صفحه 3 از 60 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

دوست گرامی ونوس.شما خیلی به ما کمک کردید خیلی ممنون.شما در صفحه پیش نوشته بودید میتونید باویزای توریستی برید مکزیک و بعد دنبال دانشگاه مورد نظر باشید.میخواستم بازم برای اطمینان اینو توضیح دهید.میشه ویزای توریستی رو تبدیل به دانشجویی کرد؟بنظر شما برای کسی که از ایران میاد وزبان بلد نیست وبا در نظر گرفتن همه شرایط کدوم شهر رو برای شروع توصیه میکنید.وسوال دیگه ای که داشتم اینه که زبان اسپانیایی رو مثل ایران باید توی موسسه ها خوند یا در دانشگاهی که پذیرش میگیریم؟خیلی ممنون از شما.

Junior Member

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان به خصوص ونوس عزیز، به اطلاعتون می رسونم من از زمانی که اطلاعات دقیق و مکفی شما رو توی فرم دیدم نظرم راجع به مکزیک خیلی عوض شد، در واقع اصلا نظر خاصی در موردش نداشتم! و بهش به عنوان یه مقصد خوب برای تحصیل فکر نکرده بودم. ولی از اطلاعات خوب شما به بعد، شروع کردم به تحقیق در مورد مکزیک و شهرهاش، خیلی نظرات ضدو نقیضی رو پیدا کردم و آخر رسیدم به حرف شما که همه جای دنیا هم خوب و بد داره، هم امن و خطرناک! یه جاهایی از خوندن بعضی چیزا خوشحال شدم یه جاهایی نه! مثلا یه جایی تو سایت بعضی از دانشگاه های مکزیک نوشته بود خیلی رعایت نظافت رو نمیکنن از این رو هر چی که خریدید حتما بشورید و اصلا از اغذیه فروشی ها چیزی نخرید چون بهداشت رعایت نمیشه که التبه یه جایی توی توضیحاتتون شما هم اشاره کرده بودید که همیشه غذا داخلی منزل درست می کردید که شایدم دلیلش همین بوده باشه. خیلی از بررسی هام دقیقا نکته های با ارزش شما رو تایید می کرد مثل اینکه شهر های مرزی به دلایل زیادی از جمله قاچاق و مواد مخدر و کارتل ها زیاد امن نیستن، و جای دیگه ای نوشته شده بود که جاهای ارزون ناامن تره و جاهای نسبتا گرون امن تر! که البته منطقی هم هست از نظر من. اکثر شهرهای مکزیکو که مخصوصا شما اسم برده بودید توی گوگل سرچ کردم، می خواستم ببینم که این شهرهاش همینیکه توی اکسای گوگل سرچ می کنید میاد؟ و حالا یه نکته مثبت اینکه خیلی از دانشگاه هاشو هم سرچ کردم دیدم که بعضی هاشون دانشجوی خارجی واقعا زیاد دارن و خیالم راحتتر شد چرا که اگر انجوری که توی اینترنت، اخبار و غیره نوشته اند مکزیک یه کشور ناامنه، پس این همه دانشجوی خارجی اونجا چه کار می کنن؟!

ونوس عزیز می خواستم لطفا منو راهنمائی کنید. من کاردانی آموزش زبان انگلیسی دارم و میخوام در رشته روانشناسی یا بیزنس (هر دوشونو دوست دارم روانشناسی بیشتر چون بیشتر می تونم به مردم کمک کنم) کارشناسیمو بگیرم بعد ادامه بدم برای ارشد و .... عاشق یادگیری زبانم طوری که الان زبان فرانسه کار میکنم به صورت سلف استادی و میتونم در دایره لغاتم صحبت کنم. و مطمئنم که خیلی راحت اسپانیایی رو هم یاد می گیرم . سرچ کردم دیدم زبان اسپانیایی جز اولین و بعضی جاها دومین زبان راحت دنیا برای یادگیری هست! چون خودمم رشتم انگلیسیه میبینم که خیلی چیزاش شبیه به انگلیسی هست. یک سوال خیلی مهمم اینه که من با یه دانشگاه توی اسپانیا مکاتبه کردم و قرار شد برای یادگیری زبان اسپانیایی برم اونجا و همونجا ادامه تحصیل بدم تو رشته ای که می خوام. حالا با توجه به توضیحاتی که شما ارائه کردید من بین اسپانیا و مکزیک دودل شدم! البته شاید اسپانیا نرفته باشید یا زیاد ازش ندونید ولی به هر حال من دوست دارم نظرتون رو بدونم. با شرایط من کدوم کشور رو شما پیشنهاد می کنید؟ اگر مکزیک کدوم شهر و دانشگاه برای روانشناسی و بیزنس بهتره؟ اصلا به نظرتون روانشناسی بازار کار داره اونجا؟ راستی کارشناسی توی مکزیک چند ساله؟ من هنوز توی سایتاشون پیدا نکردم! توی اسپانیا که چهارساله هستش.

