صفحه 2 از 60 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

دوست عزیز بسیار تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که با ما در میان گذاشتید.لطف میکنید اگر توضیح دهید شرایط اقامت مکزیک به چه صورت است؟یعنی در صورتیکه شخصی با ویزای دانشجویی بیاد مکزیک بعداز اتمام تحصیل چگونه میتونه اقامت بگیره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط yass22 نمایش پست ها
    دوست عزیز بسیار تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که با ما در میان گذاشتید.لطف میکنید اگر توضیح دهید شرایط اقامت مکزیک به چه صورت است؟یعنی در صورتیکه شخصی با ویزای دانشجویی بیاد مکزیک بعداز اتمام تحصیل چگونه میتونه اقامت بگیره؟
    در خصوص مکزیک در 2 صفحه گذشته این تاپیک یکی از دوستان ظاهراً اونجا تشریف دارن و اطلاعات خوبی در اختیار بچه ها گذاشتن میتونید مراجعه نمایید.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

متن ايميل دريافت شده از سفارت كشورمون در مكزيك به بنده:
    بسمه تعالي هموطن ارجمند
    آقاي احسان

با سلام
    دانشگاههاي مکزيک به دو دسته دولتي و خصوص ،​همانند بيشتر کشورها، تقسيم مي شوند. دانشگاههاي دولتي با امتحان ورودي دانشجو مي پذيرند که براي اتباع ديگر کشورها به لحاظ تسلط کمتر به زبان اسپانيولي بسيار دشوار است.
    دانشگاههاي خصوصي امتحان ورودي ندارند ولي بسته به نوع دانشگاهها شهريه قابل توجهي دريافت مي دارند.
    هزينه زندگي در مکزيکو سيتي نسبتا گران و در ديگر شهرها مناسبتر است.
    در عين حال دولت مکزيک ساليانه دو بورس تحصيلي به ايران اختصاص داده است که از طريق سفارت آنکشور در تهران پي گيري مي گردد.
    بهترين دانشگاه دولتي مکزيک در رشته هاي مهندسي موسسه ملي پلي تکنيک
    IPN
    مي باشد.
    امتحان ورودي براي مقاطع فوق ليسانس و دکتري آسانتر از مقطع ليسانس مي باشد.
    تعداد دانشجويان ايراني در مکزيک قليل مي باشد که احتمالا به سختي ورود در دانشگاههاي اين کشور و يا به زبان اسپانيولي باز مي گردد.
    انشاء الله موفق باشيد
    سفارت جمهوري اسلامي ايران
    مکزيکوسيتي
    iranemb.mex@mfa.gov.ir
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط yass22 نمایش پست ها

قبل از پاسخ از به دوست عزیز
    از همه تقاضا می کنم سوالات رو توی همین تایپک بفرستید و تا من مجبور نشم هر سوال رو چندین بار بصورت پیام خصوصی پاسخ بدم .

هر دانشجو و یا هر فرد متخصصی به محض اینکه در کشور مکزیک کار پیدا کنه می تونه اقامت اون کشور رو تقاضا کنه در قبل نوع ویزا ها تقسیم بندی می شد مثلا توی کارت اقامت من نوشته بود متخصص حرفه ای برای همین هم من نتونستم بورسیه بین دو کشور رو بگیرم چون اقامت و کار داشتم .

اما حالا اقامت ها دو دسته شده

Temporal
    Permanente

دسته اول کسانی هستند که برای مدتی تقاضای کار تحصیل و زندگی در این کشور رو کردن.به عبارت ساده این یک اقامت موقت در مکزیک هست.این افراد بعد از مدتی اقامت در مکزیک می تونن وضعیت اقامتشون رو تغییر بدن و تقاضی اقامت دائم کنند.

دسته دوم کسانی هستند که دیگه می خوان در این کشور زندگی کنن و بمونن و یا ازدواج کردن و یا به شکل سرمایه گذاری می خوان شهروند مکزیک بشن یا هم که جزء دسته اول بودن و بعد از گذشت یک زمان خاص اجازه اینو دارن که فکر کنم سه تا پنج سال توی قانون جدید سال 2013 هست حالا می تونن شهروند دائم بشن.
    کسانی که شهروند دائم میشن بعد از گذشت پنج سال از اقامت دائم می تون تقاضای ملیت مکزیکی کنن یعنی پاسپورت مکزیکی بگیرن البته اگر با مکزیکی ازدواج کنن یا از یک مکزیکی بچه داشته باشن بعد از دو سال پاسپورت رو دریافت می کنن
    این عکس پایین یک نمونه از کارت اقامت یا همون گرین کارت مکزیک هست.

