صفحه 39 از 60 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط Q44 نمایش پست ها
    در مورد مکزیک نمی دونم.ولی هند که معلومه جای داغونیه.کلا ما دو گزینه بیش نداریم.بد و بدتر
    در مورد کانادا نظری ندارم.ولی نمی دونم چرا دیدن مواد فروش تو کانادا و نون 3 دلاری باعث تعجب شما شده.از نظر من که عادیه.
    تو همه جا مواد مخدر فقر و بیکاری و جرم وجود داره(از افغانستان بگیر تا کانادا) ولی شدت و کم و زیادش فرق داره.مثلا بیکاری و تورم همه جا هست ولی یه جا 2% یه جا80%
    عزیز
    من منظورم، دقیقا شبی بود که رسیدم، هیچجای این فروم ننوشته بود جلو در خونت ممکنه کسی مواد بفروشه!!
    حالا دیگه عادی شده
    اصلا صحبت از تورم و بیکاری نسیت، خواستم به دوستان بگم این که کاناداس و آمریکاس، چه برسه به مکزیک!! بجای اینجور کشورها یکم سختی بکشن نمره زبان خوب بگیرن بیان کشورهای مهاجرپذیر. مسلما جایی مثه کانادا مزیتاش بسییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییار بیشتر از معایبشه، و من بسیار از انتخابم راضیم.
    درسته تو ایران هم مواد و اینا بود ولی حداقا تو محله ما نبود و جلو درمون نبود، قاعدتا برای اولین بار هر آدم سالمی باید تعجب کنه.
    کربلایم آرزوست...

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    عزیز
    من منظورم، دقیقا شبی بود که رسیدم، هیچجای این فروم ننوشته بود جلو در خونت ممکنه کسی مواد بفروشه!!
    حالا دیگه عادی شده
    اصلا صحبت از تورم و بیکاری نسیت، خواستم به دوستان بگم این که کاناداس و آمریکاس، چه برسه به مکزیک!! بجای اینجور کشورها یکم سختی بکشن نمره زبان خوب بگیرن بیان کشورهای مهاجرپذیر. مسلما جایی مثه کانادا مزیتاش بسییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییار بیشتر از معایبشه، و من بسیار از انتخابم راضیم.
    درسته تو ایران هم مواد و اینا بود ولی حداقا تو محله ما نبود و جلو درمون نبود، قاعدتا برای اولین بار هر آدم سالمی باید تعجب کنه.
    من سالهاست سریال های مکزیکی می بینم؛مکزیک هم مثل هند فیلم و سریالاشو که ببینی میگی بَه عجب جایه؛بزن بریم و رویاپردازی و اینا.باور کنید همینطور که این دوست عزیزمون آقا احسان می فرمایند ارزششو داره که آدم کمی بیشتر تلاش کنه تا به کشور بهتری بره.ایران هزار برابر به مکزیک شرف داره.اگر کسی تمایل داشت به یک کشور اسپانیایی زبون بره اول یک نگاه به غولشون یعنی اسپانیا بندازه تا بفهمه اینکه بزرگشونه چه وضعی داره حالا برو اونارو ببین.تمام کشورهای آمریکای جنوبی برای ایرانی و مسلمان بسیار نامناسب هستند.این بود نصیحتی برادرانه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    عزیز
    حالا دیگه عادی شده
    بله.درست می فرمایید.اخه هیچ توضیحی نداده بودید،منظورتون رو اشتباه فهمیده بودم.حالا جدا یعنی اینقدر موادفروش داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    من سالهاست سریال های مکزیکی می بینم؛مکزیک هم مثل هند فیلم و سریالاشو که ببینی میگی بَه عجب جایه؛بزن بریم و رویاپردازی و اینا.باور کنید همینطور که این دوست عزیزمون آقا احسان می فرمایند ارزششو داره که آدم کمی بیشتر تلاش کنه تا به کشور بهتری بره.ایران هزار برابر به مکزیک شرف داره.اگر کسی تمایل داشت به یک کشور اسپانیایی زبون بره اول یک نگاه به غولشون یعنی اسپانیا بندازه تا بفهمه اینکه بزرگشونه چه وضعی داره حالا برو اونارو ببین.تمام کشورهای آمریکای جنوبی برای ایرانی و مسلمان بسیار نامناسب هستند.این بود نصیحتی برادرانه!
    والا در مورد مکزیک اطلاعات منم کلا در حد یه مستند و اطلاعات اینترنت و زیاد نمی تونم در موردش نظری بدم.ولی اسپانیا با کشور های امریکای لاتین غیر از زبان و مسائل تاریخی هیچ ربطی به هم ندارند.اسپانیا رو باید با کشور های اروپایی مقایسه کرد و با وجود مشکلات اقتصادی اخیر در این کشور هنوزم وضعیت بسیار خوبی نسبت به خیلی از کشور ها داره و جزئ برترین کشور ها برای زندگی به حساب میاد.
    دیدن همه ی کشور های امریکای لاتین به یک چشم کار درستی نیست.بعضی کشورهای این منطقه وضعشون از ایرانم بدتره و بعضی هاشونم قابل مقایسه با کشور هایی مثل ایران نیستند.