همچنین دوست دارم سنتون رو هم بپرسم چون که خیلی پخته نوشتید، البته اگر خودتون تمایل دارید! و اینکه آیا الان توی آمریکا هستید یا مکزیک؟

با تشکر از شما

Junior Member

بازم سلام، ونوس عزیز دو تا مطلب رو یادم رفت بهتون بگم و ازتون بپرسم که ذهنمو درگیر کرده، اونم اینکه وقتی داشتم راجع به مکزیک سرچ می کردم تو اینترنت یه جایی نوشته بود که رد شدن از خیابوناش مثل رد شدن از اتوبان همته! در واقع راننده هاش اصلا نمی ایستن که عابرین رد بشن، یعنی تقریبا قانون و احترام تعطیل. حالا من اینا رو نمی گم که تبلیغ بد کرده باشم در مورد مکزیک، ولی خوب برام هم مهمه این چیزا، چون اینجا به اندازه کافی از این بی قانونی ها دیده می شه، و من به اندازه کافی از این هرج و مرج و بی قانونی ها خسته هستم، بنابراین نمی خوام برم جایی که یا مثل اینجا یا شاید بدتر از اینجا باشه! چون بلعکس من واقعا عاشق نظم و قانون هستم و لذت می برم از کشور هایی که قانون مدار هستن، البته نه مثل موردی که شما درباره آمریکا (مورد بیمه) مثال زدید. نه شور شور نه بی نمک، این خوبه. حالا می خواستم بدونم واقعا این چیزی که میگن صحیحه یا نه؟

و موضوع بعدی اینکه من به چند تا دانشگاه اول مکزیک از لحاظ رنکینگ ایمیل زدم، مثل دانشگاه National Autonomous University of Mexico ، شرایطم رو براشون گفتم، سریع جواب داد که بیا و کرس زبان اسپنیش رو شروع کن که هزینشم 405$ هر ترمش هست. و گفت که اگه میخوای بیای اطلاعات شخصیتو بده من برای ویزا برات اقدام کنم.(توریستی) ولی وقتی ازش راجع به بورس و رشته روانشناسی و هزینه تحصیلیش سوال کردم درست جواب نداد و یه لینک داد که ماله خود دانشگاه بود و زبانش هم اسپنیش بود که من به هر صورت با گوگل ترنزلیت هر قسمت از سایتو ترجمه کردم. راجع به بورساش رفتم و موسساتی که بورس می دادن رو بهشون ایمیل زدم. خودم فکر می کنم که به من گفت سریع پاشو بیا با ویزای توریستی ، چون فکر می کنم اینطوری بورس گرفتن کنسله، شما هم اگه اشتباه نکنم تو یه جایی از صحبت هاتون نوشته بودید اگر کسی می خواد بره مکزیک و بورس بشه بهتره که با ویزای توریستی نره.
    ممنون می شم اگه در این مورد هم کمک کنید.

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط yass22 نمایش پست ها
    دوست گرامی ونوس.شما خیلی به ما کمک کردید خیلی ممنون.شما در صفحه پیش نوشته بودید میتونید باویزای توریستی برید مکزیک و بعد دنبال دانشگاه مورد نظر باشید.میخواستم بازم برای اطمینان اینو توضیح دهید.میشه ویزای توریستی رو تبدیل به دانشجویی کرد؟بنظر شما برای کسی که از ایران میاد وزبان بلد نیست وبا در نظر گرفتن همه شرایط کدوم شهر رو برای شروع توصیه میکنید.وسوال دیگه ای که داشتم اینه که زبان اسپانیایی رو مثل ایران باید توی موسسه ها خوند یا در دانشگاهی که پذیرش میگیریم؟خیلی ممنون از شما.
    یاس عزیز
    اقدام از ایران یا رفتن به مکزیک
    بله با ویزای توریستی می تونید تشریف ببرید مکزیک و بعد از نزدیک دانشگاه ها رو ببیند و اقدام کنید برای ثبت نام .اما اونطوری که توی فرم های اون بورسیه دولتی نوشته بود برای گرفتن اون بورس باید و حتما از طریق سفارتشون در ایران اقدام کنید که خوب عملا سفرتون به مکزیک با ویزای توریستی خیلی لازم نیست.اما اگر بورس نمی خواید خیلی بهتر که حضوری تشریف ببرید دانشگاه و استاد ها رو ببیند.

