که کارت اقامت موقت دارن باید هر ساله تمدیدش کنن
    کارت اقامت دائم نیاز به تمدید نداره مثل گرین کارت امریکا
    با هر دوتا کارت موقت و دائم می تونید برید ایران و بدون ویزا یعنی با همون کارت برگردید
    کسانی که تقاضای پاسپورت می خوان بکنن دوسال اخر داشتن کارت اقامت دائم رو نباید بیشتر از هشت ماه از کشور مکزیک خارج باشن
    ویرایش توسط venoous : January 7th, 2014 در ساعت 06:46 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    ونوس جان میشه درباره این موسسه اطلاعات بیشتری بدی
    لینک موسسه رو براتون گذاشتم البته توی پست قبلی هم بود به هر حال به اینگلیسی هم هست می تونید بخونید
    اما بطور کلی یک موسسه ای هست که دانشجویان و محققیق رو ساپورت مالی می کنه یعنی بورسیه می ده .این موسسه ابداء و اختراعات رو هم ساپورت مالی می کنه

قطعا شرایطش برای خارجی ها با خود مکزیکی ها متفاوته

The National Council on Science and Technology (CONACYT) was created by the willingness of the Congress (H. Congreso de la Unión) on December 29th 1970, as a public and decentralized organism of the Public Federal Administration, member of the education sector, with legal personality and with its own endowment. It is also responsible of the elaboration of science and technology policies in Mexico. Since its creation and until 1999, two reforms and one law to coordinate and promote scientific and technologic development were presented, and on June 5th 2002 the new Science and Technology Law was promulgated.

اگر حوصله داشتید می تونید این رو بخونید شرایط بورس هاش برای خارجی هاست
    ویرایش توسط venoous : January 7th, 2014 در ساعت 07:09 AM

این لینک رو می زارم برای دوستانی که سوال می کنن ایا مکزیک با دانشگاه های امریکای شمالی همکاری داره یا نه

اگر اینو بخونید متوجه میشید همکاری با دانشگاه های مکزیک با موسسات عالی اموزشی امریکا بسیار نزدیک هست تا جای که بصورت رسمی ادقام شدن و محقق می گیرن و ساپورت می کنن

این یکی نمونه از همکاری هاشون با دانشگاهای ملی کالیفرنیا دانشگاه مکزیک و کالیفرنیا رو اسمش رو بهم ترکیب کردن و موسسه ای به نام UCMEXUS ایجاد کردن بخونید ببیند چقدر فاند می دن البته این فاند ها و همکاری با این موسسه ترکیبی فقط برای دانشجویان مکزیکی و امریکای هست

http://ucmexus.ucr.edu/funding/fellowship_post_doc.html

لیست یک سری موسسه مکزیکی که فاند به خارجی ها میدن

این لیست رو تازه پیدا کردم بسته به رشته تحصیلتون بگردید توش ببیند برای شما چی داره

این فاند دانشگاه گواناخواتو هست
    این فاند دانشگاه اونام

اینم مجدد لینک فاند دولتی

اینم ببینید البته مهلتش تموم شده برای سال جدید رو پیگیری کنید
    ویرایش توسط venoous : January 7th, 2014 در ساعت 08:11 AM

لیست یک سری موسسه مکزیکی که فاند به خارجی ها میدن

این لیست رو تازه پیدا کردم بسته به رشته تحصیلتون بگردید توش ببیند برای شما چی داره

این فاند دانشگاه گواناخواتو هست
    این فاند دانشگاه اونام

اینم مجدد لینک فاند دولتی

اینم ببینید البته مهلتش تموم شده برای سال جدید رو پیگیری کنید
    ونوس . عزیزم الان شما کجای مکزیک زندگی می کنی

Junior Member

ونوس عزیز، اقای علی اقای سپهر خیلی خیلی خیلی ممنون صحبتاتون نظراتتون فوق العاده و عالی بود
    بالاخره بعد از مدتها تاپیکی رو دیدم که نزدیک چند ساعت بدون اعصاب خوردیو گیج شدن وقت گذاشتم تا اخر خوندم تمام اینا هم به پاس.ه صحبتای شما بود اطلاعات مفیدی که گذاشتین.