رشته و دانشگاه

والا در مورد مکزیک اطلاعات منم کلا در حد یه مستند و اطلاعات اینترنت و زیاد نمی تونم در موردش نظری بدم.ولی اسپانیا با کشور های امریکای لاتین غیر از زبان و مسائل تاریخی هیچ ربطی به هم ندارند.اسپانیا رو باید با کشور های اروپایی مقایسه کرد و با وجود مشکلات اقتصادی اخیر در این کشور هنوزم وضعیت بسیار خوبی نسبت به خیلی از کشور ها داره و جزئ برترین کشور ها برای زندگی به حساب میاد.
    دیدن همه ی کشور های امریکای لاتین به یک چشم کار درستی نیست.بعضی کشورهای این منطقه وضعشون از ایرانم بدتره و بعضی هاشونم قابل مقایسه با کشور هایی مثل ایران نیستند.
    حرف شما درسته اما بد نیست نقل قول جدید آقای مازیار از کاربران فروم رو بذارم:
    سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.
    منبع: http://www.applyabroad.org/forum/sho...صیل/page31

************************************************** *************************

این درسته که مکزیک رو نمیشه با اسپانیا مقایسه کرد، اما باور کنید با این دلار 3000 تومنی هرجایی نرید! واقعا از صمیم قلب بعنوان یه برادر هموطن میگم جایی برید که آینده ای داشته باشه. الان توی اروپا هم ظرفیت ها پر شده از بس مهاجران از سمت شمال آفریقا و خاورمیانه بخاطر جنگ مجبور به ترک وطن و رفتن اروپا.....
    کانادا، آمریکا و استرالیا اینها بنظرم فقط ارزش داره هم زبانشون انگلیسیه هم آینده داره هم مهاجرپذیره....
    فک نکنید زبان اسپانیایی که تا حالا نخوندید آسونه!!!
    برای کار و زندگی باید Advanced باشید
    من که آیلتس داشتم تو ایران مترجمی میکردم اینجا تو کانادا احساس میکنم باید بازم برم یه کورس زبان بگذرونم چه برسه به یک زبان جدید.......
    موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

قبل از این که توضیحی بدم.دیشب به صورت اتفاقی سایت جالبی رو پیدا کردم که خالی از لطف نیست نگاهی بهش بندازید.
    http://listtoptens.com/top-10-most-d...cities-in-2014
    listtoptens.com
    همین طور که از اسم سایت پیداست.میتونید چیزایی مثل 10تا از جرم خیز ترین شهر های انگلیس یا شهر های امریکا که در اون تجاوز بیشتره.10تا از خطرناک ترین یا جرم خیزترین شهر های جهان-10تا از بهترین یا امنترین شهر های جهان و ... ببینید.
    هالا اینو اینجا اوردم چون در قسمت جرم خیزترین ها(قتل،ادم ربایی و..)معمولا نام شهر هایی از برزیل،مکزیک،هندوراس و ونزوئلا و .. رو همیشه می تونید ببینید.البته متن زیر اسامی رو هم حتما بخونید.(البته وضع مکزیک نسبت به برزیل و ونزوئلا و .. بهتره)
    با توجه به این سایت یا سایتای رنکینگ دیگه میشه فهمید مکزیک خوب از لحاظ کیفیت زندگی نسبتا خوبه.ولی از لحاظ امنیت یه خورده مشکل داره.البته همونطور که دیگر دوستان هم گفتند،شهر به شهر فرق میکنه و بیشتر شامل درگیری بین گروه های مواد مخدر و قاچاقچیه تا جرم های دیگه و بیشتر شامل مناطق خاصی میشه ، کلا تصمیم با خودتونه
    البته سایت numbeo مسائل مدنی رو در کیفیت زندگی ملاک قرار نداده(مسائل مالی و معیشتی بیشتر ملاک قرار داده) و نسبتا در مورد بیشتر کشور ها امار قابل قبولی داده.(من فقط با رنکینگ هند مشکل پیدا کردم.)