تبدیل وضعیت ویزا از توریستی به دانشجوی یا کار
    برای تبدیل ویزای توریستی به دانشجوی تا زمانی که من در اون کشور بودم و با قوانین اون سال بله میشد این کار رو انجام داد.برای اطمینان بیشتر حتما فردا صبح از دوستم که وکیل هست در مکزیک می پرسم اما هر کسی که سوال در مورد مهاجرت و ویزای و غیره داره می تونه به این سایت وزارت اداره مهاجرت ایمیل بزنید البته بهتره به اسپانیای باشه اما اگر بلد نیستید اینم سایت اینگلیسی و حتما جوابش رو می دن.از خودشون بپرسید معتبر تره .اون بالای صفحه کانکت آس رو بزنید فرم رو پرکنید و سوالتون رو بپرسید.

دانستن زبان اسپانیایی
    توی همه پست ها و خصوصی ها تاکید کردم دونستون زبان اسپانیایی خیلی در پیشرفت سریعتون کمک می کنه .اگر می خواید بدون بورس و حمایت مالی بیاد ریسک نکنید و زبان اسپانیایی رو قبل از رفتن یاد بگیرید. دانشگاه های دولتی دوره های زبان اسپانیایی رایگان می زارن ولی خیلی ضعیف و هست (دانشگاهی که من درس می خوندم) دانشگاه های خصوصی دوره های زبان اسپانیایی شهریه داره که نسبتا بالاس البته نه خیلی مثلا امریکا شهریه کلاس زبان برای دانشجوی که زبانش خوب نیست ماهی دو هزار دلار بود اما مکزیک دانشگاه اتونوما دوره زبان اسپانیایی سه سال پیش ترمی چهارصد دلار بود الان هم نباید زیاد گرون شده باشه. باز هم برای اطلاعات بیشتر این سایت دانشگاه Autonoma رو ببینید. این دانشگاه بین المللی خصوصی هست که رشته های پزشکی اش در امریکا مشهور و درصد بالای از دانشجویانش امریکای هستند توی این دانشگاه بچه های ایرانی امریکای زیادی پزشکی می خونن و برای من دوستی باهاشون خیلی جالب بود. صفحه رو با صبوری بخونید پایین صفحه هم ایمیل هست با اینگلیسی هم می تونید ایمیل بزنید و بپرسید. تقویم کورس های سال جدید رو هم گذاشته.

شهرهای پیشنهادی

من شهر های بزرگ و دانشگاه های بزرگ رو توصیه می کنم مثل مکزیک و سیتی، گوادالاخارا ، مونتری توی این شهرها کار پیدا کردن هم خیلی راحت تره و موقعیت بیشتری هم خواهید داشت مدرن هستند و اون استایل خیلی سنتی ندارن میشه گفت خیلی شبیه امریکا هستن استاد های بهتری دارن خارجی های بیشتری توش هستن و غیره...
    Mexico City ,Guadalajara,Monterrey

دوست خوبم از لطف شما سپاسگذارم .خوشحالم که مطالب که وقت می زارم و مینویسم برای کسی مفید هستند.سوال های شما رو سعی می کنم با عنوان پاسخ بدم تا بدرد سایر دوستان هم بخوره.

امنیت

همنطور که خودتون اشاره کرده من بارها تکرار کردم نا امنی همه جا هست اما در مکزیک به نظر شخص من به عنوان کسی که سالهای زیادی در اون کشور زندگی کرده اونم تنها ،برای مکزیک تبلیغات ضد زیاد شده همنطوری که گفتم برای اینکه خیالتون راحت بشه از سفارت خودمون در مکزیک بپرسید حتی یک مورد قتل و غارت دانشجوی ایرانی در مکزیک نبوده با ارمنستان و روسیه و مالزی مقایسه کنید.اگر خودتون رو در مرکز خطر قرار بدید اگر تا نیمه شب تو بارها بارها باشید اگر با طلا و زیورآلات زیاد توی خیابون قدم بزنید توی امریکا ، انگلیسی ،فرانسه ،استرالیا ،افغانستان و ایران هم در خطر خواهید بود(البته ایران بار نداره)

من توی تمام این سالها یک بار حتی یک بار برام اتفاق بدی نیفتاد در صورتی که تنها همیشه به همه شهرهای مکزیک سفر می کردم.خودنمایی نکنید خودتون رو آدم ثروت مندی جلوه ندید با آدمهای که سطح بی سواد جامعه نباشید خطری نخواهید داشت قبلا هم گفتم اگر مکزیک اینقدر خطرناک چرا دانشجوی امریکای هر سال گزینه اول سفرهای تفریحشون مکزیک هست؟