http://visasmex.com/images/Nuevo-Documento.gif

وقتی کسی کارت اقامت مکزیک رو داشته باشه چه موقت چه دائمی دیگه برای رفت و امد به مکزیک مشکلی نخواهد داشت یعنی هر بار برمی گردید ایران نمی خواد دیگه برید سفارت عملا شما دیگه به سفارت مکزیک کاری نخواهید داشت و همه کارها در اداره مهاجرت مکزیک انجام میشه برعکس امریکا که اگر ویزای دانشجوی تون تموم بشه باید برید بیرون و دباره تقاضا بدید باز برید توی پروسه کلیر و بقیه مسخره بازی های امریکایی
    مکزیک همه کارهای شما رو وقتی داخل هستید اداره مهاجرت انجام می ده مثلا یک دوره فوق خوندید می خواید برید دکترا اگر بورسی که گرفتید قراردد شما رو مجبور به بازگشت به کشورتون برای یک مدت خاصی (فک کنم سه ماه باشه ) نکرده باشه بدون خروج از مکزیک می تونید برید برای دکترا و کارت اقامت و دانشجویی رو تمدید کنید
    یک خوبی دیگه مکزیک اینه که باز هم مثل امریکا نمی اد دانشجو رو بهش وبزا یک بار ورود بده شما کارت و ویزای دانشجوی رو که گرفتی هر چقدر دوست داری برو بیرون و بیا فقط از یک تعداد روزهای خاص که برخلاف قوانین تحصیلی هست نباید خارج از کشور باشی مثلا نه ماه تحصیلی هشت ماه بیرون نباش

کارت اقامت موقت هر ساله باید تمدید بشه سر همون تاریخی که صادر شده البته از یک ماه قبل باید برید اداره مهاجرت کارت رو تحویل بدید.اگر می خواید تقاضای اقامت دائم و بعدا ملیت بکنید تعداد خروج از کشور باید محاسبه شده باشه در غیر اینصورت کارت اقامت دائم به موقت تبدیل نمیشه مثلا یک ایرانی بازاری اومده بود کارت اقامت موقت داشت فقط یک ماه به باطل شدن کارتش می اومد و بعد هم می گفت منو اقامت دائم کنیدکه خوب نشد و مجبور شد همون داستان تکراری ایرانی های این مدلی یعنی ازدواج با یک پیر زن همسن مادر بزرگش و غیره و غیره رو بره
    شما باید به دولتشون ثابت کنید در این کشور اقامت و حضور دارید و واقعا شهروند هستید کار می کنید یا درس می خونید یا هر چیز دیگه فقط یک شهروند هستید ...

کارت اقامت دائم تمدید لازم نداره هر چقدر هم دوست دارید می تونید از کشور خارج بمونید فقط اگر می خواید بعد پاسپورت بگیرید گفتم توی پنج سال هشت ما بیشتر نمی تونید از کشورشون بیرون باشید.مگر همون بند ازدواج مکزیکی و بچه مکزیکی رو داشته باشید که باز کیس فرق می کنه دیگه.

این سایت اداره مهاجرت مکزیک
    http://www.gobernacion.gob.mx/es_mx/...icion_estancia

شما هر سوالی داشته باشید ایمیل بزنید صد البته به اسپانیایی باور کنید طی یک هفته تا دو هفته جوابتون رو می دن.من که بدون وکیل همه کارهام رو از طریق هم سایت انجام دادم.نسخه اینگلیسی هم داره اما به کاملی اسپانیش قطعا نیست.

پاسخ کوتاه: بله دوست عزیز اگر در کشور مکزیک درس بخونید و یک کارفرما پیدا کنید می تونید اقامت دائم بگیرید.خودتون هم بعد از اتمام تحصیل می تونید کاری و شغلی ایجاد کنید سرمایه نجومی که برای ایجاد شغل در امریکا مورد نیاز هست (پنصد هزار دلار) در کشور مکزیک تقاضا نمی شود با هر سرمایه ای می تونید شغل ایجاد کنید و اقامت دائم بگیرید
    اگر با بورسیه به مکزیک می اید شرایط ماندن و کار کردن رو باید خودتون با محل بورسیه بررسی کنید.

