صفحه 17 از 60 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط LLmoh نمایش پست ها
    دوستان سلام:
    من یک مشکلی دارم . من به اساتید زیادی در رشته خودم ایمیل دادم ولی حتی یک نفر هم جواب منو نداده. نمی دونم مشکل از چی هستش. ایا اساتید مکزیک جواب ایمیل میدن ؟ حتی اگه دانشجو نیاز نداشته باشن و رد کنند .
    رشته ات چیه؟؟واسه کدوم دانشگاهها اقدام کردی؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed059 نمایش پست ها
    رشته ات چیه؟؟واسه کدوم دانشگاهها اقدام کردی؟؟
    IT خوندم . معدلم 84هستش.البته از 100. مقاله هم دارم که اکثرا در کنفرانس های IEEE ارائه دادم. برای کشورهای مختلفی اقدام کردم . هر استادی که زمینه کاری مشابه با من داشته بهش ایمیل دادم .اگه جواب ندادن باز ایمیل دادم ولی هیچ کس جواب منو نمی ده . الان 1 سال هست که اقدام می کنم و فایده نداره. غیر از 1 مورد که المان بود ولی بورس ندادن.

دیگه به این نتیجه رسیدم من با سابقه کار و معدلم و مقاله هام خیلی داغونم که هیچ کس جواب نمیده . میخوام بدونم مکزیک هم در پاسخگویی همینطور هستند؟ جواب نمی دن؟

دوستان فکر می کنید با توجه به روزومه من مکزیک امیدی هست؟

مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط LLmoh نمایش پست ها
    IT خوندم . معدلم 84هستش.البته از 100. مقاله هم دارم که اکثرا در کنفرانس های IEEE ارائه دادم. برای کشورهای مختلفی اقدام کردم . هر استادی که زمینه کاری مشابه با من داشته بهش ایمیل دادم .اگه جواب ندادن باز ایمیل دادم ولی هیچ کس جواب منو نمی ده . الان 1 سال هست که اقدام می کنم و فایده نداره. غیر از 1 مورد که المان بود ولی بورس ندادن.

دیگه به این نتیجه رسیدم من با سابقه کار و معدلم و مقاله هام خیلی داغونم که هیچ کس جواب نمیده . میخوام بدونم مکزیک هم در پاسخگویی همینطور هستند؟ جواب نمی دن؟

دوستان فکر می کنید با توجه به روزومه من مکزیک امیدی هست؟

مرسی.
    برای دانشگاه های مکزیک سابقه کاری خیلی اهمیت چندانی نداره .مقاله هاتون هم کافیه برای اونجا
    برای دانشگاه های مکزیک باید خیلی خیلی پیگیری کنید اگر یک دانشگاه جواب نداد بعدی و بعدی
    توی خصوصی هم به شما گفتم از طریق خود دانشگاه هم اقدام کنید یعنی مستقیم به مدیر گروه کامپیوتر ایمیل بزنید و بهش شرایط و مدارکتون رو توضیح بدید و بپرسید آیا حاضر هستند به شما فاند بدن

برای فاند دولتی هم که دیگه توی این فروم خوندید باید از طریق سفارت پیگیری کنید.

بله با توجه به رزومه شما مکزیک امیدی هست به شرطی که پیگیری کنید و اسپانیایی بخونید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

کسی می دونه چرا دانشگاه گواناخوتو اصلا جواب ایمیل نمیده! یعنی تعطیلان تا الان؟!!!! من یک ماه پیش به آقای اریک و خیلی های دیگه ایمیل زدم تو دانشگاه گواناخوتو، ولی خبری نشد. دوباره چند وقت پیش بعد از تعطیلات سال نوشون یه ایمیل کلی زدم و بازم آقای اریک رو توی لیست دریافت کننده ها گذاشتم، با این حال دریغ از یک پاسخ. سپهر جان شما خبری گرفتید از این دانشگاه، تا اونجایی هم که یادمه ونوس عزیز هم باهاشون مکاتبه کرده بود. آیا موفق شدید ارتباط بگیرید باهاشون؟

Junior Member

علی جان من از حدود 1/5 ماه پیش بهشون ایمیل دادم .نه فک کنی به یه نفرا! کلا به تمام پرسنل .فک کنم الان فقط دربون دانشگاه ازم ایمیل نگرفته باشه .چند تا هم دوباره تازه فرستادم ولی جواب بده نیستن اینا .شاید یه داستانی داره، که ما نمیدونیم یا : کلا خیلی تعطیلن اینا . یعنی یا زباناشون تعطیله (که آخه تو فضای آکادمیک خیلی بعیده) یا اینکه واسه این ایمیل ها ارزشی قائل نیستن .سایتشم که دیگه نور علی نوره . چهار خط به انگلیسی نوشته خودشو راحت کرده .من کلی زمان گذاشتم ترجمه کردم (با گوگل ترنسلیت هم یه داستانهای خودشو داره)