نظافت

در مورد نظافت من این مردم رو هزار بار از اروپایی ها تمیز تر می دونم ادمهای بی خیالی هستند اما خیلی کم پیش می اد مکزیکی در سطح اجتماعی خودتون ببیند که هر روز حموم نره.حالا اسکاتلند رفتید؟دانشگاه سلطنتی برید فقط ده دقیقه توی کتابخونه اش بشینید اونوقت شعر حسنی براتون معنی خاصی پیدا می کنه (منو بابام و داداش و عموم هفته ای دو بار می ریم حموم)
    مکزیکی ها ادم های شلخته ای هستند نسبت به ایرانی ها اما نسبت به خیلی از کشورهای دیگه اتفاقا ادم های تمیزی هستند از این پس گران نباشید.من مطئنم بهتون اطمینان بدم توی دانشگاه خیلی به سختی کسی رو پیدا کنید بو بد بده و کثیف باشه بخصوص خانم ها البته سطح اجتماعی ادمها رابطه مستقیمی با ظاهراشون داره

در مورد رستوارن و کثیفی هم همین قدر بگم اگر تشریف بیارید امریکا می بینید رستوران های زنجیره ای مکزیکی مثل چیپوتله یا چیلی زیاد می بینید توی مکزیک ها رستوران های زنجیره ای امریکا مثل هات پیتزا و دومینو زیادن .مکزیک بیشترین سهم توریست رو بخاطر متاظر زیاد و غذای خیلی خوبش داره.
    یک سری مکان های غذا فروشی توی سطح شهر هستند که اکثرا هم تاکو می فروشن یک گاری شبیه کباب ترکی خودمون از که شاید از دید ما ایرانی ها چیز جالبی نیست کنار یک گاری غذا خوردن مثل این و این و از اینا بهتون می دن بخورید.

ایرانی نیست که مکزیک زندگی کرده باشه و تا حالا از این مکانها تاکو نخریده و نخورده باشه منم حتی خوردم.بله من خونه غذا می پزم چون خیلی ارزنتر و سالم تر از غذای بیرون هست حتی توی امریکا و ایران هم همیشه غذای خونه رو ترجیح می دم و عاشق اشپزی هستم.

دانشگاه و شهرها
    قبلا هر دوی این سوال رو جواب دادم شهرهای مورد علاقه من اول گودالاخارا و دانشگاه گودالاخارا هست بعد مونتری و دانشگاهش و در اخر هم پایتخت همون مکزیک و سیتی و دانشگاه بین المللی اون

مدرک کاردانی
    مکزیک مدرک کاردانی نداره بنا براین شما باید از اول شروع کنید و لیسانس بخونید حالا هر رشته ای که دوست دارید اما با اون مدرک کاردانی زبان حتما می تونید توی موسسه های آموزش اینگلیسی کار پیدا کنید. دوره کارشناسی در مکزیک چهار سال و کارشناسی ارشد هم دوساله است (اینم توی لینک ها و پستهای قبل بود)

من نمی دونم چه رشته ای بهتره چه رشته ای بدتر اینو باید خودتون نسبت به توانایی هاتون بسنجید .بله زبان اسپانیایی خیلی شرین و راحت هست با اینگلیسی کلمات مشابه زیادی داره .
    در مورد دانشگاه اسپانیا متاسفانه من کمکی نمی تونم بهتون بکنم و تصمیم به عهده خودتون فقط یادتون باشه هزینه زندگی در اسپانیا با مکزیک خیلی تفاوت داره درصورتی که دانشگاه اسپانیا به شما بورس نده باید به این موضوع عمیق فکر کنید.
    لینک کلاس زبان اسپانیایی در مکزیک رو توی پست قبل گذاشتم با این دانشگاه توی اسپانیا که می گید کاتبه کردید هزینه ها رو مقایسه کنید بعلاوه هزینه اقامت و بلیط و ویزا بعد خودتون تصمیم بگیرید.

بله من در امریکا زندگی می کنم و در مقطع دکترا تحصیل.
    اگر تشریف بردید مکزیک هیچ وقت سن یک خانوم رو اونجا ازش نپرسید .

از همه دوستانی که دارن برای مکزیک اقدام می کنن خواهش می کنم اطلاعاتشون رو با بقیه اینجا به اشتراک بزارن اگر هم تشریف بردن مکزیک بیان و بقیه راهنمایی کنند.