پاسخ کلی به پیام های خصوصی:

خواهش می کنم دنبال این آدمهای سود جو و شرکت های کاریابی و فرستادن قاچاقی نرید اگر با روشی درست حالا تحصیلی یا کاری یا توریستی قانونی و مشخص بیاید مکزیک یا هر کشوری دیگه ای ،از یک اعتبار خیلی خاصی برخوردار خواهید بود و مطمئن باشید می تونید کار هم پیدا کنید و کار کنید درست زندگی کنید اگر توانایی داشته باشید.
    ماه پیش که اداره مهاجرت بودم و شنیدم یک عده ایرانی غیر قانونی که توشون خانوم های جوون زیادی بوده رو با پلیس دیپورت کردن و از کشورشون اخراج کردن خیلی حس بدی بهم دست داد.اکثر اینها هم بدون اطلاعات و برنامه ریزی اومده بودن و فریب خوردن.

هر کشوری می خواید برید زندگی کنید حتی همین امریکا حتی همون ایران خودمون تا زبونشون رو بلد نباشید تا قوانینشون رو رعایت نکنید پیشرفت نمی کنید.

لطفا تصور نکنید مکزیک راهی هست برای رفتن به امریکا
    وقتی من از افیسر توضیح خواستم که چرا کلیر من اینقدر طول کشید گفت محل تولد ایران ...

اگر مکزیک رو به عنوان کشور زندگی و محل اقامت و تحصیل انتخاب کردید بیاید اگر نه مکزیک پل ورود به امریکا نیست و از مسیر امریکا اومدن خیلی دور می افتید همون ایران بمونید و از ایران برای امریکا اقدام کنید نتیجه بهتری می گیرید هزینه کمتری می کنید.

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

مقایسه مکزیک و امریکا (نظر کاملا شخصی)

اگر بخوام به عنوان کسی که در هر دو کشور زندگی کرده بهتون نظر شخصی ایم رو بگم امکانات زندگی در مکزیک از امریکا به هیچ عنوان کمتر نیست همون برند ها همون مارک ها همون مواد غذایی کسانی که تگزاس زندگی می کنن می دونن بیشتر مواد غذایی از مکزیک می اد حتی شما می رید میسیز لباس و یا شلوار می خرید اتکت زده ساخت مکزیک اشتباهی که من کردم لباس سوغات خریدم به دلار پول دادم د بردم برای استاد مکزیکم اصلا هم دقت نکرده بودم که ساخت مکزیک بود....

امکانات دانشگاهی امریکا از مکزیک بهتره کتابخونه ها قوانین بورسیه ها دلیلش رو هم خوب می دونید این یک صنعت درامد زایی برای کشور امریکاس

تفریح میلیون ها بار در مکزیک بهتر ارزان تر ازاد تر از امریکاس خبرهای سفرهای امریکای های به مکزیک رو بخونید

موقعیت پیدا کردن کار به نظر من در هر دو کشور کاملا برابر هست شاید در همه دنیا برابر اول شانس دوم توانایی و پارتی

در امد به عنوان متخصص کار کردن درامد توی امریکا بیشتر از مکزیک هست حتی با توجه به پایین تر بودن هزینه ها زندگی در مکزیک باز هم درامد امریکا بیشتر هست.

آرامش توی کشور مکزیک خیلی بیشتر از امریکاس چون از چیزی نمی ترسید چون می تونید کل فامیل رو بار بزنید عقب هواپیما و با خودتون بیارید چون وقتی اومدید دیگه ترس برگشتن ویزا بدن ندن ندارید چون با هزینه کم هم می تونید زندگی کنید حتی توی شهرهای بزرگ چون درست برخورد کنید و توانمند باشید همه کمکتون می کنن

امریکا خوب چون قوانین واقعا سخت گیرانه هست باید خیلی خیلی دقت کنید هفته پیش یک دوست ایرانی دانشجو بخاطر رد نشدن از روی خط عابر پیاد توی خیابون جریمه شده صد و هشتاد دلار این باید بره حالا دادگاه و عجز ناله و غیره شاید یک دوره اموزشی بهش بدن و شاید جریمه اش رو ببخشن.این برای ادمی مثل من برخورنده نبود چون نه ایران نه مکزیک نه هیچ کشوری دیگه ای که بودم بغیر از خط عابر پیاده عبور نکردم اما باید قیافه وحشت زده این دوست دانشجوی ایرانی رو میدید.