من هیچ جایی،به جز اون فایل pdf ندیدم این دانشگاه واسه لیسانس بورس بده (تاکید میکنم هیچ جا).از طرفی این فایل واسه برنامه پارسال بوده معلوم نیست امسالم اینطوری باشه یا نه! یعنی اصن نه تو سایت درست درمون نوشته نه اینا جواب میدن که کلا فرآیند امتحان ورودی،پذیرش،بورس و ......چجوریه.
    واقعا نمیدونم چقد میشه رو این داستان بورس این دانشگاه واسه این مقطع حساب باز کرد.سفارتشونم که آبی ازش گرم نمیشه.
    ویرایش توسط sepehrrr : January 14th, 2014 در ساعت 03:16 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    علی جان من از حدود 1/5 ماه پیش بهشون ایمیل دادم .نه فک کنی به یه نفرا! کلا به تمام پرسنل .فک کنم الان فقط دربون دانشگاه ازم ایمیل نگرفته باشه .چند تا هم دوباره تازه فرستادم ولی جواب بده نیستن اینا .شاید یه داستانی داره، که ما نمیدونیم یا : کلا خیلی تعطیلن اینا . یعنی یا زباناشون تعطیله (که آخه تو فضای آکادمیک خیلی بعیده) یا اینکه واسه این ایمیل ها ارزشی قائل نیستن .سایتشم که دیگه نور علی نوره . چهار خط به انگلیسی نوشته خودشو راحت کرده .من کلی زمان گذاشتم ترجمه کردم (با گوگل ترنسلیت هم یه داستانهای خودشو داره)

من هیچ جایی،به جز اون فایل pdf ندیدم این دانشگاه واسه لیسانس بورس بده (تاکید میکنم هیچ جا).از طرفی این فایل واسه برنامه پارسال بوده معلوم نیست امسالم اینطوری باشه یا نه! یعنی اصن نه تو سایت درست درمون نوشته نه اینا جواب میدن که کلا فرآیند امتحان ورودی،پذیرش،بورس و ......چجوریه.
    واقعا نمیدونم چقد میشه رو این داستان بورس این دانشگاه واسه این مقطع حساب باز کرد.سفارتشونم که آبی ازش گرم نمیشه.

بله سپهر عزیز به هر صورت، فعلا اینگونست منم سر ازکار این دانشگاه درنیاوردم. و یه چیز دیگه اینکه من توی این چند وقتی که دارم سرچ می کنم راجع به دانشگاه های مکزیک یه چیزی دستگیرم شده و اون اینکه تا یه جایی اکثر دانشگاه هاش یه چیز واحدی رو میگن، ولی از یه جا به بعد کاملا یه ساز دیگه ای برای خودشون می زنن! مثلا من با دانشگاه UNAM که مکاتبه کردم برای لیسانس، میگه فقط باید یا دانشجوی exchage باشی یا مهمان! و پیشنهادش اینه وقتی توی دانشگاه مورد نظرت ثبت نام کردی و مشغول یادگیری اسپانیای هم شدی، می تونی به عنوان یه دانشجوی مهمان اونم برای یک ترم و یا یک سال بیای اینجا! خیلی جالبه بعد در جواب سئوال من که خوب بالاخره دانشگاه باید یه نامه پذیرش به دانشجو بده که بتونه ویزا بگیره، میگه اول بهتره با CEPE (دپارتمان زبان دانشگاه) مکاتبه کنی چون زبان دانشگاه اسپانیاییه! با دپارتمانش برای بار دوم چک کردم، قیمت داده و دوره های کلاساشو گفته، بعد برای ویزا هم گفت تمام اطلاعاتتو بده، من برات درخواست ویزای توریستی کنم، یعنی دقیقا همون حرفی که 1 ماه پیش زده بود. البته از حقم نگذریم قیمت کلاسای زبانش خیلی خوبه بصورت فشرده هست هر یک ماه و نیم یه level به حساب میاد، 5 روز در هفته، روزی 3 ساعت که میشه 90 ساعت هر level، قیمتشم زده بود 405$ دلار هر level، که یه هزینه ثبت نام هم داره اونم 72$ دلار. کلا 8 تا level داره 4 تا basic ، سه تا intermediate و یکی هم advanced. البته اگه یه نفر باید همه level ها رو پاس کنه خیلی خوب نیست چون دقیقا یک سال طول می کشه! ولی خودشون می گفتن که اگر اینترمیدیت باشی کفایت می کنه برای دانشگاه.