سپهر عزیز اگر هنوز اینجا رو می خونید لطفا برای بقیه تعریف کنید از مکزیک راضی هستید یا نه

مگه رد شدن از اتوبان همت چطوریه؟
    دوست عزیز مکزیک یک کشور جهان سوم در حال توسعه است وقتی می گم جهان سوم نه کشوری مثل شاخ افریقا

من سالهای سال توی مکزیک بودم حتی یک تصادف نکردم توی ایران هم یک تصادف نکردم که راننده خودم باشم اما تصادف در حد مرگ توی ایران داشتم که راننده تاکسی یک بی احتیاط بود. توی مکزیک هم قطعا راننده بی احتیاط و مست هم وجود داره الان قوانین رانندگی در مکزیک سخت شده مثلا برای مستی زندان و جریمه سنگینی بریدن
    از من نخواید مکزیک و ایران رو با هم مقایسه کنم من می تونم مکزیک امریکا انگلیسی هلند فرانسه آلمان یا هر کشوری رو که می شناسم با هم مقایسه کنم اما هیچ کشوری رو نمی تونم با ایران مقایسه کنم ایران وطن منه درسته روی مکزیک تعصب خاصی دارم و به مکزیک و مردمش مدیونم اما ایران همیشه برام ایرانه

می تونم بهتون بگم هر چقدر در مکزیک سفر کردم حتی بین جاده ای از شمال تا جنوب این کشور کشیده و دارز یک تصادف منجبر به مرگ ندیدم نه اینکه وجود نداره من ندیدم جاده ها دو بانده است و بزرگ شنیدم قاچاق فروش ها توی جاده ها هستن ولی من ندیدم از هر کسی هم شنیدم اونم خودش شنیده
    هر تصادف توی شهری که دیدم قسم می خودم حتی یک موردش حتی یک مورد زدو خورد و فحاشی نبوده هر کسی ماشین رو می زنه کنار تا شرکت بیمه اش بیاد.

توصیه من به شما اینه اینقدر سخت نگیرید اگر اینقدر دنبال ایده آل هستید برید کشور جهان اول خوب قطعا قانون مند تر خواهند بود .

یکی از کارمند های سابق سفارت ایران در ایتالیا هم خدمت کرده بود و همیشه مکزیک رو بیشتر از ایتالیا دوست داشت.
    مکزیک ها بی خیال هستند اما اونطوری هم که شما تصور می کنید هرج و مرج و بی قانونی نیست.

راستی فیلم های بلک فرایدی امریکا رو توی یوتویب یک نگاه بندازید و قانومندی رو حتی توی کشور جهان اول ببینید که اون تصوری که شما دارید نیست.
    ماه پیش دیدید فرودگاه بین الملی لوس آنجلس تیراندازی شد کشته داد؟
    خطر نا امنی بی قانون همه جای دنیا هست کمتر یا بیشتر، شما ببین دنبال چی هستی ؟
    امکان نداره پلیس مکزیکی اول بزنه لهت کنه بعد ببرنت ازت بپرسن جریان چی بود ؟اما اگر چراغ قرمز رد کنی می گیره جریمه ات میکنه بهت می گه برگ جریمه ات میشه هزار پزو پنصد تا بده رات رو بکش برو اینم با لبخند می گه.اگر هم بفهمه خارجی هستی باز با احترام بیشتر برخورد می کنه رشوه بیشتر هم می گیره.

توی پارکنیک فروشگاه تارگت اینه بغل ماشین منو کندن یعنی یک ماشینی زده بود بهش توی همین امریکا نه مکزیک، شرکت بیمه همون پولی رو بهم داد که اگر اتفاق تو مکزیک می افتاد می داد.

آزادی شادی آرامش در مکزیک بقدری زیاد بود که من هیچ وقت احساس بدی رو که شما ازش یاد می کنید حس نکردم اما نمی دونم شما حس خواهی کرد یانه .
    همون آرامش و امنیت رو اینجا هم دارم
    من هنوزم بهترین دوستانم مکزیکی هستند هنوز هم هفته دو بار غذای مکزیکی می پزم هنوز هم توی امریکا اسپانیایی هم حرف می زنم ،از فروشگاه های مکزیکی که قیمتشون از حتی والمارت بهتره خرید میکنم هنوز ماهی یک بار حتمی می رم مکزیک هنوز وقتی توی مقاله ای گیر می کنم بلافاصله زنگ می زنم به یکی از استادام توی مکزیک

ایرانی های دیگه ای هم که مکزیک هستند همینطور اونا هم مثل من با مکزیک خیلی خوب کنار اومدن و دوستش دارن قبلا گفتم تمام ایرانی های ثروت مند مکزیک پاسپورت امریکای دارن و باویزای کار توی مکزیک هستند یا همسر مکزیکی دارن چرا نمی رن از مکزیک؟

مکزیک ها مردم خیلی خونگرمی هستند مهربونن فخر نمی فروشن از همصحبتی و دوستی با ایرانی ها نمی ترسند فرهنگ مکزیکی یعنی شادی مطلق یعنی خنده یعنی رقص یعنی آواز یعنی تفریح مکزیکی عزا داری نمی کنه توی سرش نمی زنه زنجموره نمی کنه داد و فریاد سر کسی نمی زنه.
    دانشجوی دکترا ،از ایران با همین بورس دولتی اومده مکزیک و سیتی توی واتس آپ ازش می پرسم درست این ترم تموم بشه برمیگردی ایران می گه مگه دیونه ام؟
    شاید دانشجوی هم باشه که بگه بر می گردم ایران مگه دیونه ام بمونم اینجا ولی من نمی شناسم اون دانشجو رو شما اگر دیدی حتما به من معرفی کنید ممنون میشم ازتون