خدمات درمانی اگر بیمه خیلی گرون داشته باشید گرون می گم یعنی بالای هزار تا خوب زیاد نگران نباشید همه چیز امن و امان البته از من بشنوید همه صد صفحه قرار داد بیمه ای که خریدد رو به دقت بخونید ترجمه کنید بفهمید والا بلای که سر من اومد سر شما می اید صفحه نود هشت قرار داد مثلا نوشته ام ار ای جز بیمه هست مگر دستگاهش بمان باشه اونقت که یک قبض چاقالوی سی هزار دلاری از بیمارستان می اد در خونه که شما بدهکارید حالا برو خودت رو جر ده بگو من بیمه داشتم من این من اون کردیت کارت بسته میشه و شما مقرض و برو بدو وکیل بگیر یعنی شرکت های بیمه دزدان با ابروی هستند

خدمات درمانی مکزیک چه دانشجو چه کارمند چه کارگر صد در صد رایگان بله درست خوندید رایگان .تازه دارو هم مجانی می دن بیمارستان حتی سرطان هم بگیرید مجانی درمان میشید پزشک های بسیار بسیار خوبی هم داره .من با اینی که پنصد دلار پول بیمه چهار ماه دادم (از اون ارزون ها خرید که فقط دانشگاه ثبت نام کنن) اما برای درمان بلیط هواپیما می گیرم می رم مکزیک راستش می ترسم سی هزار دلار دیگه بره تو پاچه ام .تو امریکا درمانگاه دانشگاه پزشک ندارن فقط پرستار شما رو می بینه بعد می تونید لیست بیمه رو چک کنید ببیند دکترهای طرف بیمه شما کیا هستند هزینه هاشون چقدر یک سایت هم داره مثلا رادیوگرافی فلان ابعاد بهمان شفافت بیسان چقدر میشه هر وقت هم تشریف ببرید دکتر اولش یک فصل کامل تخلیه اطلاعاتی میشید و تمام اطلاعات دیتا ماینینگ میشه بعد هم یک دارو با یک دزی بهتون می دن که پشه هم باهاش درمان نمیشه
    خلاصه تو امریکا ادم مریض بشه به غلط کردن می افته این تجربه منه

مکزیک همه جای شهر داروخانه های هست که پشتش یک پزشک عمومی نه پرستار نشسته فقط هم ویزینش بیست پزو معاینه می کنه و دارو می ده و تمام .این مسخره بازی های امریکا رو هم نداره متخصص و تجهزیات خواستی هم بیمارستان بیمه ات می ری وقت می گیری مجانی درمان میشی.

خلاصه اینکه امریکا به شدت قانون مند هست و همین قانونمندی گاهی دست پای آدم رو بد جور می بنده آدم خسته میشه
    اما قانون خوبی های زیادی هم داره
    فقط باید حوصله کنی و دائم پیگیری کنید و حتمی باید با وکیل در تماس باشید

مکزیک مثل ایران یک کشوری یک دست و خلاص هست و نژادشون مشخصه و می تونی تقسیمشون کنی مکزیکی یا خارجی
    اما توی امریکا به نظر من همه خارجی هستن همین ایرانی های که اینجا حتی بعد گرین کارت پاسپورت امریکای هم گرفتن اما بازم امریکای نیستن همشون ایرانی ایرانی هستند رستوارن ایرانی میرن رقص ایرانی دارن فارسی حرف می زنن

اما مکزیک فرق داره خارجی که خوب مشخصه تعدادشم قطعا از مکزیکی خیلی کمتره از همه کشوره ها هستن حالا امریکای کانادیی و امریکا لاتینی بیشتر اما بازم تعداد مکزیکی بیشتره

برای همین رقابت بیین خارجی ها کمتر ارزش خارجی بودن هم دارن مثل تو ایران مثلا می ره یک اداره می گه ببخشید من خارجی هستم بلد نیستم این فرم رو پرکنم صد نفر داوطلبانه می ریزن کمکت می کنن .اما توی امریکا نه اینکه کسی کمکت نکنه ولی اصلا طرف چنان با تعجب نگات می کنه که منصرف میشی و خجالت می کشی هرچند هیچ وقت توی امریکا از کسی برخورد بدی در جهت ندونستن چیزی نخواهید دید اما ادم کلا معذب میشه امیدوارم متوجه منظورم بشید
    حس هی من خارجی ام گفتن و به دنبالش فوران ابراز احساسات و کمک و هم دوستی از سر عشق با اون پاسخ گویی بر اساس وظیفه شهروندی و قانون مندی خیلی فرق داره.