با دانشگاه ITAM هم مکاتبه کردم که کلا یه چیز دیگه میگه، اول میگه که باید یه امتحانی به نام SAT رو بدی که در سفارتخانه های آمریکا در کشورهای دیگه برگزار میشه که کشورهای اروپایی هم من دیدم میگیرن این امتحانو در بعضی موارد. بعد باید چک کنی ببینی آیا سفارت می تونه این امتحانو برات مهیا کنه اونجا یا نه؟ که من حتما اینو می پرسم ازشون.

و یک درس بزرگ دیگه اینکه باید با این مکزیکی ها خیلی صبورتر بود! آدمو شاکی می کنن یهو بره تو دانشگاه Cancun درس بخونه ترمی هم 4400 دلار بده ها! البته فکر کنم این آب و هواشه که بدجوری روی شهریه اش تاثیر گذاشته

Junior Member

الان که دارم این کامنت رو می نویسم ساعت دقیقا به وقت مکزیک 14:20 هستش، 23:50 به وقت ایران. من الان با دانشگاه گواناخوتو تماس گرفتم، واقعا جالبه که کسی جواب تلفن رو هم نمیده! فکر کنم امسالو همگی با هم دسته جمعی رفتن off . به نظر من اگر دانشگاه هایی مثل همین گواناخوتو و سایر دانشگاه های دیگه که بورس میدن دانشجو رو ساپورت نکنند، خیلی نمیشه روی دانشگاه های دیگرش حساب باز کرد. نمونش من توی پست قبلیم نوشتم مثلا دانشگاه Cancun برای هر ترمش $4400 دلار شهریه می گیره یعنی سالی $8800 تا! یا مثلا دانشگاه مونتری ترمی $6000 دلار یا سالی 12000$ میگیره که ایمیل کامله دانشگاهش توی کامنت شماره 45 هستش. که با این مقدار میشه توی دانشگاه های رده پائین تر انگلیس هم تحصیل کرد. البته هستند دانشگاه های دیگه که کمتر هم میگیرن مثل گوادالاخارا که سالی 2000 دلار شهریش هست. بهترین گزینه به نظر من بورس هستش خصوصا برای دوستانی که می خوان ارشد یا دکترا بخونن چون گزینه و درصد گرفتن بورسشون خیلی بیشتر از مقطع لیسانسه.

Junior Member

علی جان ممنون از پیگیریت.
    من فک نمیکنم بشه رو این دانشگاه حساب کرد . بورس که هیچی ، وقتی جواب ایمیل و تلفن نمیدن، چجوری آدم میتونه این دانشگاه رو بیاره جزو تصمیم گیریهای زندگیش.
    کلا نتایجی که تا اینجا من میتونم بگیرم همونطور که قبلا گفتم : یا سواد انگلیسی ندارن (که باید ایمیل اسپنیش بدیم ببینیم جواب میدن یا نه) - یا خیلی خیلی بی خیالند (در اصل بی مسئولیت) - یا دانشگاه تغییر کاربری داده شده موزه ( نه که ساختمونشم تاریخیه ! ) البته تو موزه هم جواب تلفن و میدن معمولا.

نقل قول نوشته اصلی توسط abi110 نمایش پست ها
    الان که دارم این کامنت رو می نویسم ساعت دقیقا به وقت مکزیک 14:20 هستش، 23:50 به وقت ایران. من الان با دانشگاه گواناخوتو تماس گرفتم، واقعا جالبه که کسی جواب تلفن رو هم نمیده! فکر کنم امسالو همگی با هم دسته جمعی رفتن off . به نظر من اگر دانشگاه هایی مثل همین گواناخوتو و سایر دانشگاه های دیگه که بورس میدن دانشجو رو ساپورت نکنند، خیلی نمیشه روی دانشگاه های دیگرش حساب باز کرد. نمونش من توی پست قبلیم نوشتم مثلا دانشگاه Cancun برای هر ترمش $4400 دلار شهریه می گیره یعنی سالی $8800 تا! یا مثلا دانشگاه مونتری ترمی $6000 دلار یا سالی 12000$ میگیره که ایمیل کامله دانشگاهش توی کامنت شماره 45 هستش. که با این مقدار میشه توی دانشگاه های رده پائین تر انگلیس هم تحصیل کرد. البته هستند دانشگاه های دیگه که کمتر هم میگیرن مثل گوادالاخارا که سالی 2000 دلار شهریش هست. بهترین گزینه به نظر من بورس هستش خصوصا برای دوستانی که می خوان ارشد یا دکترا بخونن چون گزینه و درصد گرفتن بورسشون خیلی بیشتر از مقطع لیسانسه.
    دانشگاه ها تا بیست و پنج ژانویه تعطیله
    امروز هنوز 16 هست
    حتی توی امریکا هم هنوز کلاسا شروع نشده .امروز من دانشگاه بودم فقط یک تعدادی از پرسنل سر کارشون بودند
    مکزیک که تعطیلاتش برای بهار و کریسمس بیشتر از امریکا هم هست