بله اگر بورس دولتی می خواید بهتره از داخل ایران از طریق سفارت مکزیک اقدام کنید .ولی این دلیل نمیشه که اگر پولش رو دارید توریستی اول سفر نکنید و همه این چیزا رو از نزدیک نبینید.
    اگر موسسه زبان سریع جواب داده چون اولا شهریه می گیره دوما یک موسسه است سوما اینگلیسی بلد بودن بعد از تعطیلات ژانوبه دانشگاه رو پیگیری کنید.دانشگاه ها از دوشنبه همین هفته تا بیست ژانویه تعطیل هستن

حتما توجه کنید که این بورس دولتی شامل دوره لیسانس کامل نیست

اگر در مقطع لیسانس هستید بورس برای یک ترم بصورت دانشجوی اینتر چنج به شما تعلق می گیره نه برای تمام دوره کامل لیسانس. برای فوق لیسانس همه رشته ها این بورس بهش تعلق نمی گیره. فقط رشته های خاص دانشگاه های خاص که لیستش توی لینک های پست های قبلی هست. لطفا این ها رو توی لینک های که گذاشتم دقیق بررسی کنید و وقتتون رو بی خودی تلف نکنید.با ایمیل زدن به دانشگاه ها و جواب نگرفتن.

دانشگاه National Autonomous University of Mexico یکی از بهترین دانشگاه های اون کشور هست.استاد ایرانی هم داره

درخواست:اگر به مکزیک سفر کردید حتما سفارت ایران تشریف ببرید و ازشون کمک بگیرید شاید این کار شما باعث بشه خدماتشون رو توسعه بدن شما هم از یک ساپورت و اطمینان خاطر برخوردار بشید.

امیدوارم همه سوالاتت رو جواب داده باشم
    ویرایش توسط venoous : December 13th, 2013 در ساعت 02:29 PM

Junior Member

ونوس جان چه کردی! ممون از این همه بخشندگی . اطلاعاتی که ما اینجا سهیم میشیم واقعا میتونه مسیر زندگی آدما رو تغییر بده.و تبریک میگم بهت اگه از زندگی لذت میبری چون این واقعا یه هنره . آدمه هنرمندم هنرشو همه جا بره با خورش میبره .تو ایرانش لذت میبره ،مکزیک ،ناف LA یا هرجای دیگه.بگذریم.

من والا هنوز نرفتم . ولی کلی گشتم و مکاتبه کردم برای بورس دوره لیسانس. همونطوری که گفتی بورس دولتی لیسانس فقط واسه 1 تا 2 ترمه هستن اون هم به صورت اکسچنج. ولی من میون همه ی اینا دانشگاه گواناخواتا رو پیدا کردم که ظاهرا برای کل دوره تحصیلی لیسانس بورس میده . اینم فایلش :
    http://amexcid.gob.mx/images/stories...g/ugto-eng.pdf

که اگه یادت باشه ازت پرسیدم راجع بهش.
    آقا ولی ما به هر کی تو این دانشگاه ایمیل زدیم انگار که نه انگار .به 7،8 تا از استاداش به قسمت اینترنشنالش .حتی من یه جایی عضوم که اونجا از مردمی که توی خود گواناخواتا زندگی میکردن پرسیدم نمی دونستن . حالا نمیدونم انقد زباناشون تعطیله یا کلا ایمیل مربوط به بورس و اینارو راغب نیستن جواب بدن .(برعکس اون دوره های زبان یا دانشگاههای خصوصی)

یه بخشی هم که برخوردم امتحان ورودی دانشگاههای دولتی بود، که هر چی گشتم دستم نیومد سختیش و سطحش در چه حده ؟ آیا یکی با اسپانیایی متوسط رو به بالا میتونه از پسش بر بیاد یا نه ؟

ونوس جان ممنون میشم این فایلی که گذاشتمو یه نیگا بنداری شاید تو سر در بیاری.