Junior Member

در مورد اسپانیا خوب این دوستمون اگر کمی در همین اینترنت جستجو میکرد دو چیز رو همون اول متوجه میشد.1-اسپانیا،ایتالیا(اینو دقیق یادم نیست)،یونان و یک چند تا از کشور های اروپای شرقی بعد از بحران اقتصادی وضع اقتصادی نامناسبی پیدا کردن و اقتصاد چندان با ثباتی ندارند.2-اگر قبل رفتن سفرنامه چند نفر رو می خوندن متوجه میشدن ساکنین کشور هایی همچون ایتالیا،اسپانیا(اروپای جنوبی) و اروپای شرقی چیزی از انگلیسی بارشون نیست و حتی بعضیا تجربه داشتن که تو جاهایی هم که انگلیسی رو خوب بلدند به لج اونا به زبون خودشون جواب میدادند(البته این موارد نژاد پرستی خوب کمتر پیش میاد)
    درمورد موقعیت اسپانیا هم خوب الان مشکل بیکاری شدیدی داره و با کمی تحقیق هرکس میتونه بفهمه الان با وجود وضع اقتصادیش مهاجرت به این کشور زیاد معقولانه نیست.اما استفاده از کلمه فقیر و عقب افتاده هم اصلا معقولانه نیست و از نظر من این دوستمون به خاطر تحقیق نکردن دچار شوک شده.معلومه که اسپانیا با المان یا امریکا زمین تا آسمون فرق داره و متاسفانه خیلی ها کل اروپا،امریکای لاتین،خاورمیانه و .. رو به یک چشم نگاه میکنند و نمی تونند تصور کنند انگلیس.نروژ،اکراین و.. همه در اروپان ولی از لحاظ زبان.اقتصاد .درامد و.. با هم فرق دارند.
    در مورد زبان هم منم به دوستانی که می خواستن 7000 دلار بدن به شرکتی و برن شیلی گوشزد کردم زبان رو جدی بگیرید.کو گوش شنوا
    در مورد این که این کشورا(مثل مکزیک) ارزش مهاجرت دارند یا نه سلیقه ای و تصمیمش با خود فرده.
    اما از نظر من تمام تلاش خودتو اول باید برای کشور هایی درجه 1مثل امریکا.کانادا واسترالیاو... بکنی،اگه نشد،که بلاخره میشه.شاید رفتن به کشور های اروپای شرقی و امریکای لاتین یا شاید بعضی کشور های اسیایی برای اونا که خیلی اسرار دارن بهتر از پناهن.دگی در هند و ترکیه باشه

Junior Member

ما خودمونم خوب هدف اولمون همین کشور های تراز اوله،مخصوصا اگه انگیسی زبان باشه.ولی اگه دقت کنین افراد زیادی رو میینین که در مورد همین آمریکا،کانادا و استرالیا و اینجور کشور ها هم دارند بد و بی راه میگن و بعد از مهاجرت سر خورده شدن.چون تفکر تخیلی و غیر واقعی داشتن.ولی افرادی که واقع بین بودن وضعیتشون کاملا فرق میکنه.

رشته و دانشگاه

ما خودمونم خوب هدف اولمون همین کشور های تراز اوله،مخصوصا اگه انگیسی زبان باشه.ولی اگه دقت کنین افراد زیادی رو میینین که در مورد همین آمریکا،کانادا و استرالیا و اینجور کشور ها هم دارند بد و بی راه میگن و بعد از مهاجرت سر خورده شدن.چون تفکر تخیلی و غیر واقعی داشتن.ولی افرادی که واقع بین بودن وضعیتشون کاملا فرق میکنه.
    دوست عزیز
    این طبیعت این فرومه!!! ماشالا ما هم قبل رفتن با خوندن پست دوستان کلی ناامید شدیم
    اما وقتی ایرانی های موفق در اینجارو دیدم و فهمیدم اینا اصلا وقت ندارن بیان کامنت بذارن نظرم عوض شد....
    باید اومد دید و به نسخه های دیگران بسنده نکرد. ضمنا اونایی که میگی بد وبیراه میگنرو درست میگی، حالا فکر کن همونا برن مثلا مکزیک!!!!
    این بحثو همینجا میبندم چون اینجا تاپیک مکزیکه.

موفق باشید.
    کربلایم آرزوست...

سلام
    با عرض معذرت که سوالم مربوط به این تاپیک نیست، چون نمیتونستم تاپیک بزارم اینجا پرسیدم!
    من میخوام با دوست دخترم که مکزیکی الصل هستش ازدواج کنم "۳ سال نیمه باهم هستیم و تاحالا همو ندیدیم" و از ترس اینکه سفارت ردم نکنه گفتم با باباش دوستم و میخوام برم اونو ببینم ولی یادم نبود یک سال قبلش در مورد قوانین ازدواج یه ایمیل زده بودم بهشون و سوال کرده بود.
    اونا هم رفتن ایمیلارو چک کردنو برگشو گذاشتن جلوم!!!!
    الانم ردم کردن!
    میخواستم بدونم تو این وضعیت چطور ما میتونیم ازدواج کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)