من قول می دم دانشگاه گواناخواتو رو خودم پیگیری کنم ماه دیگه می رم مکزیک

این مبالغ شهریه ها که نوشتی مال دانشگاه های خصوصیه
    برای فوق لیسانس دانشگاه گوادالاخارا دانشجوی خارجی ترمی 14000 پزو می ده میشه هزار و سی صد دلار ترمی میشه تقریبا ماهی سیصد و بیست و پنج دلار این برای کسی هست که فاند نداره کسی هم که فاند داره شهریه نمیده

شهریه دوره لیسانس دانشگاههای دولتی خیلی خیلی خیلی کمه این مبالغی که شما نوشتی مال دانشگاه های خصوصیه برای دوره لیسانس قبلا هم گفتم فاند من ندیدم بدن مگر همون فاند دولتی

چندین بار دیگه هم گفتم بهتون که دانشجوی خارجی معمولا شهریه نمی ده بهش خیلی تخفیف می دن .این در صورتی هست که اصلا فاند ندارید نامه می نویسید و می گید من پول ندارم و بهم تخفیف بدید تا هشتاد درصد حتی تخفیف می گیرد اگر شاگرد اول بیشتر هم صد درصد شهریه بخشیده میشه.
    من حتی یک ترم شهریه کامل ندادم ندادم هرچند خارجی محسوب نمی شدم اما بخاطر معدلم هر ترم بهم گرند می دادن

بعضی رشته ها اصلا روی خودشون بورس دارن مثلا رشته فنی آوری تدریس دانشگاه گوادلاخارا مقطع فوق و دکتار کلا روی خودش فاند داره یعنی شما پذیرش بگیرید برید از همون روز اول فاند هم دارید به سفارت و وزارت امور خارجه هم هیچ ربطی نداره مگر صدور ویزا مبلغ فاند هم بازززز هم می گم بیشتر از فاند دولتی هست.

بی حوصلگی نکنید پیگیری کنید بلاخره جواب می گیرید.این همه دانشجوی ایرانی دارن اونجا درس می خونن اونا چطوری رفتن مگه؟ پیگیری کردن الانم دارن درس می خونن اونجا
    اگر هم فکر می کنید ارزشش رو نداره خوب سراغ دانشگاه های دیگه و کشورهای دیگه برید ولی بهترین کار پیگیری همزمان همشون با هم هست.

من حدس می زنم جوابتون رو نمی دن چون ثبت نام بورس دولتی مهلتش برای امسال تموم شده و ددلاین رو گذرونده. ولی برای اطمینان بیشتر من پیگیری می کنم

سپهر جان آدرس ایمیل های رو که بهشون ایمیل زدی برای من بفرست البته بغیر دربون
    منم یک دور بهشون ایمیل بزنم ببینم چرا جواب ندادن
    علی جان به اریک زنگ زدم هنوز نیومدن سرکار

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    علی جان ممنون از پیگیریت.
    من فک نمیکنم بشه رو این دانشگاه حساب کرد . بورس که هیچی ، وقتی جواب ایمیل و تلفن نمیدن، چجوری آدم میتونه این دانشگاه رو بیاره جزو تصمیم گیریهای زندگیش.
    کلا نتایجی که تا اینجا من میتونم بگیرم همونطور که قبلا گفتم : یا سواد انگلیسی ندارن (که باید ایمیل اسپنیش بدیم ببینیم جواب میدن یا نه) - یا خیلی خیلی بی خیالند (در اصل بی مسئولیت) - یا دانشگاه تغییر کاربری داده شده موزه ( نه که ساختمونشم تاریخیه ! ) البته تو موزه هم جواب تلفن و میدن معمولا.
    شایدم ددلاین تموم شده و جواب نمی دن
    ایمیل ها رو برای من بزار

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)