تو امریکا قیمت سر کوچه و ته کوچه نداریم همه چیز زنجره ای منظم و ثابت در سراسر امریکاس فقط چیزی که فرق داره مالیت هر ایالت متفاوته مگر از فروشگاه های خاص چیز خاصی خرید کنید. اما مکزیک قیمت جوادیه و تجریش عمرا یکی باشه باید برید بگردید اون جای اصل مثلا بازار بزرگ و میدان تره بار رو پیدا کنید و حالش رو ببرید از خرید ارزون. البته البته فروشگاه های زنجیره ای مکزیک هم قیمت ها در همه کشور ثابت مثلا والمارت نایکی کلوین کلاین ...

در مکزیک حاضرم قسم بخورم تنها نخواید موند دلتون گرفت برید توی یک پارک بشیند و سر صحبت رو با یکی باز کنید شب هم باهاش قرار بزارید برید خرید یا بار یا هر چیزی به هر حال همیشه به قول خودشون شونه ای هست که تو سرت رو روش بزاری

امریکا باید برای خودت باند خودت رو درست کنی حالا چه دانشجوی چه خانوادگی و غیره فکر می کنید بچه های دانشجوی ایرانی چرا اینقدر اینجا هوای همو دارن ؟

توی امریکا همه ادیان هستند و همه هم برجسته و فعال هزار ماشالله سر هر کوچه ای مسجد و گوشت حلال هست عود عنبر سجاده و جانماز هست خوب ملیتهای مختلف وقتی باشن وسایلشون هم هست اما مکزیک اغلب کاتولیک هستن تا دلت بخواد کلیسا هست اما مثلا مسجد و حاجی و ریش حنا بسته و زن پوشیه دار خیلی خیلی کم هست اما تو امریکا فراون یعنی خانوم ایران با مانتو شلوار هم تو امریکا راه بره راحت و معذب نیس اما مکزیک یکی که روسری سرش یکم تو چش هست اما هیچ مشکلی نخواد داشت .مسجد هم باید برید بگردید پیدا کنید اگر هم پایتخت باشید که بهترین مرکز مذهبی همون سفارت

بطور کلی بعد از همه این مقایسه خودتون ببینید چی می خواید از زندگی الانم اطلاعات هم کمتر و بیشتر همه چیز توی اینترنت هست حوصله کنید بگردید بخونید هر کس شرایط زندگی خودشو بهتر می دونه اینا تجربه من بود شاید یک نفر دیگه کاملا نظرش با من مخالف باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اخیرا ایمیلی برای یکی از دانشگاه های مکزیک (Tecnológico de Monterrey) دریافت کرده ام. از انجا که ندیده ام کسی از مکزیک پذیرش بگیره، می خواستم بدونم نظر شما چیه؟ آیا ارزش رفتن داره؟

Dear F
    thanks for your interest. I saw your CV and your profile is appropriate for the ..... . The procedure is to prepare a 20 slides presentation and via SKYPE present it to our committee. The content is based on your MSc. work where the contributions of paper have to be highlighted. In addition 3 o 4 slides can resume a research project on the topic ... A
    Note that you need for your registration your title of MSc translated to Spanish. Now, the VISA takes some time, so i f you held your entrance interview in May, you have good time until September to get your visa. Because the semester begins in September. depending upon you are accepted or not as soon as possible you have apply for the VISA I guess in Tehran.
    The scholarship is around 980 USD which due to the cheap costs in Mexico covers plenty all your outgoings during the study, even you can buy a used car as all the students do.A
    We can not cover the fly tickets. AA

Please send to me your records during the MSc. course. A
    Best regards,A
    دوست عزیز شما از یک دانشگاه خوب اونم با بورس پذیرش گرفتی

می دونی این دانشگاه به هر کسی پذیرش نمی ده ؟ می دونی سطح علمیش جزء بهترین دانشگاه های امریکاس
    می دونی بچه های این دانشگاه جایزه 250 هزار دلاری سیسکو رو برنده شدن؟
    می دونی هر ساله تو جایزه سالانه دانشگاه ام آی تی بچه های دانشگاه تک د مونتری جزه ده تا برترین مخترعین جوان قاره امریکا هستن؟
    وقت گشتن و پیدا کردن لینگ هاش رو ندارم برو خودت توی گوگل چک کن