ممنون ونوس جان اطاعاتتون خیلی عالی بود منم به دانشگاه National Autonomous University of Mexico میل زدم و شزایطم را گفتم یه سوال بزام پیش اومد ایینکه در صورتی که از دانشگاه پذیزش بگیزی می تونی برای دوره های زبان ویزا بگیزی امیدوارم که این دانشگاه این شرایط را برام بزاره که بتوتم انجا هم ادامه زبان را بخونم

سلام
    من درمورد گرفتن ویزای توریستی سوال داشتم برای دوره زبان دانشگاه چه مدارکی نیاز داره و اینکه راحت ویزا میدهند ? و این که برای همسر هم میشه تقاضای ویزای توریستی کرد در صورتی که نمیخواد توی دوره زبان شرکت کند?
    و اینکه هزینه ابتدایی برای ورود به ان کشور به جه مقدار نیاز هست و ظرف جه مدتی میشه کار پیدا کرد?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط venoous نمایش پست ها
    مگه رد شدن از اتوبان همت چطوریه؟
    دوست عزیز مکزیک یک کشور جهان سوم در حال توسعه است وقتی می گم جهان سوم نه کشوری مثل شاخ افریقا

من سالهای سال توی مکزیک بودم حتی یک تصادف نکردم توی ایران هم یک تصادف نکردم که راننده خودم باشم اما تصادف در حد مرگ توی ایران داشتم که راننده تاکسی یک بی احتیاط بود. توی مکزیک هم قطعا راننده بی احتیاط و مست هم وجود داره الان قوانین رانندگی در مکزیک سخت شده مثلا برای مستی زندان و جریمه سنگینی بریدن
    از من نخواید مکزیک و ایران رو با هم مقایسه کنم من می تونم مکزیک امریکا انگلیسی هلند فرانسه آلمان یا هر کشوری رو که می شناسم با هم مقایسه کنم اما هیچ کشوری رو نمی تونم با ایران مقایسه کنم ایران وطن منه درسته روی مکزیک تعصب خاصی دارم و به مکزیک و مردمش مدیونم اما ایران همیشه برام ایرانه

می تونم بهتون بگم هر چقدر در مکزیک سفر کردم حتی بین جاده ای از شمال تا جنوب این کشور کشیده و دارز یک تصادف منجبر به مرگ ندیدم نه اینکه وجود نداره من ندیدم جاده ها دو بانده است و بزرگ شنیدم قاچاق فروش ها توی جاده ها هستن ولی من ندیدم از هر کسی هم شنیدم اونم خودش شنیده
    هر تصادف توی شهری که دیدم قسم می خودم حتی یک موردش حتی یک مورد زدو خورد و فحاشی نبوده هر کسی ماشین رو می زنه کنار تا شرکت بیمه اش بیاد.

توصیه من به شما اینه اینقدر سخت نگیرید اگر اینقدر دنبال ایده آل هستید برید کشور جهان اول خوب قطعا قانون مند تر خواهند بود .

یکی از کارمند های سابق سفارت ایران در ایتالیا هم خدمت کرده بود و همیشه مکزیک رو بیشتر از ایتالیا دوست داشت.
    مکزیک ها بی خیال هستند اما اونطوری هم که شما تصور می کنید هرج و مرج و بی قانونی نیست.

راستی فیلم های بلک فرایدی امریکا رو توی یوتویب یک نگاه بندازید و قانومندی رو حتی توی کشور جهان اول ببینید که اون تصوری که شما دارید نیست.
    ماه پیش دیدید فرودگاه بین الملی لوس آنجلس تیراندازی شد کشته داد؟
    خطر نا امنی بی قانون همه جای دنیا هست کمتر یا بیشتر، شما ببین دنبال چی هستی ؟
    امکان نداره پلیس مکزیکی اول بزنه لهت کنه بعد ببرنت ازت بپرسن جریان چی بود ؟اما اگر چراغ قرمز رد کنی می گیره جریمه ات میکنه بهت می گه برگ جریمه ات میشه هزار پزو پنصد تا بده رات رو بکش برو اینم با لبخند می گه.اگر هم بفهمه خارجی هستی باز با احترام بیشتر برخورد می کنه رشوه بیشتر هم می گیره.

توی پارکنیک فروشگاه تارگت اینه بغل ماشین منو کندن یعنی یک ماشینی زده بود بهش توی همین امریکا نه مکزیک، شرکت بیمه همون پولی رو بهم داد که اگر اتفاق تو مکزیک می افتاد می داد.

آزادی شادی آرامش در مکزیک بقدری زیاد بود که من هیچ وقت احساس بدی رو که شما ازش یاد می کنید حس نکردم اما نمی دونم شما حس خواهی کرد یانه .
    همون آرامش و امنیت رو اینجا هم دارم
    من هنوزم بهترین دوستانم مکزیکی هستند هنوز هم هفته دو بار غذای مکزیکی می پزم هنوز هم توی امریکا اسپانیایی هم حرف می زنم ،از فروشگاه های مکزیکی که قیمتشون از حتی والمارت بهتره خرید میکنم هنوز ماهی یک بار حتمی می رم مکزیک هنوز وقتی توی مقاله ای گیر می کنم بلافاصله زنگ می زنم به یکی از استادام توی مکزیک