ونوس جان خیلی وقت.ه قصد رفتن دارم ولی چند کشور مد نظرم بود خیلی هم داشتم با عجله پیش می رفتم و امکان هرگونه اشتباهی برام وجود داشتو
    به قول شما خیلی ها همه کاری می کنند برن ولی وقتی می بینن مسیر رو اشتباه رفتن با سرزنش خانواده ها مواجه می شن
    بعد از خوندن صحبتا تصمیم گرفتم اروم اروم پیش برم بدون احساسی کردن جریان ... خوب این طور که من نتیجه گیری کردم شما تاکید به یادگرفتن زبان اسپانیایی داشتی

واقعیت این.ه که من زبان انگلیسیم هم جالب نیست به نظر شما تمرکز کنم روی یادگرفتن زبان اسپانیایی ؟ یا انگلیسی رو هم کنارش بخونم؟
    دوست دارم تلاش کنم برای مقطع ارشد بورسیه ش رو بگیرم بماند که من مثل بقیه دوستان مقاله ومدرک زبان ( هرچند مدرک زبان نیاز نیست ) ... ندارم
    در کل نظر خودم این.ه که اول یادگرفتن حداقل سطح متوسط زبان اسپانیایی بعد اقدام برای گرفتن بورسیه این فکر کنم عالی باشه درسته ؟

راستی ونوس جان اینم بگم با خوندن تاپیک اولش خیلی ذوق زده شدم بعد بعضی پستا رو می دیدم وحشت می کردم ولی وقتی جواب کاملت رو می دیدم اروم تر می شدم
    در هر صورت بازم ممنونم که هستی،امیدوارم خندهُ شادی لحظه ای از وجودت دور نشه همیشه همه چیز همون طوری باشه که دوست داری و می خوای

سپهر عزیز جواب جالبی دادند
    من هم فکر می کنم شما این تاپیک رو نخوندید برای همین خیلی خلاصه دلایل رو اینجا می ارم

چرا دانشگاه های مکزیک؟

دلایل کلی نوشتن و پیگیری ما برای دانشگاه های مکزیک این بود :

1) بورسیه دولت مکزیک برای ایرانی ها که شامل پرداخت کل شهریه دانشگاه و پرداخت حقوق ماهیانه دانشجوی برای هزینه های زندگی (تقریبا هیچ کشوری برای ایرانی ها این کار رو انجام نمی ده)

2)پایین بودن هزینه های زندگی در مکزیک و صرف جوی در اتلاف هزینه برای دانشگاهای دیگه ای که شما می فرماید

3)اهداء به مراتب ساده ویزای دانشجوی نسبت به کشور امریکا و دسترسی به سفارت اون کشور در خاک ایران

4)بالا بودن سطح علمی دانشگاه های مکزیک بخصوص در بعضی رشته های خاص که در دنیا حرفی برای گفتن دارند و مقام های علمی جهانی می ارن

5)یادگیری زبان اسپانیایی در کنار تحصیل ،زبانی که اولین زبان پر جمعیت دنیا هست

6)امکان کار کردن در کنار درس خوندن حتی اگر فاند دولتی داشته باشید

7)امکان گرفتن اقامت و کار دائم بعد از اتمام تحصیل (با داشتن فاند دولتی باید مدتی رو به ایران برید و بعد برگردید)

8)داشتن طبیعت بسیار بسیار زیبا و دسترسی به بهترین تفریح های محبوب ثروتمندان دنیا به هزینه ای خیلی پایین سواحل این کشور هر ساله میزبان میلیون ها توریست هست

9)دوستی مکزیکی ها با ایرانی و نداشتن هیچ گونه عناد و دشمنی و نژاد پرستی .نداشتن حس غربت و غریبی بینشون

10)با مدارک فارغ التحصیلی کشور مکزیک به مراتب بهتر و راحتر میشه به کشورهای دیگه برای مقاطع بالاتر اپلای کرد تا مدارک تحصیلی ایران

11)سفر کردن بدون دردسر به ایران و دعوت کردن خانواده های دانشجویان به مکزیک بدون داشتن قوانین دست و پاگیر مثل ویزای مالتی پل و یا رفتن پدر و مادر به یک کشور دیگه برای گرفتن ویزا و رد شدنشون اتلاف وقت و هزینه
    دانشجوی مکزیک کارت اقامت موقت می گیره و هر وقت دلش بخواد می ره کشورش و بر می گرده بدون هیچ دردسری