دوست خوبم من توی هر دوتا کشور امریکا و مکزیک درس خوندم باور کن دانشگاه های دولتی مکزیک بخصوص این دانشگاه دانشگاه ملی و دانشگاه گودالاخارا نه تنها سطح علمیشون از دانشگاه های امریکا کمتر نیست بلکه خیلی هم بالاتر از بعضی از دانشگاه های امریکاس .برو یه سر از بچه های ایرانی دانشگاه های سی اس یو کالفرنیا بخصوص اون بیچاره های که دارن شهریه می دن بپرس ببین وضعیت استادها و کلاس ها چطور .

برو این دانشگاه شک هم نکن موفق میشی اون نهصد و خورده ای دلار هم تو مکزیک اونم توی شهر مونتری کلی پوله
    مردم مونتری همون شهرت همشهری های اصفهانی خودمون رو دارن .برو سریع کاری فاندت رو انجام بده و بلیط رو بخر. مکزیک دیگه کلیرنس هشت نه ماه نداری که از استرس نتونی هیچ کار دیگه ای بگنی .
    اگر امریکا فاند زیر دوهزار دلار و از یک دانشگاه تاپ و عالی دنیا با استاد فوق العاده خوب نداری نیا .رقابت کار پیدا کردن مکزیک کم امریکا تمام شرکت های بزرگش رو منتقل کرده اونجا این دوستمون حرف جالبی زد با یک سرچ توی گوگل می تونی ببینی
    مثلا تگزاس انسترومنت چقدر مساحت رو برداشته اصلا یک شهرک بزرگ صنعتی برای خودش توی مکزیک زده
    مونتری به مرز امریکا نزدیک بعد اومدی با ماشین خودت می تونی بری امریکا و برگردی
    همه دانشگاه های مکزیک این گزینه ارسال دانشجو به خارج با ویزای جی وان رو دارن که اکثرا می رن اروپا شما هر جا دوست داشتی برو.
    .
    خود من اگر به استادم توی امریکا تعهد نداده بودم بر می گشتم مکزیک و میرفتم مجدد همون دانشگاه خودم دکترام رو تموم می کردم .

ایرانی های زیادی توی مونتری زندگی می کنن زنگ بزن سفارت از خانم فهیم شماره یکیشون رو بگیر باهاش تلفنی صحبت کن اطلاعات بیشتر بگیر.

من اون شهر زندگی نکردم اما سفر زیاد رفتم و همیشه از امریکا با ماشین که می رم از توی شهرش رد میشم .شهر خیلی بزرگ شیک و مردم با کلاسی داره عین اصفهان.

دوست دیگه ای از همین فروم توی دانشگاه قبلی من در مکزیک پذیریش گرفت و برای اسپرینگ داره می ره امیدوارم بیاد و اطلاعاتش رو اینجا برای شما بنویسه.
    موفق باشی
    ویرایش توسط venoous : November 27th, 2013 در ساعت 03:51 AM

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مکزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    من خیلی از کشور مکزیک و حوزه تحصیلات تکمیلی اون اطلاعی ندارم اما با یه بررسی ساده دستون میاد که در شهر بسیار عالی در شمال مکزیک ، با ثروت اقتصادی بالا که خود مکزیکی ها از اون به عنوان شهر پولدارها در مکزیک می شناسن و سیستم نزدیک به امریکا رو پیروی میکنه به هر حال همیشه از دیر باز مکزیک به یک کشور خطرناک از دید همه ارزیابی میشده و ببینید برای جاهای دیگر شانس دارید یا خیر.
    من دوتا مقطع تحصیلی رو مکزیک درس خوندم سالها اونجا زندگی کردم و مقیم اون کشور شدم هیچ وقت هیچ خطری منو تهدید نکرد همین الان دوستای خانوم ایرانی زیادی دارم که تو مرکز و مکزیک و سیتی زندگی می کنن و اونا هم خیلی راضی و خوشحال هستن .خطر توی تمام کشور های دنیا هست باور کنید این چیزای که در مورد مکزیک میشنوید خیلی بزرگ شده هستند. توی همین امریکا روزی نیست ما ایمیل از دانشگاه دریافت نکنیم برای اخطار