ایرانی های دیگه ای هم که مکزیک هستند همینطور اونا هم مثل من با مکزیک خیلی خوب کنار اومدن و دوستش دارن قبلا گفتم تمام ایرانی های ثروت مند مکزیک پاسپورت امریکای دارن و باویزای کار توی مکزیک هستند یا همسر مکزیکی دارن چرا نمی رن از مکزیک؟

مکزیک ها مردم خیلی خونگرمی هستند مهربونن فخر نمی فروشن از همصحبتی و دوستی با ایرانی ها نمی ترسند فرهنگ مکزیکی یعنی شادی مطلق یعنی خنده یعنی رقص یعنی آواز یعنی تفریح مکزیکی عزا داری نمی کنه توی سرش نمی زنه زنجموره نمی کنه داد و فریاد سر کسی نمی زنه.
    دانشجوی دکترا ،از ایران با همین بورس دولتی اومده مکزیک و سیتی توی واتس آپ ازش می پرسم درست این ترم تموم بشه برمیگردی ایران می گه مگه دیونه ام؟
    شاید دانشجوی هم باشه که بگه بر می گردم ایران مگه دیونه ام بمونم اینجا ولی من نمی شناسم اون دانشجو رو شما اگر دیدی حتما به من معرفی کنید ممنون میشم ازتون

بله اگر بورس دولتی می خواید بهتره از داخل ایران از طریق سفارت مکزیک اقدام کنید .ولی این دلیل نمیشه که اگر پولش رو دارید توریستی اول سفر نکنید و همه این چیزا رو از نزدیک نبینید.
    اگر موسسه زبان سریع جواب داده چون اولا شهریه می گیره دوما یک موسسه است سوما اینگلیسی بلد بودن بعد از تعطیلات ژانوبه دانشگاه رو پیگیری کنید.دانشگاه ها از دوشنبه همین هفته تا بیست ژانویه تعطیل هستن

حتما توجه کنید که این بورس دولتی شامل دوره لیسانس کامل نیست

اگر در مقطع لیسانس هستید بورس برای یک ترم بصورت دانشجوی اینتر چنج به شما تعلق می گیره نه برای تمام دوره کامل لیسانس. برای فوق لیسانس همه رشته ها این بورس بهش تعلق نمی گیره. فقط رشته های خاص دانشگاه های خاص که لیستش توی لینک های پست های قبلی هست. لطفا این ها رو توی لینک های که گذاشتم دقیق بررسی کنید و وقتتون رو بی خودی تلف نکنید.با ایمیل زدن به دانشگاه ها و جواب نگرفتن.

دانشگاه National Autonomous University of Mexico یکی از بهترین دانشگاه های اون کشور هست.استاد ایرانی هم داره

درخواست:اگر به مکزیک سفر کردید حتما سفارت ایران تشریف ببرید و ازشون کمک بگیرید شاید این کار شما باعث بشه خدماتشون رو توسعه بدن شما هم از یک ساپورت و اطمینان خاطر برخوردار بشید.

امیدوارم همه سوالاتت رو جواب داده باشم

ونوس جان اینطوری که شما توضیح میدین مگه دیگه جای سوال هم می زارید من واقعا از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید ممنونم. توصیف کم نظیر شما از مکزیک که بعضی جاها با نمک خاصی بیان میشه نشان دهنده ذهن شفاف شماست.
    فقط در مورد دوره زبان آموزی من کامنت های گذشته رو خوندم چیزی پیدا نکردم! فقط یادمه گفتید که یه خونه گرفتید پیش یه مکزیکی و 3 ماهه یاد گرفتید اسپنیشو.یه نکته ای رو هم می خواستم بگم بعضی از دانشگاهاش گاهی اوقات طول میکشه جواب بدن یا اصلا جواب نمی دن! فکر کنم همون بی خیالیس که شما ذکر کردید، میگن حالا یه ایمیل اومده دیگه چیکار کنیم من با دانشگاه گوادالاخارا مکاتبه کردم شهریش 14000 پزو هر ترمه تقریبا حدود 1170$ حالا می خوام ازشون بپرسم ترماش چند ماهس اونجا (البته اگه شما هم بگید ممنون میشم) و خود دانشگاه که اصلا بورس نمی ده، گفت باید با بعضی از موسسات که شما هم توی پست های قبلی گفتید چنتاشونو مکاتبه کنید. برای کلاس های زبان هم آی دی یه مدرس خانم رو داد که داره 15 ساله تدریس می کنه که البته خصوصی درس می ده و هم لینک www.cecm.udg.mx این موسسه رو. ولی فکر کنم بهترین گزینه همونه که شما گفتید، اجاره کردن منزل از یک پیرزن و هم صحبتی.

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)