12) دار بودن پتانسیل خیلی بالای بازار کار برای رشته های مختلف دومین دره سلیکون جهان در کشور مکزیک قرار داره. شما الکترونیک خوندی می دونستی بزرگترین کارخانه آی بی ام در مکزیکه فلکستورنیک چطور؟

13) ارزان بودن و رایگان بودن خدمات در مانی برای دانشجویان خارجی (نگید که امریکا هم همینطوره که هاسپیتال بیل یک شب خوابیدن در بیمارستان یک دانشجوی ایرانی رو براتون ارسال می کنم دقیقا برابر مبلغ خرید یک آپارتمان در کرج )

14)داشتن نمونه های دانشجویی موفق ایرانی در مکزیک البته هر ایرانی تقریبا رفته اونجا دیگه بر نگشته می تونید یک بررسی بکنید ببیند فرزندان بعضی از کارکنان سفارت ایران در مکزیک با اینکه والدینشون به ایران رفتن کجا هستند.

15) داشتن اساتید بین المللی در دانشگاه ها مزایای مبادله شدن با دانشگاه های دیگر برای مدتی معین (برای دانشجویان ایرانی باید بررسی بشه بخاطر نوع پاسپورتشون)

اینها دلایل خیلی کلی بودن از ادامه پیدا کردن این تاپیک امیدوارم قانع شده باشید.

اینم یک مقاله درمورد دلایل انتخاب مکزیک به قلم یک متخصص امریکای
    یک کشور بسیار ناامن و مرکز مواد مخدر. یه دانشجوی پسر خارجی رو پلیس زن اونجا به بهانه گشت گرفته و با باتوم بهش تعرض کرده ..اگه این همه محاسن که میگی داره پس بلابد در سفارتش در کشورهای مختلف صف کشیدن.خود ونوس خانم که انقدر ازش تعریف میکنه هم الان اونجا نیست .واقع بین باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

ضمن تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون رو به اشتراک می گذارند.
    من خودم در حال مطالعه زبان آلمانی هستم و قصد تحصیل در آلمان رو دارم.
    اما موضوع مکزیک که اخیرا در این فروم داغ شده من رو وادار کرد تا بر حسب کنجکاوی یه جستجویی در مورد این کشور داشته باشم.
    در مورد امنیت در این کشور که نگرانی خیلی از دوستان هست.
    حق با کاربر venoousاست.اگر بخواهم خودمونی بگم این کشور اسمش بد در رفته نه اینکه امنیتش عالی باشه ولی خب به قول خود مکزیکی ها در اینترنت امنیتش از خیلی ایالت های آمریکا و کانادا بالاتره.
    من اینجا چند تا از نقل های جالب که در سایت ها هست رو میزارم بعدش منابعش رو هم میزارم اگر دوستان علاقه داشتند می تونند برن تحقیقات بیشتر بکنند.
    Canadian travel writer
    “I’ve been travelling to Mexico for decades — hell, I even got married here. Since 2010, I’ve spent half the year here. I’ve driven thousands of kilometres from north to south, east to west. Have I ever felt unsafe? No. I have, however, felt uneasy in my hometown of Vancouver, a city with many back alleys I wouldn’t dream of walking after dark.”
    The magnificent beaches and ancient ruins of the Mexican State of Yucatan are among the safest and most spectacular resort beaches in the world. Yucatan’s low homicide rate is lower than the rural U.S. States of Wyoming, Montana, Oregon and North Dakota, West Virginia and several others
    .
    Mexico City is 4 times safer than Washington D.C.

این بخش مثبت قضیه است اما در بعضی سایت ها مثل
    سایت بخش کنسولی آمریکا در مورد هشدارهاش در مورد جنایت این هشدار رو داده
    Crime in Mexico continues to occur at a high rate and can often be violent.
    یا سایتی که اطلاعات کشورهای مختلف رو داره و حتی امکان مقایسه هم داره در مقایسهsafety index به طور مثال تهران و مکزیکو سیتی رو این گونه بررسی کرده
    Safety Index 38.23 34.72
    که خب از نظر این سایت تهران از نظر امنیت وضعیت بهتری از مکزیکوسیتی داره
    لینک منابع
    http://www.numbeo.com/quality-of-lif...y2=Mexico+City
    http://travel.state.gov/travel/cis_p...970.html#crime
    http://isitsafetotraveltomexico.com/
    http://howsafeismexico.com/
    امیدوارم این لینک ها به هموطنانم در تصمیم گیری بهترشون کمک کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)