SAFETY ALERT

TYPE OF CRIME
    On 11-07--2013 at about 12:40 am, an incident was reported to Police Department.
    .
    .
    بعد هم شرح ماجرا این ایمیل ها رو تقریبا هر روز داریم یعنی اینجا امن هست و خطری نیست؟ پس اینا دارن شوخی می کنن ؟
    این اخطار ها مال محیط داخل خود دانشگاه هستش نه فکر کنید مال توی خیابون باشه. قدم به قدم دانشگاه زنگ خطر و چراغ آبی که وصله به مرکز پلیس دانشگاه داره.
    بعید می دونم توی خود محیط دانشگاه توی مکزیک همچین اتفاقی بیافته یعنی من که توی این همه سال نه دیدم نه شنیدم
    مگر فرزند یکی از سران گروه های مواد مخدر باشید که همیشه خطر بیخ گوششون هست .
    ده ونیم شب کلاس های فوق تموم میشد .دلی دلی کنان با هم کلاسی ها می رفتیم تاکو می خوردیم کجا ؟کنار خیابون دکه های غذا فروشی .ملت با زن و بچه هاشون نشستن دارن غذا می خورن.

توی همین دانشگاهی که دوستمون پذیرش گرفته می دونید هر ساله چقدر دانشجوی خانم از ژاپن کره و اروپا می ان می دونید چقدر دانشجوی امریکا هر ساله برای تفریح و تعطیلات میان ترم می رن مکزیک؟

نا امنی همجا هست .ایران نیست ؟
    دوستان خوبی که از مکزیک پذیریش می گیرن اگر فقط به دلیل این اخبار اشتباه عدم امنیت مکزیک اونجا نمی رن نه به دلایل علمی و غیره اشتباه می کنن.
    زنگ بزنید سفارتون بپرسید یک مورد تجاوز ،دزدی و قتل دانشجوی ایرانی توی مکزیک گزارش شده ؟
    من سطح نا امنی مکزیک رو بیشتر از تهران ندیدم بلکه در مورد مزاحمت های ناموسی و دزدی بارهای بار تهران خطرناک تر بود
    هر کشوری یک خطوط قرمزی داره از اون رد نشید هیچ اتفاقی براتون نمی افته

Junior Member

اول ممنون از ونوس عزیز برای اطلاعات.
    من خیلی برای بورس دوره ی لیسانس گشتم ولی چیزی پیدا نکردم . اگه دوستان اطلاعاتی دارن راجع به بورس کارشناسی تو مکزیک ممون میشم بگین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    اول ممنون از ونوس عزیز برای اطلاعات.
    من خیلی برای بورس دوره ی لیسانس گشتم ولی چیزی پیدا نکردم . اگه دوستان اطلاعاتی دارن راجع به بورس کارشناسی تو مکزیک ممون میشم بگین.
    سپهر عزیز

احتمالا دقیق نگشتی
    این لینک رو می زارم اینجا

http://amexcid.gob.mx/index.php/becas-y-cursos

اطلاعات بورسه در کشور مکزیک برای سال 2014 هست

همون وسط این ایمیل رو گذاشته که هر سوالی دارید بپرسید
    infobecas@sre.gob.mx

بعد هم اینو نوشته

Para la "Oferta de becas para extranjeros": En el área cultural o educativa de las embajadas de México de su país.

یعنی بورسیه برای خارجی ها در زمینه فرهنگی و اموزشی تحصیلی که از طریق سفارت مکزیک در همون کشور انجام میشه

حالا اون پاین دایره زرده که اصلا مال خود مکزیکی ها ست .بورسیه برای دانشجویان مکزیکی
    اما دایره سبز ابیه نوشته بورسیه برای خارجی ها
    گزینه اول زیر این دایره که هیچی مال کشورهای مثل شیلی و اکوادور هست
    گزینه بعدی نوشته
    Oferta de Becas del Gobierno de México
    para Extranjeros

یعنی بورسیه دولت مکزیک برای خارجی ها
    اینم لینکش
    http://amexcid.gob.mx/index.php/ofer...ra-extranjeroshttp://amexcid.gob.mx/index.php/ofer...ra-extranjeros

اگر روش کلیک کنید می بیند به اینگلیسی هم نوشته که اسکالرشیب دولت مکزیک برای خارجی ها

پایینش به زبان اینگلیسی هم نوشته. خلاصه اش میشه همین که دولت مکزیک در جهت تقابل فرهنگ ها و دانش با سایر کشور ها یک سری اسکالرشیپ تحصیلی تخصصی و فرهنگی به خارجی ها در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس ،دکترا و تخصص های خاص می ده .این اسکالر شیپ ها از طریق وزارت امور خارجه کشور مکزیک برنامه ریزی و اهدا میشه.یعنی شما عملا باید از طریق سفارت و وزارت امور خارجه مکزیک پیگیری کنید.
    اما بریم سراغ لینک ها. اولین لینک

http://amexcid.gob.mx/images/stories...erales_eng.pdf

یک فایل پی دی اف هست که کاملا مشخصات این اسکالرشیپ رو توضیح داده
    توی صفحه دوم این فایل یک جدولی هست که مشخصا مقاطعی که بهشون بورسیه تعلق میگره همچنین دوره اون مقطع رو توضیح داده
    این فایل پی دی اف رو با حوصله بخونید به اینگلیسی هستش من اول فکر کردم اسپانیایی فقط نشستم همه رو ترجمه کرده براتون بعد این لینگ اینگیسی رو دیدم همه رو پاک کردم .
    فکر میکنم تمام سوالاتون توی این فایل پاسخ داده بشه .
    اینم لیست کشورها
    http://amexcid.gob.mx/index.php/es/o...tranjeros/1738

ایران توی قسمت خاور میانه اسمش هست .
    توی همون صفحه نوشته این اطلاعات همشون بروز و جدید هستند

حالا کسانی که می خوان برای لیسانس از اول بیان مثل سپهر عزیز توصیه من بهشون اینه با یک دانشگاه دولتی مکاتبه کنن .شهریه مقطع لیسانس در دانشگاه دولتی مکزیک تقریبا هیچ هست. ترمی پنجاه دلار که اونم نامه می نویسی می گی ندارم همونم ازت نمی گیرن
    اما هزینه زندگی به عهده خودتون می افته .وقتی فاند و بورس نداری توی مکزیک می تونی کار کنی هزینه های زندگیت در می اد.
    یک نوع دیگه اسکالرشیپ برای مقطع لیسانس در مکزیک هست که از طریق یک موسسه اهدا میشه و دانشجو باید مثل کارمند در دانشگاه کار کنه .
    اکثر مکزیکی ها این بورس رو برای خودشون تقاضا می کنن و می گیرن مبلغش هم از این بورس دولتی خیلی بیشتره

یعنی حتی کسانی که برای فوق و دکترا می خونن می تونید با هماهنگی دانشگاهشون بجای اون بورس بین کشوری تقاضای این بورسه رو بکنن این لینک اون موسسه دولتی هست که بورسیه و اسکالرشیپ می ده

http://www.conacyt.gob.mx/Paginas/InicioNueva.aspx

مثلا این موسسه حتی برای اختراع طرح نو و ابدع هم بودجه تحقیقاتی می ده اما شرایطش برای خارجی ها رو باید خودتون ایمیل بزنید و بپرسید

به یک کدوم از این دوتا ایمیل بزنید بپرسید
    avargas@conacyt.mx
    smanterola@conacyt.mx

دوباره می گم من شرایط و یا نحوه اسکالرشیپ رو نمی دونم و الان هم واقعا وقت ندارم براتون تحقیق کنم لطفا خودتون پیگیری کنید

هر کسی که ایمیل زد و تحقیق کرد لطفا نتیجه اش رو اینجا اعلام کنه.

مثلا این لینک رو ببنید
    http://www.dgri.sep.gob.mx/formatos/6_be_res13.pdf

به این دوتا خارجی بورس دادن که یکیشون ظاهرا باید عرب باشه .بورس های این موسسه واقعا خوبه فرقش با بورس اولی که بین دولت های دو کشور بود اینه که اون بورس بخور بخواب یعنی فقط می رید دانشگاه و درس می خونید و بر می گردید اما توی این مثل بورسهای امریکا باید برای اون دانشگاه مثل کارمند کار کنید حالا یا درس بدید یا تحقیق کنید ولی کار راحتی هست و به دانشتون اضافه می کنه و استاد ها رو بهتر می شناسید

اگر از اون اولی به نتیجه نرسیدید اینو پیگیری کنید

موفق باشید

پ ن:من دیگه هیچ سوالی رو بصورت خصوصی جواب نمی دم لطفا سوال ها رو توی همین پست بنویسید تا همه از اطلاعات هم دیگه کمک بگیریم.
    ویرایش توسط venoous : December 2nd, 2013 در ساعت 05:13 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)